Bałtyk pokonał Arkę II 2:1

29 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Piłkarze Bałtyku wznowili treningi

W III-ligowych derbach Gdyni niespodzianki nie było. Piłkarze Bałtyku pokonali rezerwy Arki 2:1 (0:0). Ozdobą meczu były gole, które zdobyli Jakub Zejglic i Maksymilian Hebel. Biało-niebiescy na otwarcie 24. kolejki zbliżyli się na punkt do lidera. Jednak pokonanym należy oddać, że do czasu, gdy mieli siły, mimo bardzo odmłodzonego składu, dzielnie przeciwstawiali się znacznie doświadczonym rywalom. Do przerwy nie było widać, która drużyna ma jeszcze szanse na awans, a która powoli żegna się z tym szczeblem rozgrywek.

1 Matysiak - 19 Wieczorek, 14 Karasiński, 3 Wypij, 18 Jaroszek - 10 Bułka, 7 Łatka, 6 Zyska, 22 Wesołowski - 9 Żołnowski, 11 Krysiński
Sędziowie: Ostrowski (Szczecin) oraz Betjewski, Dróżka
Widzów: 250
1 Kotkowski - 2 Socha, 17 Izdebski, 15 Wojcinowicz, 20 Kozakowski - 16 Foks, 21 Pasieka - 19 Lomski, 27 Stepnowski, 11 Czapłygin - 23 Nowicki
  • 46' 9 Żołnowski Zmiany 4 Klecha
  • 55' 10 Bułka Zmiany 21 Zejglic
  • 81' 3 Wypij Zmiany 17 Węgliński
  • 85' 11 Krysiński Zmiany 13 Młynarczyk
  • 65' 19 Lomski Zmiany 25 Kupczyk
  • 73' 27 Stepnowski Zmiany 13 Hebel
  • 78' 16 Foks Zmiany 18 Regulski
  • 84' 21 Pasieka Zmiany 29 Łyszyk
  • 55' Zejglic
  • 71' Klecha
  • 90+3 Hebel
  • 43' Karasiński
  • 47' Bułka
  • 46' Czapłygin
  • 75' Foks

Radość piłkarzy i kibiców Bałtyku po zwycięskich derbach w III lidze

Maksymilian Hebel strzela gola z rzutu wolnego i ustala końcowy wynik meczu

Mecz Bałtyk - Arka II otwiera 24. kolejkę III ligi. Obecnie Bałtyk jest w tabeli 3., a Arka II na 12. miejscu. To 18. derby na tym szczeblu rozgrywek tych drużyn
formalnie gospodarzem jest Bałtyk, ale trudno, by Arka II czuła się jak gość, gdyż ta drużyna także na co dzień rozgrywa swoje mecze na tym obiekcie
na trybunach m.in. trener I-ligowej Arki Grzegorz Niciński i dyrektor sportowy klubu - Edward Klejndinst i prezes Wojciech Pertkiewicz
Piłkarze wychodzą do prezentacji. Bałtyk na biało-niebiesko, Arka na żółto-niebiesko
Arce wystąpią m.in.: Lomski (ARKA II) i Socha (ARKA II). Ten drugi nie może grać jutro w I lidze, gdyż na tamtym szczeblu pauzuje za kartki
przywitanie trenerów Martyniuka i Wilczyńskiego
1'
od środka rozpoczął Bałtyk
2'
Bałtyk stara się atakować
5'
na razie bez żadnej próby strzału z obu stron
6'
Czapłygin (ARKA II) zablokowany w polu karnym Bałtyku
8'
ni to strzał, ni dośrodkowanie Lomskiego (ARKA II), Matysiak (BAŁTYK) pewnie złapał piłkę
8'
Arka II przetrwała początkowe ataku Bałtyku i teraz sama stara się przejąć inicjatywę
9'
na trybunach także niektórzy piłkarze z pierwszej drużyny Arki, którzy tuż przed 18 zakończyli trening, jest m.in. Szwoch, Siemaszko i Mosiejko
11'
dużo walki, ale podaniom, zwłaszcza tym czym bliżej bramki rywali, brakuje celności
13'
dobry wślizg Wieczorka, który na róg wybił piłkę spod nóg Czapłygina (ARKA II)
14'
krótko rozegrany róg przez Arkę II, ale bez zagrożenia dla bramki Bałtyku
15'
na spalonym Krysiński (BAŁTYK)
17'
dwaj piłkarze Arki starają przeszkadzać w rozgrywaniu piłki rywalom już na połowie Bałtyku
18'
indywidualna akcja Foksa (ARKA II), minął trzech rywali, ale na czwartym, 25 metrów od bramki się skończyło
18'
dali znać po raz pierwszy o sobie kibice Bałtyku, jest skandowanie klubu, a także odezwał się bęben
19'
dośrodkowanie Bułki (BAŁTYK) w kierunku Żołnowskiego (BAŁTYK), najszybszy przy piłce Kotkowski (ARKA II)
20'
strzał po ziemi Lomskiego (ARKA II) sprzed pola karnego, pewnie broni Matysiak (BAŁTYK)
21'
skrzydłowi Bałtyku zmienili się stronami, Bułka (BAŁTYK) przeszedł na lewe skrzydło, a Wesołowski (BAŁTYK) na prawe
23'
Lomski (ARKA II) wywalczył róg
24'
niezdecydowanie dwóch obrońców Arki, z których żadne nie ruszył do piłki, Krysiński (BAŁTYK) też za późno zaczął do niej biec, aby utrzymać ją w boisku
26'
nieudane dośrodkowani Wieczorka, piłka wysoko przeszła nad poprzeczką
28'
Czapłygin (ARKA II) wywalczył róg
29'
po rogu Arki II Bałtyk wyszedł z dobrą kontrą, dopiero Socha (ARKA II) zatrzymał Żołnowskiego (BAŁTYK)
30'
Bułka (BAŁTYK) z wolnego wrzucił piłkę prosto w ręce Kotkowskiego (ARKA II)
33'
Matysiak (BAŁTYK) źle obliczył lot piłki i nie złapał jej po dośrodkowaniu z wolnego Czapłygina (ARKA II), a wypchnął na róg
34'
bez zagrożenia dla Bałtyku po dośrodkowaniu Czapłygina (ARKA II) z rogu
35'
celny, ale słaby strzał z dystansu Lomskiego (ARKA II), Matysiak (BAŁTYK) złapał piłkę
36'
kolejny stały fragment gry Arki II, adresują wysokie piłki w kierunku Matysiaka (BAŁTYK), licząc że bramkarza Bałtyku porazi słońce, któe obecnie daje się we znaki golkiperowi
38'
Czapłygin (ARKA II) z 30. metra próbował przelobować Matysiaka (BAŁTYK), piłka przeszła nad bramkarzem, ale i poprzeczką
43'
Żółtą kartką został ukarany Karasiński (BAŁTYK) po faulu na Nowickim
44'
po dośrodkowaniu Sochy (ARKA II) z wolnego Matysiak (BAŁTYK) odbił piłkę, a daleko od bramki wybił ją Wypij (BAŁTYK)
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W GDYNI BEZ GOLI
Arka II z wyjątkiem Sochy (ARKA II) i Lomskiego (ARKA II) wystawiła do gry piłkarzy z roczników 1995-99, a mimo to Bałtyk nie potrafił zdominować tej młodzieży. W meczu jest dużo walki, ale brakuje konkretnych sytuacji bramkowych. Arka II starała się wykorzystać to, że Matysiak (BAŁTYK) bronił pod słońce, ale po licznych dośrodkowaniach z wolnych i rogów nie zmusiła bramkarza do błędu. Biało-niebiescy nie potrafili odpowiedzieć nawet żadnym celnym strzałem.
piłkarze Arki wracają z szatni przy oklaskach kibiców, którzy zgromadzili się za ogrodzeniem stadionu od strony Gdynia Arena, są też okrzyki "Tylko zwycięstwo"
46'
BAŁTYK przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Żołnowski , w jego miejsce wchodzi Klecha.
46'
drugą połowę rozpoczął Bałtyk
46'
"Arka gol" - za ogrodzenia, gdzie zebrała się grupa kilkunastu kibiców żółto-niebieskich
46'
Żółtą kartką został ukarany Czapłygin (ARKA II), który faulował Zyskę
47'
Żółtą kartką został ukarany Bułka (BAŁTYK). Kontrowersyjna decyzja sędziego, który dał kartkę za symulowanie faulu, choć wydaje się, że on był
47'
"Sędzia okulary" - krzyczą kibice Bałtyku
50'
tym razem wydawało się, że faule powinny być na piłkarzach Arki, ale sędzia zagwizdał w drugą stronę, zdenerwowany Pasieka (ARKA II) po gwizdku odkopnął piłkę, mógł zarobić kartkę, ale sędzia napomniał go tylko ustnie
51'
coraz bardziej nerwowo na boisku
51'
spiker apeluje do kibiców Bałtyku o kulturalny doping, gdyż skandowali, by sędzia wziął sznur i...
52'
po dośrodkowaniu Kozakowskiego (ARKA II) niecelny strzał głową Stepnowskiego (ARKA II)
54'
niecelny strzał z dystansu Zyski (BAŁTYK)
54'
głośne skandowanie "Bałtyk Gdynia"
55'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bułka, w jego miejsce wchodzi Zejglic.
55'
[1:0] BAŁTYK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zejglic. Piłkarz, który był na boisku niespełna minutę kapitalnym strzałem z 25 metrów posłał piłkę w samo okienko bramki Kotkowskiego
55'
"Graj Bałtyku jak za dawnych lat" - skandowanie biało-niebieskich kibiców
56'
"Bałtyk albo śmierć, podnieść rękę i zaciśnij pięść" - kolejne śpiewy biało-niebieskich
58'
teraz na przemian "Bałtyk gol" z trybun, a zza ogrodzenia "Arka gol"
60'
indywidualna akcja zakończona niecelnym strzałem Lomskiego (ARKA II)
61'
zapalono jupitery
61'
w drugiej połowie mecz toczy się z przewagą Bałtyku
62'
"My czekamy na zdobycie drugiej bramy" - to znów kibice Bałtyku, którzy zdecydowanie ożywili się również po przerwie
63'
wolny, a po chwili i róg dla Bałtyku
63'
po dośrodkowaniu Wesołowskiego (BAŁTYK) z rogu zamieszanie w "16" Arki II, kilku piłkarzy upadło na boisko, ale sędzia nie użył gwizdka
65'
ARKA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lomski, w jego miejsce wchodzi Kupczyk.
67'
Bałtyk przyspieszył grę, Izdebski (ARKA II) ratuje się zagraniem głową do bramkarza
68'
Kotkowski (ARKA II) przerzucił piłkę nad poprzeczką po akcji Wesołowskiego (BAŁTYK)
69'
Matysiak (BAŁTYK) obronił strzał z dystansu Stepnowskiego (ARKA II)
70'
nieudane dośrodkowanie Zejglica (BAŁTYK)
71'
[2:0] BAŁTYK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Klecha, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.
72'
świętują kibice Bałtyku
73'
ARKA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stepnowski, w jego miejsce wchodzi Hebel.
73'
niecodzienny obrazek, po wybiciu piłki przez Wesołowskiego (BAŁTYK) znalazła się ona za ogrodzeniem, na drzewie
74'
po rogu Karasiński (BAŁTYK) złożył się do strzału z przewrotki, piłka nieznacznie minęła bramkę
75'
Żółtą kartką został ukarany Foks (ARKA II).
78'
ARKA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Foks, w jego miejsce wchodzi Regulski.
80'
pomocy medycznej wymaga Wypij (BAŁTYK)
81'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wypij, w jego miejsce wchodzi Węgliński.
83'
róg dla Arki
84'
ARKA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pasieka, w jego miejsce wchodzi Łyszyk.
84'
zamieszanie po rogu Czapłygina (ARKA II), ale ostatecznie nie udało się Arce oddać strzału
85'
szybka kontra Bałtyku, na spalonym Klecha (BAŁTYK)
85'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Krysiński, w jego miejsce wchodzi Młynarczyk.
86'
"W górę serca, zwycięży SKS" - śpiewają kibice Bałtyku
88'
Matysiak (BAŁTYK) z trudem obronił strzał Nowickiego (ARKA II) sprzed pola karnego
89'
Arka II zaatakowała, wywalczyła róg
89'
be zagrożenia dla Bałtyku po rogu
90'
"Bałtyk wygra mecz, my bawimy się, Olimpijska 5" - śpiewają biało-niebiescy
90'
aż 5 minut doliczonych
90+1
Kotkowski (ARKA II) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Wesołowskiego (BAŁTYK)
90+2
faulowany Nowicki (ARKA II), wolny dla Arki niespełna 25 metrów od bramki
90+3
[2:1] ARKA II STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Hebel. Piękny gol z wolnego. Piłka uderzona nad murem, ląduje w rogu bramki Matysiaka
90+4
"Gramy do końca" - skandują kibice Bałtyku
90+5
KONIEC MECZU. BAŁTYK WYGRAŁ 2:1
Radość piłkarz Bałtyku razem z ich kibicami
Mecz nie stał na najwyższym poziomie, ale było w nim dużo walki. Na Narodowy Stadion Rugby warto było przyjść dla goli. Szczególnie te Zejglicia (BAŁTYK) i Hebla były warte obejrzenia. Bałtyk w drugiej połowie znacznie poprawił grę i wygrał zasłużenie. Młodzież Arki II jakby nie wytrzymała tego meczu kondycyjnie, ale jeszcze przy wyniku 0:2, ambitnie ruszyła do odrabiania strat.

16 Chemik Police 24 6 2 16 19:43 20

* Chemik Police nie przystąpił do rundy wiosennej.

Tabela wprowadzona: 2016-05-01

Wyniki 24 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - ARKA II GDYNIA 2:1 (0:0)
  • KS Chwaszczyno - LECHIA II GDAŃSK 0:0
  • GKS Przodkowo - Cartusia 2:1 (1:1)
  • Vineta Wolin - Gryf Słupsk 5:0 (2:0)
  • Gwardia Koszalin - Wierzyca Pelplin 2:0 (1:0)
  • Drawa Drawsko Pomorskie - Bałtyk Koszalin 2:0
  • Kaszubia Kościerzyna - Pogoń II Szczecin 2:1 (1:1)
  • Świt Skolwin - Chemik Police 3:0 (walkower)

Opinie (87) ponad 20 zablokowanych

• Brawo Piłkarze !!!!! (1)

Tak trzymać kolejne 3pkt .

• 80 26

• Iceland fans i reszta emigracji - czekamy na Wasze przystąpienie do Klubu 100 BG :-)

• 8 3

• Brawo za ambicje dla bardzo młodych zawodników Arki (8)

w składzie byli absolutni debiutanci, ktorzy mieli po 16-17 lat a Baltyk i tak musiał sie z nimi strasznie meczyć. żadengo barazu z taka gra nie bedzie
    po drugie 200 kibiców to jednak żal, wpisow bedzie tu zaraz wiecej. gdzie byliscie i czemu nie na meczu?

• 53 80

• A gdzie wy byliście kiedy wam Ruch plażę przejął we władanie? (7)

Trzech pryszczersów akurat w tym czasie siedziało na forum i pisało jaka to arka mocna.

• 33 15

• Ale wszystko w porządku ? To Ty nie z Gdyni ? Nie Twoja plaża ?

Czy jeszcze Cię trzyma ? coś

• 17 13

• W końcu Bałtyk przyznał, że plaża do Arki należy :) (3)