Gospodarze kończyli w "ósemkę"

25 maja 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Arka w ostatnim meczu na własnym boisku w tym sezonie przegrała z Legią Warszawa aż 2:5 (0:2), a na trybunach doszło do rozłamu między tymi, którzy chcieli kibicować, a tymi, którzy tylko dmuchali w wuzele i ubliżali piłkarzom. Gdynianie kończyli mecz w ósemkę, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Siebert, a Paweł ZawistowskiAnte Rozić nie byli w stanie kontynuować gry, gdy wykorzystany był limit zmian. Żółto-niebiescy spadli na przedostatnie miejsce w tabeli i ciężko będzie je opuścić, gdyż kończyć będą rozgrywki u zmierzającego po tytuł wicemistrzowski Śląska Wrocław.

Moretto - Wilczyński, Rozić, Szmatiuk, Noll - Ivanovski, Siebert, Siemaszko, Bożok, Glavina - Labukas
Sędziowie: Bartos (Łódź) oraz Siejka, Hankiewicz
Widzów: 7580
Skaba - Rzeźniczak, Choto, Komorowski, Kiełbowicz - Gol, Vrdoljak - Manu, Cabral, Radović - Kucharczyk
  • 46' Siemaszko Zmiany Czoska
  • 53' Wilczyński Zmiany Zawistowski
  • 64' Glavina Zmiany Budziński
  • 55' Vrdoljak Zmiany Borysiuk
  • 66' Gol Zmiany Wolski
  • 90' Manu Zmiany Szałachowski
  • 67' Szmatiuk
  • 69' Szmatiuk
  • 28' Manu
  • 45' Radović
  • 49' Kucharczyk
  • 61' Kucharczyk
  • 85' Borysiuk
  • 11' Siebert
  • 44' Siebert
  • 77' Moretto
  • 41' Vrdoljak

Trener Straka najwyraźniej zgodził się z powiedzeniem, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Trener Arki do gry desygnował tę samą "11", która w sobotę rozpoczęła mecz Polonią. Zawistowski, który może grać po pauzie za kartki, usiądzie na ławce rezerwowych
Legia w porównaniu z wygranym meczem z Wisłą w ostatniej kolejce dokonała dwóch zmian w obronie, zagrają Choto i Kiełbowicz
przed meczem na trybunach królują... wuzele, czyli trąbki znane z mistrzostw świata w RPA
spiker otrzymał prośbę od kierownika drużyny Arki, aby podczas meczu nie podawać wyników z innych stadionów, by nie rozpraszać piłkarzy, my zaś będziemy informować na bieżąco, gdy zmieniać się będą wyniki na stadionach w Bytomiu i Krakowie, gdzie grają rywale gdynian w walce o utrzymanie
1'
mecz rozpoczęła Arka, od środka Labukas i Siemaszko
4'
Noll ubiegł Manu i mocnym wybiciem oddalił piłkę sprzed "16" Arki
5'
Radović domagał się faulu, ale sędzia nakazał grać dalej
5'
próba kontry Arki, na środku boiska powstrzymany Wilczyński
7'
teraz dobra kontra Arki, ale strzał Ivanovskiego trafił Komorowskiego w plecy
7'
na spalonym Kucharczyk
8'
zbyt mocne dośrodkowanie Glaviny z wolnego, piłka poza boiskiem
9'
Sibert wybił piłkę na róg dla Legii
9'
po dośrodkowaniu Kiełbowicza z narożnika boiska dobra interwencja Wilczyńskiego
10'
poślizgnął się Komorowski, Glavina dobrze dośrodkował, ale nikt nie doszedł do piłki
11'
Żółtą kartką został ukarany Siebert (ARKA), Mateusz faulował gole, ale kra jest dziwna, bo to był to pierwszy faul gdynian w tym meczu, a akcja miała miejsce na środku boiska
12'
po dwóch rogach dla Legii będzie pierwszy korner dla Arki, stały fragment gry wywalczył Ivanovski
13'
Skaba faulowany w polu bramkowym i szansa po dośrodkowaniu przepadła
14'
Komorowski za wysoko podniósł nogę, dobrze, że nic się nie stało główkującemu Labukasowi
15'
z wolnego Bożok miękko wrzucił piłkę w pole karne, ale nie dali się na to nabrać obrońcy, po ich nogach piłka trafiła w ręce Skaby
16'
Glavina na spalonym
16'
Glavina wygrał pojedynek główkowy z Kiełbowiczem i zagrał do Labukasa, ale Tadas tego się nie spodziewał i nie popędził do piłki
19'
Legia zamknęła Arkę w jej "16", z opresji wyprowadził miejscowych dopiero dobry wykop piłki Rozicia
20'
Moretto nie ryzykował, rzucił się pod nogi Wilczyńskiego i złapał piłkę, bo już nadbiegał jeden z legionistów
21'
Noll zdecydował się na strzał z 35 metrów z wolnego, piłka wysoko nad bramką
po 20 minutach bezbramkowe remisy także w meczach Cracovii i Polonii B.
22'
na spalonym Ivanovski, Mirko niepotrzebnie odkopnął piłkę po gwizdku, dobrze, że skończyło się tylko sędziowską reprymendą, a nie kartką
24'
Komorowski w ostatniej chwili przeciął podanie Siemaszki do Labukasa, a próba dośrodkowania Ivanovskiego nieudana
26'
Moretto uratował Arkę przed rogiem
Cracovia objęła prowadzenie, gola Jagiellonii strzelił Klich z wolnego w 25. minucie
28'
[0:1] LEGIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Manu, Arce nie udało się złapać Radovicia na spalonym po zagraniu Cabrala, Radović wpadł w pole karne i zagrał wzdłuż bramki do Manu, ten dobił do pustej bramki. Był to pierwszy strzał gości w tym meczu
30'
dośrodkowanie Bożoka w pole karne z rogu, piłka dotarł do Rozicia, ale ten odwrócił się i wyszedł mu strzał plecami albo jeszcze niższą częścią ciała, Skaba pewnie złapał piłkę
31'
Skaba wybił piłkę spod nóg Siemaszki
32'
Noll sygnalizował, że legionista zagrał ręką, ale sędzia podyktował wolnego dla gości
32'
po dośrodkowaniu Wilczyński wybił piłkę na róg
33'
po rogu Kiełbowicza dobrze główkował Rozić
35'
mocny strzał Bożoka, szkoda że niecelny
37'
Noll ubiegł Manu we własnym polu karnym, Portugalczyk jeszcze faulował obrońcę Arki
38'
na spalonym Manu
40'
dośrodkowanie z rogu Bożoka, ale ani Labukas, ani Rozić nie zdołali wepchnąć piłki do siatki w polu bramkowym, złapał ją bramkarz Legii
41'
Żółtą kartką został ukarany Vrdoljak (LEGIA) po faulu na Ivanovskim
42'
Moretto uratował Arkę po dośrodkowaniu Fola i strzale głową Radovicia, a dobitkę Kucharczyka zablokował Szmatiuk
44'
Żółtą kartką został ukarany Siebert (ARKA) po faulu na Kucharczyku
czerwona kartka
44'
Siebert (ARKA) otrzymał czerwoną kartkę., bo ma na koncie już dwie żółtą, Arka grać będzie w dziesiątkę
45'
[0:2] LEGIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Radović. Po dośrodkowaniu z wolnego Kiełbowicza w piłkę nie trafił Glavina, po jego kiksie futbolówka spadła pod nogi Radovicia, który skierował ją do siatki
45'
sędzia zakończył pierwszą połowę nic nie doliczając
DO PRZERWY ARKA PRZEGRYWA 0:2
Obecnie gdynianie spadają na przedostatnie miejsce, bo Cracovia prowadzi z Jagiellonią 1:0, a Polonia przegrywa w Bytomiu z Lechem 0:1
46'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Siemaszko, w jego miejsce wchodzi Czoska.
46'
drugą połowę rozpoczęła Legia, goście bez zmian, w Arce jedna roszada, no i gdynianie muszą też grać w "10" po czerwonej kartce, w konsekwencji dwóch żółtych dla Sieberta
46'
szybka akcja Legii, Gol dograł w pole karne do Radovicia, strzał Serba obronił Moretto
49'
[0:3] LEGIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kucharczyk. Arka nadziała się na kontrę. Vdorljak wypuścił sam na sam Radovicia ten jednak mając tylko Moretto nie strzelał, a wyłożył piłkę Kucharczykowi, który miał strzał na pustą bramkę
51'
kolejna piłka za plecy Wilczyńskiego, dobrze, że podanie Cabrala przeciął Szmatiuk
53'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wilczyński, w jego miejsce wchodzi Zawistowski.
Cracovia prowadzi już 2:0, drugiego gola w 52. minucie strzelił Suworow
54'
strzał Nolla, ale niecelny
55'
LEGIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Vrdoljak, w jego miejsce wchodzi Borysiuk.
w Bytomiu Polonia przegrywa nadal 0:1, a ponadto grać będzie w "10"
59'
znów Radović pod bramką Arki, zdołał oddać strzał mimo że był przy nim Szmatiuk, ale tym razem uderzył niecelnie
59'
strzał z dystansu Zawistowskiego, ale mocno niecelny
60'
brawa dla Moretto, poza polem karnym zabrał piłkę Radoviciowi, a potem jeszcze "kiwnął" Cabrala
61'
[0:4] LEGIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kucharczyk. Kapitalny strzał z woleja legionisty po dośrodkowaniu Manu
62'
widownia gwizdami skwitowała klub kibica Arki, który próbował włączyć się z dopingiem, a właściwie z krytyką piłkarzy, choć wcześniej wcale nie pomagał zespołowi
63'
mamy przyśpiewkę znaną z meczu z Ruchem "W Gdyni bez zmiany, w tym klubie rządzą barany"
64'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Glavina, w jego miejsce wchodzi Budziński, który zagra pierwszy raz w tym sezonie
65'
po dosrodkowaniu z wolnego Bożoka strzelił Noll, piłka obok słupka
65'
Kucharczyk wpakował piłkę głową do siatki po dośrodkowaniu Manu, ale bramki nie będzie, bo sędzia odgwizdał spalonego
66'
LEGIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gol, w jego miejsce wchodzi Wolski.
67'
[1:4] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Szmatiuk. Po dośrodkowaniu z rogu Bożoka piłka trafiła w Rozicia, a następnie pod nogi Szmatiuka, który zdobył gola
69'
[2:4] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Szmatiuk. Tym razem kapitan Arki celnie strzelił po dograniu Labukasa
71'
na stadionie mecz ogląda 7580 kibiców
71'
na trybunach wyraźny rozłam, gdy "Górka" chciała się włączyć z okrzykiem "piłka nożna dla kibiców" została wygwizdana
72'
doping dla Arki prowadzony jest z bocznych trybun
75'
Radović tym razem dograł do Wolskiego, ale ten spudło
77'
Żółtą kartką został ukarany Moretto (ARKA), który zwlekał z rozegraniem piłki, tym samym Brazylijczyka zabraknie we Wrocławiu, bo został ukarany po raz czwarty
80'
zderzyli się Rozić z Zawistowskim, obaj wymagają pomocy
w Bytomiu Polonia przegrywa już 0:2
83'
obaj gdynianie z rozbitymi i krwawiącymi twarzami opuścili boisko, Arka grać będzie na razie w ósemkę!
83'
Legia oddała piłkę Arce
85'
[2:5] LEGIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Borysiuk. Arka w ósemce nie dała rady po asyście Kucharczyka
85'
Arka skończy mecz w ósemkę!
88'
Skaba z trudem broni strzał Labukasa
89'
Skaba przepuścił piłkę po strzale Nolla, ale zdołał ją jeszcze złapać nim minęła ona linię bramkową
90'
LEGIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Manu, w jego miejsce wchodzi Szałachowski.
90'
sędzia doliczył trzy minuty
90+1
strzał Ivanovskiego, ale niecelny
90+3
koniec meczu
ARKA PRZEGRAŁA 2:5 Był to ostatni mecz w Gdyni w ekstraklasie w tym sezonie. Szansy na utrzymanie trzeba szukać w niedzielę we Wrocławiu.
Przed Arką jest Cracovia, która wygrała aż 3:0 z Jagiellonią, a tabelę zamyka Polonia, pokonana w Bytomiu przez Lecha 1:2

Trenerzy po meczu:
MACIEJ SKORŻA: Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale kluczowym momentem całego meczu było zagranie Cabrala do Radovica, co dało nam w efekcie bramkę Manu. Później graliśmy przede wszystkim bezpiecznie, zdyscyplinowani taktycznie. Druga bramka już zupełnie nas uspokoiła, ale w przerwie motywowaliśmy się, żeby grać dalej do przodu, szukać kolejnych szans i tak ten mecz później wyglądał. Moment dekoncentracji i tracimy dwie bramki, co przy takiej sytuacji na boisku nie ma prawa się zdarzyć i położyło duży cień na całe spotkanie w naszym wykonaniu.
Dziś w Arce słabiej funkcjonowały boki obrony i dlatego nasze akcje oskrzydlające okazywały się bardzo skuteczne. Radović to klasowy zawodnik i dlatego bezbłędnie wykorzystywał każdy błąd swoich rywali.
Drużyna złapała pewien rytm, od finału Pucharu Polski zawodnicy zaczęli grać po prostu spokojniej na boisku, a jako całość gramy ciekawą piłkę. To nie jest przypadek, widocznie ten zespół potrzebował ciut więcej czasu, niż nam się wszystkim wydawało. Gra Legii w tym sezonie to typowy przypadek drużyny w budowie. Naszym celem jest tytuł wicemistrza Polski
.

FRANTISEK STRAKA: Mieliśmy wszystko we własnych rękach. Futbol to gra błędów, tu decyduje głównie jakość, a dziś było widać dużą różnicę pomiędzy obiema drużynami. Naszym planem było nie pozwalać grać sobie za plecy, a tymczasem popełniliśmy zbyt dużo błędów i dawaliśmy okazję Legii do strzelania bramek. Przy stanie 1:0 dla gości mieliśmy szansę wyrównać i przy remisie ten mecz mógłby się potoczyć inaczej. Wydaje mi się, że kluczowym momentem była czerwona kartka dla Mateusza. Nie mogłem uwierzyć w to, co się stało, bo to nie była jakaś groźna akcja wyprowadzana na naszą bramkę. Zachowanie Sieberta była całkowicie nieodpowiedzialne, bo przecież wiedział, że miał żółtą kartkę i musiał sobie zdawać sprawę, czym może się skończyć takie zagranie. Jednak sędziemu również dziś wyraźnie zabrakło wyczucia i muszę przyznać, że jestem bardzo rozczarowany jego decyzjami. Sytuacja nasza jest bardzo trudna, ale walka o utrzymanie jeszcze się nie skończyła.

Widzew Łódź - Lechia Gdańsk 1:0 (1:0)
, Cracovia - Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0), Korona Kielce - Górnik Zabrze 1:0 (0:0), Polonia Bytom - Lech Poznań 1:2 (0:1), Polonia Warszawa - PGE GKS Bełchatów 0:0, Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 1:2 (1:2), Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 0:3 (0:1).

Opinie (599) ponad 20 zablokowanych

• (2)

megafon i mazan zrobili sobie z arki niezly biznes

• 16 3

• Co ty wypisujesz za bzdury!!Ten drugi koniec z końcem ledwo wiąże. (1)

• 3 0

• do zobacz sobie jakom furom jezdzi tez bym chciał

• 0 0

• Arki juz praktycznie nie ma. (1)

Nie ma Rysia. Nie ma kasy. Śmieszny wyciągnięty za uszy do ekstraklasy klubik wraca gdzie jego miejsce. Na "pięknym" stadionie pozostaną wspomnienia o "lidze mistrzuff" i "wspaniałych" bojach w najwyższej lidze.

Derby z Lechią? Jest takie rodzime powiedzenie - nie dla psa kiełbasa.

• 3 1

• jak już kibice z zegara krzyczą do kibiców z torów wy.....alać to jest już coś nie tak, jacy kibice taka drużyna, jedno co mi się podobało to, że tym klubem rządzą barany, a klub mógłby zarabiać takie pieniądze na kibicach, nie kibolach co ich na kiełbaskę i kolę nie stać na stadionie tylko chleją tanie browary przed. ja byłem z kumplem i zostawiliśmy ok 100 zł, bilety plus napoje itp. żal, że nikt nie potrafi tego wykorzystać. a piłkarzom powinno być wstyd, orkan rumia gra lepiej.

• 1 0

• Górką powinien zając się Urząd Skarbowy co to lewe zbieranie kasy, kto ją rozlicza

gdzie te puszki dla niepełnosprawnych, może w pubie w Łebie?

• 3 0

• WYRYWACZE KIBLI (2)

Po meczu każdy z trabką w ręku, wyłapywał z liścia !!!!

• 11 1

• buhahah (1)

chcialbym to zobacyc cwaniaku z torów... zrobilo mi sie przykro pod stadionem bo byl moment ze chcialem z wami jechac jak z betonami :(... a jest tylko jedna ARKA...

skończcie tutaj pisać głupoty bo sie osmieszacie przed betonami.
      jeden z gorki, bez wuwuzeli, ale w pelni szanujacy podjete decyzje.

• 0 17

• czyje decyzje - jednego czy dwóch prowodyrów?

to początek końca poprostu przegieliście pałę - trzeba było brac łyżeczką a tak przyjdzie walec i wyrówna.

• 0 0

• Lechia i Arka

Arka wygra we Wrocławiu
    Ruch zremisuje z Jagiellonią
    Lechia pokona Zagłębie
    Po sezonie konieczne wzmocnienia!(dobry rozgrywający i napadzior)
    Ara się utrzymuje a Lechia walczy w LE
    Jeżeli Ara polegnie we Wrocławiu a Ruch nie pokona lub nie wyszarpie remisu z Jagą to i tak uważam sezon dla Lechii za udany.
    W przyszłym roku powalczymy o mistrza i o puchary!
    Mam jednak przeczucie,że ara ogra Śląsk.

• 0 0

• Kupiłem synowi karnet na cały sezon, co chwile posłusznie zanosił kasę na

"dodatkowe" rzeczy ale koniec z tym - teraz wiem na co idzie ta dodatkowa kasa, nie pozwolę żeby kilku cwaniaczków naciągało dzieciaków na swój biznes pod płaszczykiem kibicowania. To do innych ojców, nie pozwólcie żeby wasi synowie utrzymywali błyszczące dresy.

• 4 0

• Wiele razy nawrzucałem tu piłkarzom i działaczom ale jak chłopaki strzelili TE 2 gole (1)

zrozumiałem, że to tylko ludzie i aż ludzie. Te 2 bramki uważam za NAJCENNIEJSZE w całym sezonie i każdy kto ma trochę oleju zrozumie mnie. Jeśli ktoś chce tylko wygrywać niech pogra sobie w PESA, są jeszcze inne wartości jak wola walki i przykładna postawa. To nie sztuka wygrywać 11 klasowymi piłkarzami, sztuką jest przy stanie 0:4 i w osłabieniu dać opór silniejszemu, żeby nie mógł wlec ciała wokół murów Troi. Za to chłopakom dziękuję - na tym polega ARKA. Grupa najemników pokazała co to jest team spirit. Szkoda, że pewna grupa kibiców nie ma okazji rozumieć prostych ludzkich wartości i nie odróżnia ducha sportu i walki od manipulacji. ARKA to piłkarze walczący jak Gladiatorzy, a nie dzieciaki z piszczałkami błądzące we mgle politycznych i prywatnych wirów, ale szczęśliwie są jeszcze kibice dostrzegający w przegranej zwycięstwo walczącego Człowieka. Jeszcze raz gratulacje dla Piłkarzy za postawę.

• 0 2

• Na początku rundy pisałem że Arka do spadku.

Fajnie że dostrzegasz te światełko wtedy kiedy już ono gaśnie. Polak mądry po szkodzie, nie inaczej Arkowiec. W sumie to nikt z was nie wie jaka była kasa na ekstraklasę bo jeśli to było faktycznie 18milonów zł to ktoś tu robił wały, ale jeśli ktoś tylko tak z góry rzucił sumę to oszukał kibiców. Zarząd Arki odpowiada za sytuację kadrową bo zarząd załatwia kasę.
      Ktoś tu kogoś roluję.
      Co do Lechii szanse jeszcze są, ale wolałbym żeby Lechia wywalczyła przepustkę do europy za rok. Za dużo Lechii przytrafia się słabych meczy, albo chimerycznej gry. Wąska kadra nie pozwala grać na trzech frontach PP, Liga i UEFA. Nie sztuką jest odpaść z Azerami czy innymi asami. Puchary tak ale za rok może dwa jak powstanie baza z 12 boiskami itp.