Wiadomości

Gimnazjalne Czwartki Lekkoatletyczne - "Szukamy Olimpijczyków" 28 kwietnia!

KL Lechia Gdańsk

Wzorem lat ubiegłych Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk zaprasza młodzież szkolną na miejscowy stadion przy ul. Traugutta 29. Do zakończenia roku szkolnego zaplanowano pięć mityngów w ramach Czwartków Lekkoatletycznych. Towarzyszyć im będzie hasło "Szukamy Olimpijczyków". Pierwsze zawody rozegrane zostaną już w najbliższy czwartek. Początek godzinia 11.00. Na start proszona jest młodzież gimnazjalna.

Idea "czwartków" nawiązuje do epoki tzw. Wunderteamu, czyli złotych lat polskiej lekkoatletyki, kiedy w meczach międzypaństwowych reprezentacji biało-czerwoni wygrywali nawet z USA. W tym roku tego typy mityngi odbywać się będą w 64 miastach w kraju. Lechia oddzielnie przygotowała rywalizacje dla gimnazjów oraz szkół podstawowych. Te ostatnie zostaną zaproszone do współzawodnictwa, gdy zejdą z aren ich starsi koledzy.

- Najbliższe zawody są premierą masowej imprezy adresowanej do uczniów szkół gimnazjalnych. W tego typu zawodach ważny jest przede wszystkim udział, nie tylko zwycięstwo. Staramy się poprzez tę inicjatywę wspomóc rozwój młodego pokolenia, jego wychowanie i edukację sportową oraz promować aktywny i zdrowy styl życia, jak również zachęcać utalentowanych zawodników do uprawiania sportu. Zapraszamy młodzież z Gdańska i okolic. Liczę, że we wszystkich edycjach weźmie udział około 3 tysięcy zawodniczek i zawodników - podkreśla Stanisław Lange, dyrektor Klubu Lekkoatletycznego Lechia Gdańsk.

Zawody rozegrane zostaną w dwunastu konkurencjach. Dla najlepszych przewidziane są nagrody. Szczegółowe informacje w poniższym regulaminie oraz pod numerem telefonu (0-58) 344 16 93.

Regulamin Gimnazjalnych Czwartków Lekkoatletycznych - "Szukamy Olimpijczyków"

I Miejsce i termin zawodów
Stadion Miejski "Lechia", ul. Traugutta 29. Zawody rozgrywane będą w 2005 roku w cyklu wiosennym i jesiennym, po trzy edycje w każdym. Planowane terminy: 28 kwietnia, 9 maja (Samsung Athletic Cup - wg odrębnego regulaminu), 20 maja, 15 września, 22 września i 29 września. Początek godzina 11.00.

II Program zawodów
100 i 300 metrów, kula, skok w dal dziewcząt i chłopców, 600 metrów dziewcząt, 1000 metrów chłopców, chód 1000 metrów dziewcząt, chód 2000 metrów chłopców.

III Warunki uczestnictwa
Każda szkoła ma prawo do wystawienia nieograniczonej liczby zawodników w danej konkurencji. Jedynie w skoku w dal z każdej szkoły może wziąć udział maksymalnie trzech zawodników. Podczas każdej edycji "Czwartków" uczestnik ma prawo startu tylko w jednej konkurencji. Zawodnicy startują w ramach ubezpieczenia szkolnego. Organizator wymaga listy zgłoszeń podpisanej przez Dyrektora Szkoły.

IV Punktacja
Każdy zawodnik za uzyskane miejsce w konkurencji otrzyma odpowiednio punkty: I miejsce - 15 punktów, II - 14, III - 13...., XIV - 2, XV - 1. Do punktacji końcowej szkoły będzie liczyć się suma punktów zdobytych przez dziewczęta i chłopcy podczas pięciu wybranych edycji zawodów, w których uczestnicy zdobyli największą liczbę punktów.

V Nagrody
W każdych zawodach pierwszych trzech zawodników w konkurencji otrzyma pamiątkowe medale. Za najlepsze wyniki niespodzianki!
Pierwsze osiem szkół po cyklu wiosennym (suma punktów z dwóch najlepszych edycji) otrzyma pamiątkowe puchary. Pierwsze osiem szkół w punktacji końcowej jesienią (suma punktów z pięciu najlepszych edycji) otrzyma pamiątkowe puchary
Nauczyciele najlepszych szkół otrzymają nagrody podczas podsumowania jesiennego

Po każdym cyklu przewidziane jest okolicznościowe spotkanie podsumowujące przedstawicieli szkół i sponsorów w Sali Konferencyjnej KL Lechia Gdańsk.

Opinie (1)

  • eter

    Ciesze się że jestem najlepszym biegaczem na 1000 m .Dziękuje.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2021

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane