Arka wygrała w sparingu z Olimpią

15 lipca 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Paweł Abbott przypomniał się w Arce Gdynia golem w sparingu z Olimpią Grudziądz. Paweł Abbott przypomniał się w Arce Gdynia golem w sparingu z Olimpią Grudziądz.

Piłkarze Arki pokonali w sparingu Olimpię Grudziądz 2:1 (1:0). Gole dla gospodarzy strzelili piłkarze, którzy walczą o kontrakty w Gdyni: Paweł Abbott i Anglik Rashid Yussuff. Pojedynek I-ligowców w środowe popołudnie wywołał duże zainteresowanie. Na bocznym boisku przy ul. Olimpijskiej zabrakło miejsc siedzących na trybunach. W sobotę o godzinie 13:00 na tym samym obiekcie zamelduje się tegoroczny spadkowicz z ekstraklasy - Zawisza Bydgoszcz.

Abbott 35, Yussuff 78 - Cieśliński 84 (karny)

ARKA (I połowa): Jałocha - Socha, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Lomski, Łukasiewicz, Gałecki, Bożok - Siemaszko - Abbott
(II połowa): Jałocha - Stolc, Fialho, Wojcinowicz, Wojowski - Mosiejko, Nalepa (82 Gałecki) - Renusz, Tomasiewicz, Yussuff - Wardziński

OLIMPIA: Fabiniak - Gul, Łabędzki, Piter-Bućko (32 Lewandowski), Droszczak (46 Juchacz) - Smoliński (46 Żołądź), Kłus (66 Smoliński) - Zigon (46 Pawela), Skórecki (32 Szczot), Kaczmarek (62 Skórecki) - Djousse (46 Cieśliński)

Sparing I-ligowców wywołał duże zainteresowanie. Na kameralnym trybunach przy bocznym boisku Gdyńskiego Centrum Sportu zabrakło miejsc siedzących. Jednak zgromadzonym widzom przyszło trochę poczekać na emocje.

W pierwszej połowie nie było wielu spięć podbramkowych. Nim padł jedyny gol w tej odsłonie, najbardziej emocjonująco wyglądały... pozasportowe spięć. W dwóch sytuacjach piłkarze mieli ochotę zmierzyć się nie na kopanie piłki, a w zapasach, a być może i we wrestlingu. Najpierw sędzia "temperował" temperament Krzysztofa Sobieraja, który ostro potraktował Donalda Djousse. Po chwili zaś przepychanki zaczęły się od chamskiego faulu Dariusza Kłusa, który wymyślił sobie, że kontrę przerwie, skacząc na plecy Rafała Siemaszko.

Z sytuacji bramkowych w tej połowie warte odnotowania były tylko pudła w dobrych sytuacjach Djousse i Siemaszko, a także celny strzał po kwadransie od rozpoczęcia gry Patrika Lomskiego.

Konrad Jałocha nie zdołał obronić strzału z rzutu karnego, który został podyktowany po faulu bramkarza Arki.

Arka zeszła na przerwę z korzystnym wynikiem po stałym fragmencie gry. Gola głową zdobył Paweł Abbott po dośrodkowaniu z rogu Miroslava Bożoka.

Na drugą połowę gospodarze wystawili odmłodzoną formację ofensywną. Do gry wyszła młodzież wspierana rutynowanym skrzydłowym Michałem RenuszemRashidem Yussuffem, który ponownie otrzymał szansę w grze kontrolnej.

Przez pięć minut żółto-niebiescy zagrali takim pressingiem, że goście mieli kłopoty z wyjściem z własnej połowy. Natomiast gdynianie po przejęciu piłki raz po raz atakowali. Bartosz Fabiniak w ciągu kilkudziesięciu minut musiał się natrudzić, by obronić strzały: Michała Nalepy, Grzegorza Tomasiewicza i Renusza, a techniczne uderzenie Macieja Wardzińskiego nieznacznie minęło poprzeczkę.

Ponownie gospodarze przycisnęli w ostatnim kwadransie. Strzał Wardzińskiego, kończący akcje Tomasiewicza i Nalepy, był jeszcze niecelny. Natomiast po chwili nie pomylił się Yussuff, który posłał piłkę do siatki po zagraniu Renusza i Przemysława Stolca na prawym skrzydle.

Były gracz juniorskich reprezentacji Anglii otrzymał kolejną szansę w Gdyni m.in. dlatego, że kolejnym fiaskiem zakończyło się sprawdzenie Salesa Juniora. Brazylijczyk, ze względów zdrowotnych, nie był w stanie dokończyć drugiego z wtorkowych treningów.

Niepotrzebnie przy prowadzeniu 2:0 Arka znów pozwoliła się wciągnąć w przepychanki. W 82. minucie czerwoną kartkę otrzymał Nalepa. Jako że był to sparing, gospodarze mogli kończyć spotkanie w "11", gdyż na boisko pozwolono wrócić Michałowi Gałeckiemu.

Niestety, chwilę później Konrad Jałocha sfaulował w polu karnym Tomasza Lewandowskiego. Pewnym wykonaniem jedenastki był Adam Cieśliński.

Sparingi Arki przed sezonem 2015/2016
Bilans: 3 zwycięstwa, 1 remis, bramki: 8:4

30 czerwca Gniewino - Apoel Nikozja 2:1 (0:0)
Rafał Siemaszko, Marcin Warcholak

4 lipca Gdynia - Gwardia Koszalin 2:0 (0:0)
Bramki: Szerszeń, Siemaszko

11 lipca Gdynia - Gryf Wejherowo 2:2 (1:2)

Siemaszko, Marcus (karny)

15 lipca Gdynia - Olimpia Grudziądz 2:1 (1:0)
18 lipca Gdynia, 13:00 - Zawisza Bydgoszcz
26 lipca Gdynia, ? - Kaszubia Kościerzyna

Miejsca

Opinie (30) 5 zablokowanych

• To zdjęcie to ze sparingu z Gryfem. (3)