Miszczuk wybronił Arce remis

4 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Dzięki tym piłkarzom Arka poprawiła nieco fatalny bilans z Termaliką, z którą do Wielkiej Soboty gdynianie przegrali 6 z 7 meczów. Jakub Miszczuk (z prawej) w Niecieczy bronił doskonale, a Michał Marcjanik (z lewej) zdobył gola do szatni, który okazał się na wagę pierwszego remisu w historii gier tych drużyn. Dzięki tym piłkarzom Arka poprawiła nieco fatalny bilans z Termaliką, z którą do Wielkiej Soboty gdynianie przegrali 6 z 7 meczów. Jakub Miszczuk (z prawej) w Niecieczy bronił doskonale, a Michał Marcjanik (z lewej) zdobył gola do szatni, który okazał się na wagę pierwszego remisu w historii gier tych drużyn.

Piłkarze Arki zremisowali na wyjeździe z Termaliką Bruk-Bet 1:1 (1:1) i w historii występów w Niecieczy po raz pierwszy nie przegrali. Gdynianie wykorzystali jedyną okazję, którą mieli w Wielką Sobotę na zdobycia gola, a do wyrównania doprowadził obrońca Michał Marcjanik. W podziale punktów wielką zasługę ma Jakub Miszczuk, który w kilku sytuacjach zachował się wybornie. Tym występem bramkarz z pewnością zmazał "plamę", którą dał w jesiennym meczu tych drużyn.

TERMALICA TERMALICA
Nowak - Fryc, Kopacz, Sołdecki, Jarecki - Pleva, Kupczak - Janeczko, Plizga, Biskup - Paluchowski
Sędziowie: Jarzębak (Bytom)
Miszczuk - Stolc, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Rzuchowski, Łukasiewicz - Renusz, Ława, Marcus - Abbott
  • 34' Biskup Zmiany Foszmańczyk
  • 70' Pleva Zmiany Kaczmarczyk
  • 77' Paluchowski Zmiany Drozdowicz
Zmiany Zmiany
  • 46' Renusz Zmiany Wojowski
  • 57' Abbott Zmiany Karłowicz
  • 69' Rzuchowski Zmiany Nalepa
  • 41' Plizga
Bramki Bramki
  • 45+1 Marcjanik
  • 23' Pleva
  • 45+1 Foszmańczyk
  • 90+3 Janeczko
Kartki Kartki
  • 51' Marcjanik
  • 53' Sobieraj
  • 90+3 Ława

PIŁKARZE PO MECZU
przed kamerami Orange Sport

BARTOSZ ŁAWA (Arka Gdynia):
Po tym co widzieliśmy na boisku trzeba przyznać, że udało nam się zdobyć punkt. Szczególnie w drugiej połowie heroicznie broniliśmy wyniku, gdyż mieliśmy kłopoty, aby utrzymać się przy piłce. Ten mecz kosztował nas dużo zdrowia. Jednak - paradoksalnie - w doliczonym czasie meczu to my mieliśmy szansę, aby wygrać.

DAWID SOŁDECKI (Termalica Nieciecza):
Z gry to my zasłużyliśmy na zwycięstwo. Wyglądaliśmy lepiej od Arki. Mieliśmy swoje sytuacje, ale wykorzystaliśmy z nich tylko jedną. Ponadto jeden głupi błąd w obronie spowodował, że skończyło się remisem. Na pewno zadanie utrudniło nam zejście z boisko Kuby Biskupa. Za nim mówią nie tylko liczby, jego asysty i gole, ale także to, że jest naszym kapitanem. Bez niego nie udało nam się wygrać.

Nie ma żadnego piłkarza w Arce, który przyczynił się do jak na razie jedynego zwycięstwa nad Termaliką

SPRAWEDŹ, KIEDY TO BYŁO, W JAKIM SKŁADZIE GRAŁA ARKA
Termalica osłabiona w defensywie, za kartki pauzuje Czerwiński, jego miejsce na środku obrony zajmie Sołdecki, nominalny defensywny pomocnik
trener Niciński dokonał dwie zmiany w linii środkowej, na ławkę trafili: Nalepa i Wojowski, a w "11" zagrają Ława (ARKA) i Rzuchowski (ARKA)
widać że szkoleniowiec Arki postawił na doświadczenie, na ławkę odesłani zostali dwaj młodzieżowcy, jednak nie ma mowy, aby gdynianie nie wypełnili obowiązku posiadania w "11" przez cały mecz młodzieżowca, w podstawowym składzie jest ich dwóch: Stolc (ARKA) i Marcjanik (ARKA)
piłkarze wychodzą na prezentację przy hymnie Termaliki, Arka na żółto-niebiesko, gospodarze w pomarańczowych strojach
serdeczne przywitanie trenerów, Niciński i Mandrysz grali wspólnie w Pogoni Szczecin, starci kibice pamiętają z pewnością, że obecny szkoleniowiec Termaliki pracował również w Gdyni
jeszcze przed meczem słychać doping dla Arki, są sympatycy gdyńskiej drużyny w sektorze gości
1'
od środka rozpoczęła Arka
2'
Abbott (ARKA) w pojedynku powietrznym faulował Plevę (TERMALICA)
3'
nieporozumienie między Abbottem (ARKA) a Renuszem (ARKA), napastnik podawał za mocno na lewe skrzydło i piłka wyszła na aut
4'
Rzuchowski (ARKA) z wolnego wrzucał piłkę w pole karne, głową wybił ją Jarecki (TERMALICA)
6'
ostrożna gra z obu stron, piłka głównie w środkowych sektorach boiska
7'
Paluchowski (TERMALICA) minął się z piłką w polu bramkowym Arki po dośrodkowaniu Jareckiego (TERMALICA)
9'
śmielej poczyna sobie Termalica, gra na połowie Arki
10'
Miszczuk (ARKA) uratował Arkę, bramkarz odbił piłkę po strzale z pięciu metrów Paluchowskiego (TERMALICA), dogrywał z lewego skrzydła Biskup (TERMALICA)
10'
Jakub Miszczuk (ARKA) ma coś do udowodnienia w meczu z Termalicą. Jesienią, gdy "zawalił" trzeciego gola w przegranym meczu właśnie z tym rywalem 2:4, zaczęły się dla niego ciężkie dni.

.PRZECZYTAJ WYWIAD Z JAKUBEM MISZCZUKIEM. SPRAWDŹ, JAK BRONIĄ W TYM SEZONIE GOLKIPERZY ARKI

13'
zamykał kontrę i głową strzelał Renusz (ARKA), ale było to słabe uderzenie
14'
"Arka gol" - z trybun
15'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - to znów kibice gości
16'
"Bez faulu" - napomina głośno kolegów Sobieraj (ARKA), Termalica atakuje głównie lewym skrzydłem, gdzie Biskup (TERMALICA), wspomagany przez Jareckiego (TERMALICA) atakują na Stolca (ARKA)
18'
mecz toczy się już przy optycznej przewadze gospodarzy, Arka stara się rozbijać akcje rywali na własnej połowie
18'
Biskup (TERMALICA) wywalczył róg
19'
po dośrodkowaniu Biskupa (TERMALICA) zbyt krótko wybita piłka, z 17. metra strzelał Plizga (TERMALICA), uderzenie zostało zablokowane wspólnie przez Stolca i Sobieraja, piłkarz gospodarzy sugerował, że było przy tej interwencji zagranie ręką kapitana Arki, ale sędzia nakazał grać dalej
20'
kapitalna akcja Jareckiego (TERMALICA) i bardzo dobra obrona Miszczuka (ARKA), Gdy Stolc (ARKA) czekał aż piłka wyjdzie na aut Jarecki (TERMALICA) przejął ją, wbiegł w pole karne, gdzie minął Marcjanika (ARKA) i strzelił "w krótki róg" bramkarza Arki
21'
trener Niciński chyba powinien zweryfikować ustawienie na prawej stronie, bo ustawiony jest tutaj Marcus (ARKA), który lepiej czuje się w ofensywie niż defensywie, a za nim gra jednak wciąż niedoświadczony Stolc (ARKA), który w I lidze debiutował dopiero na inaugurację wiosny, natomiast naprzeciw nich są rutyniarze: Biskup (TERMALICA) i Jarecki (TERMALICA)
22'
niecelny strzał Marcusa (ARKA)
23'
Żółtą kartką został ukarany Pleva (TERMALICA), który faulował Rzuchowskiego
27'
znów kilka minut gry w środku boiska, sporo niedokładności głównie po stronie gospodarzy
28'
w Niecieczy dzisiaj zimno, a pogoda jak w kwietniu, mieliśmy już i słońce, i lekki deszcz
30'
Abbott (ARKA) wyszedł wyżej, absorbuje wyprowadzających piłkę obrońców gospodarzy około 40 metra od bramki Termaliki
31'
drugą minutę Termalika podaje sobie piłkę na własnej połowie
31'
Termalica przygotowuje zmianę, kontuzja doskwiera Biskupowi (TERMALICA), niegdyś piłkarzowi m.in. Lechii Gdańsk
34'
TERMALICA przeprowadza zapowiadaną zmianę. Boisko opuszcza Biskup, w jego miejsce wchodzi Foszmańczyk.
35'
Biskup (TERMALICA) był kapitanem, obecnie opaska na ramieniu Sołdeckiego (TERMALICA)
35'
dla Arki ta roszada to dobra wiadomość, jak informowaliśmy, właśnie Biskup (TERMALICA) i Jarecki (TERMALICA) stwarzali największe zagrożenie pod gdyńską bramką
35'
Foszmańczyk (TERMALICA) nie jest typowym skrzydłowym, najczęściej grał jako ofensywny pomocnik
37'
pierwsza akcja Foszmańczyka (TERMALICA), po jego podaniu próbował dośrodkować Paluchowski (TERMALICA), ale Miszczuk (ARKA) pewnie złapał piłkę
38'
zmiana pozycji między piłkarzami drugiej linii Termaliki, Foszmańczyk (TERMALICA) zajął miejsce na "10", Plizga (TERMALICA) przeniósł się na prawe skrzydło, a Janeczko na lewe
39'
Paluchowski (TERMALICA) nie sięgnął piłki wrzucanej w pole karne Arki przez Plizgę
40'
Rzuchowski (ARKA) próbował wywalczyć róg, ale w narożniku boiska uciekła mu piłka i od bramki rozpoczną gospodarze
41'
[1:0] TERMALICA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Plizga. Fatalny błąd Stolca. Po dośrodkowaniu Fryca miał piłkę na nodze, ale zamiast ją wybić daleko, próbował ją przyjmować, piłka odskoczyła od nogi obrońcy, a Plizga uderzył nie do obrony z 12. metra
42'
niestety wcale nie mamy satysfakcji, ale ostrzegaliśmy, że prawa strona Arki nie wygląda tego dnia najlepiej, na ławce trener Niciński ma rutynowanego Kowalskiego
44'
niecelny strzał z 17. metra Sołdeckiego (TERMALICA)
45'
minuta dłużej trwać będzie pierwsza połowa
45'
"Cracovia" - skandowanie z sektora gości, z pewnością kibice tego klubu wsparli Arkę w Niecieczy
45+1
Żółtą kartką został ukarany Foszmańczyk (TERMALICA), który faulował Marcusa
45+1
[1:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcjanik. Po dośrodkowaniu z wolnego Ławy, Termalica źle ustawiła pułapkę ofsajdową. Gospodarze zgubili krycie aż trzech piłkarzy Arki: Marcjanika, Marcusa i Łukasiewicza. Jak rasowy napastnik zachował się gdyński, środkowy obrońca. Michał przyjął piłkę na pierś, opuścił ją na ziemię i strzelił "po krótkim rogu"
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA REMISUJE W NIECIECZY 1:1
Przez większą część pierwszej połowy niewiele ciekawego działo się na boisku. Arka wykorzystała jedyną okazję, którą miała na gola i dlatego na przerwę zeszła przy remisie. Drugą bramkę w tym sezonie zdobył Marcjanik (ARKA). Poprzednio Michał trafił również na wyjeździe, w meczu, który w Legnicy zakończył się wynikiem 4:4.
Jednak po tym co dotychczas zobaczyliśmy w Niecieczy, nie zapowiada się, aby po zmianie stron i tutaj rozpętała się podobna kanonada strzelecka. Widać, że obie drużyny mają respekt przed sobą i przede wszystkim dbają o zabezpieczenie dostępu do własnej bramki.
Arka powinna bezwzględnie wzmocnić obsadę prawej strony defensywy. Tędy bowiem Termalica przeprowadzała najgroźniejsze akcje. Dwukrotnie żółto-niebieskich ratował Miszczuk (ARKA), broniąc strzały z bliska Paluchowskiego (TERMALICA) i Jareckiego (TERMALICA). Natomiast bramkarz Arki był bezradny wobec uderzenia Plizgi (TERMALICA), któremu piłkę... wyłożył Stolc (ARKA). Przemek, od debiutu w I lidze na inaugurację wiosny, jeszcze w żadnym meczu nie był tak często nękany atakami przed rywalami jak ma to miejsce w Wielką Sobotę.
Przeczytaj co mówił Grzegorz Niciński przed wyjazdem do Niecieczy

TRENER ARKI: TO DLA NAS WAŻNY TEST
46'
ARKA przeprowadza w przerwie jedną zmianę. Boisko opuszcza Renusz, w jego miejsce wchodzi Wojowski.
46'
drugą połowę rozpoczęła Termalica
46'
druga połowa rozpoczęła się wraz z opadami deszczu ze śniegiem
48'
Miszczuk (ARKA) pewnie obronił strzał Plizgi (TERMALICA)
49'
trener Niciński nie chce najwyraźniej "dołować" Stolca (ARKA) i dał młodemu obrońcy kolejną szansę, zmiana nastąpiła zaś na lewej stronie pomocy, gdyż tutaj operować będzie Wojowski (ARKA), na ławce nie ma już żadnego innego skrzydłowego, przypomnijmy, że kontuzjowany jest Lomski, a poza "18" znalazł się Jagiełło
51'
Żółtą kartką został ukarany Marcjanik (ARKA), który faulem taktycznym przerwał szybki atak Foszmańczyka
53'
Abbott (ARKA) przyjął piłkę w polu karnym, ale już się nie odwrócił z nią w kierunku bramki, bo miał "na plecach" trzech rywali
53'
Żółtą kartką został ukarany Sobieraj (ARKA) i znów po faulu gdyńskiego obrońcy na połowie rywali
54'
to groźna sytuacja dla Arki obaj środkowi obrońcy mają już po kartce
55'
kapitalna interwencja Miszczuka (ARKA), na róg sparował piłkę po strzale z woleja Janeczki (TERMALICA)
55'
po dośrodkowaniu z rogu Plizgi niecelny strzał Kopacza (TERMALICA)
57'
zablokowany strzał z dystansu Plizgi (TERMALICA)
57'
obraz gry w drugiej połowie taki jak i w pierwszej, częściej przy piłce gospodarze
57'
ARKA przeprowadza zmianę w ataku. Boisko opuszcza Abbott, w jego miejsce wchodzi Karłowicz, dla którego to debiut w pierwszej drużynie żółto-niebieskich
58'
Miszczuk (ARKA) bardzo dobrze odbił piłkę po strzale Foszmańczyka (TERMALICA) sprzed pola karnego
59'
róg dla Termaliki
59'
nieudane dośrodkowanie z rogu Plizgi (TERMALICA), piłka bezpośrednio wyszła poza boisko
Od 13. rozpoczął się mecz w ekstraklasie Cracovia - Lechia. Również z tego spotkania prowadzimy bezpośrednią relację

TUTAJ RELACJA LIVE Z MECZU EKSTRAKLASY: CRACOVIA - ARKA
61'
Plizga (TERMALICA) próbował lobem pokonać bramkarza Arki, posłał piłkę nieznacznie nad poprzeczką
63'
niecelny strzał z dystansu Plizgi (TERMALICA), to piłkarz, który w drugiej połowie przejawia największą ochotę do atakowania bramki Arki
66'
"MZKS Arka" - skandowanie z trybun
67'
dobra interwencja Warcholaka (ARKA), który wybił piłkę po dośrodkowaniu Plizgi (TERMALICA)
68'
Miszczuk (ARKA) nie dał się zaskoczyć po strzale z ostrego kąta Paluchowskiemu (TERMALICA)
69'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Rzuchowski, w jego miejsce wchodzi Nalepa.
70'
TERMALICA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pleva, w jego miejsce wchodzi Kaczmarczyk.
70'
w drugiej połowie Arka jeszcze nie zagroziła bramce Termaliki, czy Nalepa (ARKA) poprawi na tyle funkcjonowanie drugiej linii, że gdynianie będą dłużej utrzymywać się przy piłce i zaatakują?
72'
kapitalnie Miszczuk (ARKA). Gdyńska obrona została wymanewrowana tym razem z lewej strony, nie radząc sobie z Frycem i Janeczko. Pio dośrodkowaniu tego drugiego Plizga główkował "szczupakiem", ale bramkarz Arki odbił piłkę. Dobitka Foszmańczyka wysoko nad poprzeczką
73'
Gdyby nie Miszczuk (ARKA), Arka już by wysoko przegrywała

75'
kontra Arki, Kaczmarczyk (TERMALICA) fauluje Nalepę (ARKA) około 30 metrów od swojej bramki
76'
strzał Warcholaka (ARKA) z wolnego w mur rywali
77'
TERMALICA przeprowadza zmianę w ataku. Boisko opuszcza Paluchowski, w jego miejsce wchodzi Drozdowicz.
77'
Drozdowicz (TERMALICA) to piłkarz, który mimo ważnego kontraktu z Arką, musiał opuścić Gdynię jeszcze zanim zaczął się sezon, potem klub przegrał proces z graczem i musiał mu wypłacić pieniądze z tytułu zawartej umowy, choć zawodnik nie grał w Arce. W ostatnich latach Emil... strzelał gole gdynianom
79'
niecelny strzał Janeczki (TERMALICA) po dograniu Jareckiego (TERMALICA)
w ekstraklasie Lechia przegrywa z Cracovią 0:1, a gola strzelił były piłkarz Arki - Marcin Budziński

82'
Arka nadal cofnięta całą drużynę na własną połowę, Termalica rozgrywa piłkę
84'
Marcus (ARKA) rozpoczął niezłą kontrę, ale zepsuł ją nieudanym dośrodkowaniem Warcholak (ARKA)
84'
szybka odpowiedź Termaliki, Miszczuk (ARKA) złapał piłkę po dograniu Jareckiego (TERMALICA) w pole bramkowe
85'
Karłowicz (ARKA) wygrał pojedynek w polu karnym z Kopaczem (TERMALICA) i celnie strzelił, jednak zbyt słabo, aby Nowak (TERMALICA) dał się pokonać
86'
chyba obu drużynom dają się we znaki trudy spotkania, które prowadzone jest na ciężkiej murawie i przy opadach deszczu i śniegu, coraz więcej miejsca na boisku, mniej dyscypliny taktycznej z obu stron
87'
dobre wyjście Miszczuka (ARKA), który uprzedził Fryca (TERMALICA), w kierunku którego piłkę zagrywał Foszmańczyk (TERMALICA)
89'
Arka sprawia wrażenie zadowolonej z remisu, nadal gdynianie ograniczają się do zabezpieczeniu własnej bramki
90'
2 minuty doliczone
90'
indywidualna akcja Warcholaka (ARKA), padł metr od linii bocznej pola karnego, wolny po faulu Sołdeckiego (TERMALICA)
90+1
po wrzutce z wolnego Marcusa (ARKA) jeszcze róg dla Arki
90+2
po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA) gospodarze mają problemy z wybiciem piłki
90+2
ostre spięcie przy linii bocznej, włączył się do tego także trener Mandrysz, Ława (ARKA) coś ostrego powiedział do szkoleniowca
90+3
Żółtą kartką został ukarany Janeczko (TERMALICA), który faulował Ławę
90+3
Żółtą kartką za niesportowe zachowanie został ukarany Ława (ARKA)

Wyniki 24 kolejki

• Termalica Bruk-Bet Nieciecza - ARKA GDYNIA 1:1 (1:1)
  • Wisła Płock - Dolcan Ząbki 1:1 (0:0)
  • Stomil Olsztyn - Zagłębie Lubin 1:4 (0:3)
  • Pogoń Siedlce - Chrobry Głogów 0:2 (0:1)
  • Bytovia - Olimpia Grudziądz 0:3 (0:1)
  • Wigry Suwałki - GKS Katowice 2:0 (1:0)
  • Chojniczanka - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:0)
  • Flota Świnoujście - GKS Tychy 1:0 (1:0)
  • Miedź Legnica - Widzew Łódź 6:1 (1:0)

Opinie (41) 10 zablokowanych

• Arka to jest potęga, Arka najlepsza jest.

• 47 27

• Nitek, czy możesz mi ulżyć i posadzić Ławę tam gdzie jego miejsce? (3)

• 41 13

• Po rozegraniu Ławy padła bramka dla nas. Dziękuję za uwagę. (2)

• 15 15

• Ława, a ty nie pod prysznicem? jesteś Jonaszem, odkąd wróciłeś, trzeci mecz bez zwycięstwa (1)

ciekawe kto rozgrywał na pozostałe 8 goli z dwóch pierwszych meczów?

• 20 10

• Co z tego, że asystował?

Błąd popełnili obrońcy. A Ława jak pół Arki grał tragicznie. Proponuje obejrzeć mecz, a nie sugerować się opisem meczu...

• 23 5

• Szkoda jesieni.

• 27 4

• Brawo Arka, cenny remis, sporo walki. (1)

Dobry mecz Kuby Miszczuka, który wybronił nam ten punkt.
    Teraz jeszcze Cracovio do boju i piękne Święta. Areczka nadal niepokonana.

• 43 10

• Miszczuk - ty się naucz kopać w piłkę, twoje wyprowadzenia piłki na aut są z poziomu ligi zakładowej

• 10 11

• Ława w kółeczko sie kręci

Jedno, drugie trzeciego nie było, bo się pół drużyny Termaliki zbiegło - dramat....

• 25 4

• Weryfikacja (1)

Po świetnym początku wyniki zweryfikowały Arkę i jej trenerów. Trzy mecze, 6 straconych punktów. Żegnaj ekstraklaso. Niestety Nitek jest dobry ale na 3 ligę. Potrzebny nowy trener.
    Ława, Abbot, emeryci won. Ogrywać młodych.
    Wesołych świąt.

• 11 43

• odezwał sie jakis krypotokadłubek z emigracji

Ciesze się że tak wnikliwie oglądasz grę Arki. Szkoda tylko ze masz powazny problem ze wzrokiem

• 24 4

• TAG (1)

Słaby mecz w wykonaniu Arki, wielkie gwiazdy - mam tu na myśli Ławkę, Markusa - kiwają i nic z tego nie ma. Brawa dla Miszczuka, którego już wszyscy skreślili, tak naprawdę uratował nam 1 punkt.

• 35 4

• Słaba to jest lechija

• 0 0

• (2)

Najlepsi: Miszczuk, Markus, Rzuchowski, momentami Marcjanik; najgorsi Ława i Stolc, Renusz i zakazać Warcholakowi dalekich wyrzutów z autu bo zawsze są niecelne i powodują groźne kontry; jak się gra pod wiatr to po ziemi, a nie ci chwila długa piłka do przeciwnika; to nie jest skład na ekstraklasę.