Wybrzeże odprawione przez Górnika

9 grudnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Wybrzeże dobrze radziło sobie na gorącym terenie w Zabrzu do 35. minuty. Reszta spotkania z Górnikiem to dla gdańszczan prawdziwy koszmar. Michał Bednarek (w środku) i jego koledzy mogli po nim tylko bezradnie rozłożyć ręce. Wybrzeże dobrze radziło sobie na gorącym terenie w Zabrzu do 35. minuty. Reszta spotkania z Górnikiem to dla gdańszczan prawdziwy koszmar. Michał Bednarek (w środku) i jego koledzy mogli po nim tylko bezradnie rozłożyć ręce.

Wybrzeże Gdańsk przegrało na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 25:33 (16:13). Gdańscy szczypiorniści prowadzili w hali jednej z najlepszych drużyn PGNiG Superligi do 40. minuty. Gospodarze zaliczyli jednak w 15 minut serię 9:1, która odmieniła losy spotkania i zapewniła im kolejne punkty. Duży wkład w zatrzymanie gdańszczan miał znakomicie dysponowany w bramce Martin Galia.

Górnik: Galia, Kornecki - Adamuszek 10, Bąk 2, Fąfara, Gliński 4, Gogola, Sluijters 2, Tatarincew, Tokaj, Daćko 5, Głuch 2, Tomczak 7, Gromyko

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski - Adamczyk 3, Bednarek 1, Komarzewski, Kondratiuk 3, Wróbel 3, Sulej 1, Prymlewicz 10, Papaj 1, Podobas, Rogulski 3

SPÓJNIA GDYNIA - MEBLE WÓJCIK ELBLĄG 32:28. RELACJA Z MECZU

Wybrzeże pojechało do Zabrza świeżo po porażce w Ergo Arenie z wicemistrzem Polski Orlen Wisłą Płock. Bogatsi o to doświadczenie podopieczni Marcina Lijewskiego bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie z trzecią obecnie siłą PGNiG Superligi. Po 5 minutach gry goście sensacyjnie prowadzili 4:1.

Zabrzanie wyrównali rzucając 3 bramki z rzędu, ale to nie załatwiło sprawy. Prowadzenie dla gdańszczan odzyskał Wojciech Prymlewicz. Wybrzeże pozwalało Górnikowi zbliżyć się co najwyżej na remis, a w 26. minucie zespół trenera Lijewskiego prowadził nawet 16:11 po rzucie Michała Bednarka.

Choć rzutu karnego nie wykorzystał Marek Daćko, miejscowi przed samą przerwą zdołali zniwelować stratę do 4 bramek. Po zmianie stron dobrze wszedł w drugą połowę Łukasz Rogulski, ale przy stanie 20:17 otrzymał karę 2 minut. Gdańszczanie stracili 2 bramki, a trener Lijewski poprosił o czas.

Niestety, gra gdańszczan nagle zupełnie się posypała. Pomiędzy 35. a 50. minutą Górnik wykręcił serię 9:1! Duża w tym zasługa bramkarza. Martin Galia znakomicie powstrzymywał rzuty zawodników Wybrzeża dając sygnał do ataku swoim kolegom. Gdańszczanie brali czas przy stanie 20:19, a następnie przy 21:26.

Rozpędzone Górnika nie udało się jednak zatrzymać. Jeszcze na 5 minut przed końcem meczu gospodarze prowadzili 28:24, ale Wybrzeżu zabrakło sił. Górnik zdobył 5 bramek z rzędu, a w ostatniej akcji meczu Mateusz Wróbel zmniejszył jedynie rozmiary porażki o jedno trafienie. Drugą połowę meczu zabrzanie wygrali aż 20:9 i mimo początkowych problemów, sięgnęli po komplet 3 punktów.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 14 2 1 2 9 352:389 12
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2017-12-11

Wyniki 14 kolejki

• SPÓJNIA GDYNIA - Meble Wójcik Elbląg 32:28 (21:14)
  • Górnik Zabrze - WYBRZEŻE GDAŃSK 33:25 (13:16)
  • Chrobry Głogów - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 30:28 (14:12)
  • MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock 24:38 (11:14)
  • Energa MKS Kalisz - KPR Legionowo 27:25 (16:7)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Stal Mielec 33:33 (20:13) karne 3:4 (20:13)
  • Azoty Puławy - PGE Vive Kielce 25:30 (13:16)
  • Gwardia Opole - Zagłębie Lubin przełożony na 7 lutego 2018

Opinie (11) 1 zablokowana

• 20 minut mocniejszej gry Zabrza wystarczyło (5)

Cienko widzę, te wtorkowe "derby"

• 4 8

• Naprawdę porównujesz klasę Górnika i Spójni? O derby jestem spokojny.

• 6 3

• (2)

Porównuję klasę Spójni i Wybrzeża, więc o Spójnię jestem spokojny. Wygrali z Wybrzeżem w turnieju Walleranda, no i to na dziś są lepsi. Myślę, że we wtorek to się nie zmieni.

• 3 7

• Masz rację, wynik z okresu przygotowawczego faktycznie, jest bardzo miarodajny. Uszanuj. Poczekaj do wtorku.

• 1 4

• No wygrali heheh raz jedyny i musicie sobie zapisać bo więcej nie będzie :)

• 6 2

• Bramka Michała Adamuszka ozdobą meczu, no i wielką przykrością dla Wybrzeża.

• 4 0

• Głowa do góry! (1)

Brawo Panowie za pierwszą połowę! Niestety, kolejny raz ławka okazała się za krótka. Aż strach myśleć, co byłoby, gdyby trener miał do dyspozycji wszystkich zawodników! Dopiero druga część sezonu, jak wróci kilku kontuzjowanych zawodników, pokaże na co stać ten zespół. Porażka z Górnikiem to nie wstyd! Głowa do góry Panowie i nie poddawać się! We wtorek tylko potwierdzicie, kto rządzi w Trójmieście!

• 7 7

• Nic się nie stało!

j.w.

• 2 1

• A myślałem, że Wybrzeże od razu będzie miało problemy, a tu - niespodzianka, prowadzenie!
    Ale seria 9:1 to rzeczywiście coś się musiało mocno ... POSYPAĆ !
    Druga połowa 20:9 przywodzi na myśli, tylko jeden mecz z przeszłości, pt.
    Polska : Szwecja 9:20 po Ipoł. i 20:9 w IIpoł. = remis.
    Jednak krótka lawka kolejny raz okazuje się kluczowa.
    Z Płockiem też mogło być ciekawie. W Zabrzu - nawet wygrana.