Generalna próba przed MP w WKKW

7 maja 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
W Sopocie odbyła się generalna próba przed mistrzostwami Polski w WKKW, które zaplanowano na 17-19 maja w Białym Borze. Na hipodromie przy ul. Polnej w trzech konkurencjach rywalizowało ponad 100 koni. Najlepiej z zawodników miejscowego SKJ spisała się Kaja Koczurowska, która w klasie CNC* seniorów zajęła ósme miejsce.

- Nasze zawody miały formę skróconą, czyli zamiast tradycyjnych trzech trwały dwa dni. Ponadto zmieniliśmy kolejność przejazdów. Po ujeżdżeniu był konkurs skoków, a zawody kończył cross - wyjaśnia Krzysztof Przyjemski.

W najtrudniejszej klasie CNN** próba terenowa przewróciła klasyfikację. Prowadząca po ujeżdżeniu i skokach Magdalena Sosnowska (Hubertus Biały Bór) na Marengo zanotowała aż 20 punktów karnych, co zepchnęło ją na 8 miejsce. Triumfował jej kolega klubowy, Łukasz Kazimierczak na Ostlerze, przed Pawłem Spisakiem (Dako-Galant Skibno) na Szaleńcu i Kamilem Rajnertem (Hubertus) na Bawtangu.

W CNC*, którą ze względu na dużą liczbę zgłoszeń podzielono na juniorów i seniorów, czołowe miejsca zostały obsadzone już po pierwszej konkurencji. W starszej grupie wygrał Spisak na Werjuszu przez Rajnertem na Bawecie i Dawidem Rakoczym (Gaz Polski Drzonków) na Biskwicie. Na 8. pozycji uplasowała się Kaja Kaczurowska, która popisała się klasą w skokach i crossie, (ujeżdżenie zakończyła na miejscach 24-26).

Wśród juniorów triumfował Rafał Niewiarowski (Hubertus) na Atolu przed Hubertem Ludwiczakiem (Kłos Budzyń) na Polisie i Markiem Wajką (SKJ Brzeźnica) na Saldzie.

- Cieszyła nas wysoka frekwencja i poziom zawodów, nieco mniej - straty naszych zawodników, którzy byli bardzo gościnni. W tym sezonie gościć będziemy najlepszych w kraju we wszyskich olimpijskich konkurencjach jeździeckich. W czerwcach przeprowadzimy międzynarodowe zawody CSI w skokach przez przeszkody, a w sierpniu ogólnopolskie zawody w ujeżdżeniu