Gol Kuklisa na wagę punktu

18 września 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Piłkarze Arki zdobyli drugi punkt w I lidze na wyjeździe i pozostają na trzynastym miejscu w tabeli. Gdynianie w niedzielę zremisowali z Kolejarzem Stróże 1:1 (0:1). Od porażki gdynian uchronił wprowadzony do gry na ostatnie pół godziny Piotr Kuklis. Krytykowany na początku sezonu pomocnik, który niekiedy nie mieścił się nawet w "18", ma na koncie już trzy gole i jest najskuteczniejszym snajperem żółto-niebieskich.

KOLEJARZ KOLEJARZ
Lisak - Cichy, Markowski, Szufryn, Walęciak - Gryźlak, Stefanik, Chrapek, Wolański, Cebula - Kowalczyk
Sędziowie: Karkut (Warszawa)
Widzów: 500
Juszczyk - Jarzębowski, Mazurkiewicz, Łągiewka, Radzewicz - Benat, Kasperkiewicz - Kowalski, Słowiński, Niedziela - Ivanovski
  • 52' Cebula Zmiany Zawadzki
  • 68' Gryźlak Zmiany Basta
  • 46' Słowiński Zmiany Flis
  • 60' Niedziela Zmiany Kuklis
  • 66' Ivanovski Zmiany Arifović
  • 42' Stefanik
  • 82' Kuklis
  • 29' Szufryn
  • 33' Cebula
  • 79' Chrapek
  • 26' Słowiński
  • 66' Ivanovski
  • 88' Flis

w Arce brakuje Krajanowskiego. Dotychczas podstawowy prawy obrońca Arki doznał w meczu z Dolcanem kontuzji kolana. Ponadto grają wszyscy pozostali piłkarze, którzy rozpoczęli w "11" środowy mecz, trener Nemec nie chce już robić wielkich zmian w składzie
w Arce debiutuje Tomasz Jarzębowski. Z dostarczonych składów wynika, że 33-latek zajmie miejsce właśnie na prawej stronie defensywy
większe osłabienia w Kolejarzu. Brakuje pauzującego za kartki Senegalczyka Niane, Litwina Paknysa, który niegdyś zabiegał o angaż w Arce, a teraz nie może doczekać się na certyfikat, aby uprawnić go do gry w I lidze. Ponadto w Stróżach nie zagra Serb Borovicanin, który wrócił do kraju
1'
mecz rozpoczął Kolejarz, a w ataku gospodarzy 34-letni Kowalczyk, były piłkarz m.in. Lechii Gdańsk
2'
pierwszy róg dla Arki, jednak po dośrodkowaniu nie było zagrożenia dla bramki Lisaka
3'
pierwsze zagrożenie pod bramką Arki, po akcji Cebuli gdyńska defensywa powstrzymała Wolańskiego
5'
właśnie Kowalczyk zaskoczył niemal Arkę, jego strzał po nogach obrońców nieznacznie minął słupek
6'
Ivanovski chyba na wiwat, bo uderzył wysoko nad bramką Kolejarza
10'
Juszczyk uratował Arkę przed stratą gola, bramkarz kapitalnie odbił piłkę po strzale Kowalczyka
12'
wolny dla Kolejarza w dogodnej pozycji strzeleckiej, Markowski posłał piłkę w gdyński mur
15'
za mami kwadrans meczu, Arka nie oddała jeszcze celnego strzału, w drużynie gospodarzy najgroźniejszy na razie były lechista Kowalczyk
16'
chyba wywołaliśmy gdynian do tablicy, bo jest celny strzał Ivanovskiego, jednak Mirko lepiej by zrobił jakby poszukał podaniem wbiegających w pole karne kolegów, bo jego uderzenie było za słabe, aby sprawić kłopoty Lisakowi
18'
Juszczyk obronił strzał Cebuli
20'
tym razem na spalonym Cebula, ten pomocnik przejawia dużo ochoty do gry, szuka pozycji
23'
znów atakował Cebula, tym razem dograł w pole karne, ale Kowalczyk źle przyjął piłkę
25'
szczęście przy Arce, Kowalczyk idealnie dograł piłkę do Wolańskiego, który nie trafił z kilku metrów! Piłka przeszła obok bramki
26'
Żółtą kartką został ukarany Słowiński (ARKA), który faulował Chrapka
28'
na sektorze gości przybywa kibiców Arki, jest ich kilkudziesięciu, może piłkarze zaczną grać teraz lepiej?
29'
Żółtą kartką został ukarany Szufryn (KOLEJARZ), który zimą 2009 roku trenował z Lechią, ale angażu w Gdańsku nie otrzymał. Stoper gospodarzy sfaulował Niedzielę, który mógł wyjść do pojedynku sam na sam z bramkarzem
32'
Gryźlak zgubił piłkę w polu karnym Arki
33'
Żółtą kartką został ukarany Cebula (KOLEJARZ). Mecz się zaostrzył. Sędzia sięgnął do kieszeni po raz trzeci w ciągu ostatnich siedmiu minut
35'
teraz szczęście przy drużynie gospodarzy, jeden z obrońców Kolejarza wybił piłkę z linii bramkowej po strzale głową Benata
37'
lepszy fragment gry w wykonaniu Arki, Lisak z najwyższym trudem wybił piłkę na róg po strzale Radzewicza
38'
po rogu dla Arki poszła groźna kontra gospodarzy, strzał Walęciaka obronił Juszczyk
42'
[1:0] KOLEJARZ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Stefanik. Pomocnik gospodarzy zdobył gola strzałem z około 30 metrów!
44'
po dośrodkowaniu z rogu Kowalskiego główkował Mazurkiewicz, ale posłał piłkę obok bramki
45'
sędzia doliczył minutę
45+1
Stefanik próbował powtórzyć wyczyn sprzed kilku minut, ale tym razem uderzył wysoko nad poprzeczką
45+1
Koniec pierwszej połowy
ARKA PRZEGRYWA DO PRZERWY 0:1
46'
ARKA przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza młodzieżowiec Słowiński, w jego miejsce wchodzi starszy o dwa lata Flis.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
47'
główkował Mazurkiewicz, który już przed przerwą doszedł do strzału po rogu, tym razem kapitan Arki strzelał po wolnym, ale również niecelnie
48'
szybka odpowiedź Kowalczyka, jego strzał nieznacznie obok słupka
50'
strzał Benata nad poprzeczką
52'
KOLEJARZ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Cebula, w jego miejsce wchodzi Zawadzki.
52'
starsi kibice z pewnością pamiętają, że Dariusz Zawadzki to mistrz Europy do lat 18 z 2001 roku i wicemistrz Europy do lat 16 z 1999 roku oraz były piłkarz... żółto-niebieskich. W Arce był jesienią 2001 roku. Jednak kariery w Gdyni nie zrobił. Zagrał zaledwie w trzech meczach Pucharu Polski
55'
Juszczyk odważnie, bramkarz Arki wybiegiem z bramki przejął piłkę przed Kowalczykiem, do którego starał się dograć Wolański
60'
słabszy okres meczu, gra głównie w środku boiska, dziwi postawa Arki, której powinno zależeć na zmianie rezultatu, ale na razie gdynianie nie potrafią sforsować dobrze grającej defensywy miejscowych
60'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Niedziela, w jego miejsce wchodzi Kuklis.
61'
trener Nemec dostrzegł najwyraźniej, że za mało kreatywna jest gra żółto-niebieskich w środku pola, stąd wprowadzenie do gry trzeciego środkowego pomocnika kosztem skrzydłowego
62'
z ofensywnych graczy na ławce rezerwowych Arki pozostali jeszcze Arifović, Czoska i debiutant Szwoch, gdy wynik nie ulegnie zmianie zapewne wkrótce szkoleniowiec sięgnie po jednego z nich
66'
Żółtą kartką został ukarany Ivanovski (ARKA), który wdał się w polemiką z sędzią
66'
To już czwarta kartka Ivanovskiego w tym sezonie. W następnej kolejce czeka go przymusowa pauza
66'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ivanovski, w jego miejsce wchodzi Arifović.
67'
Kowalski próbował dośrodkowanie znaleźć w polu karny od razu Arifovicia, ale dobra interwencja bramkarz Kolejarza, który przejął piłkę
68'
KOLEJARZ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gryźlak, w jego miejsce wchodzi Basta.
69'
napastników Arki próbował wyręczyć defensywny pomocnik, jednak i strzał Kasperkiewicza został zablokowany
70'
zderzyli się Szufryn i Kuklis, obaj potrzebowali pomocy lekarskiej, ale wrócili do gry
75'
Arka próbuje atakować, zdobyła optyczną przewagę, ale brakuje klarownych sytuacji na wyrównanie
76'
z wolnego Mazurkiewicz, nie zdecydował się na strzał, ale na dośrodkowanie, piłka minęła skaczących do nich obrońców Kolejarza, ale i piłkarzy Arki. Od bramki wznowią grę gospodarze
78'
gospodarze zadowoleni z wyniku, ograniczają się teraz tylko do przeszkadzania Arce, która ma jednak kłopoty w składnym rozegraniu ataku pozycyjnym
79'
Żółtą kartką został ukarany Chrapek (KOLEJARZ) po faulu na Kuklisie.
82'
[1:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kuklis. Pomocnik popisał się refleksem i precyzją, bo uderzył z woleja w zamieszaniu, które powstało w "16" gospodarzy
83'
Piotr Kuklis jest teraz najskuteczniejszym piłkarzem Arki. To już trzeci gol pomocnika w tym sezonie, a przecież nie grał we wszystkich meczach, w niektórych, w tym w dwóch ostatnich, w których strzelał gole wchodził na boisko z ławki rezerwowych
83'
Juszczyk broni strzał Kowalczyka
85'
Piłkarze Kolejarza coraz bardziej niepewni, Szufryn ratował się zagraniem głową do bramkarza, gdy atakował go Flis
87'
trener Cecherz ma jeszcze jedną zmianę w zanadrzu i pewnie za chwilę z niej skorzysta, aby dać wytchnienie swoim podopiecznym, gospodarze gubią się coraz bardziej, czy Arka to wykorzysta i powalczy o pełną pulę?
88'
Żółtą kartką został ukarany Flis (ARKA), który sfaulował wyprowadzającego piłkę Szufryna, to cena za grę pressingiem i próba jak najszybszego przejęcia piłki
90'
sędzia doliczył trzy minuty
90+3
Koniec meczu
ARKA ZREMISOWAŁA 1:1. To drugi remis gdynian w piątym wyjazdowym meczu tego sezonu

Pozostałe wyniki 10. kolejki:
Olimpia Elbląg - Sandecja Nowy Sącz 0:0, Olimpia Grudziądz - Piast Gliwice 2:0 (0:0), Dolcan Ząbki - Polonia Bytom 0:0, GKS Katowice - Zawisza Bydgoszcz 0:1 (0:0), Bogdanka Łęczna - Wisła Płock 2:1 (2:1), Flota Świnoujście - Pogoń Szczecin 1:0 (1:0), KS Polkowice - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:2 (0:0), Ruch Radzionków - Warta Poznań 2:0 (0:0).

• (3)

jak juz pisałem, nie ten skład, nie ci piłkarze.... będzie walka o utrzymanie

• 58 13

• a pozniej derby Gdyni...buahahahahahaahahahah!!!!

• 1 1

• do czego pan A.C doprowadził (1)

Sciągnał najwększych nieudaczników w polskiej eksteaklasie.Bogate miasto z wioskami gra i cieszy sie z remisu.BRAWO ZARZĄD.I jeszce macie czelność wypominać SKGA czemu od was dymisji rządaja.PARANOJA.Won z Arki hipokryci.

• 1 0

• jakie miasto ?

te parę blokowisk

• 0 0

• Arka dno (2)

• 82 22

• O słabości tej druzyny swiadczy fakt. (1)

Że zawodnik, który na poczatku nie mieścił sie do 18 jest liderem strzelców...

• 4 1

• W Lechii Wiśnia też sie nei łapał w pierwszej 11 i jest najlepszy buhahahhaa Ty xxx jesteś słaby jak Twój nick

• 0 0

• Nidgy więcej

Ekstraklasy

• 69 23

• następny mecz jak będzie 3 tysiące to będzie wszystko (6)

przenosiny na Rugby nas czekają

• 63 17

• Wziąwszy pod uwagę wyniki tam osiągane,to może to i lepiej... (1)

W Ekstraklasie trzeba było jakoś załatwić grę na stadionie rugby do końca sezonu; byłoby utrzymanie,a tak...

• 7 0

• Tylko RCArka Gdynia!!!WIARA NASZA SILA!!!

• 1 0

• niedługo Betony wracają na T29 buhahah (1)