Zwycięski debiut w Arce trenera Nicińskiego

28 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 14:02 (28 września 2014)

Michał Szubert w drugim kolejnym meczu zdobył gola dla Arki. W Płocku był on na wagę trzech punktów, a przed tygodniem wystarczył do remisu nad Chojniczanką. Michał Szubert w drugim kolejnym meczu zdobył gola dla Arki. W Płocku był on na wagę trzech punktów, a przed tygodniem wystarczył do remisu nad Chojniczanką.

Piłkarze Arki skończyli z serią sześciu meczów bez zwycięstwa w I lidze. Na sukces gdynianie czekali od 18 sierpnia. Dzięki golowi Michała Szuberta, przy którym asystował Aleksander Jagiełło, pokonali na wyjeździe Wisłę Płock 1:0 (0:0) i zdecydowanie odbili się od dołu tabeli. Triumfował Grzegorz Niciński, który po raz pierwszy samodzielnie poprowadził żółto-niebieskich. Czy powtórzy się historia ze schyłku jesieni 2012 roku, gdy także asystent zwolnionego pierwszego szkoleniowca, Paweł Sikora po wygranej w debiucie otrzymał możliwość prowadzenia drużyny na stałe?

Bramka:
Szubert 76

WISŁA: Kiełpin - Stefańczyk, Magdoń, Radić, Hiszpański - Janus, Kostrzewa (83 Ruszkul) - Góralski, Wlazło (69 Krzywicki), Kacprzycki (77 Stępiński) - Iliew

ARKA: Skowron - Kowalski, Fialho, Sobieraj, Warcholak - Ława, Łukasiewicz - Sulewski (66 Marcus), Lech (90 Glauber), Wojowski (61 Jagiełło) - Szubert

Sędzia: Złotek (Stalowa Wola). Żółte kartki: Warcholak, Ława (Arka). Widzów: 3000.

Po sobotnich meczach 10. kolejki Arka spadła na ostatnie miejsce w tabeli I ligi. Grzegorz Niciński, którego na trenerskiej ławce wspierał Robert Wilczyński, w porównaniu z ostatnią "11", którą zaproponował Dariusz Dźwigała, zdecydował się dokonać czterech zmian. Na pojedynek z Wisłą w Płocku do wyjściowego składu wrócili: Krzysztof SobierajPaweł Wojowski, a po raz pierwszy w tym sezonie od pierwszej minuty zagrali: Brazylijczyk Alan FialhoRobert Sulewski.

WYDZIAŁ DYSCYPLINY UKARAŁ ARKĘ I GDYŃSKIEGO PIŁKARZA

O przymiarkach do zmian na środku obrony oraz na lewym skrzydle informowaliśmy w przedmeczowej zapowiedzi. Natomiast niespodzianką jest postawienie na Sulewskiego. 20-latek w tym sezonie w I lidze wszedł na boisku z ławki tylko dwukrotnie. Łącznie zagrał niespełna 50 minut. My na tego piłkarza rekomendowaliśmy już dwa tygodnie temu, nominując do Jedenastki Kolejki po występach w III-ligowych rezerwach. W Płocku młodzieżowiec dostał szansę na prawym skrzydle, zmieniając etatowego dotychczas gracza na tej pozycji, Aleksandra Jagiełłę.

SULEWSKI: ASYSTA W DEBIUCIE, GOL W DRUGIM MECZU W I LIDZE

Grzegorz Niciński przed wyjazdem do Płocka zapowiadał, że jego podopieczni pokażą w niedzielę lwi pazur oraz przypomną, iż potrafią grać w piłkę. Jednak Wojciech Pertkiewicz, prezes Arki, nie chciał tylko od wyniku meczu z Wisłą uzależniać obsady pozycji szkoleniowca na stałe.

NICIŃSKI: POKAZAĆ LWI PAZUR ORAZ UDOWODNIĆ, ŻE POTRAFIMY GRAĆ W PIŁKĘ

Rywale żółto-niebieskich musieli odczuwać w nogach trudy Pucharu Polski. W środę zagrali 120 minut przeciwko GKS Tychy (remis 2:2), a zostali wyeliminowali po rzutach karnych, przegrywając 3:4. Dlatego Arka starała się od początku zaatakować i utrzymywać się przy piłce. W 7. minucie do prostopadłego podania, które otwierało drogę do pojedynku sam na sam z bramkarzem, nie doszedł Grzegorz Lech

Gospodarze odgryzali się głównie dalekimi przerzutami z pominięciem linii środkowej, bądź strzałami z dystansu. W 9. minucie Fabian Hiszpański uderzył nad poprzeczką. Po kwadransie mecz się wyrównał.

W 16. minucie Dimitar Iliew sprawdził dyspozycję Łukasza Skowrona. Bramkarz Arki, który jest wychowankiem... Wisły, z kłopotami, ale złapał piłkę.

Po chwili niecelnie uderzał Łukasz Kacprzycki. To jeden z kilku lechistów, po których sięgnął trener Nafciarzy - Marcin Kaczmarek, w przeszłości m.in. były piłkarzy i szkoleniowiec Lechii Gdańsk. Natomiast kolejne próby uderzeń Jacka GóralskiegoKrzysztofa Janusa blokowali gdyńscy defensorzy.

W 26. minucie znów musiał wykazać się Skowron. W doskonałych stylu obronił strzał z wolnego z 25. metrów Piotra Wlazło, odbijając piłkę do boku. Dwie minuty później strzelał jeszcze Iwliew, ale już niecelnie.

Arka pierwszy celny strzał oddała w 33. minucie. Seweryna Kiełpina sprawdził Sulewski, ale bramkarz Wisły nie dał się pokonać Lechowi, choć pomocnik Arki strzelał z 5. metra!

W odpowiedzi na gdyńską bramkę strzelali Góralski z pola karnego i Iliew z dystansu. Pierwsze z tych uderzeń Skowron obronił, drugie nieznacznie przeleciało nad poprzeczką.

Przed przerwą strzelał jeszcze Kacprzycki, ale również niecelnie. W pierwszej połowie zdecydowanie więcej podbramkowych okazji wypracowała sobie Wisła, ale do szatni z prowadzeniem mogła zejść Arka. W ostatniej minucie tej odsłony Lech minął Pawła Magdonia, a potem i bramkarza, ale zamiast do siatki posłał piłkę w słupek!

Od razu po wznowieniu gry Wisła zaatakowała. Groźną akcję niecelnym strzałem zakończył Góralski. Po chwili dokładnie dośrodkował Kacprzycki, a Janus uderzył piłkę w boczną siatkę. Po faulu na tym piłkarzu w 53. minucie żółtą kartkę obejrzał Marcin Warcholak. Po rozegraniu stałego fragmentu gry był jeszcze niecelny strzał głową Marko Radicia.

Na te ataki w pierwszym kwadransie po przerwie Arka odpowiedziała tylko niecelnym strzałem z wolnego Bartosza Ławy. Aby ożywić ponownie ofensywę żółto-niebieskich, trener Niciński zdecydował się na zmianę obu skrzydłowych. Szansę dostał m.in. Marcus. Siłę uderzeniową zwiększył także szkoleniowiec miejscowych, wprowadzając do gry drugiego napastnika, Marcina Krzywickiego.

W 71. minucie gdynianie znów zagrozili bramce rywali, ale ponownie precyzji przy strzale zabrakło Lechowi.

W 76. minucie Arka objęła prowadzenie. Po podaniu między obrońców Jagiełły Michał Szubert z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Gdyński napastnik z narożnika pola karnego przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki Kiełpinem.

Trener Kaczmarek rzucił do boju kolejnych dwóch ofensywnych piłkarzy, wykorzystując całkowicie limit zmian w 83. minucie. Szkoleniowiec Arki zachował jedną roszadę i skorzystał z niej tuż przed doliczonymi trzema minutami, by urwać nieco sekund. Glauber, podobnie jak w meczu z Chojniczanką, wszedł na wzmocnienie obrony z prawej strony.

W 84. minucie gdyńscy defensorzy nie pozwolili oddać strzału Krzywickiemu, który był z piłką w polu bramkowym. Obrońcy radzili sobie także z dośrodkowaniami Janusa, w tym z wolnego z 25. metra, który został podyktowany po faulu na Góralskim.

Tym samym Arka wygrała po raz drugi w tym sezonie. Na zwycięstwo żółto-niebiescy czekali od 18 sierpnia, kiedy to - również na wyjeździe - pokonali GKS Tychy 2:1.

• Wigry Suwałki - GKS Tychy 0:0
  • Bytovia - Sandecja Nowy Sącz 6:1 (2:0)
  • Stomil Olsztyn - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:0
  • Flota Świnoujście - Miedź Legnica 3:0 (1:0)
  • Pogoń Siedlce - Dolcan Ząbki 0:1 (0:1)
  • Chrobry Głogów - Olimpia Grudziądz 1:2 (1:1)
  • Zagłębie Lubin - GKS Katowice 1:0 (0:0)

• 2 liga blisko

Kibice arki nacieszcie się 1 ligą bo możecie długo takich cudownych przeżyć nie doznać

• 14 23

• Gorzej niż jest już byc nie może, do boju Arkowcy! (14)

a tym za miedzą, których cieszy pozycja Arki, dziękując za zainteresowanie naszym klubem polecam spojrzeć na swój zespół i jego problemy.

• 73 23

• Tak jest Januszu Wąsie!

• 9 9

• Arka do przerwy ma przewagę (12)

Stuprocentowa sytuacja Arki. Grzegorz Lech był sam na sam z Sewerynem Kiełpinem. Po minięciu trafił w słupek, a dobitka z 5 metrów od bramki wysoko ponad bramką Wisły

• 13 5

• no jedna sytuacja (6)

a poczytaj sobie ile strzalow wisly

i pierwszy celny strzal w 30 minucie hahahprzewaga

• 4 10

• jedyna? byłeś? widziales? bzdura! (1)

w 30 minucie Sulewski miał okazję, potem jeszcze raz Lech, oraz w doliczonym czasie słupek - zdecydowanie wiecej dobrych sytuacji miała Arka

• 8 4

• nie bultaj sie bo ci zylka peknie

poczytaj ile razy skowron musial bronic

• 4 5

• Arka pierwszy celny strzał oddała po pół godzinie gry. (3)

buahahaaaaaaaaaa

• 6 7

• 38 min Pierwsza bardzo groźna sytuacja Wisły. Strzał Jacka Góralskiego broni Skowron. (1)

Wisła pierwsza groźna akcje miała dopiero pod koniec połowy
            bez sensu kopiowanie relacji z innych portali i jeszcze tworzenie na tej podstawie własnych opinii, haha

• 4 2

• Jak tam spadkowicze idzie wam w Płocku

spadek widzę arki do 2 ligi

• 5 12

• nie ważne,liczy sie

wynik meczu w tym przypadku i to najbardziej cieszy Arkowców.Ja podtrzymuje swoje zdanie,że spadku nie będzie do drugiej ligi.Pozdro.

• 6 0

• masz wpis ze strony arki ty od przewagi (4)

w doskonalych nastrojach arkowcy mogli zejść do szatni. Zamiast cieszyć się z prowadzenia będziemy jednak rozpamiętywać, jak Grzegorz Lech zmarnował idealną okazję na gola. Pamiętajmy jednak, że gospdarze też mieli swoje okazje, więc remis trzeba uznać za sprawiedliwy.

• 3 1

• czyli ani słowa o przewadze Wisły, w żadnej relacji nawet na ich stronie (1)

• 1 3

• prosze bardzo lajfy

58

Nadal Wisła ma niemal całkowitą przewagę nad drużyną Arki. Jedyne, czego mogą im teraz pozazdrościć "Nafciarze", to golkiper Łukasz Skowron.

• 2 5

• może zacznij czytać to co jest napisane a nie leczysz komplesy (1)

nie ma o przewadze jest o liczbie sytuacji

W pierwszej połowie zdecydowanie więcej podbramkowych okazji wypracowała sobie Wisła

czytamy ze zrozumieniem

• 1 0

• Mecz w liczbach: Strzały Wisły : 10 (2 celne) Arka Gdynia : 7 strzałów (3 celne w tym jeden gol)

gdzie ta przewaga? Arka wygrywa i to najważniejsze!

11 miejsce w tabeli a nie żadne ostatnie

• 9 0

• napisze tak: cudu nam k... trzeba !!! (2)

bo na nic innego nie mamy co liczyć.

• 18 5

• nie cudow tylko prezesa i trenera! (1)

• 10 2

• toż napisał ,że cudów trzeba :)

• 6 0

• Co (7)

Zrobiliście z druźyną która w zeszłym sezonie walczyła o awans? Kto za to odpowie personalnie?

• 39 4

• Osiągneliśmy

Dno albo drugie dno i metr mułu.

• 6 2

• Prezes Pertkiewicz i dyrektor sportowy Boguszewicz

• 9 3

• Tak to jest jak zarząd słucha się kiboli (4)

• 7 5

• własnie nie posłuchał jak mówili gdy trzeba zmiany prezesa i dyrektora! (3)

kibice to jedyna grupa ktorej zalezy na Arce, dla reszty to tylko kasa uklady i praca

To samo jest w Lechii - tylko kibicom tam zależy na dobru klubu!

• 9 5

• Porozmawiaj z tymi kibicami co niby im zależy. (2)

A wytransferowali Formelle i Rzuchowskiego. Własna ich kieszeń się liczy. Także nie wszystkim kibicom zależy . Ale gębę sobie Arką wycierają.

• 7 2

• kibice sprzedali piłkarzy do innych klubów? (1)

Rozwiń wątek bo tego nie kumam.

• 2 1

• Czyli nie należysz do kumatych ;)

Pobadaj z jakimi agencjami menedżerskimi mają umowy zawodnicy i kto te agencje reprezentuje w Gdyni . Nieformalnie oczywiście.
              Nasi "wielcy" kibice. Pogadać, że młody to czy młody tamto to łatwo ale jak pomóc Arce, by zostali dłużej to już kłopot, prawda? Bo kasa się wtedy nie zgadza.

• 1 0

• Nie ma dramatu. W końcówce tabeli nadal ciasno.

• 16 4

• nie zapominajcie ze, AG traci bramki w ostatnich min. spotkania i to regularnie!!!