Koszykarki Riviery znów uległy na styku

2 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Małgorzata Misiuk zdobyła dla Riviery 22 punkty, ale po meczu z gorzowiankami nie mogła się cieszyć ze zwycięstwa. Małgorzata Misiuk zdobyła dla Riviery 22 punkty, ale po meczu z gorzowiankami nie mogła się cieszyć ze zwycięstwa.

Koszykarki Riviery Gdynia przegrały przed własną publicznością z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 73:76 (25:24, 16:20, 14:12, 18:20). Podopieczne Vadima Czeczuro ostatnie 4 minuty gry wygrały 10:3, ale nie zdołały odrobić strat poniesionych chwilę wcześniej. Kluczem do wygranej przyjezdnych, dla których wszystkie punkty zdobyły zawodniczki z wyjściowej piątki, okazały się rzuty zza łuku. Trafiły ich aż jedenaście przy zaledwie czterech po stronie gospodyń.

RIVIERA: Misiuk 22 (1x3), Matsko 16 (3x3, 7 zb.), Wilson 12 (14 zb.), Johnson 3 (9 as.), Jakubiuk 2 - Małaszewska 11, Miłoszewska 5, Szymczak-Górzyńska 2, Baryło 0.

KSSSE AZS PWSZ: Spani 25 (5x3), Nwagbo 14, Piekarska 14 (3x3, 12 zb.), Losi 14 (3x3, 5 zb.), Zoll 9 (11 as.) - Dźwigalska 0, Szajtauer 0.

Sobotni mecz rozpoczął się po myśli gospodyń, które przez pierwsze 4 minuty odskakiwały rywalkom na 2 punkty. Przyjezdne zdołały jednak wyjść na 4-punktowe prowadzenie po akcjach swojego amerykańskiego duetu skrzydłowych - "trójce" Taber Spani i wejściu pod kosz Chineze Nwagbo. Z odpowiedzią pospieszyła im Małgorzata Misiuk, której dwa rzuty z wyskoku doprowadziły do remisu 14:14.

Nwagbo i Spani wprawdzie myliły się przy rzutach wolnych, ale niemal do końca kwarty to gorzowianki utrzymywały minimalne prowadzenie. Riviera zaliczyła jednak serię 6:0 i tylko celny rzut zza łuku Spani zdołał zniwelować straty KSSSE do jednego "oczka".

Drugą kwartę kolejną "trójką" dla gości otworzyła... środkowa Izabela Piekarska, ale o odzyskanie, a nawet powiększenie przewagi zadbała Misiuk, która w niespełna 2 minuty rzuciła 7 punktów. Celownik zza łuku ustawiła Krystyna Matsko, oddając z tej pozycji dwa celne rzuty w ciągu 47 sekund i Riviera prowadziła 39:32. Serię 10:0 zanotowały jednak przyjezdne, które po wjeździe pod kosz w wykonaniu Nwagbo prowadziły 42:39. Dwa rzuty wolne trafiła Joanna Szymczak-Górzyńska, ale po chwili to samo zrobiła Sharnee Zoll i na przerwę gdynianki schodziły ze stratą 3 punktów.

W trzeciej partii podopieczne Vadima Czeczuro przez blisko 4 minuty nie były w stanie oddać celnego rzutu z gry. Niemoc przerwała królująca pod tablicamy Danielle Wilson. Akcję dwa plus jeden zanotowała chwilę później Misiuk, ale odzyskanie prowadzenia nie było łatwe - kolejną "trójkę" trafiła Spani, a ponownie na punkt gdynianki zbliżyły się do rywalek dopiero na 34 sekundy przed końcem kwarty, po rzutach wolnych Wilson.

Ostatnią odsłonę celnym rzutem rozpoczęła Misiuk i gdynianki wyszły na prowadzenie, ale tylko na chwilę, bo za trzy trafiła Magdalena Losi. Do remisu po 61 doprowadziła Dominika Miłoszowska zdobywając 4 punkty z rzędu, ale po raz kolejny zza łuku "ukąsiła" Losi. Chwilę później 5 punktów w dwóch kolejnych akcjach rzuciła Spani i gdynianki na 4 minuty przed końcem meczu przegrywały różnicą 10 punktów!

Kolejny sygnał do ataku dała jednak Misiuk, a asystami koleżanki obdarowywała Emilie Johnson. Faulowana raz po raz Małaszewska z sześciu rzutów wolnych trafiła cztery i gdynianki wciąż traciły do gorzowianek jeden punkt (72:73). Chwilę później rozgrywająca Riviery w dość kontrowersyjnych okolicznościach otrzymała piąte, techniczne przewinienie. Sędzia uznał, że Natalia tym razem próbowała wymusić faul i nakazał jej opuścić parkiet.

Gdynianki musiały wdać się w klasyczny pojedynek na przerywanie gry przewinieniami. Na 8 sekund przed końcem spotkania o czas poprosił trener Czeczuro, a jeden z dwóch rzutów trafiła Johnson, która zdążyła jeszcze przerwać kontrę przyjezdnych. Do końcowej syreny pozostała jednak tylko sekunda i zaledwie jeden celny rzut osobisty Losi wystarczył, by przypieczętować zwycięstwo gorzowianek.

Drużyna gości końcowy sukces zapewniła sobie przede wszystkim celnymi rzutami za 3 punkty (11/26 przy 4/22 Riviery) i wytrzymałością swoich zawodniczek. Trener Dariusz Maciejewski w całym spotkaniu skorzystał z siedmiu zawodniczek, z czego punktowała wyłącznie pierwsza piątka. Ani na chwilę parkietu nie opuściła Zoll, która zapisała na swoim koncie aż 11 podań otwierających koleżankom drogę do kosza.

RIVIERA Gdynia
KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

31% 133 typowania RIVIERA Gdynia
2% 9 typowań REMIS
67% 289 typowań KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

Wyniki 8 kolejki

• RIVIERA GDYNIA - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 73:76 (25:24, 16:20, 14:12, 18:20)
  • MKS MOS Konin - Widzew Łódź 84:89 (16:27, 30:15, 18:16, 20:31)
  • King Wilki Morskie Szczecin - Wisła Can-Pack Kraków 56:77 (7:18, 18:20, 15:22, 16:17)
  • Artego Bydgoszcz - Basket ROW Rybnik 84:73 (30:15, 20:27, 15:21, 19:10
  • CCC Polkowice - Energa Toruń 82:53 (17:15, 25:10, 24:12, 16:16)