Rugbiści Arki zakończyli rundę zwycięstwem

28 czerwca 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Arka Rugby

Rafał Kwiatkowski zaliczył w niedzielę trzy przyłożenia. Rafał Kwiatkowski zaliczył w niedzielę trzy przyłożenia.

Na zakończenie zmagań w grupie mistrzowskiej rugbiści Arki pokonali na Narodowym Stadionie Rugby Budowlanych Łódź 31:23 (7:8). Dla obu drużyn wynik ten nie miał znaczenia, gdyż w kolejną niedzielę spotkają się na tym samym stadionie w finale ekstraligi.

Punkty dla Arki: Kwiatkowski 15, Banaszek 6), Wojaczek 5, Plichta 5
Punkty dla Budowlanych: Sokhadze 8, Karpiński 5, Matyjak 5, Kozakiewicz 5

ARKA: Kwiatkowski, Wojaczek, Bysewski, Podolski (49 Zdunek), Łomakin, Grabowski, Bartoszek (49 Korbolewski), P. Dąbrowski (54 Bojke), Szostek (70 Szyc), Banaszek, Plichta, Szrejber, Zaradzki, Simionkowski, T. Stępień (58 M. Dąbrowski)

Budowlani: Kościelski (Szulc 65), Pędziwiatr, Grabski (41 Plich), Urbaniak, Karpiński, Majcher (Rowiński 27), P. Stępień (73 Szczukowski), Chkhikvadze (Kowalewski 17), Abashidze (Wilczyński 41), Sokhadze, Orłowski (Similski 41), Grabowskyj, Kaniowski (Żórawski 47), Matyjak, Kozakiewicz

Dla obu drużyn niedzielne starcie było przedsmakiem finału. Odbędzie się on 5 lipca na Narodowym Stadionie Rugby. Dla łodzian był on jednak o tyle ważny, że zagrają na sztucznej, a nie naturalnej murawie. Choć rugbiści Budowlanych tuż przed meczem twierdzili, że nie ma to dla nich znaczenia.

Trener Arki Maciej Stachura zapowiedział przed niedzielny starciem wystawienie najmocniejszego składu. Jego zdaniem tylko regularna gra może wpłynąć pozytywnie na rugbistów. Z drugiej strony zaznaczał, że ma kilka wariantów taktycznych przygotowanych na finał, których nie ma zamiaru pokazywać w ostatnim meczu drugiej rundy zmagań ekstraligi.

Przeciwnicy także nie zamierzali grać na sto procent. Choć w pierwszej połowie przeważali nad Arką.

- Słabo zagraliśmy w pierwszej połowie. Popełniliśmy dużo błędów. Na szczęście po zmianie stron wypadliśmy trochę lepiej. Ale trener rywali postanowił szybko dokonać zmian i nie grał najmocniejszym składem. My odpowiedzieliśmy jednak tym samy. Cieszymy się z wygranej, ale z drugiej strony wiem, że mamy dużo do poprawienia - mówi Stachura.

- Generalnie sprezentowaliśmy rywalom dużo karnych. Dlatego wiem, że musimy poprawić dyscyplinę na boisku. Do tego słabo graliśmy nogą. To sprawiało, że oddawaliśmy inicjatywę Budowlanym, a gra w pierwszej części meczu toczyła się na naszej połowie. Rywale grali także piłki za nasze plecy i to także dawało im przewagę - dodaje.

Gdynianie przegrywali już 0:8, ale dzięki przyłożeniu jeszcze przed przerwą zdołali zmniejszyć stratę. Po zmianie stron to oni przejęli inicjatywę i nawet zapewnili sobie bonusowy punkty. Pod koniec meczu grali jednak ze stratą jednego zawodnika, a rywale zbliżyli się do nich punktowo.

- Paru zawodników skarżyło się na urazy. Na ławce rezerwowych nie miałem już zmienników i zdecydowaliśmy się nie ryzykować zdrowia rugbistów i zagrać w 14 - kończy Stachura.

• Grupa mistrzowska
  • LECHIA GDAŃSK - OGNIWO SOPOT 34:19 (24:7)
  • ARKA GDYNIA - Master Pharm Budowlani Łódź 31:23 (7:8)
  • Grupa spadkowa
  • Juvenia Kraków - Pogoń Siedlce 26:27 (13:11)
  • Orkan Sochaczew - Posnania 17:12 (8:9)