Grad medali w mistrzostwach Polski seniorów

23 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Trener Radosław Laskowski i Katarzyna Furmanek odbierają medale za zwycięstwo w kategorii do 78 kilogramów. Trener Radosław Laskowski i Katarzyna Furmanek odbierają medale za zwycięstwo w kategorii do 78 kilogramów.

Piętnaście medali przywieźli z Lubonia koło Poznania trójmiejscy judocy. Podczas rozgrywanych tam mistrzostw Polski seniorek i seniorów po złote medale sięgnęli reprezentanci AZS AWFiS Gdańsk: Zuzanna Pawlikowska, Katarzyna Furmanek i Tomasz Domański. Gdański klub wygrał w klasyfikacji medalowej zdobywając dziewięć krążków. Pięć padło łupem Wybrzeża Gdańsk, a jeden wywalczyła Flota Gdynia.

Najważniejsze krajowe zawody zostały wręcz zdominowane przez gdańskich zawodników. AZS AWFiS wygrał klasyfikację medalową i punktową, a tytuły mistrza Polski wywalczyli: Katarzyna Furmanek w kategorii do 78 kilogramów, Zuzanna Pawlikowska (-52 kg) oraz Tomasz Domański (Open). Ten ostatni sięgnął także po brąz w kategorii do 100 kg.

Łącznie podopieczni Radosława LaskowskiegoMarka Adama zdobyli 9 medali (3 złote, 2 srebrne i 4 brązowe) i w klasyfikacji medalowej wyprzedzili GKS Czarnych Bytom, UKSJ Olsztyn i Gwardię Wrocław. Na podium pięciokrotnie stawali judocy drugiego gdańskiego klubu - Wybrzeża, a srebrny krążek dla gdyńskiej Floty w najlżejszej kategorii (do 48 kg) wywalczyła Kinga Kubicka.

To nie koniec dobrych wiadomości. W walce o kolejne sukcesy w mistrzostwach Polski będziemy mogli dopingować naszych zawodników w Gdańsku, gdyż AZS AWFiS wygrał konkurs na organizację przyszłorocznej imprezy.

Finałowa walka Zuzanny Pawlikowskiej w kategorii do 52 kg.

Medale dla Trójmiasta w mistrzostwach seniorek i seniorów w judo w Luboniu.