• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gem, set i... AWF!

24 października 2001 (artykuł sprzed 21 lat) 
Na gdańskich kortach przy ul. Uphagena, w ramach mistrzostw studentów lat pierwszych zaprezentowało się 27 zawodniczek i zawodników z trzech uczelni Trójmiasta. Zarówno wśród pań, jak i mężczyzn, w klasyfikacji drużynowej triumfowali reprezentanci AWF.

Obsadę międzynarodową turniej zawdzięczał studentom Uniwersytetu Gdańskiego. Alex Graffard i Mayeul Barrte nie zwojowali jednak wiele zajmując solidarnie miejsca 9-16. Za to Innessa Tsessay z Rosji dotarła aż do półfinału. Nie sprostała jednak czołowej polskiej zawodniczce, Wioletcie Kaczmarek (AWF), która w finale pokonała 6:1, 6:0 Karolinę Tyborowską (UG).

Niespodzianką w turnieju mężczyzn jest fakt, że na podium zabrakło Michała Gawłowskiego z AWF, niekwestionowanego faworyta. Powód jest jednak prozaiczny - Michał wycofał się w pófinale ze względu na kontuzję. Nieobecność klubowego kolegi skrzętnie wykorzystali Łukasz Kaczmarek i Łukasz Bocian, dzieląc się w finałowym pojedynku (6:0, 6:0) czołowymi miejscami.

Do klasyfikacji drużynowej wliczane były wyniki uzyskane przez 3 najlepszych reprezentantów z każdej uczelni, co sprawiło, że różnica punktowa pomiędzy studentami AWF a UG i PG była aż tak duża (kolejno 24.5, 12 i 9.5). Rywalizacja pań była bardziej zacięta, ale i z niej obronną ręką (12 do 10) wyszły studentki z Oliwy.

Tomasz AftańskiGłos Wybrzeża

Zobacz także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane