Górnik Zabrze - Torus Wybrzeże Gdańsk 29:20. Przerwana passa zwycięstw

Torus Wybrzeże Gdańsk

Marcin Lijewski (w środku) i Adrian Kondratiuk (nr 23) jeszcze w zeszłym sezonie reprezentowali Wybrzeża. W poniedziałek jako trener i zawodnik Górnika Zabrze, podjęli gdańszczan w Zabrzu odnosząc zwycięstwo. fot. Mateusz Słodkowski / trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk przegrali na wyjeździe z NMC Górnikiem Zabrze 20:29 (8:13). Tym samym zespół prowadzony przez byłego zawodnika i szkoleniowca gdańszczan Marcina Lijewskiego, zakończył passę trzech kolejnych zwycięstw podopiecznych Thomasa Orneborga w PGNiG Superlidze.

GÓRNIK: Galia, Kazimier, Skrzyniarz - Łyżwa 5, Gogola 5, Tomczak 4, Bondzior 4, Bis 3, Czuwara 3, Bis 2, Kondratiuk 1, Daćko 1, Sićko 1, Pawelec, Sluijters

WYBRZEŻE: Chmieliński, Kiepulski - Komarzewski 6, Didyk 3, Janikowski 3, Salacz 3, Adamczyk 2, Wróbel 2, Powarzyński 1 oraz Frańczak, Gądek, Papaj, Pieczonka, Sadowski

Torus Wybrzeże Gdańsk - Pogoń Szczecin 31:27. Relacja i oceny

Gdańszczanie do Zabrza pojechali z trzema kolejnymi zwycięstwami na koncie. Ta passa dodała im pewności siebie po kiepskim starcie w PGNiG Superlidze, więc mieli ochotę na kolejny triumf.

Spotkaniu z Górnikiem towarzyszyły dodatkowe emocje, bo zespół gospodarzy prowadzi obecnie Marcin Lijewski, który w trakcie minionego sezonu ustąpił miejsca jako trener Wybrzeża Thomasowi Orneborgowi. Za "Lijkiem" do Zabrza trafił też Adrian Kondratiuk, który w Gdańsku pełnił rolę kapitana.

Zmiana prezesa Torus Wybrzeża Gdańsk - szczegóły

Sentymentów na parkiecie nie było. Wprawdzie jeszcze w 8. minucie Torus Wybrzeże prowadziło 3:2 po drugiej bramce Krzysztofa Komarzewskiego, ale po serii trzech kolejnych trafień Górnik odbił prowadzenie i zaczął uciekać gościom.

Spora w tym zasługa bramkarza zabrzan Martina Galii, który zaliczył kapitalne zawody i raz po raz zatrzymywał gdańszczan. Do przerwy miejscowi prowadzili różnicą 5 bramek. Po zmianie stron Górnik rozpoczął od serii 6:3, a przerwa zarządzona przez trenera Orneborga nie przyniosła skutku. W 39. minucie meczu czerwoną kartką ukarany został bramkarz Wybrzeża Paweł Kiepulski, a w szczytowym momencie gospodarze prowadzili już 27:15.

Zanosiło się na pogrom, ale w ostatnich minutach goście zdołali nieco zmniejszyć rozmiary porażki serią trzech trafień. Najpierw bramkę zdobył Kamil Adamczyk, a spotkanie dwoma celnymi rzutami zamknął Damian Didyk.