Górnik Polkowice - Arka Gdynia 2:1. Zdecydowały zabójcze kontry

22 sierpnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Hubert Adamczyk zdobył gola dla Arki Gdynia z rzutu karnego, ale to było za mało nawet na punkt z Górnikiem w Polkowicach. Hubert Adamczyk zdobył gola dla Arki Gdynia z rzutu karnego, ale to było za mało nawet na punkt z Górnikiem w Polkowicach.

Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Górnikiem Polkowice 1:2 (0:1) w meczu 5. kolejki Fortuna 1. Liga. To niespodzianka, gdyż dla rywali, którzy są beniaminka tego szczebla rozgrywek, to dopiero pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Zdecydowały zabójcze kontry, w której główną postacią był Mateusz Piątkowski. Dla żółto-niebieskich honorowego gola dopiero z rzutu karnego strzelił Hubert Adamczyk.

Czubak
  • 79' 30 Wacławczyk Zmiany 16 Bancewicz
  • 79' 7 Szmyt Zmiany 31 Krakowski
  • 87' 10 Pałaszewski Zmiany 8 Żołądź
  • 87' 23 Sobków Zmiany 5 Kucharczyk
  • 90+1 84 Opałacz Zmiany 4 Ratajczak
  • 46' 8 Marcus Zmiany 26 Danch
  • 46' 68 Czubak Zmiany 14 Valcarce
  • 57' 77 Żebrowski Zmiany 38 Wilczyński
  • 57' 10 Aleman Zmiany 20 Gordillo
  • 66' 4 Dobrotka Zmiany 37 Stępień
  • 40' Purzycki
  • 56' Piątkowski
  • 84' Adamczyk karny
  • 43' Szmyt
  • 53' Biernat
  • 61' Kobacki

Arka Gdynia na dobre stała się drużyną drugich połów. Budzi się do gry, gdy padają ostre słowa w przerwie. Może czas na nie już przed meczem?

Kiedy Arka Gdynia strzela gole? Sprawdź, statystyki

nawet w meczu z Górnikiem Polkowice, wygranym przed rokiem 5:0 w ramach Pucharu Polski, wszystkie gole padły w drugiej połowie

23.08.2020 Górnik Polkowice - Arka Gdynia 0:5. Przypomnij sobie, jak relacjonowaliśmy ten mecz

trener Marzec po dwóch pierwszych meczach bez wygranej dokonał rewolucji w składzie, a teraz co spotkanie dokonuje kolejnych korekt

Sprawdź, jaka rewolucja dokonała się w składzie Arki Gdynia. Kto kogo zmienił?

w porównaniu z meczem z Widzewem są dwie zmiany. Do gry w "11" wracają Żebrowski i Marcus

Arka Gdynia - Widzew Łódź 3:1 - relacja, foto, video. Oceń piłkarzy i trenera

Aleman, który otrzymał nowy kontrakt, zagra razem z Marcusem za napastnikiem, a Adamczyk cofnięty do drugiej linii

Ciekawy dzień w Arce Gdynia - kto podpalił samochód, a kto dostał nowy kontrakt?

miejsce na prawym wahadle utrzymuje Kobacki, którego uskrzydlić powinno powołanie do reprezentacji Polski U-21

Olaf Kobacki strzelił 2 gole dla Arki Gdynia i odraz otrzymał powołanie do reprezentacji. Poznaj lepiej 20-latka

ławka rezerwowych Arki: 34 Molenda, 3 Memić, 14 Valcarce, 16 Hiszpański, 20 Gordillo, 26 Danch, 36 Bednarski, 37 Stępień, 38 Wilczyński
zwraca uwagę nieobecność w kadrze meczowej Kajzera. Pierwszy raz na ławce siada młodzieżowiec Molenda
Górnik Polkowice jeszcze nie wygrał w tym sezonie. Jego bilans to po 2 remisy i porażki, bramki 3:7
trener Barylski w porównaniu z bezbramkowym remisem z Chrobrym Głogów w ostatniej kolejce dokonał jednej zmiany w "11". Do składu wpisał rutynowanego napastnika Piątkowskiego, który zmienił Bancewicza
ławka rezerwowych Górnika: 74 Szymański - 4 Ratajczak, 5 Kucharczyk, 6 Karmelita, 8 Żołądź, 16 Bancewicz, 20 Sypek, 24 Korzepa, 31 Krakowski
jesteśmy w trakcie 5. kolejki Fortuna 1. Liga. Arka w przypadku wygranej nad Górnikiem awansuje na 4. miejsce w tabeli
piłkarze wychodzą na boisko. Arka granatowe stroje, Górnik zielone
losowanie kapitanów Marcjanika (ARKA Gdynia) i Wacławczyka (Górnik Polkowice)
drużyny pozostają na tych samych połowach, na których prowadziły rozgrzewkę
1'
od środka mecz rozpoczął Górnik
1'
pierwsze dośrodkowanie i pewna interwencja Krzepisza (ARKA Gdynia)
2'
jest doping dla Arki. Kibice głównie w pomarańczowych koszulkach, co zwiastuje, że doping prowadzą kibice Zagłębia Lubin, zaprzyjaźnionego z gdyńskim klubem
3'
indywidualna akcja Szmyta (Górnik Polkowice), dryblował w polu karnym, oddał strzał, ale za słaby, by Krzepisz (ARKA Gdynia) miał kłopoty
4'
na początku odważna z obu stron, na razie nikt nie zasygnalizował, że zamierza się tylko bronić
5'
Marcus (ARKA Gdynia) z prawego skrzydła wyłożył piłkę na 11. metr od bramki, ale tam był Radziemski (Górnik Polkowice), który wybił piłkę
5'
pierwszy korner dla Arki
6'
z rzutu rożnego Aleman (ARKA Gdynia) krótko do Adamczyka (ARKA Gdynia), który dośrodkował. Jednak nikt nie sięgnął piłki
7'
niecelny strzał Piątkowskiego (Górnik Polkowice), który szukał "długiego rogu" bramki Arki
8'
powinien być gol dla Arki. Marcus (ARKA Gdynia) zagrał do narożnika pola bramkowego. Stamtąd strzelał Kobacki (ARKA Gdynia), ale Furtak (Górnik Polkowice) wybił piłkę poza bramkę
9'
bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu z narożnika boiska Alemana (ARKA Gdynia)
10'
na spalonym Piątkowski (Górnik Polkowice)
10'
na razie otwarty mecz, akcja za akcje
11'
wymiana piłki przez Alemana (ARKA Gdynia) i Deję (ARKA Gdynia) przed "16", ale stracili piłkę
13'
Czubak (ARKA Gdynia) nie przejął piłki, którą z własnej połowy zagrywał Kasperkiewicz (ARKA Gdynia)
14'
rzut rożny dla gospodarzy po dobrym wślizgu Marcjanika (ARKA Gdynia)
15'
Krzepisz (ARKA Gdynia) piąstkuje po dośrodkowaniu z narożnika boiska Wacławczyka
16'
akcje Arki są dłuższe, budowane większą liczbą podań, Górnik po przejęciu piłki stara się jak najszybciej przedostać pod gdyńską bramkę
17'
"Arka gol" - z trybun
17'
obaj trenerzy na stojąco dyrygują drużynami
19'
Czubak (ARKA Gdynia) główkował nad bramką po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) z prawego skrzydła
20'
"Jesteśmy tam, gdzie nasza Arka gra" - z trybun
20'
jest też skandowanie "Polonia Bytom", czyli klubu zaprzyjaźnionego z Arką
21'
z dystansu uderzył Szmyt (Górnik Polkowice). Krzepisz (ARKA Gdynia) wypuścił piłkę, ale zaraz ją złapał
22'
posiadanie piłki Arka 54, Górnik 46 procent
22'
Kobacki (ARKA Gdynia) zagrał wzdłuż pola bramkowego Górnika, nikogo nie było tam z Arki, ale obrońcy Górniku w lekkim popłochu wybijali piłkę
25'
Marcus (ARKA Gdynia) wyłożył piłkę na strzał do Żebrowskiego (ARKA Gdynia), ale Mateusz uderzył tylko w boczną siatkę
26'
nie doszła piłka od Kobackiego (ARKA Gdynia) w "16" do Czubaka (ARKA Gdynia)
26'
Aleman (ARKA Gdynia) zagrał wzdłuż pola bramkowego, Furtak (Górnik Polkowice) wypuścił piłkę z rąk, ale nie było nikogo na dobitkę i bramkarz Górnika złapał piłkę
27'
Piątkowski (Górnik Polkowice) zdobył rzut rożny
27'
Sobków (Górnik Polkowice) nie sięgnął piłki, którą z narożnika boiska wrzucił Wacławczyk (Górnik Polkowice)
28'
zbyt mocne podanie do Alemana (ARKA Gdynia). Piłkę przejął Furtak (Górnik Polkowice)
30'
zablokowany strzał Deji (ARKA Gdynia) z dystansu
30'
pomoc medyczna potrzebna Pałaszawskiego, który na ciało przyjął piłkę, którą mocno kopnął Deja (ARKA Gdynia)
31'
"Arka - Zagłębie" - z trybun, co już nie pozostawia złudzeń, kto wspiera gdynian dopingiem z trybun na Dolnym Śląsku. Kibice z Lubina nie zawiedli
32'
Kobacki (ARKA Gdynia) wrzucił piłkę w pole bramkowe, a Czubak (ARKA Gdynia) na wślizgu próbował wepchnąć ją do siatki, ale był nieznacznie spóźniony
33'
Krzepisz (ARKA Gdynia) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Szmyta (Górnik Polkowice)
33'
rzut rożny dla Górnika
34'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Pałaszewskiego (Górnik Polkowice) z narożnika boiska
34'
na razie po 3 strzały z obu stron, w celnych przewaga gospodarzy 2:1
35'
w rzutach rożnych remis 3:3
39'
Sobków (Górnik Polkowice) stracił piłkę w kontrze, którą Górnik próbował rozegrać trzema piłkarzami
40'
Górnik "zbliża" się w posiadaniu piłki. Już tylko 49:51
40'
[1:0] Górnik Polkowice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Purzycki. Niewiarygodna strata bramki. Górnicy atakowali trójką, piłkarzy Arki było sześciu i bramkarz. Wydawało się, że nic gdynianom złego nie może się stać, gdyż do trzech obrońców dołączyli obaj wahadłowi i Adamczyk. Mimo to Piątkowski zagrał w pole bramkowe, Żebrowski niefortunnie wybijał piłkę, a Purzycki wepchnął ją z 2-3 metrów do siatki
43'
Żółtą kartką został ukarany Szmyt (Górnik Polkowice) po faulu na Deji
44'
Deja (ARKA Gdynia) dośrodkował z rzutu wolnego, do odbitej piłki doskoczył Żebrowski (ARKA Gdynia), ale mocno odchylony musiał uderzyć wysoko nad poprzeczką, a szkoda, bo okazja była dobra by znacznie lepiej z niej skorzystać
45'
Kobacki (ARKA Gdynia) został podwojony w polu karnym i nie zdołał przebić się z dryblingiem
45'
60 sekund doliczonych do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. GÓRNIK POLKOWICE - ARKA GDYNIA 1:0
Arka nadal nie potrafi grać w pierwszej połowie. W Polkowicach niespodziewanie przegrywa z beniaminkiem Fortuna 1 Ligi. I nawet trudno napisać, że wynik jest niesprawiedliwy. Mecz był bowiem wyrównany, obie drużyny starały się atakować, ale robiły to dość nieudolnie, gdyż mało było spięć podbramkowych.
W gdyńskiej drużynie najlepszą okazję na otwarcie wyniku miał Kobacki (ARKA Gdynia), ale jego strzał obronił Furtak (Górnik Polkowice). I to było jedyne celne uderzenie Arki! Stanowczo za mało. Potem jeszcze tylko Żebrowski (ARKA Gdynia) uderzył w boczną siatkę.
Górnik próbował kontratakować, aktywny był Piąstkowski i to on zaliczył asystę w sytuacji, w której teoretycznie nic złego nie powinno stać się Arce. We własnym polu karnym miała dwa razy więcej piłkarzy niż rywale plus bramkarza, a mimo to Krzepisz (ARKA Gdynia) musiał wyciągać piłkę z siatki.
Teraz można pocieszać się tylko tym, że w szatni znów padną mocne słowa, nikt się nie obrazi, a po przerwie Arka potwierdzi, że jest drużyną drugiej połowy
46'
dwie zmiany w Arce w przerwie
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi Danch.
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Czubak, w jego miejsce wchodzi Valcarce.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
Górnik bez zmian w składzie
47'
w Arce zmiana w ustawieniu, Żebrowski (ARKA Gdynia) przeszedł do ataku, Valcarce (ARKA Gdynia) na lewym wahadle. Natomiast za napastnika przesunięty Adamczyk, a na środku drugiej linii obok Deji gra Danch
51'
Arka częściej przy piłce, posiadanie piłki już 54:46 na jej korzyść
51'
jednak w statystyce strzałów nic się nie zmienia. 4 oddane, ale tylko 1 celny
53'
Żółtą kartką został ukarany Biernat (Górnik Polkowice) za faul na Żebrowskim
54'
56'
niecelny strzał Alemana (ARKA Gdynia)
56'
[2:0] Górnik Polkowice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Piątkowski. Znów gospodarze wyszli trzema piłkarzami kontrą. Piątkowski strzelił sprzed pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od nogi próbującego blokować Marcjanika i wpadła tuż przy słupku bramki Krzepisza
57'
od razu będą dwie kolejne zmiany w Arce
57'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żebrowski, w jego miejsce wchodzi Wilczyński.
57'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Aleman, w jego miejsce wchodzi Gordillo, który dziś obchodzi 32. urodziny
58'
różne okrzyki z trybun
58'
gospodarze: "Jeszcze jeden"
58'
"Arka grać, kur... mać" - gości
61'
Żółtą kartką został ukarany Kobacki (ARKA Gdynia), który faulował Szmyta na wysokości własnego pola karnego
62'
zbyt mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego Pałaszewskiego (Górnik Polkowice). Od bramki wznowi grę Krzepisz (ARKA Gdynia)
64'
niecelny strzał Kobackiego (ARKA Gdynia)
64'
teraz 19-letni Wilczyński (ARKA Gdynia) jest najbardziej wysuniętym piłkarzem Arki, za nim ustawieni Gordillo (ARKA Gdynia) i Adamczyk (ARKA Gdynia)
66'
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) uratował Arkę przed stratą 3. gola. Piątkowski (Górnik Polkowice) przerzucił już piłkę nad Krzepiszem (ARKA Gdynia) i próbowął ją dobić do pustej bramki, ale Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) rzucił mu się pod nogi i zablokował piłkę
66'
ARKA Gdynia przeprowadza ostatnią, piątą zmianę. Boisko opuszcza Dobrotka, w jego miejsce wchodzi Stępień.
67'
kolejna zmiana ustawienia, do tercetu obrońców wycofany Valcarce (ARKA Gdynia), a Stępień (ARKA Gdynia) ustawiony jako wahadłowy z prawej strony, a Kobacki przeszedł na lewe wahadło
69'
Deja (ARKA Gdynia) z dystansu z rzutu wolnego kopnął piłkę nad bramką
70'
Furtak (Górnik Polkowice) odbił piłkę po strzale Gordillo (ARKA Gdynia)
71'
niecelny strzał Valcarce (ARKA Gdynia)
71'
Arka atakuje, ale nadal nic z tego nie wynika, natomiast Górnik po dwóch zabójczych kontrach prowadzi
73'
niecelny strzał Kobackiego (ARKA Gdynia) po indywidualnej akcji
74'
Walczyć Arka, walczyć" - z trybun
75'
gospodarze nie dokonali żadnej zmiany, Arka już wykorzystała wszystkie pięć
77'
dobry powrót Dancha (ARKA Gdynia), przeciął podanie Szmyta (Górnik Polkowice) w pole karne
78'
Gordillo (ARKA Gdynia) w dobrej sytuacji, ale nie trafił czysto w piłkę, a potem jeszcze dotknął ją ręką
78'
Szmyt (Górnik Polkowice) potrzebuje pomocy medycznej, dlatego Górnik wstrzymał zmianę, która była planowana za innego zawodnika
78'
będzie podwójna zmiana w Górniku
79'
Górnik Polkowice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wacławczyk, w jego miejsce wchodzi Bancewicz.
79'
Górnik Polkowice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szmyt, w jego miejsce wchodzi Krakowski.
80'
Nadal nie ma takiego szturmu Arki na bramkę przeciwka jak w meczach z Chrobrym czy Widzewem
81'
Gordillo (ARKA Gdynia) powinien strzelić gola, ale skiksował
82'
Stępień (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
82'
i kolejny korner po dośrodkowaniu Adamczyka (ARKA Gdynia)
83'
Kobacki (ARKA Gdynia) faulowany w narożniku pola karnego przez Pałaszewskiego (Górnik Polkowice). Rzut karny dla Arki
84'
[2:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Adamczyk z rzutu karnego. Pewne uderzenie, bramkarz rzucił się w lewo, Hubert uderzył w prawy róg bramki
84'
"Areczko, gramy do końca" - z trybun
85'
zablokowany strzał z dystansu Kasperkiewicza (ARKA Gdynia) przez Opałacza (Górnik Polkowice)
86'
Arka naciera, dąży do wyrównania
87'
"Arka gol" - śpiewają kibice, miejscowych nie słychać
87'
a teraz głośne "Zagłębie Lubin"
87'
Górnik przygotowuje dwie zmiany
87'
Górnik Polkowice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pałaszewski, w jego miejsce wchodzi Żołądź.
87'
Górnik Polkowice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sobków, w jego miejsce wchodzi Kucharczyk.
89'
Furtka minął się z piłką po dośrodkowaniu Valcarce (ARKA Gdynia), ale nikt z tego nie skorzystał
90'
masażyści gospodarzy przy Opałaczu (Górnik Polkowice). Arbiter pokazuje im, by udali się poza boisko
90'
5 minut doliczonych
90+1
Kobacki (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
90+1
bez zagrożenia dla Górnika po dośrodkowanie Valcarce (ARKA Gdynia) z rzutu rożnego
90+1
Górnik Polkowice przeprowadza zmianę. Na boisko nie wraca kontuzjowany Opałacz, w jego miejsce wchodzi Ratajczak.
90+3
gra cały czas na połowie Górnika
90+4
wybijane piłki po dośrodkowaniach Valcarce (ARKA Gdynia) i Kobackiego (ARKA Gdynia), a strzał Deji (ARKA Gdynia) zablokowany
90+5
zablokowany strzał Kasperkiewicza (ARKA Gdynia)
90+5
i znów fizjoterapeuci Górnika na boisku, pomocy wymaga Ratajczak, który blokował strzał Kasperkiewicza
90+6
Furtak (Górnik Polkowice) łapie celny, ale lekki strzał Kobackiego (ARKA Gdynia)
90+6
faul Wilczyńskiego (ARKA Gdynia) na Magdziaku i obrońca gospodarzy oczywiście szybko nie podnosi się z boiska
90+7
KONIEC MECZ. GÓRNIK POLKOWICE - ARKA GDYNIA 2:1
Arka potwierdziła, że jest drużyną drugiej połowy, ale tym razem nie wystarczyło to nawet do zdobycia jednego punktów, a jedynie do podreperowanie statystyk. Gdynianie mieli 61 procent posiadania piłki, 11 rzutów rożnych, no i oddali 20 strzałów, ale tylko 4 z nich były celne. Jedynego gola zdobyli po rzucie karnym, gdy przegrywali już 0:2. Sami bowiem nie radzili sobie z zabójczymi kontrami gospodarzy. Piątkowski (Górnik Polkowice) pierwszą rozprowadził, a drugą sam wykończył. Dla Górnika to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.
na Trojmiasto.pl popołudnie z live z meczów piłki nożnej kontynuować będzie już od godziny 17:15. Tym razem będziemy w poznaniu na spotkaniu na szczycie w ekstraklasie pomiędzy Lechem a Lechią Gdańsk

18 Stomil Olsztyn 5 0 0 5 1:7 0
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.
Tabela wprowadzona: 2021-08-24