Górnik Polkowice - Arka Gdynia 0:5. Czerwona kartka rozwiązała worek bramkowy

Marcus rozwiązał worek bramowy w Polkowicach w 57. minucie spotkania i awansował na 3. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców wszech czasów Arki Gdynia. fot. P.Dziurman / 400mm.pl

Arka Gdynia rozgromiła na wyjeździe II-ligowego Górnika Polkowice 5:0 (0:0) i awansowała do 1/16 finału Fortuna Puchar Polski. Wszystkie gole padały od 57. minuty, ale tak naprawdę worek bramkowy rozwiązało nie tyle trafienie Marcusa, co czerwona kartka dla Marka Opałacza tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Kolejnego rywala żółto-niebiescy poznają w losowaniu, którego termin nie został jeszcze określony, a następny mecz w tych rozgrywkach czeka ich w ostatnich dniach października.

Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

• 45+1 11 Radziemski [ICO] 56 Danilczyk
    • 62' 29 Baranowski [ICO] 13 Terpiłowski
    • 62' 30 Wacławczyk [ICO] 27 Terpiłowski
    • 80' 17 Szuszkiewicz [ICO] 20 Karmelita
[ICO] Zmiany
  • 38' 31 Markiewicz [ICO] 20 Młyński
  • 46' 77 Żebrowski [ICO] 11 Mazek
  • 71' 8 Marcus [ICO] 40 Soboczyński
  • 77' 10 Letniowski [ICO] 6 Soszyński
  • 77' 7 Jankowski [ICO] 9 Siemaszko
[ICO] Bramki
  • 57' Marcus
  • 59' Mazek
  • 66' Letniowski
  • 73' Letniowski karny
  • 89' Danch
  • 2' Żołądź
  • 50' Baranowski
  • 54' Szuszkiewicz
[ICO]Kartki:
  • 39' Marcus
  • 43' Młyński
  • 81' Soszyński
  • 44' Opałacz

To zestawienie obrazuje, jak wielka przebudowa nastąpiła w Arce Gdynia po degradacji z ekstraklasy.

Nowi piłkarze Arki Gdynia wybrali numery na koszulki

Przyszli:
    Rafał Wolsztyński (pozycja: napastnik, poprzedni klub: Widzew Łódź, kontrakt w Arce Gdynia do 30.06.2022
    Damian Ślesicki (obrońca, KKS 1925 Kalisz, 30.06.2023 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok
    Kamil Skręta (obrońca, z drużyny rezerw, 30.06.2020 z opcją przedłużenia o kolejny rok)
    Andrzej Witan (bramkarz, Chojniczanka, 30.06.2022)
    Michał Marcjanik (obrońca, Empoli, Włochy, 30.06.2023)
    Bartosz Kwiecień (pomocnik, wypożyczenie z Jagiellonii Białystok do 30.06.2021)
    Arkadiusz Kasperkiewicz (obrońca, Raków Częstochowa, 30.06.2022)
    Jakub Chojnowski (pomocnik, Arka II Gdynia, 30.06.2022)
    Mikołaj Łabojko (pomocnik, Ruch Radzionków, 30.06.2023)
    Łukasz Soszyński (pomocnik, Zagłębie Lubin, 30.06.2023)
    Artur Siemaszko (napastnik, Stomil Olsztyn, 30.06.2023)
    Szymon Drewniak (pomocnik, Chrobry Głogów, 30.06.2022)
    Daniel Kajzer (bramkarz, Śląsk Wrocław, 30.06.2023)
    Juliusz Letniowski (pomocnik, Lech Poznań, wypożyczony do 30.06.2021)
    Kamil Mazek (skrzydłowy, Zagłębie Lubin, 30.06.2022)
    Mateusz Żebrowski (napastnik, KKS 1925 Kalisz, 30.06.2023)
    Przedłużyli kontrakty:Dawid Markiewicz (pomocnik, kontrakt w Arce Gdynia do 30.06.2022 z opcją przedłużenia o kolejny rok)
    Maciej Jankowski (napastnik, kontrakt w Arce Gdynia do 30.06.2021)
    Adam Marciniak (obrońca, 30.06.2021)
    Adam Deja (pomocnik, 30.06.2022)
    Marcus (pomocnik, 30.06.2021)
    Adam Danch (obrońca, 30.06.2022)
    Daniel Chmielnicki (obrońca, 30.06.2022)
    Odeszli:
    Michał Nalepa (pomocnik, Giresunspor, Turcja, wolny transfer po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron)
    Michał Kopczyński (pomocnik, Warta Poznań, wolny transfer po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron)
    Marcin Staniszewski (bramkarz, Bytovia, wolny transfer po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron)
    Damian Zbozień (obrońca, nowy klub: Wisła Płock, wolny transfer)
    Luka Marić (obrońca, Chorwacja, koniec kontraktu)
    Douglas Bergqvist (obrońca, Szwecja, Kalmar FF, wolny transfer)
    Santi Samanes (pomocnik, Hiszpania, CD Tudelano, wolny transfer po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron)
    Nemanja Mihajlović (pomocnik, Serbia, FK Cukaricki, wolny transfer po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron)
    Marko Vejinović (pomocnik, Holandia, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron)
    Pavels Steinbors (bramkarz, Łotwa, Jagiellonia Białystok, wolny transfer po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron)
    Davit Skhirtladze (napastnik, Gruzja, koniec kontraktu)
    Rafał Siemaszko (napastnik, koniec kontraktu)
    Oskar Zawada (napastnik, koniec wypożyczenia z Wisły Płock)
    Nabil Aankour (pomocnik, Maroko, koniec kontraktu)
    Frederik Helstrup (obrońca, Dania, Almere City FC, wolny transfer)
    Christian Maghoma (obrońca, Anglia, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron)
    Michael Olczyk (obrońca, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron)
    Mogą odejść:Mateusz Młyński (pomocnik, zainteresowane kluby: Cracovia, Wisła Kraków, Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa, Zagłębie Lubin - transfer definitywny lub wypożyczenie)
    Fabian Serrarens (napastnik, Holandia) - rozwiązanie kontraktu lub wypożyczenie

Arka Gdynia - pełna kadra pierwszej drużyny

Trener Mamrot nową drużynę sprawdził w trzech letnich sparingach. Wystrzeliła dopiero w ostatnim

bilans: 1 zwycięstwo, 1 remis, 1 porażka, bramki 5:1
    jednym z kierunków, do którego sięgano szukając nowych piłkarzy był Dolny Śląsk, czyli rodzinne strony trenera Mamrota. Jednym piłkarzy stamtąd sprowadzonych jest Soszyński, który bardzo ucieszył się z możliwości gry przeciwko Górnikowi Polkowice

Łukasz Soszyński: Z Górnikiem grałem derby

Górnik Polkowice to 11. drużyna poprzedniego sezonu II ligi. Musiała zmienić trenera, gdyż Albańczyk Enkeleid Dobi został zatrudniony w Widzewie Łódź. Obecnie szkoleniowcem jest Janusz Niedźwiedź
    w najlepszym sezonie w historii klubu Górnik zajął 12. miejsce w ekstraklasie oraz osiągnął ćwierćfinał Pucharu Polski (2003/04)
    po raz ostatni Arka z Górnikiem grała w sezonie 2011/12. Wówczas na zapleczu ekstraklasy wygrała oba spotkania: 2:1 u siebie i 1:0 na wyjeździe
    W porównaniu z ostatnim meczem poprzedniego sezonu miejsce w "11" utrzymało sześciu piłkarzy: Krzepisz, Danch, Marciniak, Młyński, Markiewicz i Marcus

Arka Gdynia w ostatnim meczu poprzedniego sezonu

"11" identyczna jak w ostatnim sparingu, wygranym z Olimpią Elbląg 5:0
    debiutanci w oficjalnym meczu Arki: Kasperkiewicz (ARKA Gdynia), Drewniak (ARKA Gdynia), Żebrowski (ARKA Gdynia) i Letniowski (ARKA Gdynia), a dla Marcjanika (ARKA Gdynia) to powrót występ po ponad 2 latach przerwy
    ławka rezerwowych Arki: 22 Kajzer, 6 Soszyński, 11 Mazek, 20 Młyński, 28 Ślesicki, 40 Soboczyński, 9 Siemaszko
    przypomnijmy, że zgodnie z modyfikacją przepisów na boisku musi przebywać co najmniej dwóch młodzieżowców. W Arce ten wymógł spełniają: Krzepisz (ARKA Gdynia) i Markiewicz (ARKA Gdynia)
    kapitanami są: Marciniak (ARKA Gdynia) i Wacławczyk (Górnik Polkowice)
    33-letni Wacławczyk (Górnik Polkowice) to najbardziej znany piłkarzy Górnika. Na koncie ma 54 meczów i 4 gole w ekstraklasie w barwach GKS Bełchatów
    Górnik stawia na zgranie, gdyż w "11" aż 9 piłkarzy z poprzedniego sezonu. Jedynymi nowymi są Żołądź (Górnik Polkowice), który ostatnio grał w Olimpii Elbląg i wypożyczony z Kluczborka bramkarz Szymański
    Arka żółto-niebieskie stroje, Górnik na czarno. Na koszulkach miejscowych są nazwiska piłkarza, w Arce ich brak
    w wyniku losowania kapitanów drużyny zamieniły się połowami, na których prowadziły rozgrzewkę
    1'
    od środka mecz rozpoczęła Arka
    2'
    niecelnie główkował Żebrowski (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Marciniaka (ARKA Gdynia)
    [ICO]
    2'
    Żółtą kartką został ukarany Żołądź (Górnik Polkowice) po faulu na Marcusie
    3'
    po strzale z rzutu wolnego Drewniaka (ARKA Gdynia) piłka odbiła się od muru i wyszła poza boisko
    3'
    Arka starała się zamknąć Górnika na jego "16" po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcusa (ARKA Gdynia)
    4'
    gospodarze, choć z kłopotami wyszli z opresji, bo na spalonym Żebrowski (ARKA Gdynia)
    7'
    przewaga Arki od początku meczu
    8'
    pierwsze dopiero próby dośrodkowań gospodarzy w pole karne Arki
    9'
    Marcus (ARKA Gdynia) po indywidualnej akcji przewrócił się w polu karnym, ale nie ma ani "11", ani rzutu rożnego
    10'
    krótko próbował zagrać od własnej bramki Górnik, ale już w jego polu karnym Markiewicz (ARKA Gdynia) sfaulował Opałacza (Górnik Polkowice)
    11'
    Żebrowski (ARKA Gdynia) spóźnił się do dośrodkowania Marciniaka (ARKA Gdynia)
    11'
    Arka preferuje na razie ataki lewą stroną boiska, gdzie grają Marciniak (ARKA Gdynia) i Marcus (ARKA Gdynia)
    [ICO]
    13'
    Krzepisz (ARKA Gdynia) broni w pojedynku sam na sam z Radziemskim (Górnik Polkowice) po szybkiej kontrze gospodarzy
    14'
    po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gopodarzy, Krzepisz (ARKA Gdynia) złapał piłkę po strzale głową Żołądzia (ARKA Gdynia). Gospodarze sygnalizowali jeszcze faul Żebrowskiego (ARKA Gdynia) na Żołądziu, ale sędzia nakazał grać dalej
    16'
    dwa strzały Letniowskiego (ARKA Gdynia) sprzed "16", oba zablokowane
    16'
    niecelny strzał Szuszkiewicza (Górnik Polkowice)
    18'
    coraz odważniej Górnik. Danch (ARKA Gdynia) zablokował uderzenie Radziemskiego
    19'
    Żebrowski (ARKA Gdynia) faulowany w pobliżu narożnika pola karnego przez Żołądzia (Górnik Polkowice)
    20'
    piłka wybita po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Drewniaka (ARKA Gdynia)
    [ICO]
    21'
    na razie Arka częściej przy piłce, ale jedyne dwa celne strzały należą w tym meczu do Górnika, w tym jeden w sytuacji, która mogła zakończyć się golem
    22'
    nieudane dośrodkowanie Letniowskiego (ARKA Gdynia)
    25'
    Arka nadal gra pressingiem na połowie rywali lub najpóźniej w środkowej strefie boiska, stąd przejmuje dużo piłek, ale pod bramką rywali brakuje precyzji
    26'
    zablokowany strzał z dystansu Kasperkiewicza (ARKA Gdynia)
    27'
    rzut rożny dla Arki, gdyż piłka wybita poza boisko pod dośrodkowaniu Drewniaka
    27'
    pierwszy celny strzał Arki. Uderzał Letniowski (ARKA Gdynia) w środek bramki po tym, gdy piłka została wybita po dośrodkowaniu z narożnika boiska Drewniaka (ARKA Gdynia). Szymański (Górnik Polkowice) pewnie obronił
    30'
    kolejny rzut rożny dla Arki
    31'
    faul Dancha (ARKA Gdynia) na Radziemskim (Górnik Polkowice) po dośrodkowaniu z narożnika boiska Drewniaka (ARKA Gdynia)
    [ICO]
    32'
    przerwa w grze, aby piłkarze uzupełnili płyny
    33'
    gra wznowiona
    34'
    atak Żebrowskiego (ARKA Gdynia) przerwany jego faulem na Opałaczu (Górnik Polkowice)
    36'
    niecelnie główkował Żebrowski (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Marciniaka (ARKA Gdynia)
    [ICO]
    37'
    pomocy medycznej potrzebuje Markiewicz (ARKA Gdynia)
    38'
    Markiewicz (ARKA Gdynia) poza boiskiem, rozgrzewa się Młyński, jeśli potrzeba będzie zmiana, to młodzieżowiec musi zastąpić młodzieżowca
    [ICO]
    38'
    ARKA Gdynia przeprowadza wymuszoną zmianę. Boisko opuszcza Markiewicz, w jego miejsce wchodzi Młyński.
    [ICO]
    39'
    Żółtą kartką został ukarany Marcus (ARKA Gdynia) po faulu na Radziemskim
    [ICO]
    39'
    Radziemski (Górnik Polkowice) potrzebuje pomocy masażystów
    40'
    Radziemski (Górnik Polkowice) pozostaje na boisku
    41'
    kolejne nieudane dośrodkowanie Arki, tym razem wrzutka nie wyszła Żebrowskiemu (ARKA Gdynia)
    [ICO]
    42'
    zderzenie Młyńskiego (ARKA Gdynia) z Opałaczem (Górnik Polkowice), obaj piłkarze leżą na boisku
    42'
    Młyński (ARKA Gdynia) faulował, a już po gwizdku sędziego Opałacz (Górnik Polkowice) uderzył nogami pomocnika Arki w brzuch
    [ICO]
    43'
    masażyści cały czas udzielają pomocy piłkarzom
    [ICO]
    43'
    Żółtą kartką został ukarany Młyński (ARKA Gdynia).
    [ICO]
    44'
    Opałacz (Górnik Polkowice) otrzymał czerwoną kartkę.
    44'
    Górnik będzie grał w "10", traci środkowego obrońcę
    45'
    Górnik przygotowuje zmianę, ale na razie sędzia na nią nie pozwolił
    [ICO]
    45+1
    Górnik Polkowice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Radziemski, w jego miejsce wchodzi Danilczyk.
    45+1
    Danilczyk (Górnik Polkowice) to m.in. były piłkarz Bałtyku Gdynia. Grał w tym klubie w sezonie 2012/13
    45+1
    5 minut doliczonych do pierwszej połowy
    45+4
    Marcjanik (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu Azikiewicza (Górnik Polkowice)
    45+5
    strzał obok słupka Młyńskiego (ARKA Gdynia) po indywidualnej akcji
    45+5
    Górnik w doliczonym czasie pierwszej połowy, mimo gry w "10", niespodziewanie mocniej atakuje Arkę
    45+6
    KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. GÓRNIK POLKOWICE - ARKA GDYNIA 0:0
    [ICO]
    Arka posiadała piłkę przez 63 procent gry, ale pod bramką przeciwnika grała zbyt statycznie i niedokładnie. Jedyny celny strzał, który nie zagroził bramkarzowi, należał do Letniowskiego (ARKA Gdynia). Dużo groźniejsze mogły być akcje Marciniaka (ARKA Gdynia), które uderzaniami głową dwukrotnie kończył Żebrowski (ARKA Gdynia), ale w obu przypadkach uderzał niecelnie. Natomiast w ogóle nie udawało się dograć piłki w polu karnym do jedynego nominalnego napastnika - Jankowskiego (ARKA Gdynia).
    Najgroźniejsza akcja meczu jak na razie należy do Górnika. Krzepisz (ARKA Gdynia) uratował Arkę, broniąc w sytuacji sam na sam strzał Radziemskiego (Górnik Polkowice).
    Największym kapitałem Arki na drugą połowę jest czerwona kartka Opałacza (Górnik Polkowice), który po gwizdku sędziego bezmyślnie kopnął Młyńskiego (ARKA Gdynia), sam wymierzając sprawiedliwość, po tym gdy był faulowany przez pomocnika Arki.
    [ICO]
    46'
    ARKA Gdynia przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Żebrowski, w jego miejsce wchodzi Mazek.
    46'
    Drugą połowę rozpoczął Górnik, który - przypominamy - gra w "10"
    46'
    już w pierwszej akcji Mazek (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
    47'
    bez zagrożenia dla Górnika po dośrodkowaniu z narożnika boiska Drewniaka (ARKA Gdynia)
    47'
    Mazek (ARKA Gdynia), który jest zawodnikiem zdecydowanie niższym i szybszym od Żebrowskiego (ARKA Gdynia), ma nadać atakom Arki większej dynamiki
    48'
    na spalonym Marcus (ARKA Gdynia)
    [ICO]
    50'
    Żółtą kartką został ukarany Baranowski (Górnik Polkowice) po faulu na Młyńskim
    50'
    Szymański (Górnik Polkowice) przejął piłkę po zagraniu Młyńskiego (ARKA Gdynia) w pole bramkowe. Nie zdążył do podania Jankowski (ARKA Gdynia)
    52'
    atak Górnika przerwany po faulu na Leniowskim Kowalskiego-Haberka
    53'
    Kowalski-Haberek (Górnik Polkowice) zablokował strzał Młyńskiego (ARKA Gdynia)
    [ICO]
    54'
    Żółtą kartką został ukarany Szuszkiewicz (Górnik Polkowice) po faulu na Letniowskim
    55'
    Jankowski (ARKA Gdynia) zagrał przed bramkę Górnika, ale Fryzowicz (Górnik Polkowice) uprzedził Marcusa (ARKA Gdynia)
    56'
    atak Arki przerwany faulem Młyńskiego (ARKA Gdynia) na Fryzowiczu (Górnik Polkowice)
    [ICO]
    57'
    [0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus. Indywidualna akcja. Zbiegł z piłką z lewego skrzydła w pole karne i uderzył z około 12-13 metrów po tzw. długim rogu
    [ICO]
    57'
    56. gol Marcusa (ARKA Gdynia) w oficjalnym meczu Arki. Tym samym zrównał się z Wojciechem Ptaszyńskim, trzecim w klasyfikacji wszech czasów w Arce
    [ICO]
    59'
    [0:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mazek. Po zagraniu Dancha z własnej połowy, rezerwowy skrzydłowy Arki wyprzedził środkowych obrońców Górnika, a następnie ograł bramkarza, który wybiegł przed "16" i pewnie strzelił do pustej już bramki
    [ICO]
    59'
    dla Mazka to oczywiście pierwszy gol w Arce, gdyż jest to jego oficjalny debiut
    61'
    niecelny strzał Marcusa (ARKA Gdynia)
    62'
    podwójna zmiana w Górnika
    [ICO]
    62'
    Górnik Polkowice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Baranowski, w jego miejsce wchodzi Terpiłowski.
    [ICO]
    62'
    Górnik Polkowice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wacławczyk, w jego miejsce wchodzi Baszak.
    65'
    Arka cały czas atakuje, ma kolejny korner
    [ICO]
    66'
    [0:3] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Letniowski. Po dośrodkowaniu Drewniaka z narożnika boiska strzał głową Dancha został zablokowany przez Kowalskiego-Haberka. Piłka przed polem karnym trafiła do Letniowskiego, który uderzył ją od razu, kierując w górny róg bramki Górnika
    67'
    niecelny strzał Fryzowicza (Górnik Polkowice)
    70'
    Marciniak (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu Fryzowicza (Górnik Polkowice) nieznacznie obok własnego słupka
    [ICO]
    71'
    po rozegraniu przez Górnika rzutu rożnego strzelał ten, który wcześniej zagrywał z narożnika boiska. Krzepisz (ARKA Gdynia) odbił piłkę po uderzeniu Frzowicza
    [ICO]
    71'
    ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi Soboczyński.
    72'
    zablokowany strzał Młyńskiego (ARKA Gdynia)
    [ICO]
    72'
    rzut karny dla Arki, gdyż Kowalski-Haberek (Górnik Polkowice) sfaulował Młyńskiego (ARKA Gdynia)
    [ICO]
    73'
    [0:4] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Letniowski z rzutu karnego. Bramkarz w prawym rogu bramki, piłka w lewym
    76'
    całkowita dominacja Arki. Kolejny korner
    76'
    i kolejny korner dla Arki
    77'
    trzeci z rzędu rzut rożny dla Arki
    77'
    podwójna zmiana w Arce
    [ICO]
    77'
    ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Letniowski, w jego miejsce wchodzi Soszyński.
    [ICO]
    77'
    ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jankowski, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
    [ICO]
    77'
    przypomnijmy, że można dokonać pięciu zmian
    [ICO]
    80'
    Górnik Polkowice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szuszkiewicz, w jego miejsce wchodzi Karmelita.
    [ICO]
    80'
    i trzecia zmian kapitana w Górniku w tym meczu. Opaskę przejął Azikiewicz (Górnik Polkowice), w wcześniej nosili ją Wacławczyk (Górnik Polkowice) i Szuszkiewicz (Górnik Polkowice)
    [ICO]
    81'
    Żółtą kartką został ukarany Soszyński (ARKA Gdynia) po faulu na Żołądziu.
    82'
    niecelny strzał Karmelity (Górnik Polkowice)
    85'
    niecelny strzał po indywidualnej akcji Siemaszki (ARKA Gdynia)
    86'
    tym kibicom, którzy nie śledzą na co dzień wieści z Arki, przypominamy, że to Artur Siemaszko (ARKA Gdynia), pozyskany ze Stomilu Olsztyn, a nie Rafał Siemaszko (ARKA Gdynia), który był gwiazdą Arki m.in. w sezonie, który zakończył się zdobyciem Pucharu Polski w 2017 roku
    87'
    Szymański (Górnik Polkowice) odbił piłkę po zagraniu Mazka w pole bramkowe Górnika
    88'
    rzut rożny dla Arki
    [ICO]
    89'
    [0:5] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Danch Adam strzelił głową tuż przy słupku pod dośrodkowaniu z rzutu wolnego Drewniaka.
    90'
    KONIEC MECZU. GÓRNIK POLKOWICE - ARKA GDYNIA 0:5
    [ICO]
    Arka Gdynia zrobiła to co było jej obowiązkiem w drugiej połowie meczu z II-ligowcem, który grał w "10". Worek bramkowy rozwiązał Marcus (ARKA Gdynia), który jest już na 3. miejscu w klasyfikacji wszech czasów najlepszych klubowych strzelców. Dwa gole strzelił debiutant Letniowski (ARKA Gdynia), a jedno trafienie dołożył inny nowicjusz w żółto-niebieskich barwach - Mazek (ARKA Gdynia). Danch (ARKA Gdynia) nie tylko golem potwierdził, że od przyjścia trenera Mamrota do Gdyni jest niezwykle ważnym elementem w ofensywie przy stałyc fragmentach gry. Ponadto środkowy obrońca popisał się kapitaną asystą i podaniem na około 40 metrów. Duży udział w wygranej ma też Młyński (ARKA Gdynia), na którym Opałacz (Górnik Polkowice) zarobił czerwoną kartkę, a następnie Mateusz zdobył jeszcze rzut karny.
    Arka jest w 1/16 finału Pucharu Polski, w której zagra w ostatnich dniach października. Rywala pozna w losowaniu, którego termin nie został jeszcze określony.

• 1 5

• lepszy mistrz 1 ligi niż cieć ekstraklasy (1)

• 24 6

• Może i masz rację. Byliście cieciami w esie. Teraz bedziecie brylowac na polach i pastwiskach.