Gościnni dla lidera

Marta
31 października 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

To zdjęcie Grzegorza Nicińskiego mówi wszystko o sytuacji Arki w ekstraklasie. To zdjęcie Grzegorza Nicińskiego mówi wszystko o sytuacji Arki w ekstraklasie.

Jeśli samemu się nie strzela, robią to z reguły rywale. Po bardzo przeciętnym meczu Arka przegrała w Gdyni z Polonią Warszawa 0:1 (0:1). Żółto-niebiescy gola stracili w końcówce pierwszej połowy. Czesław Michniewicz podjął ryzyko zmian w składzie, ale jego podopieczni przegrali piąty mecz z rzędu w ekstraklasie!

Bramka: M.Sokołowski (45)

ARKA: Basić - Kowalski (52 Pietroń), Anderson, Żuraw, Płotka - Sokołowski, Ulanowski, Ława (69 Niciński), Przytuła, Wachowicz - Zakrzewski (65 Budziński).

POLONIA: Przyrowski - Mynar, Skrzyński, Jodłowiec, Lazarevski -Sokołowski, Piątek (86 Telichowski), Majewski, Kozioł, Lato (72 Cirkowski)- Ivanowski 80 Kosmalski)

Sędzia: Adam Kajzer (Rzeszów). Żółte kartki: Basić, Płotka, Ulanowski - Piątek. Widzów:5000.

Gdyński trener szukał takiego ustawienia zespołu, aby przełamać passę spotkań bez zwycięstwa. Jednak takowego nie znalazł. W piątek w bramce grał Tomilav Basić - to ligowy debiut Bośniaka i trzeba przyznać, że coach gdynian rzucił go od razu na głęboką wodę.

Z obrony do linii środkowej przestawiony został Tomasz Sokołowski, który rozpoczął mecz na prawej stronie pomocy. Rozczarowali się też ci, którzy liczyli na powrót do ustawienia 1-4-4-2, przynajmniej od pierwszej minuty gry.

Z przodu operował Zbigniew Zakrzewski, a Marcin Wachowicz grał na pomocy. "Zaki" nie dotrwał do końca gry.

Gdynianie mieli w pierwszej połowie minimalną przewagę, częściej przedostawali się pod pole karne gości, jednak nie potrafili dobrym strzałem zaskoczyć Sebastiana Przyrowskiego.

Po kwadransie gry w zamieszaniu na polu karnym rywali do piłki dopadł Bartosz Ława, jednak strzelił wysoko nad poprzeczką. Po nieco ponad półgodzinie gry Tomasz Sokołowski uderzył wprost w bramkarza. Jednak 1:0 dla Arki powinno być w 39 minucie. Wówczas Wachowicz huknął z linii pola karnego, lecz piłka trafiła w spojenie bramki Polonii.

Za chwilę natomiast z bramki cieszyła się Polonia, najpierw interweniujący Basić nie utrzymał piłki w polu karnym, dostał żółtą kartkę, a sędzia podyktował rzut wolny dla ekipy ze stolicy. Piłka po dośrodkowaniu opuściła plac gry i arbiter podyktował korner. Z rogu dośrodkował Radosław Majewski , a do siatki piłkę skierował Marek Sokołowski. Stołeczny piłkarz popisał się ładnym szczupakiem, uciekając Dariuszowi Żurawiowi. Chwilę wcześniej futbolówki nie sięgnęli Anderson i Zakrzewski.

Po przerwie nie nastąpiła wcale zmasowana ofensywa gdynian, którzy chcieli zmienić wynik, owszem atakowali, jednak po pierwsze Polonia umiejętnie przytrzymywała piłkę, a po drugie akcjom ofensywnym żółto-niebieskich brakowało dokładności.

Kibicom serca zabiły mocniej np. w 71 minucie kiedy piłka znalazła się w polu karnym, dobiegał do niej Grzegorz Niciński jednak futbolówkę sprzed nosa wygarnął mu Przyrowski.

W końcówce nawet Basić operował na środku pola, lecz zmiany rezultatu gdyńscy kibice się nie doczekali. Niecelne były strzały m.in. Nicińskiego i Marcina Budzińskiego.

"Wiedzieliśmy jak gra Polonia, rozpracowywaliśmy tego przeciwnika, w pierwszej połowie udawało nam się rozbijać ich ataki, jednak nastąpiła nieszczęśliwa doliczona minuta pierwszej połowy. Straciliśmy bramkę, a po przerwie mecz był dla nas bardzo trudny, Polonia utrzymywała długo piłkę" - powiedział po spotkaniu trener Czesław Michniewicz.

Pozostałe wyniki 11. kolejki: Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 3:0 (2:0), ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław 0:0, Piast Gliwice - Polonia Bytom 1:0 (0:0), Lech Poznań - Odra Wodzisław 3:1 (1:1), Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:0 (0:0), Górnik Zabrze - GKS Bełchatów 2:3 (1:1), Wisła Kraków - Ruch Chorzów 2:0 (2:0).

• 0 0

• po pierwsze nie jutro tylko po jutrze (1)

a po drugie śmiejesz sie z czegoś czego jeszcze nie ma (coś z główką?) i po trzecie nie zmieniaj tematu pt. "PIĄTA PORAŻKA Z RZĘDU"