• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Gedania i Jaguar Gdańsk po awans do III ligi. Harmonogram meczów na weekend

Gedania (z lewej) i Jaguar Gdańsk (z prawej) walczą o awans do III ligi.
Gedania (z lewej) i Jaguar Gdańsk (z prawej) walczą o awans do III ligi. fot. Gedania/Trojmiasto.pl

Gedania i Jaguar Gdańsk w sezonie 2021/22 chcą zdobyć mistrzostwo IV ligi. Po ośmiu liderują w tabeli bez żadnej porażki na koncie, ale z awansu do III ligi będzie cieszył się tylko jeden zespół. Nieco niżej plasują się Arka II Gdynia i Lechia II Gdańsk, których głównym założeniem jest ogrywanie młodzieży, która aspiruje do gry w pierwszych drużynach. Wszystkim tym zespołom będzie można przyjrzeć się podczas ligowych spotkań w pierwszy weekend października. Sprawdź, gdzie wybrać się na mecz.W poprzednich artykułach pisaliśmy o planach i celach na sezon 2021/22 w trójmiejskich zespołach w V lidze, A KlasieB klasie.


Walka o III ligę sezonie 2021/22 zapowiada się emocjonująco. Dwa zespoły z Trójmiasta, czyli Gedania i Jaguar Gdańsk nie przegrały jeszcze ani jednego meczu, a po ośmiu kolejkach mają po 20 punktów na koncie. Dzieli je jedynie różnica dwóch goli. Za nimi ze stratą sześciu "oczek", ale i zaległym meczem plasuje się Arka II Gdynia. Tuż za nią znajduje się Lechia II Gdańsk, ale w tych drużynach stawiają przede wszystkim na ogrywanie młodzieży. Przypomnijmy, że z awansu cieszyć się będzie mogła tylko jedna ekipa.

Najniższe ligi piłkarskie. Sprawdź, o czym pisaliśmy we wcześniejszych artykułachIV liga
kolejno: mecze, zwycięstwa, remisy, porażka, bramki, pkt
1. Gedania      8 6 2 0 25:13 20
2. Jaguar Gdańsk 8 6 2 0 15:5 20
3. Gryf Słupsk 8 5 1 2 23:16 16
4. Arka II Gdynia 7 4 2 1 16:8 14
5. Lechia II Gdańsk 7 4 1 2 18:8 13


GedaniaNa efekty głośnych jak na IV ligę transferów nie trzeba było czekać długo. Po pozyskaniu Krzysztofa Bąka czy Wojciecha Zyski Gedania jest obecnie nie tylko najwyżej w tabeli, ale i najskuteczniejszym zespołem. Piłkarze strzelili aż 25 goli w 8 meczach, tracąc przy tym 13 bramek. Do pełni szczęścia trzeba poprawić jedynie grę na własnym boisku, ponieważ każdy wyjazd kończył się zwycięstwem.

Krzysztof Bąk wrócił po awans na 100-lecie Gedanii. Przeczytaj wywiadA mogłoby być jeszcze piękniej, gdyby nie ostatnie spotkanie z Bytovią, z którą gdańszczanie prowadzili już 3:0, ale ostatecznie zakończyło się na 4:4. Jeśli gdańszczanie chcą awansować, to z pewnością nie mogą pozwalać sobie na takie

- Chcemy wygrać tę ligę. Każdy wie, że w przyszłym roku będziemy świętować 100-lecie istnienia klubu i chcielibyśmy podkreślić ten jubileusz. Nasza akademia prężnie się rozwija, więc naturalnym krokiem powinien być awans do III ligi. Latem dokonaliśmy solidnych wzmocnień. Rozmowy zajęły nas trochę czasu, ale celowaliśmy w konkretnych zawodników na konkretne pozycje. Dlatego jesteśmy zadowoleni z minionego okna transferowego. Ale pamiętajmy, że to jest tylko sport. Nie zakładamy czegoś w stylu "awans albo śmierć". Tu nie ma łatwych meczów. Były takie, w których musieliśmy gonić wynik, ale też takie, w których remisowaliśmy mimo trzybramkowej przewagi. Takowe uważamy za porażkę, ale jednocześnie traktujemy jako nauczkę - mówi nam trener Krystian Ryczkowski.

Jaguar GdańskLatem w Jaguarze obyło się bez rewolucji, bo zespół wzmocnił jedynie Marcin Pietrowski i Daniel Mikołajewski. Zaufano monolitowi, który dobrze radził sobie w poprzednich miesiącach i to zdaje egzamin. Efekt? Tylko 5 straconych bramek od początku sezonu, co jest najlepszym wynikiem w tej grupie.

- Gramy o mistrzostwo IV ligi i jako zespół chcemy zrobić wszystko, aby wywalczyć awans. W ciągu ostatnich dwóch lat kadra właściwie się nie zmieniła. Dołączyły tylko ważne ogniwa. Każdy, kto nie łapie się do pierwszego składu, grałby w większości klubów na tym poziomie. Coraz lepiej prezentuje się młodzież z rocznika 2004-2006, więc rywalizacja młodzieżowców o pierwszy skład jest zacięta. Należy wspomnieć, że sukces byłby dobrym oknem wystawowym dla piłkarzy, którzy mogliby rozwijać się wyżej. Staramy się prowadzić politykę, która pozwoli juniorom jak najszybciej znaleźć się w seniorach i zaaklimatyzować na tym poziomie. W przeszłości było wielu młodzieżowych reprezentantów Polski, którzy później nie radzili sobie z rywalizacją i przepadali. Dlatego uważam, że zarówno pod kątem sportowym jak i organizacyjnym jesteśmy gotowi, aby znaleźć się w III lidze. Rozgrywki wkraczają w decydujący okres, gdzie czekają nas niełatwe mecze m.in. z Gromem Nowy Staw, rezerwami Lechii, Bytovią, a w listopadzie i z Gedanią. Uważam, że dadzą nam one odpowiedź jaki kierunek będziemy musieli obrać w styczniowym okresie przygotowawczym - uważa trener Marek Szutowicz.

Marcin Pietrowski wrócił do Gdańska. Przeczytaj wywiadArka II GdyniaW sezonie 2021/22 dobrze spisuje się także i Arka II Gdynia. Latem drużynę przejął trener Maciej Cieślik, który zastąpił w tej roli Roberta Wilczyńskiego, który z kolei objął drużynę Centralnej Ligi Juniorów U-18. Przed szkoleniowcem postawiono ten sam cel, co w latach poprzednich.

- Gramy o jak najwyższe miejsce i trzy punkty w każdym meczu. Nie kalkulujemy i jeśli co tydzień mamy możliwość wygrać, to oczywiście chcemy to zrobić. Jednak głównym założeniem jest ogrywanie młodzieży, która chce zaistnieć w pierwszej drużynie. Czasami otrzymujemy z niej posiłki w postaci piłkarzy, którzy nie są w rytmie meczowym. Nasz najstarszy zawodnik ze stałej grupy treningowej jest z rocznika 2001. Uważam, że to poziom, na którym 17- i 18-latkowie powinni sobie radzić bez problemu, bo w innym przypadku nigdy nie będą grali dobrze w piłkę. Nie obniżajmy poprzeczki, bo przecież młodsi grają w reprezentacjach i Lidze Mistrzów. Myślę, że idziemy w dobrym kierunku i oby tak dalej - mówi trener Cieślik.

Grad goli w Pucharze Polski na Pomorzu. Przeczytaj relację z ostatniej rundyLechia II GdańskNie inaczej jest w rezerwach Lechii Gdańsk. Biało-zieloni mają za sobą udany początek rozgrywek i jeśli utrzymają kurs, to z pewnością zrealizują przedsezonowe założenia.

- Nasz cel się nie zmienia. Chcemy ogrywać młodzież na poziomie IV ligi, który w tym roku jest mocny i intersujący. Jest kilka ciekawych zespołów, które będą biły się o najwyższe cele. My się tylko cieszymy, bo rywalizacja składu o średniej wieku około 18 lat wspartego kilkoma zawodnikami pierwszego zespołu z takimi drużynami może przynieść wiele korzyści. Na razie idzie to w dobrą stronę i oby tak dalej. A jakie to przyniesie efekty? Chcemy uniknąć sytuacji z poprzedniego sezonu, gdy musieliśmy bić się o utrzymanie. Chcemy spokojnie zakończyć rozgrywki w pierwszej "10" tabeli. Wszystkiemu przygląda się oczywiście sztab trenera Tomasza Kaczmarka - wyznaje trener Maciej Duraś.
NAJBLIŻSZE MECZE Z TRÓJMIEJSKICH ZESPOŁÓW NIŻSZYCH KLAS ROZGRYWKOWYCH i CENTRALNEJ LIGI JUNIORÓW

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW
Legia Warszawa - ARKA GDYNIA, piątek, godz. 15
TERMINARZ I TABELA CLJ

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17
Chemik Bydgoszcz - LECHIA GDAŃSK, niedziela, godz. 13
ARKA GDYNIA - Pogoń Szczecin, niedziela, godz. 15, ul. Górskiego 10
TERMINARZ I TABELA CLJ U-17

EKSTRALIGA KOBIET
APLG GDAŃSK - Śląsk Wrocław, sobota, godz. 12, ul. Traugutta 29
TERMINARZ I TABELA EKSTRALIGI KOBIET

II LIGA KOBIET
UKS SMS III Łódź - MARCUS GDYNIA, niedziela, godz. 15
TERMINARZ I TABELA II LIGI KOBIET

III LIGA KOBIET
KTS-K Luzino - LECHIA GDAŃSK, sobota, godz. 13
TERMINARZ I TABELA III LIGI KOBIET

III LIGA
BAŁTYK GDYNIA - KP Starogard Gdański, sobota, godz. 18, ul. Górskiego

IV liga
Pogoń Lębork - ARKA II GDYNIA, sobota, godz. 16
Grom Nowy Staw - JAGUAR GDAŃSK, sobota, godz. 13
LECHIA II GDAŃSK - Gryf Słupsk, sobota, godz. 11, ul. Jana z Kolna 18, Sopot
GKS Kowale - GEDANIA, niedziela, godz. 13
TERMINARZ I TABELA IV LIGI

V liga
AS POMORZE - GEDANIA II, sobota, godz. 19, ul. Wyzwolenia 8
KAMIONKA SOPOT - BAŁTYK II GDYNIA, niedziela, godz. 17, ul. Jana z Kolna 18
GTS Mokry Dwór - OGNIWO SOPOT, niedziela, godz. 11
TERMINARZ I TABELA V LIGI

A klasa
POMORZANIN GDYNIA - Sokół Bożepole Wielkie, niedziela, godz. 19, ul. Górskiego 10
MORENA GDAŃSK - JAGUAR II GDAŃSK, sobota, godz. 21, ul. Budowlanych 49
PORTOWIEC GDAŃSK - STOCZNIOWIEC GDAŃSK, sobota, godz. 13, ul. Wyzwolenia 8
TERMINARZ I TABELA A KLASY, GRUPY I
TERMINARZ I TABELA A KLASY, GRUPY II

B klasa
GTS Rokitnica - POMERANIA, niedziela, godz. 16
KP GDYNIA - GTS Juszkowo, sobota, godz. 19, ul. Olimpijska 5
UKS KLUKOWO - MORENA II GDAŃSK, niedziela, godz. 11, ul. Radarowa 26
GTS Pruszcz Gdański - AP KP GDYNIA, niedziela, godz. 12
BAŁTYK III GDYNIA - AP GKS Kowale, niedziela, godz. 11, ul. Olimpijska 5
TERMINARZ I TABELA B KLASY

Opinie (16) 1 zablokowana

 • (7)

  Gedania i Bałtyk powinny grać minimum w pierwszej lidze na stadionach miejskich w Gdańsku i Gdyni.

  • 35 3

  • Gedania i Bałtyk (3)

   to 2-kluby, które przynoszą tylko wstyd swoim miastom.. dwie piłkarskie beznadzieje..

   • 5 24

   • 123 (2)

    Chyba odwrotnie, Gdynia z zadłużeniem znanym na całą Polskę, Gdańsk złoty rydwan i wszędzie rozkopane drogi w środku sezonu.

    Ani Bałtyk ani Gedania nie są tak wspierane jak Arka czy Lechia przez swoje miasta.
    Polecam zaznajomienie się z tematem zanim się wypowiesz po raz kolejny.

    • 17 2

    • A dlaczego miałyby być? (1)

     Przecież wiele miast ma 1 mocny klub i 1 słaby.

     • 6 6

     • Gedania

      To Polski przedwojenny klub i zasługuje na szacunek i grę w lepszej lidze.Szkolenie młodzieży tez idzie pełną parą.Miasto Gdansk powinno dawać tez dotacje dla Gedanii.Mam nadzieję że Pani Prezydent Dulkiewicz pochyli się nad tym.Pozdrawiam

      • 7 0

  • (1)

   Śmiałbym się, jakby I Bałtyk i Gedania zyskali prywatnych inwestorów i tak na biegu znależli się w ekstraklasie.

   • 10 2

   • No i pięknie.... śmiech to zdrowie!

    • 13 0

  • Oczywista oczywistość

   Gedania na Bursztynku dla 30 widzów.Dobry pomysł.Tak samo Bałtyk.

   • 0 0

 • dżagułar xD

  • 11 1

 • tylko Gedania

  100-lecie istnienia klubu należałoby uczcić awansem do III ligi
  nie ma to tamto

  • 34 0

 • Gedania i Bałtyk do ekstraklasy (1)

  Hańba Pomorza o nazwie arka do 5 ligi.

  • 16 6

  • marzenia jak ptaki wirują po niebie.... przecież jasne jest, że to zależy od zasobów finansowych danego klubu
   kasa jest - ekstraklasa jest
   kasy nie ma - piąta liga wita

   • 7 0

 • Gedania to jedyny klub z Gdanska ktorego nie lubie. (1)

  • 0 19

  • odezwał się bosy antek z kresów

   • 11 1

 • w tych ligach to przynajmniej grają i sie starają. aż miło popatrzeć. nie to co w wyższych ligach

  • 3 0

 • ,,Sir Bobby Ciap'" Maciej Cieślik widzę znów w Arce...
  Dekadę temu zmarnowano pokolenia roczników w Arce bo wolano kontraktować na potęgę Starych Słowaków a Sir Bobby ,,trenował,, wtedy juniorów, w których grałem. Widzę że ciepła posadka wróciła... ważne że cały czas w interesie.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

Chrobry Głogów
87% ARKA Gdynia
6% REMIS
7% Chrobry Głogów

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Marcin Rychox83 36 68 63.9%
2. Barbara Werner 38 68 60.5%
3. Krzysztof Ogonowski 38 66 60.5%
4. Krzysztof Wiecki 38 66 60.5%
5. Gregor Golab 38 65 57.9%

Tabela

Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Miedź Legnica 34 23 8 3 56:22 77
2 Widzew Łódź 34 18 8 8 53:38 62
3 ARKA GDYNIA 34 19 4 11 62:39 61
4 Korona Kielce 34 15 11 8 46:37 56
5 Odra Opole 34 14 9 11 51:46 51
6 Chrobry Głogów 34 13 11 10 43:34 50
7 Sandecja Nowy Sącz 34 12 11 11 39:36 47
8 GKS Katowice 34 11 13 10 44:47 46
9 Podbeskidzie Bielsko-Biała 34 11 12 11 48:41 45
10 ŁKS Łódź 34 12 9 13 33:37 45
11 Resovia 34 11 11 12 42:39 44
12 GKS Tychy 34 11 11 12 37:41 44
13 Skra Częstochowa 34 8 14 12 28:41 38
14 Puszcza Niepołomice 34 10 7 17 41:50 37
15 Zagłębie Sosnowiec 34 8 12 14 41:48 36
16 Stomil Olsztyn 34 10 5 19 32:52 35
17 Górnik Polkowice 34 5 14 15 32:54 29
18 GKS Jastrzębie 34 5 10 19 32:58 25
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.
Na koniec sezonu przy równej liczbie punktów decyduje bilans bezpośrednich meczów. W trakcie rozgrywek ten przepis jest uwzględniany, jeśli drużyny rozegrały ze sobą oba spotkania. Jeśli jeszcze nie rozegrały, decyduje bilans bramek z całych rozgrywek.

Wyniki 34 kolejki

 • ARKA GDYNIA - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:0)
 • Widzew Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:0)
 • Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 4:0 (4:0)
 • Stomil Olsztyn – Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0)
 • Skra Częstochowa – GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (1:1)
 • GKS Tychy – Korona Kielce 1:1 (0:1)
 • GKS Katowice – ŁKS Łódź 2:0 (1:0)
 • Odra Opole – Resovia 0:3 (0:2)
 • Górnik Polkowice – Miedź Legnica 0:1 (0:1)

Baraże

Półfinały

ARKA GDYNIA
Chrobry Głogów
Korona Kielce
Odra Opole

Finał

Ostatnie wyniki Arki

Sandecja Nowy Sącz
88% ARKA Gdynia
7% REMIS
5% Sandecja Nowy Sącz
Podbeskidzie Bielsko-Biała
25% Podbeskidzie Bielsko-Biała
17% REMIS
58% ARKA Gdynia

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. KRZYSZTOF BEKSA 37 69 62.2%
2. Radosław Kalkowski 37 68 64.9%
3. Janusz Ciopcinski 36 68 61.1%
4. Krzysiek Kaciński 37 66 59.5%
5. Jacek Urbanek 37 64 59.5%

Tabela

Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Lech Poznań 34 22 8 4 67:24 74
2 Raków Częstochowa 34 20 9 5 60:30 69
3 Pogoń Szczecin 34 18 11 5 63:31 65
4 LECHIA GDAŃSK 34 16 9 9 52:39 57
5 Piast Gliwice 34 15 9 10 45:37 54
6 Wisła Płock 34 15 3 16 48:51 48
7 Radomiak Radom 34 11 15 8 42:40 48
8 Górnik Zabrze 34 13 8 13 55:55 47
9 Cracovia 34 12 10 12 40:42 46
10 Legia Warszawa 34 13 4 17 46:48 43
11 Warta Poznań 34 11 9 14 35:38 42
12 Jagiellonia Białystok 34 9 13 12 39:50 40
13 Zagłębie Lubin 34 11 5 18 43:59 38
14 Stal Mielec 34 9 10 15 39:52 37
15 Śląsk Wrocław 34 7 14 13 42:52 35
16 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 34 7 11 16 36:56 32
17 Wisła Kraków 34 7 10 17 37:54 31
18 Górnik Łęczna 34 6 10 18 29:60 28
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Gdy Puchar Polski zdobędzie drużyna z pierwszej "3", to na międzynarodowej arenie zagra także 4. zespół tabeli. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.

Na koniec sezonu przy równej liczbie punktów dwóch lub więcej drużyn decyduje bilans bezpośrednich meczów. W trakcie rozgrywek ten przepis jest uwzględniany, jeśli drużyny rozegrały ze sobą oba spotkania. Jeśli jeszcze nie rozegrały, decyduje bilans bramek z całych rozgrywek.

Wyniki 34 kolejki

 • Raków Częstochowa - LECHIA GDAŃSK 3:0 (2:0)
 • Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2 (1:0)
 • Lech Poznań - Zagłębie Lubin 2:1 (2:0)
 • Legia Warszawa - Cracovia 3:0 (0:0)
 • Piast Gliwice - Radomiak Radom 1:1 (0:1)
 • Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 3:4 (3:2)
 • Wisła Kraków - Warta Poznań 0:1 (0:1)
 • Wisła Płock - Stal Mielec 3:0 (1:0)
 • Górnik Łęczna - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)

Ostatnie wyniki Lechii

Raków Częstochowa
64% Raków Częstochowa
21% REMIS
15% LECHIA Gdańsk
Pogoń Szczecin
47% LECHIA Gdańsk
28% REMIS
25% Pogoń Szczecin

Relacje LIVE