Grunwald - SMS Gdańsk 31:22.

18 listopada 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Po raz kolejny po meczu I-ligowych piłkarzy ręcznych SMS Gdańsk można było usłyszeć: - "wynik gorszy niż gra". Co gorsza, podopieczni Jana Prześlakiewicza nie tylko przegrali w Poznaniu z Grunwaldem 22:31 (10:12), ale do domu wrócili mocno porozbijani. Bartosz Kuczyński nie dokończył pojedynku z powodu urazu łuku brwiowego, a Daniel Żółtak ma kontuzjowane kolano.

Skład SMS-u: Romatowski, Kubiszewski - Niedośpiał 5, Jachlewski 1, Szulc 2, Kondera 1, Prokop 2, Gozdur 9, Nyćkowiak 1, Miać, Kuczyński 1, Rozporski, Żółtak 1, Kuta.

Pierwszy kwadrans należał do gospodarzy, ale nie udało im się uzyskać większej przewagi niż 1-2 bramki. Do pierwszego bramkowego remisu doszło przy wyniku 7:7. Po chwili Krzysztof Gozdur poprawił na 8:7. Drugie, ale jak się później okazało, ostatnie prowadzenie dla SMS uzyskał Paweł Prokop (9:8). Do 44 min utrzymywała się różnica sprzed przerwy - Grunwald prowadził tylko 18:16.

- Potem posypały się kary. W drugiej połowie otrzymaliśmy aż 10 minut! W 54 min przy wyniku 24:20, na prośbę zawodników przeszliśmy na pressing. Na parkiecie zaczęło dochodzić do przepychanek. W tym chaosie lepiej czuli się gospodarze, którzy nie oszczędzali moich zawodników. Stąd liczne urazy w mojej drużynie. Znów mogę powiedzieć, że drużyna walczyła, ale czegoś zabrakło, abyśmy wracali z tarczą. Przy normalnej dyspozycji powinniśmy wygrać przynajmniej pierwszą połowę - mówi Jan Prześlakiewicz, trener SMS.

Pozostałe wyniki 9. kolejki: Warmia Traveland Olsztyn - Łącznościowiec Szczecin 31:26, AZS AWF Sobieski Warszawa - AZS AWF Biała Podlaska 30:21, MOSiR Zabrze - MTS Chrzanów 32:14, Gwardia Opole - Włókniarz Konstantynów 24:23, Viret Zawiercie - Eltast "95 Radom 31:27, Kasztelan Sierpc - Wolsztyniak 27:31.

1. Warszawa 19:1 293-227
2. Warmia 15:3 239-215
3. MOSiR 14:2 207-124
4. Eltast 10:8 254-264
5. Wolsztyniak 10:8 211-237
6. Biała Podlaska 9:9 227-217
7. Viret 8:10 215-214
8. Grunwald 8:10 230-231