Arka przegrała drugi raz z rzędu

9 maja 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Piłkarze Arki po porażce z Bytovią. Od prawej: Krzysztof Sobieraj, Patrik Lomski i Grzegorz Tomasiewicz, dla którego był to debiut w I lidze. Piłkarze Arki po porażce z Bytovią. Od prawej: Krzysztof Sobieraj, Patrik Lomski i Grzegorz Tomasiewicz, dla którego był to debiut w I lidze.

Piłkarze Arki przegrali w pomorskich derbach I ligi z Bytovią 0:1 (0:1). Co prawda gospodarze częściej byli przy piłce, ale to nie za jej posiadanie, a zdobywane gole przyznawane są punkty. Gdynianie nie potrafili w sobotę nawet poważnie zagrozić rywalom, oddali tylko jeden celny strzał, a ich dość chaotyczne ataki były rozbijane przez dobrze zorganizowaną drużynę gości. Rozstrzygająca była 77. minuta, w której Robert Mandrysz, przy niemrawej postawie, a wręcz "pomocy" defensorów żółto-niebieskich, zapewnił sukces ekipie Tomasza Kafarskiego. To było jedyne celne kopnięcie przyjezdnych w kierunku miejscowej bramki!

Miszczuk - Stolc, Sobieraj, Marcjanik, Warcholak - Łukasiewicz, Ława - Marcus, Nalepa, Renusz - Szubert
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Pskit (Łódź) oraz Śpiewak, Gajda
Widzów: 4214
Laskowski - Socha, Bąk, Wróbel - Wilczyński, Mandrysz, Kryszak, Mąk, Szewczyk - Jakóbowski, Surdykowski
  • 54' Szubert Zmiany Lomski
  • 74' Nalepa Zmiany Tomasiewicz
  • 77' Renusz Zmiany Wojowski
  • 38' Mąka Zmiany Bajić
  • 87' Mandrysz Zmiany Jastrzembski
  • 90+5 Jakóbowski Zmiany Formela
  • 77' Mandrysz
  • 89' Marcjanik
  • 32' Mandrysz
  • 90+6 Laskowski

Tak kończyła się większość ataków Arki w meczu z Bytovią.

POMECZOWE WYPOWIEDZI TRENERÓW:
GRZEGORZ NICIŃSKI (Arka Gdynia):
Był to typowy mecz walki, derbowy, nie było za dużo sytuacji. Kolejny, w którym my popełniamy bardzo prosty, banalny błąd w polu karnym, który kosztuje utratę punktów. To nie pierwszy raz, gdy przez błąd naszych obrońców tracimy bramkę.

Nie stworzyliśmy zbytnio sytuacji, a zawsze mieliśmy ich zdecydowanie więcej. Nasza siła ofensywna była słabsza. To też zasługa zespołu Bytovii, która nam to uniemożliwiła. Była dobrze zorganizowana, nie mogliśmy sobie z tym poradzić. Jednak nie uważam, że był to nasz najgorszy mecz

Niestety, przegraliśmy i to niepokoi. Trudno, trzeba to przełknąć, jesteśmy mężczyznami i musimy wyciągnąć wnioski. Mamy 40 punktów, a drużyna na miejscu barażowym 32. To jest 8 punktów przewagi i jeszcze pięć meczów do końca. Musimy jeszcze zdobyć punkty, żeby być spokojnym. Trzeba się znów zebrać.

Rozbudziliśmy apetyty dwoma pierwszymi meczami, ona nam wyszły, szybko strzelaliśmy bramki, idealnie się nam te spotkania układały. W następnych meczach stwarzaliśmy też sytuacje, ale nie było dobrze ze skutecznością. Taka jest piłka nożna. My nie mamy wielkiego zespołu, który jest faworytem do pierwszej trójki. Niestety, obnażyliśmy się trochę i trzeba to przeanalizować i wrócić do lepszej gry.

TOMASZ KAFARSKI (Bytovia):
Przyjechaliśmy na bardzo trudny teren, do zespołu, który gra naprawdę bardzo fajną piłkę. To co zrobili dzisiaj moi chłopacy, zasługuję na wielki szacunek. Od początku grali z bardzo żelazną konsekwencją. Może sytuacji było mało, ale tę jedną wykorzystaliśmy.

Odpowiedzieliśmy bardzo pozytywnie na zdobycz punktową zespołów, które nas gonią w tabeli. Jestem niezmiernie szczęśliwy, że zdobyliśmy tutaj trzy punkty. To zwycięstwo na pewno nas umocni przed następnymi meczami.

trudno dojechać do stadionu, policja eskortuje kibiców Bytovii, których zapowiedziało się w Gdyni około 300
sektor gości jeszcze pusty, zatem oni nie słyszeli komunikaty spikera, że w meczu na szczycie ekstraklasy Lech wygrał na wyjeździe z Legią 2:1, w Gdyni taki wynik został przyjęty aplauzem, gdyż kibice Arki i "Kolejorza" żyją w przyjaźni
w Arce w porównaniu z meczem w Suwałkach dwie zmiany, Abbotta, który złamał rękę, w ataku zastąpił Szubert (ARKA Gdynia), na środek obrony wrócił po pauzie za kartki Sobieraj, a tym samym Łukasiewicz może znów zagrać jako defensywy pomocnik, a Marcus przechodzi na skrzydło
na ławce jest m.in. rekonwalescent Lomski, obok niego miejsca zajęli: Kędra, Glauber, Gałecki, Wojowski, Tomasiewicz, Karłowicz

LOMSKI OPOWIADA, DLACZEGO NIE GRAŁ TAK DŁUGO

piłkarze wychodzą na prezentację przy dźwiękach Roty Arki, gospodarze na żółto-niebiesko, goście czerwone stroje
w "11" Bytovii jest dwóch byłych piłkarzy Arki: Wilczyński (BYTOVIA) i Surdykowski (BYTOVIA), jest też ekszawodnik Bałtyku - Wróbel oraz Lechii - Bąk (BYTOVIA), a dwaj kolejni siedzą na ławce: Buzała i Bajić, w sztabie trenerskim byli szkoleniowcy Lechii: Kafarski, Gładyś, Szutowicz
prezes Wojciech Pertkiewicz wręcza Bartoszowi Ławie (ARKA Gdynia) koszulkę z numerem 200, tyle występów ma na koncie pomocnik w barwach Arki
1'
od środka rozpoczęła Bytovia
1'
na trybunie "Górka" rozpostarto transparent: "Żądamy kary dla policyjnych morderców"
1'
przypomnijmy, że po meczu Wigry - Arka oba klubu zostały ukarane przez PZPN karą 5 tysięcy złotych w zawieszeniu na 6 miesięcy
2'
Marcjanik (ARKA Gdynia) wybił piłkę spod nóg Surdykowskiego (BYTOVIA), róg dla Bytovii
3'
na razie mecz toczy się bez dopingu, kibice gości dopiero wchodzą na swój sektor
3'
dobra interwencja Sobieraja (ARKA Gdynia), który głową wybił piłkę po dośrodkowaniu z rogu Kryszaka (BYTOVIA)
4'
niecelne podanie Surdykowskiego (BYTOVIA) do Jakóbowskiego (BYTOVIA), najszybszy przy piłce Miszczuk (ARKA Gdynia)
6'
ruszył doping dla Bytovii, ze strony Arki nadal brak dopingu
6'
spiker wita Kevina Gallachera, byłego reprezentanta Szkocji, który jest uczestnikiem kursu menedżerów
8'
niecelny strzał z dystansu Ławy (ARKA Gdynia)
10'
Szubert (ARKA Gdynia) nie doszedł w "16" do piłki podawanej przez Marcusa (ARKA Gdynia) z prawego skrzydła
11'
spiker apeluje do kibiców Arki by powstrzymali się wobec niecenzuralnego skandowania pod adresem policji, przypomina o możliwości "odwieszenia" kary finansowej
12'
zablokowany strzał Renusza (ARKA Gdynia)
12'
"Piłka nożna dla kibiców" - z obu sektorów
13'
"Piłka nożna bez policji" - znów skandowanie z obu kibiców
13'
"Arka Gdynia" - po raz pierwszy takie skandowanie w dniu dzisiejszym, z trybun zniknął transparent
14'
gra głównie w środku boiska, Bytovia umiejętnie zagęszcza tę strefę boiska, trener Kafarski zdecydował się bowiem na ustawienie z trzema obrońcami, Arce trudno się przedrzeć przez środkowe sektory boiska
jak informowaliśmy jest to popołudnie z relacjami Live na Trojmiasto.pl, przeprowadzimy cztery tego typu relację, właśnie rozpoczęła się równolegle transmisja meczu ekstraklasy ze Szczecina. Od 20 będziemy na meczach siatkarek w Sopocie i piłkarek ręcznych w Gdyni

TUTAJ LIVE MECZU POGOŃ - LECHIA
19'
obraz gry się nie zmienia, nadal walka o opanowanie środka boiska
20'
"Hej, Arka gol" - z trybun
20'
po indywidualnej akcji strzał Renusza (ARKA Gdynia) w boczną siatkę bramki Bytovii
23'
niecelny strzał głową Mąki do wrzuci piłki z autu Wilczyńskiego (BYTOVIA)
26'
z okrzykiem "Bytovia Bytów" przebili się goście
28'
spiker przypomina, że jest spora grupa młodzieży na sektorze "Małego Arkowca", dlatego prosi o zaprzestanie niecenzuralnych okrzyków pod adresem PZPN i wojewody
29'
indywidualna akcja Wilczyńskiego (BYTOVIA) zakończona niecelnym strzałem
30'
"Arka najlepsza jest..." - z trybun
32'
obraz gry się nie zmienia, Arka gra piłką, ale dobrze zorganizowana Bytovia z łatwością rozbija te ataki 30-40 metrów od własnej bramki
32'
Żółtą kartką został ukarany Mandrysz (BYTOVIA) po faulu na Ławie
34'
"Za rok ekstraklasę będziemy mieli, Puchar Polski powróci do nas też..." - śpiewają kibice Arki
35'
dobre dośrodkowanie Warcholaka (ARKA Gdynia), ale w polu karnym Nalepa (ARKA Gdynia) źle przyjął piłkę
35'
pierwszy celny strzał Arki, po uderzeniu Marcusa (ARKA Gdynia) Laskowski (BYTOVIA) wybił piłkę na róg
36'
krótkie zagranie z rogu i dopiero po chwili wrzutka Nalepy (ARKA Gdynia), piłkę złapał Laskowski (BYTOVIA)
36'
zderzenie głowami Mandrysza i Renusza, szybko na boisko wbiegli masażyści obu drużyn
36'
piłkarze mogą kontynuować grę, sędzia wznowił mecz rzutem sędziowskim, bo żadnego faulu w tej sytuacji się nie dopatrzył
38'
BYTOVIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mąka, w jego miejsce wchodzi Bajić.
39'
dośrodkowanie Stolca (ARKA Gdynia) spod linii środkowej boiska piłki w polu karnym gości nie sięgnął Sobieraj (ARKA Gdynia)
40'
niecelny strzał z 15. metra Łukasiewicza (ARKA Gdynia)
41'
groźna akcja po wrzucie z autu Warcholaka (ARKA Gdynia), w polu karnym piłkę zgrał Renusza (ARKA Gdynia), a Marcus (ARKA Gdynia) po nodze rywala uderzył nad poprzeczką, będzie róg
42'
po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA Gdynia) Sobieraj (ARKA Gdynia) faulował Surdykowskiego (BYTOVIA)
42'
teraz wulgarnie pod adresem trenera Kafarskiego i jego poprzedniego klubu, znów spiker apeluje o kulturę na stadionie
44'
Kryszak (BYTOVIA) nie opanował piłki w "16" po dośrodkowaniu Wilczyńskiego (BYTOVIA), od bramki rozpocznie Miszczuk (ARKA Gdynia)
45'
Arka nieporadnie w obronie, Sobieraj (ARKA Gdynia) dał się ograć Mandryszowi (BYTOVIA), w polu karnym w piłkę nie trafił Marcjanik (ARKA Gdynia), a z jej złapaniem kłopoty miał Miszczuk (ARKA Gdynia), na szczęście dla gospodarzy akcja przerwana gwizdkiem, bo sędzia dopatrzył się faulu Surdykowskiego (BYTOVIA)
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
niecelny strzał z woleja Surdykowskiego (BYTOVIA), do którego z wolnego podawał Kryszak (BYTOVIA)
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W GDYNI BEZ GOLI
W Gdyni nie ma goli, ale i emocji oraz spięć podbramkowych. Arka jest częściej przy piłce, bo tak wypada, gdy gra się u siebie. Jednak te ataki gdynian rozbijają się od dobrze zorganizowanej drużyny Bytovii. Walka rozgrywa się głównie w środku boiska, a tutaj zbyt mało ruchu jest w miejscowych formacjach, by "rozmontować" ustawienie rywali. Groźniej było wówczas, gdy pokazywali się skrzydłowi. To z ich strony były jak na razie najgroźniejsze strzały, choć tylko Marcus (ARKA Gdynia) zmusił do interwencji Laskowskiego (BYTOVIA).
Bytovia ustawiona byle nie przegrać, ale trzeba oddać gościom, że w ofensywie mają piłkarzy, którzy w każdej chwili mogą postraszyć. Dlatego gospodarze nie mogą pozwolić sobie na straty, bo narażą się na kontry. Dużo ochotę do gry mają m.in. byli arkowcy w Bytovii: Wilczyński (BYTOVIA) i Surdykowski (BYTOVIA).
w przerwie tradycyjny konkurs dla kibiców, trzeba trafić piłką na jedną z trzech małych bramek
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
"Milicja - największe zło polskiej piłki" - kolejny transparent na trybunie "Górka"
46'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - skandowanie z trybun
50'
pierwszy w tej połowie róg należy do Bytovii, ale po dośrodkowaniu Kryszaka (BYTOVIA) bez zagrożenia dla bramki gospodarzy
51'
niecelny strzał głową Szuberta (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Ławy (ARKA Gdynia), napastnik Arki jeszcze ucierpiał przy tym strzale
51'
sztab medyczny opatruje Szuberta (ARKA Gdynia), Nalepa (ARKA Gdynia) sygnalizuje, że potrzebna będzie zmiana
52'
Marcus (ARKA Gdynia) podbiegł, by skonsultować się przy linii bocznej z trenerami Nicińskim i Wittem
53'
Szubert (ARKA Gdynia) z obandażowaną głową opuszcza boisko
53'
rozgrzewa się Lomski
54'
Lomski za Szuberta
54'
zmiana w ustawieniu Arki, Marcus (ARKA Gdynia) poszedł do ataku, Lomski (ARKA Gdynia) gra na prawym skrzydle
56'
śmigłowiec przeleciał dość nisko nad dachem trybun Stadionu Miejskiego
57'
Bąk (BYTOVIA) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Stolca (ARKA Gdynia)
58'
kontrą Bytovii, ale zbyt mocne dośrodkowanie Szewczyka (BYTOVIA)
61'
seria odbić piłki głowami w "16" Arki po dośrodkowaniu z wolnego Kryszaka (BYTOVIA)
62'
kolejny stały fragment gry dla Bytovii
63'
Warcholak (ARKA Gdynia) wybił piłkę w aut po dośrodkowaniu z wolnego Kryszaka (BYTOVIA)
63'
kolejny róg dla Bytovii
63'
po dośrodkowaniu Kryszaka (BYTOVIA) z narożnika boiska przy próbie interwencji sfaulowany został Miszczuk (ARKA Gdynia)
64'
wreszcie składna akcja Arki, Marcus (ARKA Gdynia) podał do Lomskiego (ARKA Gdynia), piłkę po strzale Fina odbił Laskowski (BYTOVIA)
65'
niecelny strzał z dystansu Renusza (ARKA Gdynia)
66'
ożywiła się gra Arki, zablokowane dośrodkowanie Lomskiego (ARKA Gdynia)
67'
Nalepa (ARKA Gdynia) wywalczył róg
68'
kontra gości i róg dla nich
69'
i kolejny róg dla gości
69'
Oficjalna frekwencja 4214 kibiców
69'
bez zagrożenia dla bramki Arki po wrzutce z rogu Bytovii
70'
Socha (BYTOVIA) ubiegł Marcusa (ARKA Gdynia) w polu karnym Bytovii po dośrodkowaniu Nalepy (ARKA Gdynia)
72'
Wilczyński (BYTOVIA) faulował w polu karnym Arki Warcholaka (ARKA Gdynia)
72'
rozgrzewa się Tomasiewicz
73'
Laskowski (BYTOVIA) obronił strzał głową Sobieraja (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z wolnego Ławy (ARKA Gdynia)
74'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Tomasiewicz.
75'
dla Tomasiewicza (ARKA Gdynia) to debiut w I-ligowej Arce, 19-latek wcześniej zagrał 5 razy w III-ligowych rezerwach gdynian
77'
[0:1] BYTOVIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mandrysz. Defensorzy Arki nie potrafili wybić piłki z własnej "16", zbyt krótko kopali Sobieraj i Stolc, a Wracholak został zatrzymany blokiem niczym na koszykarskich parkietach, z prezentu skorzystał Mandrysz, który uderzył po "długim rogu"
77'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Renusz, w jego miejsce wchodzi Wojowski.
79'
dwa rzuty rożne z rzędu dla Arki, ale bez zagrożenia dla bramki Bytovii
80'
Wróbel (BYTOVIA) wybił piłkę po dośrodkowaniu Wojowskiego (ARKA Gdynia)
81'
strzał z dystansu Ławy (ARKA Gdynia), piłka wysoko nad poprzeczką
82'
pomocy medycznej potrzebuje Mandrysz (BYTOVIA), który dostał piłką w twarz po kopnięciu Stolca (ARKA Gdynia)
83'
Mandrysz (BYTOVIA) kontynuuje grę
84'
Marcjanik (ARKA Gdynia) przerwał kontrę gości, nie pozwolił by podanie Jakóbowskiego (BYTOVIA) doszło do Surdykowskiego (BYTOVIA)
84'
"Areczko, wygraj to dla nas" - z trybun
85'
Bytovia całą drużyną cofnięta na własną połowę, Arka stara się atakować
85'
i znów kontra gości, tym razem Jakóbowskiego (BYTOVIA) powstrzymał Stolc (ARKA Gdynia)
87'
Ataki Arki załamują się 20-30 metrów od bramki Bytovii
87'
BYTOVIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mandrysz, w jego miejsce wchodzi Jastrzembski.
88'
"Dziękujemy" z sektora gości pod adresem strzelca bramki, który właśnie opuścił boisko
89'
Żółtą kartką został ukarany Marcjanik (ARKA Gdynia), który faulem przerwał kontrę Jakóbowskiego
89'
"Walczyć Arka" - z trybun
90'
Sobieraj (ARKA Gdynia) przewraca się w polu karnym Bytovii, ale o karnym nie ma mowy
90'
5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
spięcie Ławy (ARKA Gdynia) i Kryszaka (BYTOVIA) przy linii bocznej boiska
90+2
sędzia napomina słownie obu piłkarzy, ale bez kartek
90+2
po wrzucie z autu Stolca (ARKA Gdynia) piłka po głowie Lomskiego (ARKA Gdynia) wyszła poza boisko
90+3
Laskowski (BYTOVIA) gra ewidentnie na czas, przedłuża wybicie piłki spod własnej połowy, sędzia na to pozwala
90+3
wolny dla Arki, po zagraniu Tomasiewicza (ARKA Gdynia) w rękę Kryszaka (BYTOVIA)