Grubba uchronił przed kolejnymi golami

28 kwietnia 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta
Dariusz Grubba w Grudziądzu potwierdził, że może być równie silnym punktem w bramce Bałtyku jak jesienią Michał Chamera (na zdjęciu). Dariusz Grubba w Grudziądzu potwierdził, że może być równie silnym punktem w bramce Bałtyku jak jesienią Michał Chamera (na zdjęciu).

Ta kolejka miała otworzyć rundę wiosenną drugie zachodniej, ale z powodu zimy z połowy marca została przełożona na dzisiaj. Piłkarze Bałtyku zremisowali w Grudziądzu z tamtejszą Olimpią 1:1 (0:1). Bohaterem gości był Dariusz Grubba, który zwłaszcza przed przerwą obronił wiele groźnych strzałów. W najbliższą niedzielę biało-niebieskich będzie można wreszcie obejrzeć na stadionie przy ul. Górskiego.

.

Bramki
Ruszkul 41 - Trochim 75 (karny)

BAŁTYK: Grubba - Benkowski, Wasielewski (46 Zybert, 63 Siezieniewski), Martyniuk, Król - Drzymała, Trochim, Granosik, Adamus - Michałek (53 Pietrzyk), Nadolny.

Jesienią gdynianie wygrali u siebie z Olimpią aż 5:2, ale wynik nie oddawał tego co działo się na boisku, bo w Gdyni częściej przy piłce byli rywale. Tym bardziej zależało podopiecznym znanego z gry i trenowania drużyny w Lechii Gdańsk, Marcina Kaczmarka na zmazaniu tamtej "plamy".

Pierwszą groźną akcję przeprowadził jednak Bałtyk. Już w piątej minucie tylko desperacji wślizg Krzysztofa Brede, także ekslechisty uniemożliwił strzał z kilku metrów Wojciechowi Trochimowi. Sędzia nie dopatrzył się w tej sytuacji faulu.

Potem aż do przerwy groźnie było już tylko pod bramką Dariusza Grubby. Golkiper Bałtyku potwierdził, że jest godny następcą Michała Chamery, który przerwał treningi z powodu spraw rodzinnych.

Grubba doskonale bronił w pojedynku sam na sam z Paschalem Ekwueme, sparował na róg strzał zza "16" innego byłego piłkarza Lechii, Polonii i Groclinu, Mariusza Pawlaka i mimo rykoszetu uderzenie Grzegorza Domżalskiego oraz wybił na słupek piłkę po strzale głową z najbliższej odległości Piotra Ruszkula.

Szkoda, że defensywa Bałtyku nie wyciągnęła żadnych wniosków z tych sytuacji. W 41. minucie znów uciekł jej Ekwueme, Grubba odbił strzał Nigeryjczyka, ale nikt nie przeszkodził w skutecznej dobitce głową Ruszkulowi.

Drugą połowę Bałtyk rozpoczął odważnie. Mieliśmy strzały piłkarzy pozyskanych zimą Pawła Króla> i Michała Michałka, ale oba uderzenia były niecelne. Szczęście nie dopisało również kwadrans później Michałowi Benkowskiemu, który główkował obok słupka bramki Olimpii. Natomiast w 70. minucie Trochim uderzył z wolnego z 25 metrów nieznacznie obok celu.

Jednak o największym pechu może mówić Dawid Zybert. Obrońca wszedł na boisko po przerwie, a już po 18 minutach musiał poprosić o zmianę, gdyż doznał kontuzji!

Bałtyk zdołał wyrównać na kwadrans przed końcem. Strzał Trochima w polu karnym ręką zatrzymał Pawlak i sędzia podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Trochim i mimo, że bramkarz wyczuł jego intencje i rzucił się w ten róg, w który skierowano piłkę, to uderzenie było precyzyjne.

Dwie minuty później Wojtek próbował po raz drugi wpisać się na listę strzelców, ale jego strzał głową obronił Mateusz Struski. Jeszcze przed końcem gry Bałtyk wyprowadził dobrą kontrę. Atakował trzech na trzech, ale Błażej Adamus zagrał zbyt egoistycznie i stracił piłkę.

Był to trzeci mecz wyjazdowy z rzędu Bałtyku i w tej serii skompletowane zostały wszystkie wyniki (kolejno zwycięstwo, porażka, remis). W najbliższą niedzielę gdynianie wreszcie zaprezentują się własnej publiczności. O godzinie 17.00 zmierzą się z Polonią Słubice. Wynik tego spotkania można już obstawiać w naszym typerze.

Pozostałe wyniki 21. kolejki, która miała się odbyć 13. marca:
Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 3:0 (2:0), Górnik Polkowice - Ruch Radzionków 0:0, Ślęza Wrocław - Zawisza Bydgoszcz 0:2 (0:1), Raków Częstochowa - Lechia Zielona Góra 0:0, Polonia Słubice - GKS Tychy 2:0 (0:0), Elana Toruń - Czarni Żagań 1:3 (0:3), Jarota Jarocin - Tur Turek 1:0 (1:0), Nielba Wągrowiec - Unia Janikowo 2:0 (0:0).

• Niezasłużony remis (5)

1:1 to wynik lepszy niż gra. Generalnie powinno być 3:0 do przerwy dla Olimpii.....pozniej reka w polu karnym i 1:1

• 7 16

• w końcu i nam przyfarciło!!! W doliczonym czasie w Sosnowcu .W toruniu powinniśmy już w 15 min. prowadzić 3-0!! kogo to obchodzi !najważniejszy cenny punkt!!! BAŁTYK!!!!!!!!!!

• 11 2

• Ciekawe na jakim stadionie byłes?

Własnie wróciłem z meczu. Jestes chory człowieku. Naucz sie znaczenia słowa obiektywny!

• 5 1

• (1)

Nie jestem chory lecz szczery. Wystarczy spojrzeć na nagłówek artykułu - Grubba uchronił przed kolejnymi golami". Do przerwy powinno być 3:0..i nikt nie miałby pretensji. Tylko nieudolność zawodników Olimpii, m.in Ekwueme i ogromne szczęście Baltyku sprawiło, że taki jest wynik. Oczywiście należą sie jednak gratulacje za 1 pkt...w Grudziądzu nie wygrało Polkowice, Sosnowiec ani Bydgoszcz..wiec nie jest to łatwy teren.

• 4 1

• Trzeba było oglądać mecz w internecie ! wtedy miałbyś swoje zdanie!!!!

• 1 1

• było na remis

tak jak pierwsza połowa była dla Olimpii tak druga zdecydowanie dla Bałtyku- remis nie krzywdzi zadnej z druzyn. jako grudziądzanin przyznaje ze Olimpia w drugiej połowie grała jak na swoje optymalne mozliwości mizernie