stat
Impreza już się odbyła

Grand Prix City Trail

  • niedziela, 22 marca 2015
  • Gdynia, Mały Kack
  • 20 zł, w przedsprzedaży  15

Startuje cykl biegów przełajowych Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL. Do udziału zachęca Beata Sadowska.
Grand Prix CITY TRAIL to największy cykl biegów w Polsce. Zawody odbywają się w 10 lokalizacjach. W Trójmieście zawody będą organizowane już trzeci rok. Poprzednie edycje odbywały się pod nazwą Grand Prix zBiegiemNatury.

CITY TRAIL to jesienno-zimowe przełajowe zawody na dystansie 5 km. - Skąd 5 km? Z jednej strony jest to dystans zachęcający dla początkujących biegaczy, z drugiej przyciąga doświadczonych zawodników, którzy nasze biegi traktują jako mocne treningi, sprawdzające aktualną formę - podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator zawodów.

Cykl Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL tworzą Gdańsk i Gdynia, stąd zawody będą odbywały się na zmianę w tych dwóch miastach. Gospodarzem pierwszego biegu w edycji będzie Gdańsk. Zawody będą organizowane - podobnie jak w ubiegłym roku - w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w okolicy AWF. Biegacze pobiegną tą samą trasą. Z kolei trasa w Gdyni uległa zmianie. W edycji 2014/2015 biegi będą odbywać się w dzielnicy Mały Kack.

Do udziału w leśnych zawodach zachęca dziennikarka, biegaczka i propagatorka biegania - Ambasadorka Grand Prix CITY TRAIL - Beata Sadowska: - City Trail czyli to, co lubię. Bieganie w zieloności. W mieście, ale w lesie. Można obudzić nie tylko mięśnie. Można podglądać naturę. Można wystawić twarz do słońca i pędzić przed siebie.

Polecam.

Elektroniczne zapisy odbywają się na stronie www.citytrail.pl. Do pierwszego biegu w Trójmieście można zapisać się do czwartku, 16 października, do godz. 23:59. Osoby, które nie zdążą w tym terminie, mogą dopisać się do listy startowej w dniu zawodów. Wysokość opłaty startowej jest uzależniona od terminu płatności. W przypadku osób, które zapiszą się przez internet najpóźniej do końca dnia w niedzielę poprzedzającą bieg opłata wynosi 12,5 zł. Jeśli bieg zostanie opłacony najpóźniej do końca dnia w czwartek przed imprezą za start trzeba będzie zapłacić 15 zł. W dniu biegu opłata wyniesie 20 zł. Identyczna zasada będzie obowiązywać przed każdym z sześciu biegów.

Klasyfikacja końcowa jest tworzona na podstawie wyników 4 najlepszych startów (stąd, aby być sklasyfikowanym należy wziąć udział w co najmniej 4 z 6 biegów w danym mieście). Również pamiątkowe medale są wręczane osobom, które ukończą co najmniej 4 biegi. Jeśli ktoś nie nastawia się na walkę o nagrody, ale chce dostać pamiątkowy medal - może startować w różnych miastach - ważne, aby wziął udział w 4 biegach.


To jeszcze nie wszystko. Cykl jest kierowany także do dzieci i młodzieży - przed biegiem głównym odbywają się biegi CITY TRAIL Junior - na dystansach od 300 m do 3 km. Zapisy do biegów dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu biegu w biurze zawodów. Opłata startowa to symboliczna złotówka, uiszczana w dniu biegu. Cykl CITY TRAIL Junior został objęty patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Terminy biegów w Trójmieście to: 23 listopada (Gdynia), 28 grudnia (Gdańsk), 18 stycznia (Gdynia), 22 lutego (Gdańsk), 22 marca (Gdynia). W ciągu kilku tygodni od zakończenia cyklu zawodów odbędzie się ceremonia podsumowania z wręczeniem nagród i pamiątkowych medali.

Na mapie Grand Prix CITY TRAIL 2014/2105 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław.
Szczegółowe informacje o cyklu oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku.


Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij
11.07 g.15.00
ŁKS Łódź
11.07 g.16.00
Juvenia Kraków
11.07 g.16.30
Unia Tarnów
11.07 g.17.30
Jantar Ustka
12.07 g.17.30
Lech Poznań
08.07 g.20.00
Lech Poznań
04.07 g.20.00
Cracovia
03.07 g.20.30
Korona Kielce
28.06 g.15.00
Jagiellonia Białystok