Gimnastyczki Jantaru Gdynia na medal

11 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
  • Młodziczki Jantaru z medalami i dyplomami po zawodach w Policach.

Gimnastyczki UKS Jantaru Gdynia ponownie przywiozły kilka medali. Tym razem popisały się młodziczki, które udanie wystartowały w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Policach. Na podium stanęły Amelia Czernik oraz Małgorzata Jackiewicz. Przypomnijmy, że klub z Gdyni cały czas prowadzi nabór. Najmłodsze, przyjmowane dzieci mają 4 lata.

Na turniej do Police wybrały się najmłodsze zawodniczki UKS Jantaru Gdynia, z 4. klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni. Wzięły tam udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek i w sumie przywiozły cztery medale.

W kategorii układów zbiorowych drużyna stanęła na najwyższym stopniu podium. W klasyfikacji indywidualnej Amelia Czernik zdobyła dwa złote medale w finałach oraz 5. miejsce w wieloboju. Natomiast Małgorzata Jackiewicz wywalczyła w finale srebrny medal oraz 6. miejsce w układzie tanecznym. Natomiast w wieloboju była na 11. pozycji.

PRZECZYTAJ O SUKCESACH JUNIOREK W GIMNASTYCE ARTYSTYCZNEJ

Z pozostałych gimnastyczek Marta Moćkun zajęła w finałach 4. i 5. miejsce, a w wieloboju 7. pozycję, Julia Powała była 8. w wieloboju oraz w dwóch finałach, Amelia Bakuła - 7. miejsce w finale układu z obręczą i 15. miejsce w wieloboju, Maja Lipińska - 13. pozycja, Nadia Wilgosz - 16. pozycja.

W weekend odbędzie się w Gdyni Mała Olimpiada. Zaprezentują się w niej cztery miejscowe zawodniczki.

Przypomnijmy, że prowadzony jest nabór do klubu UKS Jantar Gdynia. Nowe osoby chętne do uczestnictwa w zajęciach proszone są o zgłoszenia mailem na adres uksjantargdyniarodzice@wp.pl. Należy w nim podać: imię i nazwisko dziecka, datę urodzenia dziecka oraz telefon kontaktowy do rodziców. Pierwsze zajęcia są bezpłatne, deklaracja członkowska przyjmowana jest na drugich zajęciach. Jest ona do pobrania na stronie uksjantargdynia.pl. Jeżeli przejdzie się późniejszą selekcję, od czwartej klasy podstawówki można starć się o miejsce w Szkole Mistrzostwa Sportowego.

• (1)

A czy dziewczyny są tak pomalowane na codzień? Nie, tak wyglądają tylko na zawodach

• 0 0

• A na zawodach są może max 10 razy w ciągu roku

• 0 0

• W tym wieku to jest się już seniorką. Kariera w tym "sporcie" jest szalenie krótka. (1)

Zdrowe to nie jest, ale świetne na leczenie ambicji rodziców

• 8 9

• Leczenie ambicji rodziców? A jak się powie takiej dziewczynce że nie może iść na trening bo ma coś ważniejszego do zrobienia to płacz taki że hoho więc propozycja na przyszłość: " nie oceniaj póki nie jesteś w temacie i nie widzisz tego od drugiej strony"

• 0 1

• Wielkie brawa dziewczynki,ciężką pracę włożyłyście w sukces!

• 11 0

• Zdolne!

Makijaż sceniczny

• 3 0

• Nie wiem czemu w artykule zostały pominięte trzy zawodniczki klubu UKS Jantar Gdynia z rocznika 2010 - Zosia Długosz, Marta Jaczun i Nadia Mrozowicz. Owszem dziewczynki nie są uczennicami SMS, ale są zawodniczkami klubu UKS Jantar Gdynia, które bez kompleksów wystartowały w zawodach ze starszymi dziewczynkami, odnosząc sukcesy. Zosia Długosz zajęła 3 miejsce w wieloboju oraz 4m w finale układu tanecznego i 3m w finale ze skakanką. Nadia Mrozowicz zajęła 5m w finale ze skakanką i 6m w finale z obręczą, a w wieloboju uklasyfikowała się na pozycji 6. Marta Jaczun zajęła 4m w finale ze skakanką i 10m w wieloboju. Tym samym na Małej Olimpiadzie w Gdyni startuje nie 4 a 7 miejscowych zawodniczek.