Wiadomości

stat

Grad goli na inaugurację Gdyńskiej Ligi Szóstek

Już na inaugurację wicemistrzowie (na zdjęciu) zmierzyli się z mistrzami poprzedniej edycji.
Już na inaugurację wicemistrzowie (na zdjęciu) zmierzyli się z mistrzami poprzedniej edycji.

Ponad 200 goli strzelono podczas inauguracyjnego tygodnia zmagań w Gdyńskiej Lidze Szóstek. Na boiskach TKKF Checz najskuteczniejsi na razie są II-ligowcy z drużyny Łuktel, którzy w dwóch spotkaniach zaaplikowali rywalom 28 bramek!

.

W piątej edycji rozgrywek bierze udział rekordowa liczba 54 zespołów. Grają one na trzech poziomach rywalizacji. Najbardziej zacięte mecze toczą piłkarze w ekstraklasie, choć i tutaj zdarzają się dwucyfrówki. Pierwszym liderem została FC Chylonia, która rozbiła Elizjum 10:5. Największy udział w tej wygranej mieli Oskar Kępczyński i Krzysztof Idzi, którzy solidarnie po trzy razy pokonali bramkarza rywali.

Od razu na inaugurację doszło po pojedynku mistrza i wicemistrza poprzedniej edycji. Ekipa Zmarnowane Talenty jeszcze raz udowodniła wyższość nad SKOK Stefczyka, tym razem wygrywając 4:2.

Udanie do elity wprowadził się Ejsmond Club. Beniaminek pokonał Enerpolem Gdynia 8:5. Połowę goli dla zwycięzców zdobył były kapitan Arki, Grzegorz Niciński, któremu dzielnie sekundował Michał Posmyk, dokładając trzy trafienia.

W I lidze tabelę otwiera Elektrociepłownia, która rozgromiła AKP Klimat Chylonia 11:2 po m.in. czterech bramkach Macieja Kosickiego. Równie skuteczni, ale gorzej broniący na inaugurację okazali się piłkarze Checzy, którzy odprawili Tsunami z wynikiem 11:4. Natomiast w indywidualnej klasyfikacji snajperowi lidera dorównał jeszcze Radosław Rosa, który zaliczył cztery trafienia dla Barcelony, w wygranym spotkaniu z FC Witomino 9:3.

O to, że w 29 meczach pierwszego tygodnia padło aż 235 goli najbardziej starali się II-ligowcy, którzy rywalizują w dwóch grupach. Wspomniany Łuktel gromił kolejno zespoły: Podaj Piłkę 15:6 i Leśnych Dziadków 13:2. Dla zwycięzców sześć goli zdobył Przemysław Stolc, a po pięć zaliczyli Bartosz Panasiuk i Michał Janiak.

To bardzo dobre wyniki, ale bledną one, gdy przywołamy bilans Piotra Rutkowskiego. Najlepszy snajper Oldboys Chylonia sezon rozpoczął od 11 bramek w dwóch meczach.

Najczęściej bramkarze sięgali do siatki w konfrontacji grupy B II ligi, w której Multi Dom rozgromił Spartakusa 18:8. Pokonanym na nic zdała się skuteczność Jana Strękowskiego, autora pięciu trafień. O jednego gola mniej strzelił najcelniej kopiący wśród zwycięzców Mateusz Wojciechowski.

Opinie (6)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane