Głos trenera w tramwajach i autobusach zaprasza na mecz

Trefl Gdańsk

"Tym tramwajem dojedziesz do Ergo Areny. Dziś o godz. 18 gramy tam mecz. Zapraszam, Andrea Anastasi." Taki nietypowy komunikat można usłyszeć w gdańskiej komunikacji miejskiej.

Czy takie komunikaty powinny być częściej puszczane?

tak, można z nich dowiedzieć się o imprezach w mieście

69%

nie, komunikacja miejska to nie miejsce na takie rzeczy

31%
Zaproszenie na mecz słyszą pasażerowie w tramwajach linii 2, 5, 6 i 8 oraz w autobusach linii 117, 122, 148 oraz 227. W ten sposób Trefl Gdańsk promuje piątkowy mecz z Asseco Resovią Rzeszów.

Skąd wybór tych konkretnych linii tramwajowych i autobusowych?

- Chodziło o środki komunikacji miejskiej zatrzymujące się najbliżej gdańsko-sopockiej hali Ergo Arena. Nagrane zaproszenia na mecz, czytane przez trenera Andreę Anastasiego, będą emitowane od pierwszych porannych kursów do momentu rozpoczęcia spotkania - mówi Zygmunt Gołąb, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.
Oznacza to, że na każdym przystanku, na którym zatrzymują się wspomniane linie, pasażerowie oprócz nazwy przystanku słyszą również głos trenera siatkarzy.

Kierujący niektórymi pojazdami narzekają nieco na ten pomysł przyznając, że każdorazowo muszą ręcznie uruchamiać ten komunikat w panelu sterowania.

Podczas piątkowego starcia w Ergo Arenie uczczone zostanie również 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyjściu zawodników na parkiet towarzyszyć będzie specjalna oprawa, na wybranych krzesełkach kibiców będą czekać białe i czerwone kartki do ułożenia flagi Polski. W przerwach między setami odbędą się m.in. konkurs wiedzy o niepodległej oraz pokazy szermierki.