Wiadomości

stat

Gimnastyka sportowa: testy dla dzieci do pierwszej klasy szkoły podstawowej

Od 14 do 16 marca, w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, organizowany jest nabór do klas o profilu gimnastyka sportowa dla uczennic i uczniów, którzy w roku szkolny 2018/19 pójdą do pierwszej klasy szkoły podstawowej.
Od 14 do 16 marca, w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, organizowany jest nabór do klas o profilu gimnastyka sportowa dla uczennic i uczniów, którzy w roku szkolny 2018/19 pójdą do pierwszej klasy szkoły podstawowej. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Jeśli twoje dziecko w roku szkolnym 2018/19 pójdzie do pierwszej klasy szkoły podstawowej, to oferta, którą warto się zainteresować. Od 14 do 16 marca Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku przy ul. Subisława 22 przeprowadzi nabór dla dziewcząt i chłopców do klasy o profilu gimnastyka sportowa. Bezpłatne testy sprawdzą naturalne zdolności i predyspozycje do trenowania tej dyscypliny. Wystarczy ze sobą zabrać koszulkę i spodenki.POZNAJ GIMNASTYKĘ SPORTOWĄ W CYKLU SPORT TALENT. MÓWI O NIEJ NAJBARDZIEJ OBECNIE OBIECUJĄCY POLSKI ZAWODNIK - PAWEŁ KAŚKÓW

By wziąć udział w testach, nie trzeba się wcześniej nigdzie zapisywać. Wystarczy przyjść w jednym z trzech przewidzianych terminów do sali gimnastycznej ZSSiO w Gdańsku przy ulicy Subisława 22. To tutaj powstał Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego.

Dzieci muszą się zgłaszać pod opieką rodziców lub opiekunów. Wystarczy, by zabrały ze sobą koszulkę i spodenki. Natomiast ćwiczyć będzie można w skarpetkach lub boso. Nabór prowadzony jest zarówno dla chłopców jak i dziewcząt, które w roku szkolnym 2018/19 zaczną naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej.

Harmonogram testów:
14 marca
od godziny 9 do 12

15 marca
od 9:30 do 10:30

16 marca
od 9:30 do 14:00

Testy sprawdzą naturalne zdolności i predyspozycje dzieci do trenowania gimnastyki sportowej. Wszystkie próby są dostosowane do wieku ćwiczących. Podczas naboru odbędzie się 10 prób sprawnościowych w skład, których wejdą ćwiczenia: gibkościowe, siłowe i koordynacyjne z podziałem na elementy dla dziewcząt i chłopców.

Pomyślne przejście testów pozwoli podjąć naukę w klasie o profilu gimnastycznym Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku.

MARYSIA ROWIŃSKA UDOWADNIA JAK WSZECHSTRONNY ROZWÓJ GIMNASTYKA ZAPEWNIA DZIEWCZĘTOM. POZNAJ JEJ HISTORIĘ

Szkoła dysponuje dwoma salami treningowymi dostosowanymi do treningu dzieci klas 1-3 jak również ma możliwość korzystania z profesjonalnych obiektów gimnastycznych Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

W tej placówce nie tylko jest położony nacisk na sport. Uwagę zwraca się również na kształcenie innych przedmiotów. Uczniowie naszej szkoły są medalistami mistrzostw sportowych, ale także osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. Dowodem na to są liczni stypendyści prezydenta Miasta Gdańsk.

Nad rozwojem młodych gimnastyków czuwa doświadczona kadra trenerska na czele z Adamem Koperskim, prezesem klubu MKS Gdańsk.

Obecnie najlepszym zawodnikiem, wychowankiem klubu i szkoły jest Paweł Kaśków. Należy on do kadry narodowej i jest mistrzem Polski w kategorii młodzieżowca.

Przypomnijmy, że gimnastyka sportowa należy do programu igrzysk olimpijskich od początku ich rozgrywania. Obecnie na jednych igrzyskach panowie mogą zdobyć nawet 8, a panie 6 medali, gdyż poza wielobojami indywidualnymi i drużynowymi odbywają się zawody na poszczególnych przyrządach.

Gimnastyka kształtuje: siłę, gibkość, szybkość, wytrzymałość. Nawet jeśli ktoś nie zostanie profesjonalnym gimnastykiem, doświadczenie wyniesione z tego typu treningu może z powodzeniem spożytkować w innych dyscyplinach lub po prostu stać się bardzo sprawnym fizycznie i dobrze zbudowanym człowiekiem.

W Gdańsku wielką rolę w popularyzacji tej dyscypliny odebrały tytuły mistrzowskie i liczne medale, które na igrzyskach olimpijskich oraz w mistrzostwach świata i Europy zdobywał Leszek Blanik w konkurencji skoku. Wkrótce na terenie AWFiS oddanie zostanie do użytku hala jego imienia, która w czerwcu ma być areną zmagań w mistrzostwach Polski. W tym obiekcie gimnastycy mają mieć takie warunki do treningu, jakich nigdy wcześniej nie mieli w naszym kraju.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (65)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane