Asseco Prokomowi zabrakło sił

Marcin Dajos
27 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Krzysztof Szubarga poprowadził do zwycięstwa Anwil zdobywając aż 25 punktów. Krzysztof Szubarga poprowadził do zwycięstwa Anwil zdobywając aż 25 punktów.

Do początku czwartej kwarty Asseco Prokom Gdynia grało w pierwszym meczu ćwierćfinału play-off z Anwilem Włocławek jak faworyt do zdobycia mistrzostwa. Później gospodarzom zabrakło sił, a napędzani przez Krzysztofa Szubargę goście przejęli inicjatywę i wygrali 76:66 (18:22, 21:21, 13:12, 24:11). W serii do trzech zwycięstw gdynianie przegrywają 0-1. Kolejny mecz na ich parkiecie już w poniedziałek, o godzinie 20:00.

Mahalbasić 12 (10 zb., 8 as.), Roszyk 12 (2x3), Śnieg 10, Zamojski 7, Witka 2 - Ponitka 14 (2x3, 5 zb.), Szczotka 9.
Sędziowie: Lenczowski, Liszka, Trojanowski
Widzów: 700
Szubarga 25 (4x3, 8 as.), Boykin 17 (4x3, 7 zb.), Ginyard 5 (1x3), Hajrić 4 (6 zb.), Weeden 1 - Jovanović 14 (2x3, 10 zb.), Frasunkiewicz 6 (2x3), Sokołowski 2, Bartosz 2, Eitutavicius 0.

Trenerzy po meczu:
Andrzej Adamek Andrzej Adamek
Andrzej Adamek (Asseco Prokom) - Za nami bardzo emocjonujące spotkanie. Rzuciliśmy w nim na szalę wszystkie siły jakie mieliśmy. Tym bardziej szkoda, że nie wygraliśmy. Gdybyśmy mieli większą rotację, wynik mógłby ułożyć się na naszą korzyść. Największym minusem po stronie mojego zespołu była jednak skuteczność rzutów za trzy punkty, która wyniosła zaledwie 19 proc. Uważam, że to był taki języczek u wagi w tym spotkaniu. Co nie zmienia faktu, że jestem ogromnie zadowolony z postawy moich zawodników.

Milija Bogicevic Milija Bogicevic
Milija Bogicević (Anwil) - Już w sobotę przekonaliśmy się na własnej skórze czym są play-off. Wyszliśmy na boisko usztywnieni, ale z biegiem gry było coraz lepiej. Asseco Prokom ma swoje problemy, ale nie nam poruszać ten temat. W porównaniu z poprzednim spotkaniem w Gdyni znacznie gorzej konstruowaliśmy grę. Na szczęście zespół do walki pobudził Szubarga. Kiedy ze skuteczną grą w ataku dołączyli do niego Boykin i Jovanović, a dwie trójki w ważnym momencie trafił Frasunkiewicz, ustawiliśmy sobie wynik.

• Kibice

Zapowiada się na to, że Asseco Prokom, podobnie jak w poprzednim meczu z Anwil, będzie radziło sobie w siedmioosobowym składzie. Pamuła (ASSECO PROKOM) wyszedł z szatni kulejąc, w czasie kiedy jego koledzy się rozgrzewają, on siedzi z boku boiska i się rozciąga. Dzisiaj na pewno nie zagra.
Szubarga (ANWIL), Weeden (ANWIL), Ginyard (ANWIL), Boykin (ANWIL) i Harić wychodzą na boisko po stronie Anwilu.
Mahalbasić (ASSECO PROKOM), Witka (ASSECO PROKOM), Roszyk (ASSECO PROKOM), Zamojski (ASSECO PROKOM) i Śnieg (ASSECO PROKOM), to piątka Asseco Prokomu
1'
Rozpoczynamy pierwszy mecz ćwierćfinału play-off
za 2 punkty
1'
[2:0] Pierwsze 2 punkty w meczu zdobywa Śnieg (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
1'
[2:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ginyard (ANWIL).
za 2 punkty
2'
[2:5] 2 punkty zdobywa Szubarga (ANWIL), po wejściu pod kosz.
wolne (trafione oba)
2'
[4:5] Roszyk (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
3'
Roszyk (ASSECO PROKOM) rzucał, ale piłka ledwo otarła siatkę.
za 2 punkty
3'
[6:5] 2 punkty zdobywa Roszyk (ASSECO PROKOM), który szybko poprawił się po wcześniejszej akcji.
za 2 punkty
4'
[6:7] 2 punkty zdobywa Boykin (ANWIL). Szybka kontra gości.
za 2 punkty
4'
[8:7] 2 punkty zdobywa Zamojski (ASSECO PROKOM). Spokojnie poradził sobie z Weedenem i wbił się pod kosz.
za 2 punkty
5'
[8:9] 2 punkty zdobywa Boykin (ANWIL).
5'
Szczotka (ASSECO PROKOM) i Ponitka (ASSECO PROKOM) na boisku. Trener Adamek już stara się rotować wąskim składem.
za 2 punkty
5'
[10:9] 2 punkty zdobywa Śnieg (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
6'
[10:11] Z pola trzech sekund 2 punkty zdobywa Hajrić (ANWIL).
za 2 punkty
6'
[12:11] 2 punkty zdobywa Ponitka (ASSECO PROKOM). Piękny wsad do kosza młodego zawodnika mistrza Polski.
za 2 punkty
7'
[14:11] 2 punkty zdobywa Śnieg (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
7'
[16:11] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO PROKOM). Po wejściu z obwodu pod kosz!
czas
7'
Przerwa na żądanie (ANWIL).
7'
A na parkiecie Cheerleaders Gdynia, które podczas play-off ponownie będą tańczyć na meczach Asseco Prokomu.
za 2 punkty
8'
[18:11] 2 punkty zdobywa Mahalbasić (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
8'
[18:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szubarga (ANWIL). Rozgrywający odblokował gości.
za 2 punkty
9'
[18:16] 2 punkty zdobywa Hajrić (ANWIL), po zbiórce po własnym niecelnym rzucie.
9'
Asseco Prokom tak dobrze broni, że jeszcze nie ma przewinienia...
9'
[20:16] Zamojski (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
10'
[22:16] 2 punkty zdobywa Mahalbasić (ASSECO PROKOM). Wcześniej, z poświęceniem piłkę uratował Zamojski.
10'
Na 16,7 sekundy przed końcem kwarty mamy pierwszy faul gdynian.
10'
[22:18] Ginyard (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
Koniec pierwszej kwarty. Asseco Prokom prowadzi 22:18.
11'
Startujemy z drugą kwartą.
za 2 punkty
11'
[24:18] 2 punkty zdobywa Ponitka (ASSECO PROKOM). Kolejna asysta Zamojskiego.
za 2 punkty
11'
[26:18] 2 punkty zdobywa Mahalbasić (ASSECO PROKOM), po rzucie z półdystansu.
za 2 punkty
13'
[28:18] 2 punkty zdobywa Roszyk (ASSECO PROKOM). Anwil jak zamurowany.
za 2 punkty
14'
[28:20] 2 punkty zdobywa Szubarga (ANWIL), który już drugi raz w tym meczu stara się poderwać do gry swój zespół.
za 2 punkty
14'
[28:22] 2 punkty zdobywa Jovanović (ANWIL).
czas
14'
Przerwa na żądanie (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
14'
[30:22] 2 punkty zdobywa Zamojski (ASSECO PROKOM). Skrzydłowy gdynian rzucił za trzy, zebrał, wszedł pod kosz trefił i został sfaulowany!
za 1 punkt
14'
[31:22] Rzut wolny trafia Zamojski (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
15'
[33:22] 2 punkty zdobywa Śnieg (ASSECO PROKOM). Rozgrywający trafił w tym meczu wszystkie cztery rzuty.
za 3 punkty
15'
[36:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Roszyk (ASSECO PROKOM). To pierwsza trójka gdynian w tym meczu!
czas
16'
Przerwa na żądanie (ANWIL). Trener gości nie wytrzymał i poprosił o rozmowę ze swoimi zawodnikami.
za 2 punkty
16'
[36:24] 2 punkty zdobywa Jovanović (ANWIL).
za 3 punkty
17'
[36:27] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szubarga (ANWIL).
czas
17'
za 3 punkty
17'
[39:27] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ponitka (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
18'
[41:27] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO PROKOM). Kolejna asysta Mahalbasicia.
za 3 punkty
18'
[41:30] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jovanović (ANWIL).
za 3 punkty
19'
[41:33] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szubarga (ANWIL).
za 2 punkty
19'
[41:35] 2 punkty zdobywa Bartosz (ANWIL).
za 2 punkty
19'
[43:35] 2 punkty zdobywa Mahalbasić (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
20'
[43:37] 2 punkty zdobywa Jovanović (ANWIL).
za 2 punkty
20'
[43:39] 2 punkty zdobywa Szubarga (ANWIL), który po wejściu pod kosz trafił niemal równo z syreną kończącą pierwszą połowę.
20'
Po dwóch kwartach Asseco Prokom prowadzi 43:39.
Garść statystyk po pierwszej połowie. W Asseco Prokomie najskuteczniejsi są: Roszyk (ASSECO PROKOM) - 9 punktów, Mahalbasić (ASSECO PROKOM) i Śnieg (ASSECO PROKOM) po 8. Dwóch ostatnich trafiło po 4/4 za dwa punkty! Mahalbasić (ASSECO PROKOM) dołożył do tego 4 zbiórki i 5 asyst. Jest szansa na triple-double! Dla gości 15 punktów zdobył Szubarga (ANWIL), 9 Jovanović (ANWIL), 5 Ginyard (ANWIL). Szubarga (ANWIL) rozdał jeszcze 4 asysty, a 3 zbiórek ma Hajrić (ANWIL).
21'
Rozpoczynamy druga połowę.
21'
Ponitka (ASSECO PROKOM) zatrzymany przez Szubargę (ANWIL). Sędziowie odgwizdali faul niesportowy.
wolne (tylko 1 trafiony)
21'
[44:39] Tylko jeden rzut wolny trafia Ponitka (ASSECO PROKOM).
23'
Dwa faule w ataku Hajricia (ANWIL), który już usiadł na ławce.
za 2 punkty
23'
[46:39] 2 punkty zdobywa Śnieg (ASSECO PROKOM), po rzucie z pola trzech sekund.
24'
Trzeci faul Zamojskiego (ASSECO PROKOM). Jest to pewien problem dla Asseco Prokomu.
24'
[46:41] Sokołowski (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
24'
[49:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ponitka (ASSECO PROKOM). Anwil bronił na całym boisku, ale Ponitka znalazł wolne miejsce na boisku i trafił.
za 3 punkty
25'
[49:44] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Boykin (ANWIL).
26'
[49:45] Tylko jeden rzut wolny trafia Szubarga (ANWIL).
26'
[50:45] Tylko jeden rzut wolny trafia Szczotka (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
26'
[50:47] 2 punkty zdobywa Szubarga (ANWIL). Tym razem to on przepchnął Śniega.
za 2 punkty
27'
[52:47] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
28'
[55:47] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Roszyk (ASSECO PROKOM). Z ręką Frasunkiewicza na twarzy też można trafić!
za 2 punkty
30'
[55:49] 2 punkty zdobywa Boykin (ANWIL).
czas
30'
Przerwa na żądanie (ASSECO PROKOM). 28 sekund do końca kwarty.
30'
Czwarty faul Hajricia (ANWIL). Wolne dla Mahalbasicia (ASSECO PROKOM).
30'
Środkowy Asseco Prokomu spudłował oba rzuty.
za 3 punkty
30'
[55:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szubarga (ANWIL). Rozgrywający ponownie zakończył kwartę punktami.
30'
Koniec trzeciej kwarty. Gdynianie prowadzą 55:52.
31'
Zaczynamy ostatnią kwartę.
za 2 punkty
31'
[57:52] 2 punkty zdobywa Mahalbasić (ASSECO PROKOM), a do tego faul Eitutaviciusa.
31'
Mahalbasić (ASSECO PROKOM) ponownie niecelnie z wolnych.
za 3 punkty
31'
[57:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Boykin (ANWIL).
za 2 punkty
32'
[59:55] 2 punkty zdobywa Mahalbasić (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
32'
[59:58] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Frasunkiewicz (ANWIL).
za 2 punkty
34'
[59:60] 2 punkty zdobywa Jovanović (ANWIL). Szubarga zabrał piłkę Roszykowi, wyprowadził kontrę i zaliczył asystę.
czas
34'
35'
Czwarty faul Eitutaviciusa (ANWIL). Świetnie w obronie ustawił się Zamojski (ASSECO PROKOM).
36'
Trwa twarda walka na deskach, ale bez punktów.
36'
[60:60] Tylko jeden rzut wolny trafia Ponitka (ASSECO PROKOM).
36'
Czwarty faul Mahalbasicia (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
36'
[60:62] 2 punkty zdobywa Boykin (ANWIL).
za 3 punkty
37'
[60:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Boykin (ANWIL).
za 2 punkty
37'
[60:67] 2 punkty zdobywa Szubarga (ANWIL). Goście przyspieszyli, Asseco Prokom przestało nadążać.
czas
37'
Przerwa na żądanie (ASSECO PROKOM). To ostatnia przerwa dla Andrzeja Adamka w tym meczu.
za 2 punkty
38'
[62:67] 2 punkty zdobywa Ponitka (ASSECO PROKOM). Kontra i wsad!
za 3 punkty
39'
[62:70] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Frasunkiewicz (ANWIL).
za 3 punkty
39'
[62:73] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jovanović (ANWIL).
za 2 punkty
40'
[64:73] 2 punkty zdobywa zostawiony sam pod koszem Szczotka (ASSECO PROKOM).
schodzi za faule
40'
Mahalbasić (ASSECO PROKOM) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
40'
[64:75] Szubarga (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Na linii wolnych staje Witka (ASSECO PROKOM). 27 sekund do końca meczu.
40'
[66:75] Witka (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
[66:76] Tylko jeden rzut wolny trafia Weeden (ANWIL).
40'
Koniec meczu. Asseco Prokom przegrało z Anwilem 66:76.
40'
W ćwierćfinale do trzech zwycięstw gdynianie przegrywają 0-1.

Pozostałe wyniki ćwierćfinału play-off: TREFL Sopot - AZS Koszalin 81:72, PGE Turów Zgorzelec - Polpharma Starogard Gdański 90:62, Stelmet Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk 83:97.