Gol Dawidowskiego dał trzy punkty

12 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Podopieczni Tomasza Kafarskiego zimę spędzą jako szósta drużyna ekstraklasy! W ostatnim meczu ligowym w tym roku piłkarze Lechii zdobyli komplet punktów. Gdańszczanie pokonali na własnym stadionie Cracovię 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola strzelił Tomasz Dawidowski. Była to pierwsza ligowa wygrana biało-zielonych na własnym boisku od 80 dni. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z tego pojedynku.

Bramka:
Dawidowski 76

LECHIA: Kapsa - Wołąkiewicz, Kożans, Ćvirik, Kaczmarek - Nowak, Surma, Piątek (64 Pietrowski) - Lukjanovs, Zabłocki (72 Dawidowski), Wiśniewski (44 Buzała).

CRACOVIA: Cabaj - Mierzejewski, Polczak (78 Wasiluk), Tupalski, Derbich - Baran (85 Szeliga) - Sacha, Klich, Goliński, Pawlusiński - Jeleń (73 Kaszuba).

Sędziował: Siedlecki (Warszawa). Żółte kartki: Wiśniewski, Ćvirik (Lechia), Tupalski (Cracovia). Widzów: 6500.

0' Goście nie mają wsparcia kibiców, gdyż za późno zostało złożone zapotrzebowanie na bilety. W związku z tym stadion nie musiał być otoczony kordonem policji, jak to zwykle przy tego typach okazjach.

0' przed nami braterskie starcie. W Lechii występuje Łukasz Surma, a w Cracovii asystentem jest jego brat - Filip.

0' przed meczem minuta ciszy na cześć dwóch zmarłych kibiców Lechii. Jeden z nich Antoni "Tolek" Browarczyk zginął podczas demonstracji w stanie wojennym, 17 grudnia 1981 roku.

0' jak poinformował Marcin Gałek, spiker meczu "Lechia jeszcze tak późno w w roku nie grała.

2' po indywidualnej akcji Derbicha pierwszy róg dla Cracovii

3' piłka zagrana przed pole karne. Strzelał Goliński, w polu karnym piłkę przejął Polczak i musiał interweniować Kapsa, wybił piłkę na kolejny róg

5' pierwsza groźna akcja Lechii. Po rajdzie Wiśniewskiego wydawało się, że będzie róg, ale sędzia nakazał Cracovii grać od bramki

10' Cracovia gra bardzo odważnie. "Pasy" mają inne schemat gry gry są przy piłce, bo wtedy atakują 1-4-1-4-1 i na odbiór piłki, gdy właściwie wycofują napastnika i Sacha, ten najbardziej wysunięty staje się skrzydłowym.

12' rzut wolny dla Lechii, ale po dośrodkowaniu Kaczmarka dobra interwencja stoperów Cracovii

13' duży transparent "1970 GRUDZIEŃ 1981. PAMIĘTAMY MORD NA NARODZIE!"

14' niefrasobliwość defensorów Cracovii. Odpuścili piłkę, która miała wyjść poza boisko. Jednak zdążył po niej Zabłocki i dobrał do Lukjanovsa, któremu jednak nie udało się pokonać Cabaja.

16' żółta karta dla Wiśniewskiego za faul na Klichu

20' dobra interwencja Kożansa przecięła dośrodkowanie Pawlusińskiego

22' mocno niecelny strzał Zabłockiego

24' po kolejnym rzucie wolnym Pawlusińskiego, piłkę głową na róg wybił Piątek

25' przepychanie w polu karnym przed wykonaniem kornera. Żółta kartka dla Ćvirika. A po dośrodkowaniu z rogu nie było żadnego zagrożenia dla bramki Lechii

27' indywidualna akcja Wiśniewskiego zakończona celnym strzałem z około 20 metrów. Cabaj złapał piłkę.

29' rzut wolny z około 25 metrów dla Cracovii. Celny strzał Golińskiego, ale w środek bramki. Dobrze ustawiony Kapsa pewnie łapie piłkę.

32' bardzo dobre podanie Derbicha w pole karne, ale Pawlusiński zamiast strzelać potknął się o piłkę

33' Najlepsza sytuacja dla Cracovii. Kapsa z trudem wybił na róg piłkę po strzale Golińskiego

34' wrzutka w pole karne Nowaka, ale pewna interwencja stoperów rywali

35' strzał z wiolnego z około 40 metrów Pawlusińskiego. Mocny, ale niecelny

36' wolny dla Lechii z około 25 metrów. Do piłki podbiegł Kaczmarek, ale zamiast strzelać wrzucił piłkę, do której nie doszedł żaden z jego kolegów.

38' kolejna akcja lewego obrońcy Derbicha. Jego dośrodkowanie wyłapał Kapsa

39' brzydki faul Mierzejewskiego na Wiśniewskim, ale kartki nie ma

40' niecelny strzał sprzed pola karnego Klicha

44' Wiśniewski po wspomnianym faulu musi opuścić boisko. Jego miejsce zajął Buzała.

45' strzał Goliński zza pola karnego, niecelny

45' sędzia doliczył dwie minuty

45+2' strzał z wolnego Zabłockiego zakończył pierwszą połowę. Kuba uderzył celnie i mocno, ale Cabaj nie dał się zaskoczył

46' w przerwie obaj trenerzy nie zdecydowali się na żadne zmiany

46' pierwszy atak Cracovii zakończony próbą strzału Jelenia. Mocno niecelne uderzenie

47' Kaczmarek z wolnego wrzucił piłkę prosto w ręce Cabaja

48' dobra interwencja Cabaja tuż przed linią "16". Bramkarz Cracovii ubiegł Zabłockiego

49' błąd Kożansa, ale szybko się poprawił i zablokował strzał rywala

53' strzał Zabłockiego, ale nad bramką

56' dośrodkowanie Pawlusińskiego, który wykorzystał upadek Kaczmarka, ale w polu karnym Lechii nikt nie doszedł do tej piłki

57' doskonały strzał z rzutu wolnego Zabłockiego. Piłka zmierzała w okienko, ale Cabaj wybił ją na róg

58' po rozegraniu rogu sprzed pola karnego próbował uderzać Kaczmarek, ale jego strzał został zablokowany

60' stracie Barana z Piątkiem. Sędzia puszcza grę, choć po chwili kapitan Lechii potrzebował pomocy masażystów

63' kapitalna interwencja Kapsy. Paweł wybił piłkę na róg po bardzo dobry strzale Klicha

64' druga zmiana w Lechii. Za Piątka wszedł Pietrowski

65' Sacha w pole karne Lechii podał piłkę, ale zbyt mocno, aby doszedł do niej Jeleń.

68' Pietrowski przechwycił piłkę 25 metrów od bramki, próbował zagrać prostopadłe podanie do Buzały, ale zorientowali się w tym obrońcy i okazja przepadła.

64' zablokowany strzał Buzały

72' ostatnia zmiana Lechii. Dawidowski za Zabłockiego, który dotychczas był najaktywniejszym z gdańskich napastników

73' pierwsza zmiana w Cracovii. Za Jelenia wszedł wychowanek... Bałtyku Gdynia, Jakub Kaszuba.

76' 1:0 prowadzenie Lechii Dawidowski. Napastnik, który wrócił do Lechii po 11 latach, a wcześniej wychował się w gdańskim klubie, dołożył nogę do podania Buzały. Uderzył na tyle mocno, że piłka po rękach Cabaja wpadła do siatki.

77' błąd Kaczmarka, który znów się przewrócił, naprawił Ćvirik, który wybił na róg dośrodkowanie Klicha

78' druga zmiana w Cracovii. Wasiluk za Polczaka

82' ładny kontratak Lechii, który rozpoczął dynamicznym wyjściem z własnej połowy... stoper Kożans, ale ta akcja nie została zakończona strzałem.

83' Goliński dobrze wypracował sobie pozycję do strzału, ale "huknął" wysoko nad poprzeczką

84' żółta kartka dla Tupalskiego z faul na Nowaku

85' strzał Lukjanovsa, Cabaj wybija na róg

85' trzecia zmiana w Cracovii Szeliga za Barana

86' zamieszanie w polu karnym, ale gdańszczanie nie pozwolili rywalom na strzał

89' po strzale Golińskiego już dziewiąty róg dla Cracovii. Po dośrodkowaniu Pawlusińskiego dobra interwencja Kapsy

90' sędzia doliczył trzy minuty

90+1' szczęście z Lechią. Po strzale Golińskiego piłka uderzyła w słupek!

KONIEC MECZU. Lechia wygrała 1:0 i awansowała na szóste miejsce w tabeli ekstraklasy!

Legia Warszawa - Arka Gdynia 1:0 (0:0)
, Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1:0 (1:0), Polonia Bytom - Odra Wodzisław 1:1 (0:1), Piast Gliwice - Ruch Chorzów 1:2 (1:2), Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa 1:0 (0:0), Lech Poznań - Korona Kielce 2:0 (0:0), Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów 2:1 (1:0).

Opinie (223) ponad 100 zablokowanych

• Prosze zauwazyc (2)

Jak Lechia wygra to jest mniej wpisow niz jak przegra dlaczego tak jest?
    Dlatego ze zazdrosne i zlosliwe sledzie maja powod do refleksji.

• 11 1

• to siwadczy o twoim poziomie inteligencji imbecylu!!! (1)

• 0 1

• "Siwadczy" tsunami inteligencji

• 0 0

• w szalikach 3:1 dla was ale gazem nie musieliście sie wspomagać, podobno tacy honorowi i bez sprzętu druk arze!!!