Górnik Zabrze - Torus Wybrzeże Gdańsk 29:20. Przerwana passa zwycięstw

Torus Wybrzeże Gdańsk

Marcin Lijewski (w środku) i Adrian Kondratiuk (nr 23) jeszcze w zeszłym sezonie reprezentowali Wybrzeża. W poniedziałek jako trener i zawodnik Górnika Zabrze, podjęli gdańszczan w Zabrzu odnosząc zwycięstwo. fot. Mateusz Słodkowski / trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk przegrali na wyjeździe z NMC Górnikiem Zabrze 20:29 (8:13). Tym samym zespół prowadzony przez byłego zawodnika i szkoleniowca gdańszczan Marcina Lijewskiego, zakończył passę trzech kolejnych zwycięstw podopiecznych Thomasa Orneborga w PGNiG Superlidze.

GÓRNIK: Galia, Kazimier, Skrzyniarz - Łyżwa 5, Gogola 5, Tomczak 4, Bondzior 4, Bis 3, Czuwara 3, Bis 2, Kondratiuk 1, Daćko 1, Sićko 1, Pawelec, Sluijters

WYBRZEŻE: Chmieliński, Kiepulski - Komarzewski 6, Didyk 3, Janikowski 3, Salacz 3, Adamczyk 2, Wróbel 2, Powarzyński 1 oraz Frańczak, Gądek, Papaj, Pieczonka, Sadowski

Torus Wybrzeże Gdańsk - Pogoń Szczecin 31:27. Relacja i oceny

Gdańszczanie do Zabrza pojechali z trzema kolejnymi zwycięstwami na koncie. Ta passa dodała im pewności siebie po kiepskim starcie w PGNiG Superlidze, więc mieli ochotę na kolejny triumf.

Spotkaniu z Górnikiem towarzyszyły dodatkowe emocje, bo zespół gospodarzy prowadzi obecnie Marcin Lijewski, który w trakcie minionego sezonu ustąpił miejsca jako trener Wybrzeża Thomasowi Orneborgowi. Za "Lijkiem" do Zabrza trafił też Adrian Kondratiuk, który w Gdańsku pełnił rolę kapitana.

Zmiana prezesa Torus Wybrzeża Gdańsk - szczegóły

Sentymentów na parkiecie nie było. Wprawdzie jeszcze w 8. minucie Torus Wybrzeże prowadziło 3:2 po drugiej bramce Krzysztofa Komarzewskiego, ale po serii trzech kolejnych trafień Górnik odbił prowadzenie i zaczął uciekać gościom.

Spora w tym zasługa bramkarza zabrzan Martina Galii, który zaliczył kapitalne zawody i raz po raz zatrzymywał gdańszczan. Do przerwy miejscowi prowadzili różnicą 5 bramek. Po zmianie stron Górnik rozpoczął od serii 6:3, a przerwa zarządzona przez trenera Orneborga nie przyniosła skutku. W 39. minucie meczu czerwoną kartką ukarany został bramkarz Wybrzeża Paweł Kiepulski, a w szczytowym momencie gospodarze prowadzili już 27:15.

Zanosiło się na pogrom, ale w ostatnich minutach goście zdołali nieco zmniejszyć rozmiary porażki serią trzech trafień. Najpierw bramkę zdobył Kamil Adamczyk, a spotkanie dwoma celnymi rzutami zamknął Damian Didyk.

Wyniki 6 kolejki:

• NMC Górnik Zabrze - TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 29:20 (13:8)
  • Grupa Azoty Tarnów - Azoty Puławy 28:18 (15:8)
  • Gwardia Opole - Orlen Wisła Płock 23:28 (9:14)
  • PGE Vive Kielce - Energa MKS Kalisz 38:16 (19:8)
  • Piotrkowianin - Chrobry Głogów 26:23 (13:14)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - MMTS Kwidzyn 27:24 (11:12)
  • Stal Mielec - Zagłębie Lubin 27:25 (10:12)

Opinie (13)

03.03 (wt) godz.18:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk typuj Orlen Wisła Płock LIVE!
07.03 (sob) Grupa Azoty Tarnów TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
14.03 (sob) MMTS Kwidzyn TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
21.03 (sob) TORUS WYBRZEŻE Gdańsk Zagłębie Lubin
22.02 (sob) godz.20:30 Energa MKS Kalisz 26:23 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
11.02 (wt) godz.18:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 17:27 PGE Vive Kielce LIVE!

14 Grupa Azoty Tarnów 22 3 1 1 17 516:656 12

Po sezonie zasadniczym osiem najlepszych drużyn awansuje do play-off. Zespoły z miejsc 9-14 zagrają każdy z każdym mecz i rewanż. Rywalizację rozpoczną z punktami, przynależnymi za zajętą pozycję w sezonie zasadniczym, czyli 6 pkt. za 9, 5 za 10, 4 za 11, 3 za 12, 2 za 12 i 0 za 14. miejsce. Najsłabsza drużyna zostanie zdegradowana, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.