Grunwald - SMS Gdańsk 24:22

3 lutego 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
- Z przebiegu gry zasłużyliśmy na remis. To był nasz najlepszy mecz w tym sezonie - zapewnia Jan Prześlakiewicz, trener SMS Gdańsk. Niestety, w Poznaniu na inaugurację rundy rewanżowej w I lidze wszystko skończyło się tak, jak w większości meczów w minionym roku. Grunwald wygrał 24:22 (9:9).

SMS:Wróbel, Romantowski - Zółtak, Stankiewicz, Jachlewski 5, Kuta 3, Nyćkowiak 1, Jeżewski 3, Rozporski, Kuczyński 4, Stefański 4, Miać 2.

Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 3:1. SMS wyrównała na 4:4 w 13 min. Od tego momentu gdańszczanie przejęli inicjatywę. Było nawet 8:6 na ich korzyść. Wynik pierwszej połowy dopiero w ostatniej minucie z karnego ustalił Rafał Walczak.

Po zmianie stron wyrównana walka trwała do stanu 14:14. Potem trzy bramki z rzędu zdobył Grunwald. - I tej przewagi rywale nie oddali. W ostatnich dwóch minutach, przy wyniku 22:24 zastosowaliśmy pressing na całym boisku, ale nie udało nam się odzyskać piłki. Szkoda punktów tym bardziej, że graliśmy bardzo dobrze, zwłaszcza w obronie. Szczególnie żal okresu gry w przewadze liczebnej, którego nie wykorzystaliśmy oraz systuacji sam na sam z bramkarzem Marcina Miacia - mówi gdański szkoleniowiec.

Pozostałe wyniki 14. kolejki:
MKS Końskie - Gwardia Opole 34:27, Miedź Legnica - AZS Politechnika Radom 31:23, Wolsztyniak Wolsztyn - AZS AWF Biała Podlaska 18:20, Kasztelan Sierpc - Wisła II Płock 23:20, Viret Huta
Zawiercie - Traveland Jurand Olsztyn 26:24, Eltast Radom - MTS Chrzanów (zakończył się po zamknięciu tego wydania).

1. Gwardia 24:4 391-327
2. AZS AWF 22:6 336-294
3. Grunwald 20:8 353-327
4. Eltast 17:9 353-337
5. Wisła II 15:13 345-345
6. Miedź 14:14 336-342
7. Traveland 13:15 335-319
8. Politechnika 13:15 380-378