SGA Gdynia drużynowym mistrzem Polski

17 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Najepsze juniorki drużynowych mistrzostw Polski. Na pierwszym i trzecim stopniu podium gdyńskie gimnastyczki artystyczne. Najepsze juniorki drużynowych mistrzostw Polski. Na pierwszym i trzecim stopniu podium gdyńskie gimnastyczki artystyczne.

Gimnastyczki artystyczne SGA Gdynia wygrały drużynowe mistrzostwa Polski zarówno w kategorii seniorek jak i juniorek. Brązowy medal w młodszej kategorii wiekowej zdobył zespół UKS Jantar Gdynia. Indywidualnie, w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski najlepsze okazały się: Angela Kosoulieva i Natalia Kozioł.

Rumia gościła drużynowe mistrzostwa Polski, które były zarazem ostatnią eliminacją krajowego pucharu. Zawody zdominowały gimnastyczki artystyczne z Gdyni, uczennice Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształących.

Dwa gdyńskie zespoły zdobyły medale w kategorii juniorek. Po złoto sięgnęły: Natalia Kozioł, Weronika BerniakKlaudia Grochalska (SGA). Natomiast na najniższym stopniu podium stanęły: Julia Wiśniewska, Natalia WiśniewskaPaulina Kaczor (UKS Jantar). 8. miejsce w stawce 11 drużyn zajęła druga ekipa UKS. Tworzyły ją wyłącznie uczennice pierwszej klasy gimnazjum: Martyna Truszkowska, Klara Mocek, Malwina Brzezińska.

Medalistki drużynowych mistrzostw Polski juniorek:
1. SGA Gdynia nota łączna 164,867
2. PTG Sokół Kraków (Wiktoria Mielec, Julia Chochół, Aleksandra Chełmecka) 162,548
3. UKS Jantar Gdynia 161,634
----------------
8. UKS Jantar II Gdynia 135,133

W kategorii seniorek zaprezentowało się tylko pięć zespołów, choć wystarczyło zgłosić jedynie dwie zawodniczki. Zdecydowanie najlepsze były gdynianki z SGA. Angela KosoulievaJulia Woźniak wyprzedziły najgroźniejsze rywalki o ponad 10 punktów

Medalistki drużynowych mistrzostw Polski seniorek
1. SGA Gdynia 114,50
2. UKS Błękitna Szczecin (Julia Kondzioła, Małgorzata Romaniuk) 104,466
3. UKS Pałac Młodzieży Syrena Warszawa (Anna Zhelezniak, Julia Namaczyńska) 102,984

- Równolegle odbył się finał Pucharu Polski. W roku 2015 gimnastyczki do tego cyklu zdobywały punkty w trzech edycjach pucharowych oraz indywidualnych i drużynowych mistrzostwach Polski. Każdej zawodniczce do punktacji końcowej liczyły się cztery najlepsze wyniki - informuje Marek Prusak, dyrektor ZSSO Gdynia.

Najlepsze seniorki drużynowych mistrzostw Polski wraz z trenerkami. Najlepsze seniorki drużynowych mistrzostw Polski wraz z trenerkami.
Najlepszą seniorką w wieloboju jak i we wszystkich przyborach została Kosoulieva, która wyprzedziła Woźniak. Trenerką dziewcząt jest Maria Mrozińska, a choreografami Aleksandra SzulcIzabella Kwiecień.

Natomiast wśród juniorek w wieloboju jak i we wszystkich przyborach najlepszą okazał się Kozioł. To podopieczna Anny Mrozińskiej oraz choreografek: Kwiecień i Barbary Pituch.

Ponadto z gdyńskich zawodniczek na podium Pucharu Polski juniorek stanęły:
N.Wiśniewska (trener Hanna Narloch) - 3. miejsce w wieloboju, 2. miejsca w układach ze skakanką, piłką i maczugami
J.Wiśniewska (Agnieszka Walczyk) - 2. miejsce w układzie z obręczą
Berniak (trener A.Mrozińska) - 3. miejsce w układzie ze skakanką.

Kozioł święci sukcesy nie tylko na krajowych planszach. Przed występem w Rumi startowała w Happy Cup w Ghent w Belgii. W wieloboju zajęła 2. miejsce, a w finałach ze skakanką i piłką była najlepsza.

Natalia Kozioł wraz z trenerką Anną Mrozińską podczas zawodów w Belgii. Natalia Kozioł wraz z trenerką Anną Mrozińską podczas zawodów w Belgii.