• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Global Tour w piłce ręcznej plażowej

Piłka ręczna plażowa w najlepszym światowym wydaniu zawita już w najbliższy weekend do Gdańska. Na Lotos Stadionie Letnim 1 i 2 lipca rozegrany zostanie turniej inauguracyjny pierwszej w historii edycji IHF Beach Handball Global Tour, w którym udział wezmą czołowe reprezentacje, w tym Biało-czerwoni.

IHF Beach Handball Global Tour to zupełnie nowy cykl turniejów, który zadebiutuje w Gdańsku. Na boiskach Lotos Stadionu Letniego wystąpią po cztery reprezentacje męskie i żeńskie - oprócz kadry Polski, zobaczymy również reprezentantów Niemiec, Chorwacji i Hiszpanii.

Obok polskich reprezentacji, które wystąpią w roli gospodarzy, na inauguracyjny turniej cyklu zaproszeni zostali najlepsi z najlepszych. W ubiegły weekend Niemki i Chorwaci wywalczyli złote medale na Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej plażowej w Grecji. Hiszpanki zdobyły wicemistrzostwo, a Niemcy zajęli 7. miejsce. IHF Global Tour powstał właśnie po to, by zapewnić możliwość i ciągłość grania na najwyższym poziomie, urozmaicić rywalizację międzypaństwową, a tym samym promować i rozwijać dyscyplinę.

Turniej rozegrany zostanie systemem "każdy z każdym", a później w zależności od zajętego miejsca, zespoły zmierzą się w meczach o pierwszą bądź trzecią lokatę. Finały oglądać będzie można na antenie TVP Sport, a wszystkie pozostałe mecze dostępne będą w internecie (kanał IHF na YouTubie).

Cykl pierwotnie miał rozpocząć się w 2020 roku, ale z powodu pandemii został przełożony i teraz ma się systematycznie rozrastać, aby docierać do jak najszerszego grona widzów i sponsorów, zapewniając ogromne emocje i rozrywkę.Zmaganiom towarzyszyć będzie specjalna, dedykowana oprawa graficzna i profesjonalna organizacja, znana kibicom plażówki z krajowego podwórka. Cykliczne turnieje rozgrywane latem popularyzują dyscyplinę, która dzięki swej widowiskowości z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Polsce. Już w najbliższy weekend miłośnicy beach handballu będą mogli być świadkami rywalizacji czołowych zespołów na świecie.

Organizatorem turnieju w Gdańsku jest Związek Piłki Ręcznej w Polsce, a współorganizatorami Fundacja Modern Sport, Warszawsko-Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej oraz Lotos Stadion Letni. Sponsorem strategicznym projektu jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A

Harmonogram:
Piątek, 1 lipca:

Godz. 11 Niemki - Chorwatki
Godz. 12 Hiszpanki - Polki
Godz. 13 Niemcy - Hiszpanie

Godz. 14 Polacy - Chorwaci
Godz. 15 Hiszpanki - Niemki
Godz. 16 Chorwatki - Polki
Godz. 17 Chorwaci - Hiszpanie
Godz. 18 Niemcy - Polacy
Sobota, 2 lipca:
Godz. 9 Chorwatki - Hiszpanki
Godz. 10 Niemki - Polki
Godz. 11 Polacy - Hiszpanie
Godz. 12 Niemcy - Chorwaci

Godz. 14:50 finał kobiet
Godz. 15:40 finał mężczyzn
Godz. 16:30 mecz o trzecie miejsce mężczyzn
Godz. 17:30 mecz o trzecie miejsce kobiet

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

12.08 g.18.00
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
12.08 g.18.00
Błękitni Stargard
13.08 g.12.00
Stolem Gniewino
14.08 g.15.00
Górnik Łęczna
14.08 g.15.00
Radomiak Radom
10.08 g.18.00
Apklan Resovia Rzeszów
07.08 g.14.00
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
06.08 g.15.00
Korona Kielce
06.08 g.13.00
Unia Swarzędz
06.08 g.12.00
Błękitni Stargard