Gedania 1922 Gdańsk - Unia Solec Kujawski 5:2. Grad goli i drugie zwycięstwo

Mikołaj Pachniewski
20 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Gedania 1922 Gdańsk

Bartosz Zalewski (przy piłce) w spotkaniu przeciwko Unii Solec Kujawski strzelił dwa gole oraz dołożył asystę przy trafieniu Pawła Flisa. Bartosz Zalewski (przy piłce) w spotkaniu przeciwko Unii Solec Kujawski strzelił dwa gole oraz dołożył asystę przy trafieniu Pawła Flisa.

Gedania 1922 Gdańsk wygrała z Unią Solec Kujawski 5:2 (2:1) w meczu 4. kolejki drugiej grupy III ligi. Gdańszczanie już od 4. minuty musieli gonić wynik po fatalnym błędzie, ale ostatecznie udało im się pokonać innego beniaminka i dopisali na swoje konto drugi komplet punktów. O zwycięstwie przesądziły dwa gole z końcówki spotkania.

Sprawdź, jak poszło Bałtykowi Gdynia w wyjazdowym spotkaniu z Pogonią II Szczecin?

Flis 13, Sosnowski 37, Zalewski 85,90+6, Zyska 88 - Pacek 4, Horvat 71

GEDANIA: Machola - Flis, Zyska, Gajewski - Sumiński, Gorwa (61 Waliszewski) - Kankowski (78 Czaja), Szymański - Zalewski, Sosnowski - Duda (67 Apostołowicz)

Gedania po środowym remisie w wyjazdowym pojedynku ze Świtem Skolwin, w sobotę na własnym boisku podejmowała innego beniaminka - Unię Solec Kujawski, który po trzech kolejkach był jednym z dwóch zespołów bez punktów.

Świt Skolwin - Gedania 1922 Gdańsk 1:1. Przeczytaj relację z ostatniego meczu

Pomimo, że od meczu ze Świtem minęły zaledwie trzy dni, trener Krystian Ryczkowski postawił na niemal identyczną "11". Trener Gedanii dokonał w niej jednej zmiany. Mateusza Pogorzalskiego zastąpił Michał Gajewski.

Początek meczu dla gdańszczan ułożył się fatalnie. Po błędzie Wojciecha Zyski przy zagraniu do Mateusza Macholi do pustej bramki trafił Sebastian Pacek. Miejscowi nie załamali się jednak i już kilka minut później wyrównać mógł Bartosz Zalewski. W pojedynku sam na sam górą był jednak golkiper gości.

"Co się odwlecze, to nie uciecze". Już chwilę później, bo w 13. minucie było 1:1. Mocnym strzałem z półobrotu popisał się Paweł Flis, przełamując ręce bramkarza Unii. Gdańszczanie poczuli krew i mocno napierali na rywali, tworząc sobie wiele dogodnych sytuacji. Znów szwankowała jednak skuteczność.

Czy i ile pieniędzy za promocję miast otrzymują III-ligowe kluby piłkarskie? Przeczytaj artykuł

Groźne uderzenia oddali: Adam Duda, Mateusz Szymański i Gajewski. Za każdym razem piłka minimalnie mijała jednak słupek. Prowadzenie gospodarzom udało się objąć dopiero w 37. minucie, gdy po rzucie rożnym bez przyjęcia uderzył Filip Sosnowski. Jeszcze przed przerwą przewaga Gedanii mogła być dwubramkowa, ale bramkarz Unii dobrze interweniował po uderzeniach Dudy i Sosnowskiego.

W drugiej połowie gra nieco się uspokoiła i piłkarze Gedanii nie dochodzili już z taką łatwością do dogodnych sytuacji strzeleckich. Odgryzać próbowali się przyjezdni z Solca Kujawskiego, ale albo dobrze spisywał się Machola lub piłka szybowała obok bramki.

Goście zdołali jednak dopiąć swego i w 71. minucie wyrównał Ołeksandr Hovrat. Gdańszczanie nie złożyli jednak broni i w 85. minucie ponownie prowadzili. Doskonałe dogranie Bartosza Apostołowicza wykorzystał Zalewski. Chwilę później arbiter podyktował rzut karny, który z zimną krwią wykorzystał Zyska.

Wynik jeszcze w doliczonym czasie poprawił Zalewski i gdańszczanie mogli cieszyć się z drugiego kompletu punktów w obecnym sezonie.

18 Stolem Gniewino 4 0 0 4 1:12 0
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-08-27