Gol Kowalskiego w 93. minucie

Krzysztof Klinkosz
7 sierpnia 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta

Bałtyk po dwóch kolejkach II ligi w grupie zachodniej ma komplet punktów. Na własnym boisku gdyńscy piłkarze wygrali z Chojniczanką 1:0 (0:0). Zwycięstwo nad beniaminkiem rozgrywek dał gol Łukasza Kowalskiego w doliczonym czasie gry, w jego ostatniej minucie! Wcześniej gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy ze stadionu przy ul. Górskiego.

Bramka:
1:0 Kowalski (90+3)

BAŁTYK: Matysiak - Łoziński, Król, Benkowski, Musuła (61 Szostek) - Kowalski, Martyniuk, Trochim, Kawa (11 Kiciński), - Michałek, Malicki (78 Rakowski).

CHOJNICZANKA: Baran - Sierant, Kowalczyk, Jakosz, Lenart (67 Fabich) - Trzebiński - Ziemak, Kret (56 Atanacković), Noga, Mikołajczyk - Gibczyński (81 Kwietniewski).

Żółte kartki: Trochim, Kowalski (Bałtyk). Sędzia: Maciaszczyk (Zielona Góra). Widzów: 1500

90+3 Sędzia nawet nie wznowił gry. Bałtyk Gdynia - Chojniczanka Chojnice 1:0

90+3 Gol dla Bałtyku strzelony w ostatnich sekundach meczu! Łukasz Kowalski w zamieszaniu podbramkowym powstałym po wrzutce z aut Pawła Króla i przedłużeniu piłki głową przez Kacpra Rakowskiego, zdobył gola, strzelając z trzech metrów!

90+1 Chojniczanka wybija piłki z własnego pola karnego na oślep.

90' Sędzia dolicza 3 minuty gry

86' Znów zbyt egoistyczna gra kosztowała gdynian być może bramkę. Szostek popędził z piłką w kierunku bramki Chojniczanki, obok był Kowalski, jednak Szostek próbował sam rozstrzygnąć losy akcji w efekcie za daleko wypuścił sobie piłkę, która padła łupem bramkarza gości.

84' Bałtyk w końcówce próbuje zaatakować, nie ma jednak koncepcji na składną akcję ofensywną.

81' Zmiana w Chojniczance za Gibczyńskiego wchodzi Piotr Kwietniewski

78' Zmiana w Bałtyku, za Malickiego wchodzi Kacper Rakowski.

73' Bałtyk wrócił z dalekiej podróży, w ciągu kilkunastu sekund najpierw Gibczyński wyszedł sam na sam z Matysiakiem, ale uderzył prosto w bramkarza gospodarzy, a później Atanacković poprawił silnie, jednak trafił w słupek.

68' Bałtyk przed szansą ale Trochim chyba niepotrzebnie zdecydował się na strzał a nie na podanie. Gdynianie wywalczyli tylko róg, po którym piłka opuszcza boisko odbijając się od głowy jednego z gdynian.

67' Zmiana w Chojniczance za Lenarta wchodzi Daniel Fabich

64' Gdynianom coraz ciężej przedostawać się pod bramkę gości. Chojniczanka jednak gra tak jakby w pełni zadowalał ją remis więc widowisko straciło mocno na atrakcyjności.

61' Zmiana w Bałtyku za Musułę wchodzi Karol Szostek

56' Zmiana w Chojniczance za Kreta wchodzi Aleksandar Atanacković.

51' Trochim zdecydował się na strzał zamiast podawać do lepiej ustawionych kolegów i Chojniczanka wybiła piłkę

48' Kowalski otrzymał piłkę 25 metrów od bramki gości zdecydował się na strzał ale obok prawego słupka bramki Chojniczanki.

46' Sędzia rozpoczyna drugą połowę

45'+2 Koniec pierwszej połowy: Bałtyk - Chojniczanka 0:0

45' Sędzia dolicza 2 minuty do czasu gry w pierwszej połowie.

43' Pod koniec pierwszej połowy tempo gry wyraźnie spadło.

42' Na bezpośredni strzał na bramkę z ponad 30 metrów zdecydował się, z rzutu wolnego, Trochim jednak piłkę pewnie złapał bramkarz Chojniczanki.

37' Bałtyk nadal częściej przy piłce ale w ostatnich minutach brakuje klarownych sytuacji.

31' Nie ma bramki! Michałek, zmylił golkipera gości, ale uderzył obok słupka.

30' Faul w polu karnym na Łukaszu Kowalskim i sędzia dyktuje karnego
.

29' Chojniczanka po początkowym naporze Bałtyku groźnie kontruje, Sławomir Ziemak z wolnego uderzył pod poprzeczkę w ostatniej chwili wybił piłkę Marcin Matysiak.

27' Na boisku olbrzymie zamieszanie, gdynianie reklamują dość ostro sędziemu przerwanie faulem ich akcji w efekcie żółtą kartkę ujrzał ... Wojciech Trochim .

20' Na pozycji spalonej Michał Michałek

17' Na strzał z daleka zdecydował się Malicki ale prosto w ręce bramkarza gości.

14' Szarżującego lewą strona Kowalskiego powstrzymał obrońca Chojniczanki.

12' Bałtyk w natarciu, bramka dla gdynian wisi w powietrzu. bramkarz Chojniczanki broni bojaźliwie.

11' Zmiana w Bałtyku podyktowana kontuzją, za Kawę wchodzi Maciej Kiciński.

5' Piłka w bramce Chojniczanki, jednak sędzia nie uznał trafienia Łukasza Kowalskiego dopatrując się faulu na bramkarzu.

4' Przed szansą Jakub Kawa. Gracz Bałtyku znalazł się sam na sam z bramkarzem Chojniczanki, jednak upadł w polu karnym, reklamował, że potrącił go wracający obrońca gości ale sędzia nie uwzględnił jego zdania. Po rożnym goście przejęli piłkę i oddalił niebezpieczeństwo.

1' Fani Bałtyku już od pierwszej minuty gorąco dopingują swoją ekipę. Wokół stadionu sporo policji, gdyż przyjechało około 100 kibiców gości.

0' Bałtyk spróbuje zrehabilitować się za poniesioną w kiepskim stylu porażkę z OKS 1945 Olsztyn, która wyrzuciła gdynian za burtę Pucharu Polski. Trener Rzepka wrócił do ligowego ustawienia. W porównaniu ze środowym meczu w "11" jest aż siedem zmian. Znów grają tylko Benkowski, Kowalski, Michałem i Musuła, choć trzeciej ostatni na innych pozycjach.

Pozostałe wyniki 2. kolejki:
Polonia Słubice - Olimpia Grudziądz 2:5 (0:4), Zagłębie Sosnowiec - Polonia Nowy Tomyśl 3:2 (2:0), GKS Tychy - Tur Turek 2:0 (2:0), Miedź Legnica - Czarni Żagań 0:2 (0:2), Nielba Wągrowiec - Lechia Zielona Góra 1:1 (0:0), Raków Częstochowa - Elana Toruń 1:1 (0:1), Zawisza Bydgoszcz - Górnik Wałbrzych 3:1 (2:0), Jarota Jarocin - Ruch Zdzieszowice 0:1 (0:1).