Gedania - Cartusia 2:4. Już nawet bez matematycznych szans na awans

4 czerwca 2023, godz. 14:00
Opinie (37)

Gedania 1922 Gdańsk

• Gedania 1922 Gdańsk na boisku przegrała czwarty mecz ligowy z rzędu.

Gedania 1922 Gdańsk przegrała u siebie z Cartusią 1923 Kartuzy 2:4 (2:2) w 32. kolejce grupy drugiej III ligi. Podopieczni Krystaina Ryczowskiego rozpoczęli spotkanie od straty dwóch bramek, ale jeszcze przed przerwą zdołali je odrobić. Jednak po zmianie stron strzelali już tylko goście. Brak zwycięstwa oznacza, że gdańszczanie definitywnie wypisali się z walki o awans do II ligi.

Vineta Wolin - Bałtyk Gdynia 3:1. Przeczytaj relację z sobotniego meczu Vineta Wolin - Bałtyk Gdynia 3:1. Przeczytaj relację z sobotniego meczu

Gryszkiewicz 2, 59, Kopania 12, Parulski 90+2 - Sosnowski 29, Flis 45+1

GEDANIA: Petza - Flis, Molga, Stawikowski - Szymański (62 Kankowski, 78 Apostołowicz), Sumiński (62 Gorwa), Niewiadomski, Pogorzalski - Zalewski (70 Duda), Waliszewski - Sosnowski

Cartusia: Kotłowski - Kobryń, Garbacik, Vidal, M. Poręba (60 Parulski)- Kopania, Dobek, Szałecki (90 Banaczek), Gryszkiewicz(88 Kuźniarski), P. Poręba (46 Żukowski) - Trela (60 Marczak)

Gedania 1922 Gdańsk musiała wygrać, aby zachować matematyczne szanse na awans do II ligi. Jednak przegrała z Cartusią 1923 Kartuzy 2:4 i definitywnie wypisała się z walki o promocję, bowiem na 2 kolejki przed końcem sezonu traci już 9 punktów do liderującej Olimpii Grudziądz.

Walkower. Gedania 1922 Gdańsk jednak nie zagra w finale Pucharu Polski na Pomorzu Walkower. Gedania 1922 Gdańsk jednak nie zagra w finale Pucharu Polski na Pomorzu

Fatalnie zaczęło układać się od samego początku. 18-letni Aleksander Petza, który tego dnia zastępował w bramce 16-letniego Jakuba Zielińskiego, musiał wyciągać piłkę z bramki już w 2. minucie. Gola po dobitce zdobył bowiem Piotr Gryszkiewicz. Gospodarze kolejną skuteczną akcję przeprowadzili w 12. minucie, gdy płaski strzał z ostrego kąta oddał Jan Kopania.

Było 2:0, ale podopieczni Krystiana Ryczkowskiego zdołali się podnieść jeszcze przed przerwą. Najpierw bramkę kontaktową w sytuacji sam na sam zdobył Filip Sosnowski. Z kolei remis w doliczonym czasie zapewnił Paweł Flis. Dla obrońcy był to już siódmy gol w tym sezonie.

Gedania 1922 Gdańsk zagra hit III ligi z Olimpią Grudziądz na Polsat Plus Arenie Gedania 1922 Gdańsk zagra hit III ligi z Olimpią Grudziądz na Polsat Plus Arenie

Wydawało się, że goście po wywalczeniu remisu będą w stanie pokusić się nawet o coś więcej niż 1 punkt. Groźnie było po strzałach Sosnowskiego i Bartosza Zalewskiego. Jednak gole strzelali już tylko piłkarze z Kartuz. Skończyło się na 4:2, choć mogło być i wyżej, gdyż w końcówce przed utratą bramki uratował słupek.

Cartusia zakończy sezon w okolicach środkowej części tabeli, ale mimo to może traktować to zwycięstwo jako rewanż. To właśnie w po starciu z Gedanią odpadli z Pucharu Polski na Pomorzu.

18 Unia Janikowo 32 2 4 26 17:79 10
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Unia Janikowo po 17. kolejkach wycofała się z rozgrywek i na koniec sezonu zajmie ostatnie miejsce. Kolejne spotkania z jej udziałem będą weryfikowane jako walkower na korzyść rywala.
Tabela wprowadzona: 2023-06-04