Lechia wreszcie zwycięska

20 maja 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Mateusz Machaj potrzebował zaledwie siedmiu minut, aby po wejściu na boisko, ładnym strzałem sprzed pola karnego zapewnić Lechii zwycięstwo w meczu z Widzewem Łódź Mateusz Machaj potrzebował zaledwie siedmiu minut, aby po wejściu na boisko, ładnym strzałem sprzed pola karnego zapewnić Lechii zwycięstwo w meczu z Widzewem Łódź

Ponad dwa miesiące, od 11 marca czekała na wygraną w ekstraklasie Lechia. Gdańszczanie przełamali się, podobnie jak w... poprzednim sezonie, po ośmiu kolejkach bez zwycięstwa. W poniedziałek biało-zieloni okazali się lepsi na wyjeździe od Widzewa Łódź. Sukces 2:1 (0:1) zapewniły gole piłkarzy wprowadzonych z ławki rezerwowych: Mateusza Machaja oraz Adama Dudy, który tej wiosny strzelił już pięć bramek.

Mielcarz – Broź, Phibel, Abbes, Płotka – Okachi, Kasprzak - Kaczmarek, Bruno, Pawłowski – Ben Dhifallah
Sędziowie: Rynkiewicz (Zielona Góra) oraz Rostkowski, Listkiewicz
Widzów: 4800
Buchalik - Deleu, Bieniuk, Bąk, Janicki - Pietrowski, Surma - Ricardinho, Wiśniewski, Frankowski - Rasiak
  • 59' Bruno Zmiany Dudek
  • 74' Kasprzak Zmiany Rybicki
  • 65' Frankowski Zmiany Duda
  • 68' Pietrowski Zmiany Machaj
  • 90' Rasiak Zmiany Kugiel
  • 35' Broź karny
  • 67' Duda
  • 75' Machaj
  • 37' Kasprzak
  • 52' Phibel
  • 22' Frankowski
  • 24' Wiśniewski
  • 78' Rasiak
  • 85' Deleu

LECHIA BEZ WYGRANYCH W POPRZEDNICH LATACH: OD 7 DO 10 MECZÓW!

20 maja 2013, godz. 18:30
Widzew Łódź

37% 184 typowania Widzew Łódź
32% 161 typowań REMIS
31% 154 typowania LECHIA Gdańsk

jak informowaliśmy nie zagra dzisiaj w Lechii Piotr Brożek, który został skierowany w poniedziałek na mecz z Widzewem, ale w... Młodej Ekstraklasie, gdańszczanie na własnym boisku wygrali z łodzianami 2:1 po dwóch golach Pawła Czychowskiego
z 19 piłkarzy, który trener Kaczmarek zabrał do Łodzi, miejsca na ławce nie starczyło dla Dawidowicza, tym samym Paweł nie doczekał się prezentu na 18. rocznicę urodzin, która przypada dzisiaj
po raz pierwszy w podstawowej "11" Lechii zagra Frankowski (LECHIA), Przemek dotychczas w ekstraklasie wystąpił czterokrotnie, łącznie przez 75 minut i strzelił gola w meczu z Podbeskidziem, nominalną pozycją dla 18-latka jest środek rozegrania, ale rozpocznie jako lewoskrzydłowy
w drużynie Widzewa byli piłkarze trójmiejskich klubów, w "11" są: Kaczmarek (WIDZEW) i Płotka (WIDZEW), a na ławce jest jeszcze Bartoszewicz, pierwszy z nich grał w Lechii, dwaj kolejni w Arce
piłkarze wyszli na prezentacje, Widzew czerwone stroje, Lechia na białe koszulki z zielonym, przekątnym pasem oraz zielone spodenki
kapitan Widzewa Mielcarz (WIDZEW) odczytuje odezwę poświęconą Olimpiadom Specjalnym
mecz poprzedzi minuta ciszy
1'
od środka rozpoczął Widzew
3'
akcja Deleu (LECHIA) i Wiśniewskiego (LECHIA) na prawym skrzydle, ale Piotr nie utrzymał piłki w boisku
4'
Deleu (LECHIA) już w obronie powstrzymał akcję Kaczmarka
4'
ryzykowne zagranie obrony Widzewa, szarżował Wiśniewski, Mielcarz (WIDZEW) zdołał jednak wybić piłkę nogą
5'
dobra interwencja Buchalika (LECHIA) po płaskim zagraniu Brozia (WIDZEW)
7'
Deleu (LECHIA) wybił piłkę głową na róg
8'
wybita piłka z "16" Lechii po dośrodkowaniu z rogu Kaczmarka
9'
szybka kontra Lechii, zdążył się wrócić Kaczmarek (WIDZEW) i teraz on wybił piłkę na róg
9'
nieudane dośrodkowanie z rogu Pietrowskiego (LECHIA)
9'
kontra Widzewa, Kaczmarek (WIDZEW) i Broź (WIDZEW), strzał tego drugiego Buchalik (LECHIA) wybił piłkę na róg
10'
tym razem Kaczmarek (WIDZEW) z rogu zagrał po ziemi, ale i z tym podaniem poradzili sobie lechiści
12'
po wolnym dla Lechii z około 45 metrów złe dośrodkowanie Pietrowskiego (LECHIA)
12'
gol dla Lechii, ale sędzia nie uznaje bramki, po podaniu Wiśniewskiego (LECHIA) na spalonym był Rasiak (LECHIA), który posłał piłkę do siatki
14'
zablokowany strzał Okachiego (WIDZEW)
15'
dobry przechwyt Wiśniewskiego (LECHIA) i próba szybkiego ataku, podanie Rasiaka (LECHIA) zablokowane, będzie róg
15'
po dośrodkowaniu z rogu Ricardinho (LECHIA) nad bramką główkował Bąk (LECHIA), piłkę dotknął jeszcze Phibel (WIDZEW), kolejny róg dla Lechii
16'
po rozegraniu kolejnego rogu z przewrotki próbował strzelać Wiśniewski (LECHIA), ale był na spalonym
18'
z wolnego Deleu (LECHIA) dograł na głowę Bąka, strzał Krzysztofa obronił Mielcarz (WIDZEW)
20'
niecelny strzał Pawłowskiego (WIDZEW), który doszedł do piłki po kiksie Bieniuka
21'
na razie częściej przy piłce jest Widzew, ale obie drużyny lepiej czują się, gdy mogą zagrać szybki atak, w pozycyjnym rozgrywaniu akcji jest sporo niedokładności
22'
Żółtą kartką został ukarany Frankowski (LECHIA) po faulu na Broziu
24'
Żółtą kartką został ukarany Wiśniewski (LECHIA), który rękoma przewrócił Kaczmarka, który mu uciekał w środkowym sektorze boiska
25'
Buchalik (LECHIA) dobrze wyszedł do piłki i ją złapał, gdy Bąk (LECHIA) prawidłowo przyblokował Kaczmarka
27'
Bąk utyka na nogę, przypomnijmy, że już w poprzedniej kolejce stoper Lechii w drugiej połowie grał z urazem mięśnia dwugłowego
28'
błąd Buchalika (LECHIA), który wyszedł na 14. metr od własnej bramki, ale piłki nie złapał w starciu z Ben Dhifallahem (WIDZEW), bramkarza wyręczyli obrońcy
30'
Płotka (WIDZEW) się poślizgnął przy wyprowadzeniu piłki, ale lechiści nie wykorzystali tego błędu
30'
Płotka (WIDZEW) sfaulował Surmę (LECHIA) niedaleko narożnika pola karnego Widzewa
30'
dośrodkowanie z wolnego Deleu (LECHIA), głową piłkę wybił Phibel (WIDZEW)
34'
karny dla Widzewa po zagraniu ręką Bąka, który w powietrznym pojedynku próbował powstrzymać Ben Dhifallaha
34'
Buchalik (LECHIA) wybiegł z bramki, aby skonsultować się z Bieniukiem (LECHIA), który grał w Widzewie i wie jak strzela Broź (WIDZEW)
35'
[1:0] WIDZEW STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Broź (karny). Buchalik rzucił się w lewo, obrońca Widzewa strzelił w prawy róg gdańskiej bramki
37'
Żółtą kartką został ukarany Kasprzak (WIDZEW) po faulu na Surmie
39'
indywidualna akcja Pawłowskiego (WIDZEW), próbował minąć czterech obrońców Lechii, ale w końcu pogubił się w dryblingu na linii pola karnego
40'
przerwa w grze, aby udzielić pomocy medycznej Bieniukowi (LECHIA)
40'
po stracie gola Lechia nie potrafi zmienić obrazu gry, nadal częściej przy piłce znajduje się Widzew
42'
fatalnie przestrzelił Wiśniewski (LECHIA), a powinno być 1:1, Okachiemu piłkę zabrał Ricardinho, przekazał do Pietrowskiego, a ten do pojedynku sam na sam wypuścił Wiśniewskiego, Piotr strzelił obok słupka
44'
Lechia próbuje grać pressingiem, Widzew nie może przenieść gry z własnej połowy od kilkudziesięciu sekund
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
dośrodkowanie Janickiego (LECHIA), Wiśniewski (LECHIA) głową zgrywał do Rasiaka (LECHIA), ale Grzegorz nie doszedł do strzału
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PRZEGRYWA W ŁODZI 0:1
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia, w przerwie nie zaszły zmiany w składach
48'
piłkarz przeszła obok bramki Lechii po dośrodkowaniu Kaczmarka
48'
dośrodkowanie Wiśniewskiego (LECHIA), ale piłka nie doszła do Rasiaka (LECHIA) w polu karnym
49'
indywidualna akcja Frankowskiego (LECHIA), minął Brozia (WIDZEW), wpadł w pole karne i kopnął piłkę obok słupka
50'
znów Bieniuk (LECHIA) leży na murawie, ucierpiał w starciu z Ben Dhifallahem (WIDZEW)
52'
Żółtą kartką został ukarany Phibel (WIDZEW), który faulował Wiśniewskiego, stoper łodzian nie zagra w następnej kolejce z powodu nadmiaru kartek, a Widzew zmierzy się wówczas z Legią
53'
strzał Bieniuka (LECHIA) głową po dośrodkowaniu z wolnego Pietrowskiego (LECHIA), dobrze broni Mielcarz (WIDZEW)
55'
w drugiej połowie Lechia gra bardziej ofensywniej niż przed przerwą, sporo akcji lewym skrzydłem, gdzie gra 18-letni Frankowski (LECHIA)
56'
faul Phibela (WIDZEW) tym razem na Rasiaku (LECHIA), stoper z Gwadelupy ma już jedną żółtą kartkę
56'
tym razem dośrodkowanie z wolnego Pietrowskiego (LECHIA) nie dotarło na głowę Bieniuka (LECHIA)
57'
Wiśniewski (LECHIA) zagrał w pole karne, skiksował Phibel (WIDZEW), ale zdążył jeszcze naprawić ten błąd
59'
WIDZEW przeprowadza zmianę na środku rozegrania. Boisko opuszcza Bruno, w jego miejsce wchodzi Dudek.
59'
Płotka (WIDZEW) wywalczył róg dla Widzewa
60'
Buchalik (LECHIA) wyłapał piłkę do dośrodkowaniu z rogu Kaczmarka
61'
róg dla Lechii po zagraniu Pietrowskiego (LECHIA) w pole karne z wolnego
61'
po rogu obrońcy Widzewa tym razem wybijają piłkę w aut
62'
Kaczmarek (WIDZEW) i Pawłowski (WIDZEW) próbowali wyjść z kontrą, ale ten drugi wybiegł z piłką poza linię boczną
63'
na spalonym Rasiak (LECHIA)
63'
gra w drugiej połowie nadal toczy się pod dyktando Lechii, ale klarownych sytuacji strzeleckich brak
64'
dobrze interweniuje Buchalik (LECHIA) po ostrym dośrodkowaniu w pole karne Lechii Brozia (WIDZEW)
64'
niecelny strzał z dystansu Pietrowskiego (LECHIA)
65'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Frankowski, w jego miejsce wchodzi Duda. Mamy ten sam manewr co w końcówce meczu z Ruchem, gdańszczanie zagrają na dwóch wysokich napastników
66'
zablokowany strzał Kasprzaka (WIDZEW), ale dobitka Kaczmarka sprzed pola karnego tuż obok słupka bramki Lechii
67'
[1:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Duda. Rasiak ze środka boiska zagrał do Dudy, który wyprzedził Abbesa, wyszedł sam na sam z bramkarzem i przelobował Mielcarza, bardzo szybka akcja Lechii, która rozpoczęła się od straty Brozia na gdańskiej połowie
68'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pietrowski, w jego miejsce wchodzi Machaj.
69'
w polu karnym piłkę stracił Wiśniewski (LECHIA), Lechia nadal w ataku
72'
Ben Dhifallah (WIDZEW) nie doszedł do strzału w polu karnym Lechii
74'
WIDZEW przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kasprzak, w jego miejsce wchodzi Rybicki.
75'
[1:2] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Machaj. Znów akcja rozpoczęła się od długiego podania z własnej połowy, piłkę przejął Ricardinho przekazał ją do Machaja, który uderzył nie do obrony sprzed pola karnego
77'
dośrodkowanie Wiśniewskiego (LECHIA), ale piłki nie sięgnął głową Rasiak (LECHIA)
78'
Żółtą kartką został ukarany Rasiak (LECHIA), który niepotrzebnie wślizgiem atakował Brozia przy polu karnym Widzewa
79'
Duda (LECHIA) próbował ograć dwóch obrońców Widzewa, ale stracił piłkę przed "16"
80'
dużo lepsza gra Lechii w drugiej połowie i znów nos trenera Kaczmarka, gdyż gole strzelają rezerwowi, Duda (LECHIA) zdobył piątą bramkę tej wiosny, a Machaj (LECHIA) trafił drugi raz w tym sezonie
82'
Rasiak (LECHIA) znów wypuścił w bój Dudę (LECHIA), ale Adam przegrał pojedynek biegowy z Phibelem (WIDZEW)
84'
kolejna wymiana piłek między Ricardinho (LECHIA) a Machajem (LECHIA), tym razem strzał Mateusza po nogach rywali na róg
84'
dośrodkowanie Machaja (LECHIA) z rogu nie doszło do Rasiaka (LECHIA), który podnosił rękę i zgłaszał gotowość do strzału
85'
Żółtą kartką został ukarany Deleu (LECHIA) po faulu na Ben Dhifallahu
85'
to czwarta kartka Deleu (LECHIA), w najbliższej kolejce będzie pauzował
86'
Buchalik (LECHIA) dobrze asekurował piłkę i pozwolił jej wyjść poza boisko nim kopnął ją Rybicki (WIDZEW)
87'
Buchalik (LECHIA) dobrze broni strzał Pawłowskiego (WIDZEW)
88'
niepotrzebnie Lechia się cofnęła, Widzew dąży do wyrównania
88'
Buchalik (LECHIA) łapie piłkę po strzale Rybickiego (WIDZEW)
89'
Deleu (LECHIA) dośrodkował, Ricardinho (LECHIA) strzelił gola przewrotką! Niestety, był na spalonym, wynik bez zmian
89'
Rasiak (LECHIA) miał przed sobą jednego rywala, ale nie zdecydował się na pojedynek jeden na jeden, wycofał piłkę na środek boiska
90'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rasiak, w jego miejsce wchodzi Kugiel.
90'
trzy minuty doliczone
90+1
Widzew zamyka Lechię na jej połowie
90+2
Ricardinho (LECHIA) przytrzymał przejął piłkę w środku boiska i pozwolił się sfaulować
90+3
w ostatniej minucie doliczonego czasu gry strzał Rybickiego (WIDZEW) wysoko nad poprzeczką

16 Podbeskidzie Bielsko-Biała 27 5 8 14 33:41 23

* Zagłębie Lubin rozpoczęło sezon z trzema ujemnymi punktami za korupcję w sezonie 2005/06.

Tabela wprowadzona: 2013-05-20

Wyniki 27 kolejki

• Widzew Łódź - LECHIA GDAŃSK 1:2 (1:0)
  • Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 2:3 (0:2)
  • Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 3:0 (2:0)
  • Legia Warszawa - Lech Poznań 1:0 (0:0)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice 1:2 (1:0)
  • Górnik Zabrze - Polonia Warszawa 0:4 (0:1)
  • GKS Bełchatów - Zagłębie Lubin 3:2 (2:2)
  • Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 5:0 (3:0)