Lechia przegrała z Podbeskidziem

9 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Podbeskidzie lepiej poradziło sobie na przesiąkniętej wodą murawie, dzięki czemu odniosło dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie. Na zdjęciu Adam Deja i Deleu. Podbeskidzie lepiej poradziło sobie na przesiąkniętej wodą murawie, dzięki czemu odniosło dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie. Na zdjęciu Adam Deja i Deleu.

Piłkarze Lechii Gdańsk przegrali na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:3 (0:1). Choć wydaje się, że to nadmorski zespół powinien lepiej czuć się na wodzie, na przesiąkniętej nią murawie brylowali Górale, którzy wygrali dopiero drugi mecz w tym sezonie. Z kolei dla biało-zielonych była to druga z rzędu porażka, która może ich znacząco oddalić od spędzenia zimowej przerwy w pierwszej ósemce ekstraklasy.

PODBESKIDZIE PODBESKIDZIE
Zajac – Górkiewicz, Pietrasiak, Konieczny, Telichowski – Sokołowski, Deja, Sloboda, Pawela, Malinowski – Żegleń
Sędziowie: Raczkowski (Warszawa)
Bąk – Oualembo, Madera, Janicki, Pazio – Dawidowicz, Pietrowski - Deleu, Frankowski, Tuszyński – Grzelczak
  • 46' Żegleń Zmiany Chrapek
  • 70' Pawela Zmiany Kupczak
  • 81' Malinowski Zmiany Jagiełło
  • 46' Frankowski Zmiany Wiśniewski
  • 64' Oualembo Zmiany Buzała
  • 85' Deleu Zmiany Machaj
  • 43' Sokołowski
  • 62' Pawela
  • 90+3 Jagiełło
  • 65' Janicki
  • 45' Dawidowicz
  • 72' Pazio

Pomeczowy komentarz Adama Pazio przed kamerami Canal Plus: Przyjechaliśmy tu po 3 punkty. Warunki do gry były ciężkie, ale równe dla wszystkich. Po raz kolejny tracimy gole po własnych, głupich błędach i stałych fragmentach gry. Mój głupi faul, kilka głupich strat i tracimy trzy gole. Nie potrafię powiedzieć czy to jest brak koncentracji czy coś innego, ale to jest nie do pomyślenia.

W lipcowym starciu na PGE Arenie oba gole Podbeskidziu strzelił Daisuke Matsui. Dzisiaj Japończyka zabrakło w meczowym składzie Lechii, gdyż doznał stłuczenia kostki podczas ostatniego spotkania ze Śląskiem Wrocław.
Padający przez cały dzień deszcz sprawił, że na boisku miejscami stoi woda. Największe kałuże są pod bramkami. Takie warunki z pewnością nie ułatwią gry piłkarzom.
1'
Od środka mecz rozpoczyna Lechia.
1'
Rzut rożny dla Lechii, ale nikt nie doszedł do dośrodkowania Pietrowskiego (LECHIA).
2'
Daleu uderzał z dystansu obok bramki Zajaca (PODBESKIDZIE).
3'
Kolejny korner dla gości, Pietrowski (LECHIA) zagrywał na bliższy słupek, ale nie udało się zagrozić Zajacowi (PODBESKIDZIE)
3'
Dośrodkowanie Oualembo (LECHIA) z prawej strony przerwane przez obrońców
4'
Tuszyński (LECHIA) aktywnie w ofensywie, Podbeskidzie zamknięte na własnej połowie
5'
Gospodarze próbowali zbudować atak, ale błyskawicznie został on przerwany przez gdańszczan
5'
Cały czas pada deszcz i nie zanosi się na to żeby przestał
6'
Piłka strącona w polu karnym przez Sokołowskiego (PODBESKIDZIE) odbiła się od Madery (LECHIA), gospodarze sugerowali zagranie ręką, ale sędzia nakazał grać dalej. Piłka musnęła wprawdzie ramię stopera Lechii, ale nie było wyraźnego ruchu ręką z jego strony
7'
Kolejny atak Lechii, ale Deleu (LECHIA) z prawej strony uderzył wprost w ręce Zajaca (PODBESKIDZIE)
8'
Sokołowski (PODBESKIDZIE) wywalczył rzut rożny, akcję przerywał Pazio (LECHIA)
9'
Piłka wybita po rzucie rożnym wprost pod nogi Sokołowskiego (PODBESKIDZIE), ale niemal stanęła w kałuży.
10'
Żegleń (PODBESKIDZIE) uderzył obok słupka
10'
Oualembo (LECHIA) stracił piłkę, aut dla gospodarzy
11'
Po strzale Telichowskiego (PODBESKIDZIE) piłka znów niemal stanęła w miejscu
12'
Zajac (PODBESKIDZIE) piąstkuje po dośrodkowaniu Pietrowskiego (LECHIA) z rzutu rożnego
13'
Pazio (LECHIA) powstrzymał atak rywali i wywalczył wyrzut z autu
15'
Tuszyński (LECHIA) po prostopadłym podaniu Pietrowskiego (LECHIA) za długo holował piłkę przed polem karnym, szkoda, bo można było oddać groźny strzał
16'
Frankowski (LECHIA) ledwo opanował piłkę przy linii bocznej, gdyż wbiegł w kałużę
18'
Podbeskidzie rozgrywa atak pozycyjny, ale idzie to bardzo opornie, w dużej mierze ze względu na stan murawy
20'
Zamieszanie w polu karnym gospodarzy, Pietrowski (LECHIA) świetnie wypatrzył Deleu (LECHIA), a ten odegrał z pierwszej piłki, ale Pietrasiak (PODBESKIDZIE) wybił piłkę na rzut rożny
22'
Grzelczak (LECHIA) uderzał z około 25 metrów z rzutu wolnego, ale wprost w ręce Zajaca (PODBESKIDZIE). Kozłująca piłka mogła jednak sprawić trudności bramkarzowi Podbeskidzia
25'
Coraz śmielej do ataków z prawej strony podłącza się Oualembo (LECHIA), który dograł do Deleu (LECHIA), ale ten uderzył obok bramki
28'
Zamieszanie po rzucie rożnym pod bramką Lechii, ale piłka trafiła w ręce Bąka
29'
Na boisku leży Janicki (LECHIA), który ucierpiał w całej akcji
30'
Janicki (LECHIA) wraca na boisko
31'
Deleu (LECHIA) dośrodkował w pole karne, ale Tuszyński (LECHIA) przegrał pojedynek w powietrzu
31'
Tuszyński (LECHIA) zagrywa na głowę Grzelczaka (LECHIA), ale zbyt niedokładnie
34'
Inicjatywa po stroni Podbeskidzia, praktycznie cały zespół przebywa na połowie gdańszczan
34'
Sokołowski (PODBESKIDZIE) uderzył na bramkę Bąka, będzie rzut rożny
35'
Lechia oddaliła niebezpieczeństwo, aut dla Podbeskidzia
36'
Deleu (LECHIA) próbował krótko rozegrać piłkę z Tuszyńskim (LECHIA), ale stracił ją na rzecz gospodarzy
36'
Żegleń (PODBESKIDZIE) uderzał w polu karnym mając "na plecach" Maderę (LECHIA), ale piłka przeleciała obok bramki
37'
Oualembo (LECHIA) dogrywa w pole karne, ale piłkę wybija Konieczny (PODBESKIDZIE)
38'
Bąk (LECHIA) pewnie wyłapuje dośrodkowanie
40'
Starcie Deleu (LECHIA) z Telichowskim (PODBESKIDZIE) przy linii bocznej, rzut wolny dla Lechii
42'
Pazio (LECHIA) faulował Slobodę (PODBESKIDZIE), rzut wolny dla gospodarzy na wysokości 20 metra
43'
[1:0] PODBESKIDZIE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sokołowski.

Z rzutu wolnego dośrodkowywał Deja, a Sokołowski oblegany przez graczy Lechii wyskoczył najwyżej do piłki i głową strącił ją wprost do bramki Bąka
44'
Rzut rożny dla Lechii
45'
Sędzia doliczył minutę gry do pierwszej połowy spotkania
45'
Ostre wejście Dawidowicza (LECHIA) w środku boiska na Malinowskim (PODBESKIDZIE).
45'
Żółtą kartką został ukarany Dawidowicz (LECHIA). To jego 7. "żółtko" w tym sezonie
45+1
Koniec pierwszej połowy. Podbeskidzie prowadzi z Lechią 1:0.
Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Piłkarzom w dużym stopniu grę utrudnia nasiąknięta wodą murawa. W Lechii warto wyróżnić aktywność duetu Deleu (LECHIA) - Oualembo (LECHIA) w ofensywie na prawej stronie, szkoda tylko, że niewiele z niej wynika.
46'
PODBESKIDZIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żegleń, w jego miejsce wchodzi Chrapek.
46'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Frankowski, w jego miejsce wchodzi Wiśniewski.
46'
Przypomnijmy, że Wiśniewski (LECHIA) został odsunięty od drużyny po meczu z Piastem Gliwice, ale po rozegraniu jednego meczu w rezerwach i strzeleniu w nim gola wrócił do treningów z pierwszym zespołem. To dla niego pierwszy występ po odbyciu kary nałożonej przez trenera Probierza.
46'
Od środka rozpoczęli grę gospodarze
48'
Wiśniewski (LECHIA) faulował Slobodę (PODBESKIDZIE) w środku boiska
49'
Faulowany Tuszyński (LECHIA) przy walce w powietrzu ze Slobodą (PODBESKIDZIE). Patryk został uderzony łokciem w plecy
49'
Dawidowicz (LECHIA) przerwał akcję Chrapka na połowie Lechii
50'
Pazio (LECHIA) przerywa akcję gospodarzy wybijając piłkę sprzed pola karnego na połowę rywali
50'
Głośny doping kibiców Podbeskidzia
52'
Gospodarze w ofensywie, ale asekurowany przez Janickiego (LECHIA) Bąk (LECHIA) pewnie chwycił piłkę dograną w pole karne Lechii
53'
Groźne uderzeni Górkiewicza (PODBESKIDZIE) odbił Bąk (LECHIA), a piłkę z pola karnego czujnie wyekspediował Madera (LECHIA)
55'
Dośrodkowanie Pazio (LECHIA) z lewej strony przerwane przez obrońców. Rzut rożny dla Lechii
56'
Z dystansu "huknął" Pazio (LECHIA), ale obok słupka. Obrońca Lechii jest bardzo aktywny w pierwszych minutach drugiej połowy
58'
Deja (PODBESKIDZIE) dośrodkował z rzutu wolnego, piłka długo "wisiała" w powietrzu aż celnie główkował Górkiewicz (PODBESKIDZIE). Na szczęście czujność zachował Bąk (LECHIA), który chwycił piłkę. Niewiele brakowało, a było by już 2:0 dla gospodarzy.
59'
Zajac (PODBESKIDZIE) wypiąstkował piłkę z pola karnego po wrzutce Wiśniewskiego (LECHIA) z kornera
60'
W polu karnym po starciu z Grzelczakiem (LECHIA) leży Konieczny (PODBESKIDZIE)
62'
[2:0] PODBESKIDZIE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pawela.

Sloboda z lewej strony spokojnie wrzucił piłkę wprost na głowę Paweli, który na raty pokonał Bąka. Bramkarz Lechii odbił piłkę, ale przy dobitce był bez szans. Zupełna niefrasobliwość gdańskiej defensywy.
64'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Oualembo, w jego miejsce wchodzi Buzała.
65'
[2:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Janicki.

Wrzutka Wiśniewskiego z rzutu rożnego. Piłkę głową strącił Pietrowski wprost na nogę Janickiego. Gospodarze sygnalizowali, że piłka nie przekroczyła linii bramkowej zanim chwycił ją Zajac, ale sędzia był innego zdania.
67'
Podbeskidzie zbyt łatwo przedostaje się w pole karne Lechii. Wręcz paniczna obrona gdańszczan postanowiła ostatecznie zażegnać niebezpieczeństwo.
70'
PODBESKIDZIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pawela, w jego miejsce wchodzi Kupczak.
71'
Pietrowski (LECHIA) wrzucił miękko prostopadłą piłkę w pole karne do Buzały (LECHIA), ale powstrzymali go obrońcy
72'
Żółtą kartką został ukarany Pazio (LECHIA).
72'
Rzut wolny na wysokości pola karnego z prawej strony po faulu Grzelczaka (LECHIA) na Sokołowskim (PODBESKIDZIE). Pierwsza wrzutka niedokładna, ale później piłkarze gospodarzy oddali strzał, który piąstkował Bąk (LECHIA).
73'
Kolejne uderzenie, tym razem nad bramką Bąka. Obrona gdańszczan wygląda dziś na zupełnie zdezorganizowaną.
74'
Z dużym spokojem piłkę z pola karnego wyprowadził naciskany przez rywali Dawidowicz (LECHIA)
75'
Podanie Wiśniewskiego (LECHIA) do Buzały (LECHIA), niestety za plecy
78'
Podbeskidzie jest zdecydowanie bliżej zdobycia kolejnej bramki niż Lechia. Szczególnie groźne są dośrodkowania i stałe fragmenty gry w wykonaniu gospodarzy
79'
Sloboda (PODBESKIDZIE) z łatwością odebrał piłkę Wiśniewskiemu (LECHIA) i zainicjował groźną kontrę, na szczęście zakończoną w polu karnym Lechii
81'
PODBESKIDZIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Malinowski, w jego miejsce wchodzi Jagiełło.
82'
Tuszyński (LECHIA) faulowany przez Górkiewicza (PODBESKIDZIE)
82'
Wrzutka Wiśniewskiego (LECHIA) w pole karne na głowę Grzelczaka (LECHIA). Pachniało golem ale nic z tego, piłka nie trafiła w światło bramki
84'
Chrapek (PODBESKIDZIE) zagrał prostopadle w pole karne Lechii, ale za mocno i po piłkę spokojnie wyszedł Bąk
85'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Deleu, w jego miejsce wchodzi Machaj.
85'
Machaj (LECHIA) to kolejny obok Wiśniewskiego (LECHIA) piłkarz, który w tym sezonie był przez trenera Probierza zesłany do rezerw
86'
Lechia w końcówce spotkania nie ma już nic do stracenia, ale to Podbeskidzie bardziej przypomina zespół, któremu zależy na zdobyciu bramki
87'
Podanie do Buzały (LECHIA) w pole karne, ale uprzedził go Zajac (PODBESKIDZIE)
88'
Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry
89'
Pazio (LECHIA) uderzył piłkę kozłującą przed Zajacem (PODBESKIDZIE). jednak bramkarz Podbeskidzia pewnie chwycił piłkę.
90+1
Rzut rożny dla Lechii, z decyzją sędziego nie zgadzają się kibice gospodarzy.
90+2
Piłka na połowie Lechii, gdańszczanie mają tylko sekundy na wyrównanie wyniku
90+3
[3:1] PODBESKIDZIE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jagiełło.

Deja przerzucił piłkę na lewą stronę do Jagiełły, który uderzeniem na dalszy słupek nie dał szans Bąkowi.
90+3
Koniec meczu. Podbeskidzie pokonało Lechię 3:1 (1:0). Dla gospodarzy to dopiero drugi wygrany mecz w tym sezonie.

Wyniki 16 kolejki

• Podbeskidzie Bielsko-Biała - LECHIA GDAŃSK 3:1 (1:0)
  • Jagiellonia Białystok - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (0:0)
  • Górnik Zabrze - Wisła Kraków 3:2 (0:1)
  • Piast Gliwice - Cracovia 1:1 (0:0)
  • Lech Poznań - Ruch Chorzów 4:2 (1:1)
  • Śląsk Wrocław - Korona Kielce 1:1 (0:0)
  • Widzew Łódź - Legia Warszawa 0:1 (0:0)
  • Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 1:1 (1:1)

Opinie (432) ponad 50 zablokowanych

• BOJKOT! (23)

W tym klubie potrzeba zmian!! BOJKOT pseudograjków!!! Nie napędzajmy kieszeni Kuchara!! Kto nie idzie na mecz z Ruchem daje+

• 505 40

• (6)

popieram... cos trzeba w końcu z tym zrobić bo to jest hańba Gdańska i Lechii te pseudokopacze

• 78 16

• żal du*ę ściska!! Ta gra to debilizm jakiś (4)

defensywa to jakaś porażka w sytuacjach podbramkowych, Madera swego czasu chwalony teraz w polu karnym nie wie co robić, krycia nie ma, agresji w odbiorze nie ma, na jedną dobrą akcję czy zagranie w drużynie przypadają 4 kiksy z kosmosu. ŻAL patrzeć. Odciąć dopływ pieniędzy! To najlepsza motywacja. Kto to widział, żeby mierni grajkowie (za taką postawę na boisku, jaką prezentują ostatnio) dostawali więcej pieniędzy od ciężko pracujących ludzi. Za takie granie niech żyją za tysiąc zł miesięcznie, a nie się samochodami rozbijają. Będą wyniki, będzie ładna, skuteczna gra - powinno być dopiero myślenie o ewentualnej premii. A nie na odwrót. Teraz siArczanie mają bekę z Lechii, przy takiej postawie się nie dziwię. Odzyskać stracone głupio punkty!!

• 47 3

• Wy z Limanową nie podołaliście nawet :D (3)

Co do kasy to się zgadzam, 1000 zł na żel i spacer po galerii wystarczy. Poza tym, lechony gdzie wasze puchary ?

• 35 13

• oj tam,

każdy ma gorsze mecze :P ja rozumiem, że słaby dzień się może trafić, ale przy serii to już trzeba interweniować. Myślę, że zmiany trenerów niewiele pomogą, gdy grajkowie są "bezkarni". Czasem (ogólnie mówiąc) mecz się przegrywa po walce, przypadkowo w ostatnich minutach, no zdarza się, ale to, co wyczyniają ostatnio panowie piłkarze "zawodowi" w Lechii to już karygodne przegięcie. Fajna gra - pochwały i gratulacje się należą, ale po kilku meczach wstyd, nie ma zgody na takie występy, to się nie godzi w Gdańsku. Wygrywamy z Legią, a od drużyn pokroju Podbeskidzia baty - co jest? Tabela w szatni wisi do góry nogami? Może to jakiś sposób...