Gole w czterech ostatnich minutach

Marta
16 stycznia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Ważny dla układu tabeli mecz wygrali w piątek hokeiści Energi Stoczniowca z Zagłębiem Sosnowiec. O wyjazdowym sukcesie gdańszczan zadecydowały bramki zdobyte w 57 i 59 minucie meczu. Podopieczni Henryka Zabrockiego po wygranej 2:1 (0:1, 0:0, 2:0). Kolejna okazja do poprawienia konta nadarzy się już w niedzielę. W "Olivii" o godzinie 17.00 stawi się Naprzód Janów, który dziś zagrał dla gdańszczan, wygrywając z Cracovią

.

1:0 M. Kozłowski as. T. Kozłowski (2.41)
1:1 Łopuski as. Rzeszutko (56.27 w osłabieniu)
1:2 Zachariasz as. Urbanowicz (58.29)

ENERGA STOCZNIOWIEC:Odrobny; Rompkowski - Skrzypkowski, B.Wróbel - Benasiewicz, Bigos - Leśniak, Maj - Smeja; Ziółkowski - Rzeszutko - Łopuski, Urbanowicz - Zachariasz - Furo, Poziomkowski - Hurtaj - Vitek, Strużyk - Sowiński - Jankowski.

Ciężki bój o trzy punkty stoczyli w piątek w Sosnowcu gdańscy hokeiści. Niemal przez cały mecz musieli "gonić" wynik gdyż już w 3 minucie stracili bramkę po "braterskiej" akcji Marcina i Tomasza Kozłowskich.

W bramce Zagłębia Tomasza Jaworskiego zastąpił Tomasz Dzwonek i mimo, że nominalnie jest to drugi bramkarz ekipy z Sosnowca, przez wiele minut nie byli w stanie pokonać go gdańscy hokeiści.

Druga tercja nie przyniosła bramek, a w trzeciej gdy kibice Zagłębia zapewne odliczali już minuty od zwycięskiego końca meczu nastąpił zwrot akcji o 180 stopni.

Najpierw grający w osłabieniu gdańszczanie skontrowali gospodarzy i wyrównali stan meczu za sprawą Mikołaja Łopuskiego.

122 sekundy po bramce na 1:1 Łukasz Zachariasz "odpłacił się" za nie zawsze pozytywne wobec niego reakcje niektórych kibiców swojego byłego zespołu i wyprowadził gdańszczan na prowadzenie. Wynik nie zmienił się już przez pozostałe półtorej minuty meczu i gdańszczanie przywożą z wyjazdu do Sosnowca komplet punktów.

Po piątkowej kolejce drużyny z miejsc 1-6 mają jeszcze do rozegrania po 5 spotkań, czyli do zdobycia jest maksymalnie 15 punktów. Zajmujący trzecie miejsce gdańszczanie mają 13 punktów przewagi nad czwartym Zagłębiem i raczej już tylko wyjątkowo niekorzystny zbieg okoliczności mógłby sprawić, że przed play-off spadliby niżej w tabeli. Z kolei dwupunktowa strata do Cracovii pozwala realnie myśleć o wskoczeniu na 2 miejsce. Wówczas w potyczce w pierwszej rundzie play-off przyszłoby się zmierzyć z pewnymi siódmej lokaty hokeistami z Jastrzębia.

Tabela wprowadzona: 2009-01-16
Pozostałe wyniki piątkowej kolejki spotkań PLH: -miejsca 1-6 - Akuna Naprzód Janów - Comarch Cracovia Kraków 5:3 (1:2, 3:0, 1:1), GKS Tychy - Wojas Podhale Nowy Targ 5:3 (0:0, 1:1, 4:2) - o miejsca 7-10 - Ciarko KH Sanok - TKH Nesta Toruń 3:2 (0:1, 2:0, 1:1), Bisset Polonia Bytom - JKH GKS Jastrzębie 1:2 (0:1, 1:0, 0:1).
Marta

Opinie (29) 6 zablokowanych

• BRAWO URBANOWICZ
    BRAWO TRENER ZABROCKI
    TAK TRZYMAC!!!!!!!!!

• 0 0

• no i zachar odegral sie na zaglebiu, Brawo!!!