Grupa Azoty Tarnów - Torus Wybrzeże Gdańsk 31:34. Doczekali się wygranej w Superlidze

mip.
6 marca 2020 (artykuł sprzed 4 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża wygrali pierwszy oficjalny mecz od 4 grudnia. Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża wygrali pierwszy oficjalny mecz od 4 grudnia.

Torus Wybrzeże Gdańsk wygrało z Grupą Azoty Tarnów 34:31 (15:17) w wyjazdowym meczu 24. kolejki PGNiG Superligi. Podopieczni Krzysztofa Kisiela zagrali koncertową drugą połowę i nie tylko odrobili stratę, ale także wypracowali sobie przewagę, której nie oddali do końca. Czerwono-biało-niebiescy sięgnęli po pierwsze zwycięstwo od 4 grudnia.

Grupa Azoty: Barnaś, Ciochoń - Kużdeba 6, Landim 5, Tokuda 4, Dadej 4, Grozdek 3, Pedryc 2, Wojdan 2, Tarcijonas 2, Kedzo 2, Sanek 1, Kowalik, Lazarowicz, Grabowski, Yoshida

TORUS WYBRZEŻE: Chmieliński, Kiepulski - Adamczyk 8, Prymlewicz 8, Salacz 7, Janikowski 4, Moryń 2, Sulej 1, Gajek 1, Frańczak 1, Papaj 1, Oliveira 1, Komarzewski, Gądek, Bednarek, Pieczonka

Gdańscy szczypiorniści nie mieli zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie wtorkowej porażki z Orlen Wisłą Płock. Podopieczni Krzysztofa Kisiela w piątek pojechali do Tarnowa na mecz z ostatnią drużyną PGNiG Superligi i szansą na przełamanie serii dziewięciu porażek z rzędu.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła Płock 19:32. Zapis relacji live, oceny, galeria zdjęć

Mecz rozpoczęły dwa celne rzuty gospodarzy. Gdańszczanie błyskawicznie odpowiedzieli. Rzut Ramona Oliveiry i szybka kontra Keliana Janikowskiego wyrównały stan meczu. Bardzo agresywnie bronili jednak tarnowianie i piłkarze ręczni Torus Wybrzeża mieli problem ze znalezieniem sposobu na defensywę gospodarzy.

Słaba skuteczność w ataku i bierna postawa w obronie podopiecznych trenera Kisiela, spowodowała że miejscowi ponownie odskoczyli na dwie bramki. Skuteczniejszej gry nie ułatwiały wykluczenia, które otrzymali: Michał Frańczak, Jacek Sulej i Janikowski. Tarnowianie kontrolowali przebieg spotkania i utrzymywali prowadzenie do końca pierwszej połowy.

Tuż przed przerwą rzut karny, po faulu na Janikowskim, wykorzystał Wojciech Prymlewicz. Szczypiorniści Wybrzeża mieli także okazję do gry w przewadze, bo karne dwie minuty otrzymał Mateusz Wojdan. Stratę do zaledwie jednej bramki jeszcze przed przerwą mógł zmniejszyć Sulej, ale jego rzut obronił Grzegorz Barnaś.

Drugą część meczu od udanych interwencji rozpoczęli Barnaś i Artur Chmieliński. Szybko wykluczenie otrzymał jednak Ksawery Gajek i prowadzenie tarnowian urosło do trzech punktów (19:16). Następnie znakomicie dwa razy obsłużony na skrzydle został Prymlewicz i było już tylko 19:18.

Lepsza gra w obronie gdańszczan i dwa skuteczne rzuty Kamila Adamczyka doprowadziły do remisu po 21. Ten sam zawodnik chwilę później znakomicie przedarł się przez tarnowską obroną i wyprowadził Wybrzeże na prowadzenie. Następnie szybką kontrę na bramkę zamienił Prymlewicz i podopieczni Krzysztofa Kisiela mieli już dwie bramki zaliczki (21:23).

Tarnowianie błyskawicznie wyrównali stan meczu. Mogli także ponownie objąć prowadzenie, ale rzut karny obronił Paweł Kiepulski. Ostatnie 10 minut to jednak znakomita gra Wybrzeża. Gdańszczanie odskoczyli na 4 punkty (28:32), a znakomicie pomiędzy słupkami spisywał się Kiepulski. Zaliczkę udało się utrzymać do samego końca i gdańscy piłkarze ręczni wygrali po raz pierwszy od 4 grudnia. Była to także pierwsza wygrana w oficjalnym meczu za kadencji trenera Krzysztofa Kisiela.

14 Grupa Azoty Tarnów 24 3 1 2 18 573:716 13
Po sezonie zasadniczym osiem najlepszych drużyn awansuje do play-off. Zespoły z miejsc 9-14 zagrają każdy z każdym mecz i rewanż. Rywalizację rozpoczną z punktami, przynależnymi za zajętą pozycję w sezonie zasadniczym, czyli 6 pkt. za 9, 5 za 10, 4 za 11, 3 za 12, 2 za 12 i 0 za 14. miejsce. Najsłabsza drużyna zostanie zdegradowana, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.
Tabela wprowadzona: 2020-03-23

Wyniki 24 kolejki

• Grupa Azoty Tarnów - TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 31:34 (17:15)
  • PGE Vive Kielce - Chrobry Głogów 47:26 (25:13)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Stal Mielec 27:29 (11:12)
  • Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 37:21 (18:14)
  • Górnik Zabrze - Piotrkowianin 33:33 (15:18, k. 1:3)
  • Gwardia Opole - Azoty-Puławy 24:33 (12:18)
  • Energa Kalisz - Zagłębie Lubin 27;30 (12:12)
mip.

Opinie (19) 2 zablokowane

• Totalna padaka (2)

Poziom dna i metra mułu.

• 6 14

• Lata...

To efekt nakręconej spirali finansowej przez " brutusa" z Kielc.
      Od kilkunstu lat gra się o Vice Mistrrza.
      Ma to także przełożenie na Reprezentację Polski
      ** Krotko mowiac --Komercja....itd.

• 8 0

• Spotkały się dwie najsłabsze drużyny ligi

po męczarniach wygrały Torusy, z nikim innym nie są w stanie wygrać w tym składzie.

• (1)

Dokładnie. Trafna opinia. Podpowiedz tylko z jakim nr prezes grał? Bo tak śmigał że nie zauważyłem

• (1)

I to będzie świetna wiadomość dla drużyny i kibiców! Zobaczycie!

• 2 1

• Pożyjemy, zobaczymy. Najważniejsze pytanie brzmi, od kiedy ten zawodnik będzie w składzie? Jeśli od zaraz, to może i będzie to świetna wiadomość ale jeśli od nowego sezonu, no to może być różnie. Nie wiem czy chciałby on być w składzie np.przyszłego pierwszoligowca, a taką ewentualność musi on też przecież brać pod uwagę. Czy będzie to świetna wiadomość okaże się też dopiero po tym, jak ten nowy zawodnik pokażę na parkiecie ile wnosi do drużyny. Nazwiska nie grają.

• 5 1

• Oby nie było tak jak z Jurkiewiczem ...

• 3 0

• 1

Odliczałem przegrane, teraz odliczam kolejne wygrane, oby jak najwyżej

• 9 1

• Kibic UT (3)

Gratulacje dla Gdańska co do nas 1 liga prawdopodobnie ale z takim budżetem lepszego składu się nie dało zrobić plus brakuje zgrania jednak Gdańsk gra dłużej w super lidze szkoda bo gdybyśmy się utrzymali w następnym sezonie było by lepiej z pieniędzmi i budżet dwa razy większy co do ligi od lat jest śmieszna tylko Kielce bo Płock potrafi zdobyć jedynie wicemistrza Polski i tyle pozdrawiam kibiców Wybrzeża.

• 13 0

• (1)

Dziękujemy i choć jesteśmy rywalami, to po "sportowemu" życzymy Wam powodzenia w walce o utrzymanie. Trochę się nie zgodzę, co do budżetów, choć szczegółów nie znam ale popatrz na nazwiska u Was jak chociażby: Kedzo - gość ma za sobą występy w LM i pucharach i grał w naprawdę mocnych zespołach, dalej Grozdek czy Tokuda. Do tego mocne skrzydła , na środku tur z Portugalii ściągnięty w trakcie sezonu. U nas za to głownie byli zawodnicy z AZS-u, kilku wychowanków i nieograna młodzież. Na domiar złego, to główna strzelba wypadła do końca sezonu. Tak więc jeśli chodzi w jakość składu, to wg.mnie przewaga po Waszej stronie. Na koniec raz jeszcze pozdrowienia

• 3 0

• Kibic UT

Landin nie grał prawie rok w ręczna ale z meczu na mecz jest lepiej,Kendzo praktycznie też ława w ostatnim klubie ale teraz dopiero coś zaczał grać,co do skrzydeł mamy jednego dobrego kużdebe i tyle bo reszta to zawodnicy z 1 ligi,Grozdek ja za nim nie przepadam a Tokuda to fajny transfer ściagnięty z Japonii i nie drogi z tego co słyszałem nasz budżet się waha w granicach 2 mln złotych czyli ten minimalny,zawodnicy sa tylko trzeba poszukać i jedno co u was jest przewaga to trener wasz to wysoka półka nasz niestety nie daje rady przerasta go ta sytuacja.

• 1 0

• Cd.

Porownaj budzety Wisly i Kielc.
      Bedziesz wiedzial dlaczego o1/2 miejscu decyduje zwykla komercja...!

• 3 0

• Kibic wybrzeża

Czytając opinie wydaje się że piszą ludzie dla których wszystko jest czarne, źle i nic się nie uda