Wiadomości

Mitrosz w sobotę zakończy karierę

UKS Jantar Gdynia

Joanna Mitrosz jako jedyna polska gimnastyczka zdobyła tytuł mistrzyni kraju w wieloboju siedem razy z rzędu.
Joanna Mitrosz jako jedyna polska gimnastyczka zdobyła tytuł mistrzyni kraju w wieloboju siedem razy z rzędu. fot. Maciej Warowny/Trojmiasto.pl

Joanna Mitrosz żegna się z gimnastyką artystyczną po blisko 20 latach spędzonych na planszy. W sobotę o godzinie 17:00 w Szkole Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Władysława IV 54 gdynianka oficjalnie zakończy karierę. Uroczystość mieć miejsce podczas Grand Prix Polski, w którym zaprezentują się następczynie podopiecznej Alicji Urbaniak. Wstęp dla publiczności bezpłatny.ZOBACZ BIOGRAM GIMNASTYCZKI

-Rozpoczęło się od anonsu w gazecie o naborze do sekcji gimnastycznej, który przeczytał tata - wspomina Joanna Mitrosz, która w ostatnich latach była gwiazdą i twarzą polskiej gimnastyki artystycznej. Ponadto cieszyła się dużą popularnością w naszym regionie, o czym najlepiej świadczą wysokie miejsce w rozmaitych plebiscytach, a za ostatni rok zwycięstwa w skali województwa i miasta.

GALA GDYŃSKIEGO SPORTU 2012 - ZDJĘCIA I WYNIKI

W krajowej gimnastyce artystycznej Mitrosz ustanowiła rekord, który zapewne przetrwa długie lata. Gdynianka była mistrzynią Polski w wieloboju siedem razy z rzędu! Ta sztuka nie udała się żadnej innej zawodniczce przed nią.

-Jestem jedną ze starszych zawodniczek w olimpijskiej stawce. Te 17 lat startów odczuwają moje stawy i ścięgna. Czuję przygotowania do Londynu w nogach - mówiła nam przed drugim w karierze występem na igrzyskach. Mogła do nich trenować już od września 2011 roku, gdyż już wtedy, jako pierwszy sportowiec z Trójmiasta, zdobyło prawo występu w Londynie.

NAJWIĘKSZY MIĘDZYNARODOWY SUKCES JOANNY MITROSZ

W 31. mistrzostwach świata, które rozgrywano w Montpelier, podopieczna Alicji Urbaniak odniosła największy sukces na zagranicznych planszach. W wieloboju uplasowała się na ósmym miejscu.

Niewiele brakowało, aby to osiągnięcie zawodniczka UKS Jantar przebiła na igrzyskach olimpijskich. Na półmetku olimpijskiego finału była szósta. W końcowej klasyfikacji uplasowała się jednak trzy lokaty niżej.

DRUGI START OLIMPIJSKI

W sobotę o godzinie 17:00 w hali, na której wylała najwięcej potu na treningach, Mitrosz oficjalnie zakończy karierę. Kibice mają wolny wstęp do Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Władysława IV 54.

Warto wybrać się zresztą do tego obiektu wcześniej, a także następnego dnia, gdyż Gdynia gości Grand Prix Polski. W zawodach udział wezmą najlepsze krajowe juniorki i seniorki. Ponadto w układach zbiorowych zaprezentują się juniorki, które przygotowują się do mistrzostw Europy.

Program zawodów w Gdyni:
SOBOTA
10:00-14:30 starty juniorek indywidualne i układy zbiorowe
14:30 - uroczyste otwarcie zawodów
14:45 - 16:15 starty seniorek
17:00 - uroczyste zakończenie kariery Joanny Mitrosz

NIEDZIELA
9:30-12:45 starty juniorek i seniorek
13:00 zakończenie i nagrodzenie zawodniczek

Opinie (7) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane