Gedania 1922 Gdańsk - Wikęd Luzino 5:3. Sparing w śniegu zakończył zgrupowanie

4 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (8)

Gedania 1922 Gdańsk

W takich warunkach rozgrywany był sparing Gedanii z Wikędem Luzino w COS Cetniewo. W takich warunkach rozgrywany był sparing Gedanii z Wikędem Luzino w COS Cetniewo.

Gedania 1922 Gdańsk pokonała lidera IV ligi gr. pomorskiej, Wikęd Luzino 5:3 (3:1) w czwartym zimowym sparingu. Test mecz zwieńczył trzydniowe zgrupowanie piłkarzy w COS Cetniewo. W rozegraniu spotkania nie przeszkodziły opady śniegu, które nawiedziły Władysławowo tuż po pierwszej połowie.

Zalewski 3, 32, Flis 37, Waliszewski 76 (karny), Burkhart 81 - rzut karny 22, 55, 58

GEDANIA: (I połowa): Petza - Michalewski, Zyska, Flis - Kankowski, Sumiński, Gajewski, Stawikowski - Zalewski, Niewiadomski - Duda

GEDANIA: (II połowa): Tetryk - Wójcik, Rycerski, Bogdański - Szymański, Kowalewski, Gorwa, Pogorzalski - Waliszewski, Łazarski - Apostołowicz (70 Burkhardt)

Podopieczni Krystiana Ryczkowskiego na zakończenie trzydniowego zgrupowania w COS Cetniewo zagrali towarzyski mecz z liderem IV ligi gr. pomorskiej, Wikędem Luzino.

Szkoleniowiec gdańskiego klubu na to spotkanie posłał do boju dwie, różne "11". Mecz rozpoczęło "żelazne" zestawienie. Do wyjściowego składu wrócił Adam Duda, który poprzednie sparingi opuścił z powodu lekkiego urazu. Zabrakło jednak Krzysztofa Bąka, a miejsce na środku z obrony z konieczności zajął Wojciech Zyska Natomiast na drugie 45 minut na placu gry zameldowali się młodsi piłkarze, którzy najczęściej pełnili rolę rezerwowych.

Bałtyk Gdynia spłacił część zaległości piłkarzom. Jednak stracił obrońcę Bałtyk Gdynia spłacił część zaległości piłkarzom. Jednak stracił obrońcę

Po pierwszej połowie Gedania prowadziła z Wikędem 3:1. Wynik już w 3. minucie otworzył Bartosz Zalewski po dograniu Marka Niewiadomskiego. IV-ligowiec wyrównał z rzutu karnego, ale przed przerwą kolejne ciosy zadali ponownie Zalewski oraz Paweł Flis. Okazji bramkowych było jednak znacznie więcej.

W przerwie zaczął sypać śnieg i na boisku momentalnie zrobiło się biało. Nie przeszkodziło to jednak w rozegraniu drugiej połowy.

Gedania 1922 Gdańsk. Śnieg storpedował sparing. Remont boisk i nowa szkoła Gedania 1922 Gdańsk. Śnieg storpedował sparing. Remont boisk i nowa szkoła

W niej już po 13 minutach był remis 3:3. Ostatnie słowo należało jednak do Gedanii. Najpierw rzut karny w 76. minucie po faulu na Bartłomieju Burkharddzie. Z zimną krwią wykorzystał go Konrad Waliszewski, a wynik spotkania w 81. minucie po akcji sam na sam ustalił 17-letni Burkhardt.

Gedania 1922 Gdańsk - sparingi zima 2023

Jakub Zieliński zagrał przeciwko Hiszpanii

Na zgrupowaniu i sparingu zabrakło Jakuba Zielińskiego, który przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-15, podczas którego biało-czerwoni dwukrotnie mierzyli się z rówieśnikami z Hiszpanii.

Gedania 1922 nie straci bramkarza. Jakub Zieliński z kadry Polski U-15 do III ligi Gedania 1922 nie straci bramkarza. Jakub Zieliński z kadry Polski U-15 do III ligi

Młody golkiper Gedanii wystąpił w pierwszym spotkaniu, które Polacy przegrali 0:3. Przez całe spotkanie Zieliński pełnił rolę kapitana naszej kadry. Natomiast drugi mecz, który zakończył się wynikiem 4:1 dla Hiszpanów, obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych. 14-latek do treningów z pierwszym zespołem wróci od wtorku, 7 lutego.
mip

Opinie (8)

• (1)

Myślę że Gedania da nam jeszcze dużo radości. Trzeba by pomyśleć o takiej trybunce jak na Traugutta na bocznym boisku.

• 1 1

• Gedania onegdaj była dumą Gdańska i taką też powinna pozostać w przyszłości!