Gorzej, coraz gorzej z grą gdynian

9 maja 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Fatalna passa gdynian trwa od kilku spotkań, ale tak wysoko jak w Bydgoszczy nie przegrali już dawno. Trener Nemec mógł tylko bezradnie patrzeć jak jego zespół daje się ograć. Fatalna passa gdynian trwa od kilku spotkań, ale tak wysoko jak w Bydgoszczy nie przegrali już dawno. Trener Nemec mógł tylko bezradnie patrzeć jak jego zespół daje się ograć.

Po 30 kolejkach piłkarze Arki nie mają już nawet matematycznych szans na doścignięcie awansu do ekstraklasy. Gdynianie stanęli na dobre. W sześciu ostatnich meczach I ligi ponieśli trzy przegrane i osiągnęli tyle samo remisów. Dzisiaj żółto-niebiescy ponieśli wyjazdową porażkę z Zawiszą Bydgoszcz 0:3 (0:1). Wróciły wspomnienia kiepskiego startu do sezonu, bo po raz ostatni tak wysoko ekipa Petra Nemca dawała się ogrywać w trzeciej serii gier, w Nowym Sączu.

Witan - Stefańczyk, Drzymont, Skrzyński, Oleksy - Strąk, Masłowski - Wójcicki, Zawistowski, Błąd - Leśniewski.
Sędziowie: Chmiel (Nowy Dwór Mazowiecki)
Szlaga - Krajanowski, Mazurkiewicz, Wallace, Radzewicz - Kowalski, Jarzębowski, Pruchnik, Kuklis - Flis - Nwaogu
  • 69' Stefańczyk Zmiany Ilków-Gołąb
  • 75' Wójcicki Zmiany Kukol
  • 77' Masłowski Zmiany Piętka
  • 66' Pruchnik Zmiany Tomasik
  • 76' Flis Zmiany Jędrzejowski
  • 77' Kowalski Zmiany Benat
  • 32' Masłowski
  • 65' Leśniewski
  • 71' Błąd
  • 52' Zawistowski
  • 82' Ilków-Gołąb
  • 59' Wallace

Trener Nemec zdecydował się aż na trzy zmiany w obronie w porównaniu z ostatnim meczem, do gry wracają Krajanowski (ARKA), Wallace (ARKA) i Radzewicz (ARKA), w drugiej linii za Benata zagra Pruchnik (ARKA), a w ataku kontuzjowanego Surdykowskiego zmienił Nwaogu (ARKA)
w Zawiszy jedna zmiana w porównaniu z wygraną w Płocku, Masłowski (ZAWISZA) zagra za Ekwueme, w "11" jest były arkowiec Zawistowski (ZAWISZA)
1'
mecz rozpoczęła Arka, która na ławce rezerwowych ma aż pięciu młodzieżowców!
1'
gdynianie dzisiaj na żółto-niebiesko, Zawisza w niebiesko-czarnych trykotach
2'
spalony przerwał akcję Leśniewskiego (ZAWISZA), który były sam na sam ze Szlagą (ARKA)
4'
przerwa w grze, aby udzielić pomocy Stefańczykowi (ZAWISZA)
5'
Arka na razie w przewadze liczebnej
6'
gospodarze w komplecie, Stefańczyk (ZAWISZA) może kontynuować grę, na razie mecz z lekką przewagą Zawiszy, Arka czeka na kontrę, wreszcie nie musi sama prowadzić ataku pozycyjnego
7'
Mazurkiewicz (ARKA) przerwał akcję Błąda (ZAWISZA)
11'
pierwszy strzał w tym meczu, uderzenie głową Wójcickiego (ZAWISZA) nad poprzeczką bramki Arki
14'
Arka próbuje atakować skrzydłami, ale dośrodkowania głównie Kowalskiego (ARKA) nie dochodzą w pole karne
15'
groźnie pod bramką Arki, Szlaga (ARKA) z trudem złapał piłkę po raczej wrzutce niż strzale Wójcickiego (ZAWISZA)
16'
kolejne dośrodkowanie Kowalskiego (ARKA) tym razem powstrzymane przez Skrzyńskiego (ZAWISZA)
17'
Witan (ZAWISZA) nieznacznie szybszy od Nwaogu (ARKA), który był w dobrej sytuacji na gola
19'
Skrzyński (ZAWISZA) w polu karny Zawiszy wyskoczył wyżej od Nwaogu (ARKA) i szansa przepadła
23'
na razie obie drużyny mają duże kłopoty ze skonstruowanie akcji, nie mówiąc o oddaniu celnego strzału
25'
piłkarze Arki domagali się karnego, ale sędzia nie podzielił ich opinii, że Drzymont (ZAWISZA) zagrał ręką przy podaniu Nwaogu
27'
stałe fragmenty gry nie są nadal mocno stroną Arki, Radzewicz (ARKA) dobrze wrzucił z rogu, ale piłka przeszła i wszystkich obrońców gospodarzy i będących w "16" gdynian
28'
pierwszy celny strzał Arki, Witan (ZAWISZA) łapie piłkę po uderzeniu Kuklisa (ARKA) zza "16"
30'
race w sektorze Zawiszy, generalnie jest sporo ludzi na trybunach, w tym zgodnie z zapowiedziami kilkuset gdynian, ale z obu stron sporo wulgaryzmów
31'
w polu karnym Arki strzelał Błąd (ZAWISZA), uderzenie zablokowane, będzie róg
32'
[1:0] ZAWISZA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Masłowski. Zaspała defensywa Arki. Po dośrodkowaniu z rogu niepilnowany Masłowski z kilku metrów wepchnął piłkę do siatki
34'
kolejny róg Zawiszy i kolejne zagrożenie dla gdyńskiej bramki, na szczęście dla żółto-niebieskich nie wykorzystał szansy Oleksy (ZAWISZA)
35'
Arka zepchnięta do obrony, Szlaga (ARKA) dobrze interweniuje po strzale Masłowskiego (ZAWISZA)
37'
kolejny strzał gospodarzy, tym razem niecelny Błąda (ZAWISZA), a była to okazja na drugiego gola dla miejscowych
40'
akcję Nwaogu (ARKA) przerywa Skrzyński (ZAWISZA), Arka próbuje odrobić straty, ale na razie jej to nie wychodzi
42'
Zawistowski (ZAWISZA) bez sentymentu dla Arki, dobry powtór pomocnika zakończył nieźle wyglądający atak Radzewicza (ARKA) i Flisa (ARKA)
43'
Witan (ZAWISZA) z trudem wybił piłkę na róg po strzale z wolnego Kowalskiego (ARKA), wcześniej 25 metrów od bramki gospodarzy faulowany był Kuklis (ARKA)
44'
zamieszanie w "16" Zawiszy po rogu Arki, ale bez strzału na bramkę
45'
pierwsza połowa trwać będzie o dwie minuty dłużej
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
ARKA PRZEGRYWA W BYDGOSZCZY 0:1 To co miało być najsilniejszą stroną gdynian, czyli gole po stałych fragmentach gry odwróciło się przeciwko nim. Wiosną to żółto-niebiescy są często zaskakiwani w takich sytuacjach. Zawisza zdobył gola po rogu
Czy trener Nemec już w przerwie zdecyduje się na zmiany? Jak już pisaliśmy pole manewru szkoleniowca dzisiaj ograniczone, gdyż do Bydgoszczy zabrał głównie młodzież. Na ławce są Szromnik, Bochenek, Brodziński, Szwoch, Jędrzejowski. Wszyscy to młodzieżowcy. Ponadto wejść mogą Tomasik i rekonwalescent Benat
46'
drugą połowę rozpoczął Zawisza, w przerwie żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany
47'
po wolnym dla Zawiszy niedokładne dośrodkowanie Zawistowskiego (ZAWISZA)
49'
niecelny strzał Błąda (ZAWISZA), ale niepokoi, że z łatwością wypracował sobie pozycje do uderzenia
50'
pierwsza próba po przerwie ataku Arki, ale wracający Zawistowski (ZAWISZA) zabrał piłkę Kuklisowi (ARKA)
52'
Żółtą kartką został ukarany Zawistowski (ZAWISZA), który tym razem przekroczył przepisy
54'
Drzymont (ZAWISZA) przerwał atak Nwaogu (ARKA)
56'
atak Zawiszy, ale tym razem Błąd (ZAWISZA) niecelnie podaje
57'
po faulu na Błądzie (ZAWISZA) Zawistowski (ZAWISZA) strzelał z 30 metrów, za słabo i niecelnie
59'
Żółtą kartką został ukarany Wallace (ARKA).
59'
zamieszanie na przedpolu bramki Arki po kolejnym dośrodkowaniu Zawistowskiego, niecelny strzał gospodarzy, Szlagę próbowali zaskoczyć Drzymont i Leśniewski (ZAWISZA)
61'
kolejna groźna akcja gospodarzy, strzał Masłowskiego (ZAWISZA) nad poprzeczką
65'
[2:0] ZAWISZA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Leśniewski. Ten gol wisiał w powietrzu. Tym razem Arka dała się zaskoczyć po rogu, który wywalczył Oleksy. Piłka zbyt krótko wybijana, trafiła przed pole karne, gdzie dobrze uderzył ją bydgoszczanin
66'
mecz przerwany, bo zostały rzucone race z gdyńskiego sektora, spadły one na bieżnię okalające boisko
66'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pruchnik, w jego miejsce wchodzi Tomasik.
67'
mecz jest kontynuowany
68'
bramkę rywali zaatakował Kuklis (ARKA), ale nie znalazł wsparcia kolegów
69'
ZAWISZA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stefańczyk, w jego miejsce wchodzi Ilków-Gołąb.
71'
[3:0] ZAWISZA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Błąd. Najlepszy snajper bydgoszczan trzynastego gola w tym sezonie strzelił po indywidualnej akcji, którą zaczęło długie podanie Skrzyńskiego
74'
Arka jest coraz bardziej bezradna, kolejna groźna akcja Masłowskiego (ZAWISZA)
75'
ZAWISZA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wójcicki, w jego miejsce wchodzi Kukol.
76'
ARKA przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Flis, w jego miejsce wchodzi Jędrzejowski.
77'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Kowalski, w jego miejsce wchodzi Benat.
77'
ZAWISZA przeprowadza również ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Masłowski, w jego miejsce wchodzi Piętka.
80'
Benat (ARKA) próbował zagrozić bramce gospodarzy z wolnego, ale i jego dośrodkowanie nie okazało się trudne dla bramkarza Witana (ZAWISZA)
82'
Żółtą kartką został ukarany Ilków-Gołąb (ZAWISZA) po faulu na Tomasiku
85'
spalony przerywa akcję Kukola (ZAWISZA) i Błąda (ZAWISZA), którzy bez problemu wymanewrowani defensorów Arki
89'
mecz dobiega końca jeszcze próbuje Arka strzelić choć honorowego gola, ale Witan (ZAWISZA) ponownie nie daje się zaskoczyć
90'
piłkarze grać będą cztery minuty dłużej
90+2
z obu stron bardziej oczekiwanie na końcowy gwizdek niż chęć zmiany wyniku, Zawisza osiągnie nawet korzystny wynik dwumeczu z Arką, gdyż w Gdyni przegrała 2:5. Jednak ten parametr nie będzie miał żadnego znaczenia, bo raczej te drużyny nie skończą sezonu z jednakowym dorobkiem punktowym
90+4
KONIEC MECZU
To druga tak wysoka porażka Arki w tym sezonie, poprzednio 0:3 przegrała 7 sierpnia z Sandecją w Nowym Sączu

Pozostałe wyniki 30. kolejki:
Bogdanka Łęczna - Pogoń Szczecin 0:1 (0:0), Ruch Radzionków - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:0 (1:0), Kolejarz Stróże - Warta Poznań 1:0 (1:0), KS Polkowice - Wisła Płock 2:2 (1:1), Flota Świnoujście - Sandecja Nowy Sącz 0:4 (0:1), Olimpia Grudziądz - Olimpia Elbląg 3:0 (3:0), GKS Katowice - Polonia Bytom 2:0 (1:0), Piast Gliwice - Dolcan Ząbki 3:2 (3:1).

Opinie (295) ponad 20 zablokowanych

• Arka - zawód goni zawód (6)

Koko koko, Arka nie jest spoko! Skład na awans ale zabrakło charakteru.