stat
Impreza już się odbyła

Grand Prix City Trail

W niedzielę, 10 marca na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdyni odbędzie się szósty - ostatni w sezonie 2018/2019 bieg w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Trójmieście. Elektroniczne zapisy do imprezy trwają do końca dnia w środę, 6 marca. Podsumowanie edycji z rozdaniem pamiątkowych medali i nagród jest zaplanowane na 2 kwietnia.

Kończąca się właśnie edycja cyklu CITY TRAIL rozpoczęła się w Trójmieście w pierwszy weekend października 2018. W kolejnych miesiącach zawodnicy rywalizowali w przeróżnych warunkach - na ścieżkach nie brakowało błota, kałuż i lodu. Biegi zostały rozegrane na dwóch, 5-kilometrowych trasach - jedna z nich poprowadzona jest ścieżkami TPK w Gdyni (Mały Kack), a druga - w okolicach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Niedzielny bieg odbędzie się w Gdyni.

Harmonogram wszystkich biegów:
godz. 08:30 - otwarcie biura zawodów
godz. 09:30 - zbiórka najmłodszych Uczestników biegów Junior - kategorie D0 i D1 (ok. 300 m)
godz. 09:50 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D2 (ok. 600 m)
godz. 10:10 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D3 (ok. 1km) i D4 (ok. 2 km)
godz. 11:00 - start biegu głównego na 5 km


Najlepszą w sezonie okazała się Ewelina Paprocka, który jest już pewna zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Rywalizacja wśród mężczyzn jest nieco bardziej zacięta - na ostateczny triumf nadal mają szansę Filip Janowski oraz Robert Sadowski. CITY TRAIL charakteryzuje się ciekawą formułą podsumowania edycji. Nie odbywa się ono w dniu ostatniego biegu, ale na oddzielnej, siódmej imprezie. W tym roku dekoracja jest zaplanowana na 2 kwietnia w Sali Kongresowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (początek o godz. 18:00). Tego dnia wszyscy, którzy ukończą co najmniej cztery biegi otrzymają pamiątkowe medale, a najszybsi - nagrody.

- CITY TRAIL jest moją motywacją, żeby choć raz w tygodniu pobiegać. Mam na koncie jeden półmaraton, ale obecnie startuję tylko w CITY TRAIL. W zawodach biegają też moje dzieci - łącznie jest nas czworo. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na galę, podczas której otrzymamy medale! Żałujemy, że zawody CITY TRAIL odbywają się tylko jesienią i zimą, chętnie biegalibyśmy tutaj przez cały rok - mówi Barbara Hałacińska, jedna z uczestniczek imprez CITY TRAIL.

Start niedzielnego biegu jest zaplanowany na godzinę 11:00. Biuro zawodów będzie działać od godz. 8:30 (skraj ulicy Spokojnej w Gdyni). W ramach imprezy odbędą się także zawody dla dzieci i młodzieży - CITY TRAIL Junior - na dystansach od 300 m do 2 km. Rozpoczną się one o godz. 9:30.

LOKALIZACJA

- Wspierając CITY TRAIL chcemy zachęcić Polaków do większej aktywności fizycznej, a także do częstszego spędzania czasu w gronie rodzinnym. Dlatego cieszy nas rosnąca popularność biegów również wśród najmłodszych. Uczestnicząc w zawodach dzieci mogą wyrabiać w sobie zdrowe nawyki, które będą im towarzyszyły przez całe życie - mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Opłaty startowe wynoszą: w biegu na 5 km - 20 zł (przy płatności elektronicznej) lub 30 zł (w
dniu imprezy) oraz 5 zł w biegach dla dzieci (bez względu na to, kiedy dokonujemy opłaty). Przy okazji CITY TRAIL, każdy zapisujący się przez internet może wesprzeć Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, która pomaga krzywdzonym dzieciom.

CITY TRAIL to cykl ogólnopolski, w którym uczestniczą (poza Trójmiastem): Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztynem, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Warto śledzić także profil imprezy na Facebooku.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
08.04
King Szczecin
0:0 mecz odwołany
11.04
0:0 mecz odwołany
Anwil Włocławek
11.04
HydroTruck Radom
0:0 mecz odwołany
15.04
0:0 mecz odwołany
Stelmet Enea BC Zielona Góra
19.04
0:0 mecz odwołany
MKS Dąbrowa Górnicza
05.04
MKS Dąbrowa Górnicza
0:0 mecz odwołany
04.04
Enea Astoria Bydgoszcz
0:0 mecz odwołany
30.03 g.17.30
HydroTruck Radom
29.03 g.15.00
Legia Warszawa
24.03 g.20.30
Polski Cukier Toruń