Impreza

Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
20 lipca 2014 (niedziela)
godzina:
17:00
miejsce:

Stadion Leśny  mapa

adres:
Sopot, Józefa Wybickiego 48/50
bilety:
wstęp wolny

Ponad 60 lat temu Janusz Sidło rzucał oszczepem - jako pierwszy Europejczyk - ponad 80 metrów. Mimo upływu lat, właśnie ta odległość wciąż stanowi w lekkiej atletyce magiczną barierę, którą przekroczyć niełatwo. Podczas XVII Grand Prix Sopotu im. J. Sidły rywalizacja w memoriałowej konkurencji powinna należeć do najbardziej ekscytujących dla kibiców, którzy 20 lipca odwiedzą Stadion Leśny w Sopocie.Tegoroczny "Sidło" rozgrywany w randze Lekkoatletycznego Pucharu Polski, zyskuje na znaczeniu także dzięki temu, że będzie przedostatnią okazją do wywalczenia minimum na Mistrzostwa Europy w Zurychu. Sopockiej publiczności zaprezentują się zatem ci, którzy o kwalifikacje będą się jeszcze ubiegać, jak i ci, którzy już śpią spokojnie. Na pięknie położonym w niecce Doliny Owczej obiekcie zobaczymy m.in. zawodników Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Karolina Tymińska, Anna Rogowska i Patryk Dobek start w biało-czerwonej reprezentacji zagwarantowali sobie na początku sezonu letniego, dlatego występ w mityngu potraktują jako ważny sprawdzian przed europejskim czempionatem.

W tegorocznych zawodach rozegranych zostanie 17 konkurencji i w odróżnieniu od lat wcześniejszych każdą z nich podzielono na trzy kategorie ze względu na jakość oczekiwanych wyników w zależności od obsady: national, classic, premium. Dopiero osiągnięcie konkretnych rezultatów będzie nagradzane premią w pełnej wysokości - 2500 zł. Najostrzejsze wymagania wyznaczono w kategorii premium, do której zaliczono bieg na 800 m, skok o tyczce i rzut oszczepem (wszystkie wśród mężczyzn).

Oznacza to, że w tej ostatniej konkurencji nagroda finansowa powędruje do triumfatora tylko wtedy, gdy postara się co najmniej o rzut 80-metrowy. Tyczkarzom organizatorzy poprzeczkę - nomen omen - ustawili na poziomie 5.65m. Z tą wysokością zdążyli się już uporać Paweł Wojciechowski (Zawisza Bydgoszcz) i, przede wszystkim Piotr Lisek (OSoT Szczecin). Lisek imponuje w tym roku progresją i z rezultatem 5.82m znajduje się w ścisłej czołówce na listach światowych. Do rywalizacji byłego mistrza świata z pretendentem powinno dojść właśnie w Sopocie.

Jeśli nie uda się osiągnąć wyznaczonego przez organizatora pułapu, premia za wygraną będzie dwukrotnie mniejsza. Odpowiednio mniejsze gratyfikacje przewidziano dla kategorii national i classic.

Najbardziej opłacalne byłoby ustanowienie nowego rekordu kraju seniorów. Za taki wyczyn spektakularny wyczyn SKLA zapłaci aż 5000 złotych. Ostatnio wydarzyło się to w 2008 roku, kiedy to Piotr Małachowski pokusił się o rekord Polski w rzucie dyskiem.

Integralną częścią Grand Prix Sopotu im. J. Sidły stały się Elitarne Biegi "Bursztynowa Mila". Tym razem na 1500m wychowankowie programu szkolenia ENERGA Athletic Cup będą się ścigać z rówieśnikami z całego kraju.
Początek XVII Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły w niedzielę 20 lipca o godz. 17 na Stadionie Leśnym w Sopocie. Wstęp wolny.

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
12.12.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

17.12 g.18.00
Polpharma Starogard Gdański
19.12 g.18.30
PGE Orlik Opole
20.12 g.19.00
BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski
20.12 g.19.00
Umea Udominate
22.12 g.18.00
MKS Dąbrowa Górnicza
16.12 g.18.00
Sandecja Nowy Sącz
mecz trwa
16.12 g.17.00
Orlen Wisła Płock
16.12 g.15.30
Pogoń Szczecin
14.12 g.18.00
Umea Udominate
13.12 g.19.00
PGE Turów Zgorzelec