• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Arka ukarana za... piękne chwile

Arka Gdynia

Tak wygląda trybuna Górka podczas meczu Arka - Miedź po odpaleniu środków pirotechnicznych.- Obojętnie, czy człowiek jest kibicem, trenerem, czy zawodnikiem to tego wieczora przeżył naprawdę piękne chwile. Tutaj jest kapitalna oprawa i widowisko - mówił po meczu Arka - Miedź Janusz Kudyba, szkoleniowiec gości. Jednak gdynianie ponoszą konsekwencje odpalenia przez kibiców środków pirotechnicznych właśnie podczas tego spotkania. Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała klub grzywną w wysokości 5 tysięcy złotych. Natomiast na mocy uzgodnień z wojewodą pomorskim, który na wniosek policji wszczął postępowanie administracyjne, w najbliższą niedzielę, 26 kwietnia do tysiąca miejsc, czyli o połowę, ograniczona zostanie trybuna "Górka". Jednocześnie zapowiedziano, że gdy w tym sektorze ponownie dojdzie do incydentów, to zostanie on zamknięty na kolejne spotkanie.ARKA - MIEDŹ, ZOBACZ: VIDEO, FOTO, PRZECZYTAJ RELACJA

Jak oceniasz kary nałożone na Arkę po meczu z Miedzią Legnica?

Zobacz wyniki (406)
Jeszcze raz okazało się, że to co podoba się kibicom, piłkarzom oraz trenerom, jest na cenzurowanym władz piłkarskich i państwowych.

- Nim odniosę się do meczu, chciałbym podkreślić, że mecze w takiej scenerii, na takich stadionach, w takiej atmosferze, przy takiej publiczności to jest piękno futbolu. Obojętnie, czy człowiek jest kibicem, trenerem, czy zawodnikiem to tego wieczora przeżył naprawdę piękne chwile. Chciałbym, by takie kluby jak Arka, jak najszybciej wróciły do ekstraklasy, bo tutaj jest kapitalna oprawa i widowisko - tak wypowiedź na pomeczowej konferencji prasowej rozpoczął Janusz Kudyba.

To trener Miedzi, a w przeszłości wieloletni piłkarz ekstraklasy takich klubów jak: Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin i Motor Lublin, który grał także w ligach szwedzkiej i norweskiej. 54-latek bywał zatem na wielu stadionach i takie komplementy w jego ustach są szczególnie cenne.

ARKA TRENERA NICIŃSKIEGO JUŻ TRZECIĄ SIŁĄ W I LIDZE. DO AWANSU BRAKUJE WIĘKSZEJ LICZBY ZWYCIĘSTW I MNIEJSZEJ LICZBY TRACONYCH GOLI

Przypomnijmy, że 28 marca kibice Arki postanowili zwrócić uwagę, że gdyński klub nadal wspierają osoby, które z różnych powodów znalazły się na emigracji. To im dedykowana była nowa sektorówka z hasłem przewodnim: "Nieważne, jaki obiorę kurs, na który trafię ląd, w sercu mam wyryte, że jestem stąd".

W ten sposób kibice Arki zamanifestowali, że klub nadal dopingują także ci, którzy życie rzuciło na emigrację.W 82. minucie doszło do odpalenia na tym sektorze środków pirotechnicznych. PZPN, który w ostatnich miesiącach złagodził swoje stanowisko wobec tego typu ekscesów, ukarał Arkę już 2 kwietnia, ale nie za pojawienia się rac i petard na stadionie, tylko za to, że jedna z nich została rzucona na murawę. Grzywna wyniosła 5 tysięcy złotych. Innych kar związek nie wymierzył, gdyż z tego powodu nie doszło do innych zachowań, które karze PZPN na przykład przerwania meczu.

REZERWY ARKI GRAJĄ W ŚRODĘ O PÓŁFINAŁ PUCHARU POLSKI W OKRĘGU

Niestety, na tym się nie skończy. Po wydarzeniach z 28 marca wojewoda pomorski, na wniosek policji, wszczął postępowanie administracyjne w sprawie zakazu przeprowadzenia imprezy masowej z udziałem kibiców.

"Z pisma Policji wynikało m.in., że podczas rozegranego 28 marca br. meczu pomiędzy drużynami Arki Gdynia i Miedzi Legnica doszło naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego. W drugiej połowie meczu zamaskowane osoby odpaliły około 40 rac świetlnych" - informuje Roman Nowak, rzecznik prasowy wojewody pomorskiego.

Arka, aby ograniczyć rozmiar sankcji, podjęła współpracę z wojewodą w celu wyjaśnienia zaistniałego incydentów, a także wynegocjowała warunki, na jakich postępowanie administracyjne zostanie zakończone.

DECYZJE WOJEWODY WOBEC TRÓJMIEJSKICH KLUBÓW PO ODPALENIU PIROTECHNIKI NA TOWARZYSKICH MECZACH Z PANATHINAIKOSEM

Przypomnijmy, że podobne stanowisko klubu latem ubiegłego roku, gdy środki pirotechniczne odpalono w Gdyni podczas towarzyskiego meczu Arka - Panathinaikos, przyczyniło się do tego, że postępowanie w ogóle zostało umorzone.

- Wydając taką decyzję pod uwagę wzięto m.in. fakt, że organizator dołożył wszelkich starań, aby dokonać identyfikacji kibiców, którzy dopuścili się popełnienia czynów ustawowo zabronionych i sam wymierzył sankcje w postaci nałożenia zakazów klubowych - informował Nowak.

WYBIERZ NAJLEPSZEGO PIŁKARZA WEEKENDU. NOMINACJE AŻ DLA SIEDMIU PIŁKARZY ARKI

Latem Arka wydała sześć zakazów stadionowych na okres od roku do 2 lat. Tym razem nie ma informacji, że sankcję spotkały na przykład osobę, która rzuciła petardę na murawę.

Dlatego wojewoda co prawda znów umorzył postępowanie, ale na mecz Arka - Wisła Płock 26 kwietnia wprowadzono ograniczenia dostępność trybuny "Górka" oraz zapowiedziano ostrzejsze kary, gdyby do podobnych incydentów doszło ponownie. Sankcje dotknęły sektor, na którym odpalono pirotechnikę. Jego pojemność to blisko 2 tysiące miejsc.

W takiej scenerii grali piłkarze Arki Gdynia i Miedzi Legnica 28 marca. Na niedzielnym spotkaniu z Wisłą Płock liczba miejsc na tej trybunie zostanie ograniczona do tysiąca.
W takiej scenerii grali piłkarze Arki Gdynia i Miedzi Legnica 28 marca. Na niedzielnym spotkaniu z Wisłą Płock liczba miejsc na tej trybunie zostanie ograniczona do tysiąca. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl
O tych decyzjach poinformowała Arka na swojej stronie internetowej. Czytamy tam m.in.: "zawiadomienie o umorzeniu postępowania z uzgodnionymi warunkowymi ograniczeniami. Najważniejsze z nich to:

* ograniczenie, podczas meczu z Wisłą Płock (26.04.15) pojemności trybuna Górka do 1000 osób,

* w przypadku jakichkolwiek incydentów z wykorzystaniem środków pirotechnicznych - nastąpi zamknięcie trybuny Górka na kolejny mecz, bez możliwości zmiany trybuny dla osób, które znajdowały się na trybunie Górka w trakcie meczu, na którym wystąpił incydent".

Jednocześnie Arka poinformowała, że "przedstawiciele klubu w trakcie spotkań z Wojewodą Pomorskim zapewnili, że dołożą wszelkich starań, by uniknąć podobnych zdarzeń w przyszłości"

Szerzej o zobowiązaniach klubu informuje rzecznik prasowy wojewody pomorskiego. W jego informacji czytamy jeszcze o następujących zobowiązaniach Arki:

* nie wyrażać zgody kibicom zajmującym się organizacją opraw meczowych na organizację jakichkolwiek opraw meczowych z użyciem flag wielko - rozmiarowych - tzw. "sektorówek" oraz na stosowanie dodatkowego nagłośnienia na stadionie do zakończenia sezonu piłkarskiego 2014/2015;

* zobowiązać podległe służby organizatora - stewardów Arka Gdynia SSA do przeprowadzenia szczegółowej kontroli każdego, bez wyjątku, kibica wchodzącego na Trybunę Górka;

* skierować do zapewnienia bezpieczeństwa widzów na Trybunie Górka dodatkowych stewardów, którym głównym zadaniem będzie wnikliwe obserwowanie zachowania kibiców i oddziaływanie prewencyjne

W niedzielę pierwszeństwo w zajmowaniu miejsc na stadionie "Górka" będą mieli posiadacze karnetów na tę trybunę.

Natomiast bez żadnych ograniczeń można nabyć bilety na inne sektory. Arka przypomina jednocześnie o obowiązku przy zakupie wejściówki bądź karnetu podania: imienia, nazwiska, numeru pesel oraz udzielenia zezwolenia na zapis wizerunku twarzy.

"Zapis wizerunku twarzy jest operacją jednorazową. Zdjęcie jest zapisane w bazie danych klubu i przy zakupie biletu na kolejny mecz bądź karnetu nie będzie konieczności ponownego wykonania zdjęcia. Jeśli w bazie danych nie będzie znajdowało się zdjęcie osoby chcącej kupić bilet, system nie zezwoli na jego wydrukowanie" - podkreśla Arka.

Typowanie wyników

mecz ligowy
26.04.2015 godz.12:30
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

38%

163 typowania

x

28%

120 typowań

2

34%

148 typowań

Opinie (137) ponad 10 zablokowanych

 • wszyscy chwalą ale wojewoda musi wtracić swoje trzy grosze (4)

  szok po co?

  • 123 25

  • Ja nie chwalę i jeszcze parę innych osób też nie. (1)

   Co jakiś czas słychać jak kibole odpalone race rzucają na sektory obok. Nie dawno było tak na meczu Cracovia - Pogoń. Skoro jest zabronione to nie można i nie ma znaczenia, że ładnie wygląda.

   • 3 16

   • Czlowieku

    Pomysl troche rusz dynia...
    Sa dziesiatki kamer ,sa sluzby,ba ,sa tez na stadionie grupy ludzi odpowiadajace za ultrasow itp.
    Czy myslisz ze jak ktos bedzie chcial rzucic to nie rzuci? Nie wazne czy to raca czy butelka czy drewiec z flagi.Jak bedzie chcial to rzuci..
    Wszystkie race zostaly wniesione ,bo taki byl cel najwierniejszych kibicow.
    To mialo byc widowisko.I bylo- czasami trzeba umiec oddzielic sprawy marginalne .
    Moim zdaniem race ,stroboskopy i inne gadzety powinny byc dozwolone w wypadku oficialnego wystapienia o to, przez np.ultrasow. .To chyba normalne , ze nikt nie chce sr*c we wlasne gniazdo....

    • 5 2

  • Jeszcze pare lat temu

   Na meczach i tuz po nich norma byly bijatyki.Teraz przeszkadzaja nawet palace sie race.
   Staruchy ze stolkow psuja ,sieja zamet.Jeszcze troche i nie bedzie mozna spiewac na stadionach

   • 14 2

  • Jestem zaskoczony tym, że potrafisz pisać, skoro nie potrafisz czytać.

   • 0 1

 • (6)

  A miasto daje kase na ta patole....

  • 52 115

  • Miałeś wybory niedawno więc mogłeś wybrać kogoś kto nie daje. Proste. (1)

   • 30 12

   • jo

    problem w tymże jaśnie pana wojewodę mianuje warszawka, gdyby był wybierany bezpośrednie nikogo by nie karał bo zależałoby mu na elektoracie. A tak ma nas wszystkich w głębokim "poważaniu".

    • 14 4

  • (1)

   Miasto daje kasę na drużynę, a nie kibiców.

   • 15 2

   • I nigdy tego nie zrozumiem, dlaczego moje podatki idą na jakieś żenujące kopaniny i durne etaty. Od tego powinien być prywatny sponsor w zamian za reklamę a nie podatnik !!!

    • 1 2

  • Patol to twoje drugie imie...

   Prostaku.

   • 21 5

  • patola to ty przed tv siedzacy

   nie robiacy nic

   • 2 0

 • ognisko (2)

  Ale po co te ogniska na meczu.Grill to?

  • 55 34

  • Tylko pajace chwala (1)

   Normalni są przeciw.mecz to piłka, a nie ognisko.

   • 21 29

   • a ty kto? beton, czy bałtykowiec? was jest 10, to nie zrobicie oprawy na 40 osób :)

    • 5 5

 • (9)

  Ograniczenie do 1000 osób na górce to jakiś żart , przecież tam i tak więcej nie przychodzi.

  • 82 49

  • napisali ci ze wchodzi 2 tys (7)

   • 14 9

   • wchodzi, ale nie przychodzi (4)

    • 25 18

    • na Lechi tego nie rozróżniaja - (3)

     podaja liczbe uprawnionych a nie liczbę osob na meczu

     • 28 21

     • (2)

      jak w każdym klubie z ekstraklasy. Bilety + Karnety, nie wliczając zaproszeń i voucherów.

      • 8 10

      • nie tłumacz arczanom zasad z ekstraklasy , bo to dla nich zupełnie odległy świat.

       • 29 20

      • skoro tak, to niech Lechia od razu poda liczbę widzów na meczu z Łęczną: 36,5 tys. bo tylu jest uprawnionych

       swoją drogą może przekonamy się ilu z tych 36,5 tys. nie przyjdzie na mecz Lechii nawet za darmo :)

       • 12 4

   • to niedobrze, że nie odróżniasz słowa "wchodzi" od "przychodzi"

    Uważaj bo któregoś dnia sąsiad zamiast przyjść do ciebie z browarem to wejdzie do ciebie już nie koniecznie z browarem. ;)

    • 8 4

   • Sprawdz fotki i zobacz jak wyglada Górka na większości spotkań nawet w tej I lidze. Szczególnie w tej rundzie frekwencja jest bardzo dobra i Górka pęka w szwach. Mniej głupoty życzę lub hipkoryzji.

    • 12 7

  • To znaczy, że dobrze wynegocjowali te ograniczenia :-)

   • 1 0

 • (13)

  Czy taki jest problem z wyłapaniem kilku sisusmajtków z kapiszonami w ręku?

  Na Lechii sobie z tym poradziliśmy, nawet na meczu z Legią żaden się nie odważył odpalić racy, bo wyłapałby lacze od starszych kibiców.

  • 37 56

  • (1)

   i że niby kto tu jest siusiumajtkiem ? buhahahaha z lechi

   • 20 15

   • sęk w tym że na arce są same siusiumajtki i nie mają od kogo dostać laczka.

    • 19 17

  • W d*pie byłeś i g*wno widziałeś (5)

   Każdy kto na mecze chodzi, niezależenie od klubu wie ile do meczu wnosi atmosfera, oprawa i race. Gdyby było to zależne tylko od ultrasów to i na Lechii płonęły by race.

   Zastępuje się race stroboskopami ale to nie to samo

   • 17 13

   • (4)

    Ja chodzę na mecze i nie uważam, żeby race poprawiały atmosferę.
    Jest wprost przeciwnie. Race zadymiają stadion przez co trudniej ogląda się mecz, a czasem trzeba go nawet przerwać.
    Race to rozrywka dla dzieciaków. Kolorowe światełka z wiekiem przestają być czymś atrakcyjnym.
    Na meczach liczy się piłka nożna no i spontaniczne reakcje trybun.
    Śpiewy w żaden sposób nie związane z tym co się dzieje na boisku na komendę jakiegoś łysego "inteligenta" kibiców piłki tylko denerwują.
    Taka jest prawda małolacie.

    • 25 25

    • Odezwał się Janusz z krytej, co nie widział ostatniej bramki bo stal w kolejce po colę i naczosy.

     • 24 15

    • jeśli twierdzisz, że liczy się tylko "piłka nożna" to co robisz na stadionie w Polsce? (2)

     jeśli macie na tym "waszym" stadionie młyn to czy choć raz tam byłeś, chociaż w pobliżu by poczuć atmosferę i to napięcie, czy tylko chodzisz na rodzinny lub dla tzw. vip-ów by się pokazać i pomlaszczeć, że o kibicowaniu wiesz wszystko?

     Jeśli prezentacja opraw własnych ultrasów nie powoduje pozytywnych wibracji, to współczuję braku zrozumienia. Ci kopacze na murawie są tylko dodatkiem, bo klub i kibicowską brać masz w sercu, a wkłady przychodzą i odchodzą.

     Zawsze Arka Gdynia

     • 24 13

     • sam nie wierzę , ale poparłem opinię śledzia :)

      • 18 4

     • Wyjazd z naszego stadionu "kibicu"

      Idż na bulwar z kolegami i wprawiajcie świat w pozytywne wibracje. Kopacze dodatkiem? Na bulwarze ich nie będziesz miał. A na stadionie Ty jesteś dodatkiem z takim podejściem.

      • 6 8

  • (1)

   jakbyś był wiedziałbyś że ktoś odpalił racę

   • 9 1

   • nie widział tak samo jak i bramki , bo jak wcześniej napisałem stał w kolejce po kolę i naczosy.

    • 9 3

  • Co Ty farmazonisz?! (1)

   Na ległej nie było pirotechniki, ponieważ taki był warunek klubu,przy organizacji kartoniady.

   • 4 1

   • za tydzień ma być raconiada a za dwa koroniada

    • 1 0

  • ???

   Przypomnij sobie ostatni mecz na jesieni. Wojewoda wtedy zamknął i tak puste sektory. Miała być kara, nie było w zasadzie żadnej. Widać jak Stachurski jest "obiektywny". Polityczna marionetka i tyle

   • 3 0

 • (4)

  z jednej strony wszyscy chwalą gdyński obiekt, nagrody za funkcjonalność i bezpieczeństwo, atmosfera na meczach jak w ekstraklasie, frekwencja w lidze wysoka, a z drugiej strony jest taki mały zakompleksiony marianek, który wszędzie widzi incydenty i w zasadzie tylko on

  • 46 17

  • kto chwali obiekt?? (3)

   przecież to słup arena, w XXI wieku, słupy na stadionie???
   krzesełka z plastiku jak zabawki dla dzieci - same się łamią
   to bubel i nie ma czego chwalić

   • 16 25

   • Kibicu ! (2)

    Idź wyrównaj te bruzdy na kartoflisko arena , tak będzie lepiej !

    Tyle kasy na stadion i to kasy budżetowej tak jak i ten śmieszny budżetowy klubik wywalono a tam kartoflisko !

    • 12 6

    • (1)

     A niby gdzie na naszym stadionie są bruzdy ?

     • 5 5

     • na ejsmonda sa korty faktycznie bruzd tam nie ma jest ceglana nawierzchnia

      • 4 3

 • Karanie za race i oprawy to głupota wojewodów (7)

  zmienic trzeba prawo , a jak nie to wojewode
  bardzo dobrze napisali to kibice Arki na swojej stronie

  jestem za tym aby oprawy byly co mecz, bo czesto to najciekawsze wydarzenie

  • 49 15

  • (2)

   czy te race są bezpieczne? Dałbyś taką do zabawy swojemu dziecku?
   jeśli tak, to rzeczywiście bez sensu karać za to że jedna spadła na murawę.

   • 6 10

   • zadna nie spadła na murawe (1)

    poza tym race odpalaja osoby ktore wiedza jak to robić i nie sa dziećmi, jest to raca służaca ratowaniu życia na morzu wiec tak, jest bezpieczna

    • 13 3

    • nie jestem pewna czy race odpalają zawsze osoby które wiedzą jak to robić: na sylwestra też można kupić bezpieczne fajerwerki, sprzedawane są osobom dorosłym itp. a zawsze są wypadki i kolejka na pogotowie, pół biedy jak kogoś tylko poparzy.... Co do rac - jeśli nie są tak nieszkodliwe jak zabawka dla dziecka - nie powinny pojawić się w tłumie ludzi.

     co do murawy: "PZPN, który w ostatnich miesiącach złagodził swoje stanowisko wobec tego typu ekscesów, ukarał Arkę już 2 kwietnia, ale nie za pojawienia się rac i petard na stadionie, tylko za to, że jedna z nich została rzucona na murawę. Grzywna wyniosła 5 tysięcy złotych." - jeśli race są w pełni bezpieczne, to za co ta kara?

     • 1 7

  • (2)

   a wiesz co to jest prawo?

   dasz gwarancje, że żadna raca nie trafi kogoś na sąsiedniej trybunie w głowę?

   Dojrzałe kibicowanie to stadiony bez rac.

   • 2 11

   • Jak trafi , to trzeba złapać tego co rzucił i ukarać , proste jak sr.nie.

    • 9 1

   • to nie dojrzałe kibicowanie, tylko stetryczałe

    wiesz dobrze, że już nie jesteś zwinny i szybki jak kiedyś
    wiesz dobrze, że większość kumpli gryzie glebę
    wiesz dobrze, że nie miałbyś siły utrzymać racy (nie mówiąc o machaniu machajką)

    więc dobudowujesz ideologię dojrzałego kibicowania do swoich niemocy

    • 6 0

  • Najciekawsze wydarzenie?

   To idżcie sobie gdzies je popalić i tyle. Zostaw Arkę w spokoju z zachowaniem, które kończy się karą.

   • 2 5

 • Ile można tłumaczyć, że wojewoda nie ma prawa zamknąć stadionu czy jego część za karę!

  Ma prawo nałożyć ograniczenia tylko wtedy, gdy jest uzasadnione ryzyko że podczas kolejnej imprezy nie będą spełnione normy bezpieczeństwa, nie w związku z tym co było! No ale w bantustanie władza prawu nie podlega.

  • 25 8

 • jak nam przykro...

  • 6 7

 • (4)

  Jaka ta polska jest głupia.Policyjne totalitarne ale jednocześnie słabe nic nie znaczące w świecie bananowe państewko walczące z każdą formą integrowania się Polaków. Nieważne czy to mecz czy marsz dla żołnierzy wyklętych itd psiarnia decyduje jak mają się bawić ludzie.Co komu te race przeszkadzają.Jakiś debil krawężnik i jakiś debil wojewoda decydują jak mają się bawić ludzie.Peowski wojewodo jesteś nim tylko dlatego że jesteś tyłowłazem tuska albo kopaczowej i dla normalnych ludzi jesteś mniej niż zero Kiedy te debile z PZPN zawnioskują o dostosowanie tego gniota pod tytułem ustawa o imprezach masowych do rozumu i logiki a nie samowładztwa byle psa i byle urzędasa

  • 42 10

  • (3)

   bawcie się jak chcecie, pijcie piwo, śpiewajcie na cześć swojej drużyny, śmiejcie się i tańczcie czy co tam chcecie. Tylko nie bijcie przy okazji przypadkowych przechodniów, bo wypiliście za dużo i wam się hamulec urwał; i nie niszczcie cudzego mienia. Tylko tyle - wtedy policja nie będzie potrzebna. Bo to że raz na jakiś czas ktoś na ulicy pokrzyczy - najmniej przeszkadza.

   • 2 3

   • o czym Ty teraz?

    Głośniej się kłócisz z żoną o kase.

    • 2 1

   • (1)

    z tego co widzę to nikt nikogo w Gdyni nie bije a stadion to nie teatr.Boniek obiecywał zrobić wreszcie porządek z wtrącaniem się krawaciarzy i psów w oprawy meczowe ale nic nie zrobił.To właśnie traktowanie każdego kto idzie na mecz jak potencjalnego zbira kibola awanturnika to robienie zdjęć z kartami kibica przy twarzy przez policyjnych kretynów ta atmosfera oblężonej twierdzy to wszystko wyzwala w ludziach bunt i agresję.Ludzie idący na mecze w 99% nie są bandytami a tak się ich traktuje na stadionie w zasadzie nic nie wolno to jest chore

    • 1 0

    • Patologia Policyjna

     A to jak traktuja kibica, jadacego na mecz za swoja druzyna i to jak jest taki kibic traktowany pod i na stadionie przeciwnika jest hańba naszego państwa. Jazda w kordonach napasionych bezmózgow, wrócic do domu nie można normalnie tylko trzeba czekac az spasiony bezmózg raczy pozwolic wejsc do autobusu, badz tez do własnego samochodu. I to wszystko po 20 latach d*pokracji w wydaniu polskim. To jest niestety smutne, sprowadzanie wszystkich do jednego poziomu, a tam gdzie te tłuste bezmózgi są potrzebne to ich nie ma , bo tam mogą dostac klapsy.

     • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

Sandecja Nowy Sącz
91% ARKA Gdynia
5% REMIS
4% Sandecja Nowy Sącz

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Marcin Rychox83 35 65 62.9%
2. Barbara Werner 37 65 59.5%
3. Krzysztof Wiecki 37 63 59.5%
4. Krzysztof Ogonowski 37 62 59.5%
5. Gregor Golab 37 62 56.8%

Tabela

Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Miedź Legnica 33 22 8 3 55:22 74
2 Widzew Łódź 33 17 8 8 51:37 59
3 ARKA GDYNIA 33 18 4 11 60:38 58
4 Korona Kielce 33 15 10 8 45:36 55
5 Odra Opole 33 14 9 10 51:43 51
6 Chrobry Głogów 33 12 11 10 39:34 47
7 Sandecja Nowy Sącz 33 12 11 10 38:34 47
8 Podbeskidzie Bielsko-Biała 33 11 12 10 47:39 45
9 ŁKS Łódź 33 12 9 12 33:35 45
10 GKS Tychy 33 11 10 12 36:40 43
11 GKS Katowice 33 10 13 10 42:47 43
12 Resovia 33 10 11 12 39:39 41
13 Puszcza Niepołomice 33 10 7 16 41:49 37
14 Skra Częstochowa 33 8 13 12 27:40 37
15 Zagłębie Sosnowiec 33 8 12 13 41:44 36
16 Stomil Olsztyn 33 9 5 19 31:52 32
17 Górnik Polkowice 33 5 14 14 32:53 29
18 GKS Jastrzębie 33 5 9 19 31:57 24
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.
Na koniec sezonu przy równej liczbie punktów decyduje bilans bezpośrednich meczów. W trakcie rozgrywek ten przepis jest uwzględniany, jeśli drużyny rozegrały ze sobą oba spotkania. Jeśli jeszcze nie rozegrały, decyduje bilans bramek z całych rozgrywek.

Wyniki 33 kolejki

 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - ARKA GDYNIA 1:1 (0:1)
 • Skra Częstochowa - Puszcza Niepołomice 1:2 (0:1)
 • Korona Kielce - GKS Katowice 1:2 (0:1)
 • GKS Jastrzębie - GKS Tychy 3:2 (2:2)
 • Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn 0:0
 • Miedź Legnica - Widzew Łódź 1:0 (0:0)
 • Sandecja Nowy Sącz - Chrobry Głogów 0:0
 • ŁKS Łódź - Odra Opole 0:4 (0:2)
 • Górnik Polkowice - Resovia 3:0 (0:)0)

Ostatnie wyniki Arki

Podbeskidzie Bielsko-Biała
25% Podbeskidzie Bielsko-Biała
17% REMIS
58% ARKA Gdynia
Miedź Legnica
63% ARKA Gdynia
16% REMIS
21% Miedź Legnica

Relacje LIVE