Lechia ograła Legię. Rekord frekwencji

11 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Zobacz kartoniadę na meczu Lechia - Legia

W obecności 36,5 tys. widzów, co stanowi klubowy rekord frekwencji, Lechia pokonała na PGE Arenie Legię Warszawa 1:0 (0:0). Mecz nie był porywający, a grający od 39. minuty w przewadze biało-zieloni długo nie potrafili udokumentować golem przewagi. Ultra ofensywna taktyka, którą zastosował w drugiej połowie trener Jerzy Brzęczek w końcu przyniosła jednak skutek. Zwycięstwo Lechii nad mistrzem Polski zapewnił strzałem głową Maciej Makuszewski. Gdańszczanie mogli wygrać wyżej, ale sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez Antonio Colaka, dopatrując się wcześniej faulu napastnika.

Bąk – Wojtkowiak, Janicki, Gerson, Bougaidis – Vranjes, Borysiuk – Makuszewski, Grzelczak, Wiśniewski – Friesenbichler
Sędziowie: Frankowski, Golis, Sadowski
Widzów: 36 500
Kuciak – Bereszyński, Rzeźniczak, Lewczuk, Brzyski – Vrdoljak, Jodłowiec – Guilherme, Duda, Kucharczyk – Sa
  • 64' Bougaidis Zmiany Nazario
  • 72' Wiśniewski Zmiany Colak
  • 83' Friesenbichler Zmiany Mila
  • 51' Vrdoljak Zmiany Furman
  • 85' Guilherme Zmiany Żyro
  • 86' Makuszewski
  • 27' Grzelczak
  • 90+3 Bąk
  • 14' Duda
  • 58' Guilherme
  • 39' Duda

PRZECZYTAJ WYWIAD, KTÓRY MACIEJ MAKUSZEWSKI PRZED MECZEM UDZIELIŁ TROJMIASTO.PL. MÓWIŁ M.IN. JAK PRACOWAŁ, BY STRZELIĆ GOLA LEGII.

Trenery po meczu

Jerzy Brzęczek Jerzy Brzęczek
JERZY BRZĘCZEK (Lechia)
Gratuluję chłopakom, bo zasłużyli na zwycięstwo. Graliśmy w przewadze jednego zawodnika i potrafiliśmy utrzymać koncentrację do ostatniej minuty. Pokonaliśmy mistrza Polski, który wciąż jest liderem w walce o tytuł. Chcę podziękować kibicom, że zrobili wspaniałą atmosferę. Mam nadzieję, że już zawsze trybuny będą tak wyglądały i Trójmiasto oraz Pomorze docenią to, jak gramy w piłkę.

Nasze ustawienie miało na celu, aby Makuszewski mógł schodzić do środka i próbować uderzenia z dystansu lepszą nogą. Tak samo miało to wyglądać z Grzelczakiem. Później, jak wrócili do swoich pozycji, zaskoczyliśmy rywala i strzeliliśmy bramkę.

Cały czas powtarzałem, że zawodnicy, którzy wchodzą na boisko z ławki rezerwowych bardzo nam pomagają. Dzisiaj Bruno dał dobre dośrodkowanie, po którym padła bramka. To tylko potwierdza moją teorię.

Henning Berg Henning Berg
HENNING BERG (Legia)
Był to trudny mecz. Nie zagraliśmy na najwyższym poziomie, a kibice nie mogli obejrzeć dobrego starcia. Później doszła gra w osłabieniu. Trudniej tak kontrolować mecz. Duda powinien bardziej uważać, ponieważ wcześniej dostał już kartkę.

Myślę, że nawet w dziesiątkę mogliśmy wygrać. Graliśmy dobrze w obronie poza sytuacją, gdy straciliśmy gola. Powinniśmy zachować się lepiej i uniknąć takiej pomyłki.

Radość piłkarzy Lechii po golu Macieja Makuszewskiego, który w przedmeczowym wywiadzie zdradził nam jak pracował na tę bramkę i to nie tylko na treningach. Radość piłkarzy Lechii po golu Macieja Makuszewskiego, który w przedmeczowym wywiadzie zdradził nam jak pracował na tę bramkę i to nie tylko na treningach.

Chociaż kontuzjowani po meczu reprezentacji Polski Jakub Wawrzyniak i Sebastian Mila wrócili już do treningów z Lechią, w meczowej osiemnastce i to tylko na rezerwie znalazł się ten drugi. Wawrzyniaka na lewej obronie zastąpił Bougaidis (LECHIA), zaś na prawą stronę wrócił Wojtkowiak (LECHIA), a z jedenastki wypadł Możdżeń. Do wyjściowego składu wrócili Friesenbichler (LECHIA) i Wiśniewski (LECHIA) kosztem Colaka i Nazario.
Ławka rezerwowych Lechii: Budziłek, Pietrowski, Čolak, Nazário, Rudinilson, Mila, Łukasik

Ławka rezerwowych Legii: Malarz, Saganowski, Furman, Astiz, Kosecki, Żyro, Masłowski.
Kibice zmierzają na mecz. Podobno padnie rekord frekwencji na meczu Lechii na PGE Arenie, który wynosi obecnie 34 445 widzów.
W trybuny poleciało 70 oficjalnych piłek T-Mobile Ekstraklasy. Szczęśliwcy wyjdą z nimi ze stadionu
Na murawie występ Baltica Cheerleaders, które są jedną z atrakcji hitowego meczu
Stadion wciąż się zapełnia, dokładana frekwencja zostanie podana przed drugą połową
Głośne Lechia, Lechia z trybun PGE Areny, kibice Legii odpowiadają w niecenzuralny sposób
My, wierzymy... - niesie się po PGE Arenie
Piłkarze już na murawie, Lechia w zielonych koszulkach, białych spodenkach, Legia - białe koszulki, czarne spodenki
1'
Lechia zaczyna mecz
2'
Dużo walki przy bocznej linii boiska
4'
Obie drużyny grają trochę niepewnie, najwięcej dzieje się obecnie na trybunach
5'
W wolnym mieście Gdańsku - śpiewają kibice
8'
Kiks Janickiego (LECHIA), ale jego błąd naprawia Gerson (LECHIA)
9'
Dośrodkowanie Vranjesa (LECHIA) wybite z pola karnego Legii
10'
Faul na Grzelczaku (LECHIA), szansa na dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Legii
10'
Rzut wolny, a następnie rożny nie przyniosły zagrożenia pod bramką Legii
11'
A na trybunach kartoniada w biało-zielonych kolorach, z napisem BKS 1945 i herbem Lechii
12'
Borysiuk (LECHIA) przerwa akcję swojego byłego klubu
14'
Żółtą kartką został ukarany Duda (LEGIA), który faulował pod polem karnym Lechii
15'
Tym razem faulowany Friesenbichler (LECHIA) i kolejny rzut wolny z szansą na dośrodkowanie w pole karne gości
16'
Wiśniewski (LECHIA) podaje krótko do Vranjesa (LECHIA), ten strzela, ale obok bramki Kuciaka (LEGIA)
17'
My jesteśmy z gdańską Lechią, czy jest dobrze, czy jest źle - śpiewają fani biało-zielonych
18'
Legia najlepsza jest - odpowiadają kibice gości
18'
Podanie do Grzelczaka (LECHIA), ale sędzia dopatrzył się faulu pomocnika biało-zielonych
19'
A na trybunach trwa zabawa w rzucanie papierowymi samolotami
20'
Daleki wrzut z autu Wojtkowiaka (LECHIA), uderzenie głową Wiśniewskiego (LECHIA), ale zbyt lekkie by zaskoczyć Kuciaka (LEGIA)
21'
Niecelne dośrodkowanie Brzyskiego (LEGIA) z wolnego
21'
Ładne zagranie z klepki Makuszewskiego (LECHIA) z Friesenbichler (LECHIA), ale Austriak za mocno wypuścił sobie piłkę
23'
Tym razem Friesenbichler (LECHIA) na spalonym
23'
Tak wyglądała kartoniada, nawiązano do 70. rocznicy powstania gdańskiego klubu
24'
BKS, BKS, BKS, każdy kibice wie, co to jest - śpiewają fani Lechii
25'
Grzelczak (LECHIA) do Wiśniewskiego (LECHIA), ten do Friesenbichler (LECHIA), ale akcję przerywają goście
26'
Bardzo daleki wyrzut z autu Wojtkowiaka (LECHIA), piłka spadła finalnie przed pole karne pod nogi Grzelczaka (LECHIA), ten wykonał zwód, ale zbyt czytelny
27'
Żółtą kartką za faul na rywalu został ukarany Grzelczak (LECHIA).
28'
Trener Brzeczek zdenerwowany przy linii bocznej, natomiast Berg spokojnie ustawia drużynę
29'
Skuteczna interwencja Gersona (LECHIA), piłka dla biało-zielonych
30'
Legia wywalczyła rzut wolny. Będzie wrzutka w "16" Lechii
30'
Bereszyński (LEGIA) podaje na nogę Vrdoljaka (LEGIA), ten strzela, ale Bąk (LECHIA) spokojnie łapie piłkę
31'
Bougaidis (LECHIA) popisał się dryblingiem na własnej połowie
32'
Zbyt mocny przerzut do Grzelczaka (LECHIA)
32'
Lechia, Lechia gol - śpiewają fani
34'
Kolejny rzut wolny zmarnowany przez Legię
35'
Lechii długo na połowie gości, ale nic groźnego z tego nie wychodzi
37'
71. oficjalna ligowa piłka poleciała w trybuny po niecelnym podaniu Borysiuka (LECHIA). Tę kibice będą musieli jednak zwrócić
38'
Lechia, biało-zieloni - niesie się po PGE Arenie
39'
Niecelne dośrodkowanie Grzelczaka (LECHIA)
czerwona kartka
39'
Duda (LEGIA) otrzymał czerwoną kartkę. Pomocnik Legii faulował ostro Wojtkowiaka. Pomimo iż miał na koncie żółtą kartę, sędzia od razu pokazał czerwoną
40'
Wojtkowiak (LECHIA) poza boiskiem, ale zaraz na nie wróci
41'
Dośrodkowanie do Friesenbichler (LECHIA), ale napastnik przegrywa walkę w polu karnym
42'
Strzał sprzed pola karnego Wiśniewskiego (LECHIA), prosto w Kuciaka (LEGIA)
43'
Wiśniewski (LECHIA) holował piłkę przez pół boiska i podał... źle
44'
Ładna akcja Vranjesa (LECHIA), Pomocnik dostał się pod pole karne, strzelił i trafił w słupek
45'
Guilherme (LEGIA) przyjmuje piłkę w polu karnym Lechii, robi kilka żonglerek, strzela z powietrza ale obok bramki Bąki
45'
Sędzia dolicza minutę
45+1
Lechia, biało-zieloni - nieustannie śpiewają kibice
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Brawa i "tylko zwycięstwo" z trybun
Pierwsza połowa nie zachwyciła. Lechia stara się być przy piłce, przyspieszać skrzydłami, ale nie może dostać się w pole karne Legii. Natomiast rywale grają bardzo spokojnie. Wywalczyli kilka rzutów wolnych, ale żadnego nie zamienili na zagrożenie pod bramką Bąka. Od 39. min. gospodarze grają jednak w przewadze jednego zawodnika, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Duda (LEGIA). Po niej świetną akcję przeprowadził Vranjes (LECHIA), ale trafił jedynie w słupek.
Finalistki programu Mam Talent, trio smyczkowe Red Heels występuje na środku murawy
Relacja live Kibice Lechii wywiesili transparent związany z obchodami 75. rocznicy zbrodni katyńskiej
Mamy rekord frekwencji na meczu Lechii na PGE Arenie. 36 500 kibiców ogląda tutaj mecz. A to oznacza, że na kolejne spotkanie z Górnikiem Łęczna mogą oni wejść za darmo
46'
Legia zaczyna drugą połowę
46'
Bougaidis (LECHIA) dośrodkowuje do Friesenbichlera (LECHIA), ale ten przegrywa walkę w polu karnym
47'
Wiśniewski (LECHIA) wykłada piłkę przed pole karne Vranjesowi (LECHIA), ale ten strzela wysoko ponad bramką
48'
Strzał Borysiuka (LECHIA) zablokowany
48'
Hej Lechia gol - śpiewają kibice
49'
Faul na Wiśniewskim (LECHIA) w środku pola
50'
Gerson (LECHIA) zatrzymuje akcję Guilherme (LEGIA)
51'
LEGIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Vrdoljak, w jego miejsce wchodzi Furman.
51'
Nie milkną śpiewy kibiców Lechii
53'
Janicki (LECHIA) przejmuję piłkę, ale za chwilę fauluje Guilherme (LEGIA)
54'
Pewny wślizg Bougaitisa
55'
Kilka autów dla Legii, ale nic z nich nie wyszło
56'
Legia gol - słychać także kibiców gości
58'
Żółtą kartką został ukarany Guilherme (LEGIA), który faulował Bougaitisa
59'
Lechia dzisiaj gra - śpiewają kibice biało-zielonych
60'
Podanie do Grzelczaka (LECHIA), ten z pierwszej w pole karne, ale do obrońcy Legii
61'
Kolejne niecelne dośrodkowanie, tym razem Wiśniewskiego (LECHIA)
62'
Dwa rożne w wykonaniu Vranjesa (LECHIA), po żadnym nie było zagrożenia pod bramką Kuciaka (LEGIA)
63'
Wojtkowiak (LECHIA) podaje do Grzelczaka (LECHIA), ten składa się do strzały w polu karnym, ale zostaje zablokowany. Wojtkowiak (LECHIA) ma pretensje, że nie otrzymał od niego podania
64'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bougaidis, w jego miejsce wchodzi Nazario.
65'
Lechia Gdańsk - niesie się po PGE Arenie
66'
Nazario (LECHIA) wywalczył piłkę w polu karnym gości, ta finalnie trafiła przed "16" do Grzelczaka (LECHIA), ale jego strzał z lewej nogi nie sprawił problemów Kuciakowi (LEGIA)
67'
Nazario (LECHIA) i Friesenbichler (LECHIA) nie doskoczyli do dośrodkowania
67'
Po wejściu Nazario (LECHIA) teraz Vranjes (LECHIA) ubezpiecza lewą obronę
68'
Kolejne niecelne dośrodkowanie, tym razem Vranjesa (LECHIA)
69'
Zablokowany strzał Makuszewskiego (LECHIA)
70'
Dośrodkowanie Wiśniewskiego (LECHIA) w wolnego, Gerson (LECHIA) nie zdążył zamknąć akcji
70'
Kibice wstają z miejsc w 70. min z okazji 70. urodzin klubu. "Gdańska Lechia" śpiewają fani
72'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wiśniewski, w jego miejsce wchodzi Colak.
73'
Grupy najzagorzalszych kibiców obu drużyn postanowiły obrzucić się wyzwiskami
74'
Zderzenie Bąka z Rzeźniczakiem (LEGIA), obaj nie podnoszą się z murawy, piłkarz Legii zwija się z bólu
75'
Rzeźniczak (LEGIA) na chwilę podniósł się z boiska, padł parę metrów dalej na murawę, ale ponownie wstał i jest gotowy do gry. Podobnie Bąk
76'
Z bandażem na głowie gra za to Sa
77'
Strzela Colak (LECHIA), Nazario (LECHIA) pędzi, aby aby wepchnąć piłkę do pustej bramki, ta jednak zostaje wybita przez gości na rzut rożny
78'
Kolejny strzał Colaka (LECHIA), tym razem mocno niecelny
79'
Wojtkowiak (LECHIA) chciał sprytnie zagrać do Nazario (LECHIA), ale połapali się w tym obrońcy Legii
79'
Tak się bawią ludzie - śpiewają fani Lechii
80'
Ładne podanie Grzelczaka (LECHIA) do Colaka (LECHIA) za linię obrony gości, napastnik bierze rywal na plecy, strzela z powietrza, ale nad bramką
81'
Dośrodkowanie Grzelczaka (LECHIA) z lewego skrzydła, strzał Colaka, piłka była w bramce, ale sędzia nie uznał gola, natomiast Kuciak (LEGIA) wznowił grę od rzutu wolnego. Arbiter dopatrzył się faulu napastnika biało-zielonych
82'
Głośne gwizdy na PGE Arenie
83'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Friesenbichler, w jego miejsce wchodzi Mila.
83'
Drybling Gersona (LECHIA) w polu karnym gości, strzał, ale obrońca rywali wybija piłkę sprzed bramki na rzut rożny
85'
LEGIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Guilherme, w jego miejsce wchodzi Żyro.
85'
Mila (LECHIA) z rożnego, ale po raz kolejny stały fragment gry nie przynosi korzyści
86'
[1:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Makuszewski. Mila podał do Nazario na lewe skrzydło, ten wrzucił na dalszy słupek, a tam piłkę głową skierował do bramki Makuszewski
87'
Lechia, Lechia - skandują kibice
88'
Tak się bawią ludzie - śpiewają kibice Lechii
88'
Makuszewski (LECHIA) bliski wygrania pojedynku biegowego z Rzeźniczakiem (LEGIA)
89'
Drybling Grzelczaka (LECHIA) kończy się na Lewczuku (LEGIA)
89'
Sa (LEGIA) dostaje piłkę 6 metrów od bramki Bąka, na szczęście źle ją przyjmuje
90'
Sędzia dolicza 5 minut
90+1
Wojtkowiak (LECHIA) pozwala piłce opuścić boisko
90+2
Sa (LEGIA) strzela z pola karnego, zostaje zablokowany, poprawia Brzyski (LEGIA) - obok bramki
90+4
Drybling Vranjesa (LECHIA) przez pół boiska, techniczny strzał sprzed pola karnego, ale za lekki jak na Kuciaka (LEGIA)
90+5
Dośrodkowanie Brzyskiego (LEGIA) w pole karne z wolnego, tam jest nawet Kuciak (LEGIA), ale piłka opuszcza boisko
90+5
KONIEC MECZU
Czy wygrywasz, czy nie, ja i tak kocham cię - śpiewają fani Lechii
Legła Warszawa - niesie się po PGE Arenie
Przed meczem Maciej Makuszewski (LECHIA) opowiadał nam jak pracuje, by strzelić gola. Zajęcia miał nie tylko na boisku. Przeczytaj wywiad

Wyniki 27 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Legia Warszawa 1:0 (0:0)
  • Ruch Chorzów - Cracovia 3:0 (3:0)
  • Wisła Kraków - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)
  • Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)
  • Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0)
  • GKS Bełchatów - Zawisza Bydgoszcz 1:4 (1:2)

• 19 6

calkiem calkiem to by bylo gdyby ara wtopiła (2)