• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Napastnik Lechii zapowiada wygraną nad Ruchem

Jacek Główczyński
9 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat) 

Lechia Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Lechia Gdańsk Adam Mandziara ujawnił drugiego chętnego do zakupu Lechii Gdańsk
Grzegorz Kuświk nie wiem jeszcze co zrobi, gdyby strzelił gola Ruchowi, ale nie wyobraża sobie innego scenariusza jak awans Lechii do grupy mistrzowskiej. Grzegorz Kuświk nie wiem jeszcze co zrobi, gdyby strzelił gola Ruchowi, ale nie wyobraża sobie innego scenariusza jak awans Lechii do grupy mistrzowskiej.

Punkt, który Lechii zwrócił werdykt Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim, jeszcze poprawił sytuację gdańskich piłkarzy w rywalizacji o grupę mistrzowską. Obecnie już każdy korzystny wynik w meczu u siebie z Ruchem Chorzów da biało-zielonym 7. miejsce. Ponadto nie tylko w przypadku remisu, ale nawet przegranej, jeśli w sobotę nie wygrają: Wisła, Podbeskidzie, Jagiellonia i Korona, podopieczni Piotra Nowaka zagrają też o pozycje 1-8. - Nie patrzę na możliwe warianty. Wiem, że nas urządza zwycięstwo i tylko na osiągnięciu takiego rezultatu się skupiam - zapewnia nas Grzegorz Kuświk. Początek gry na Stadionie Energa Gdańsk, a także wszystkich spotkań w 30. kolejce ekstraklasy o godzinie 18.TRYBUNAŁ PKOl. ZWRÓCIŁ PUNKT LECHII. PRZECZYTAJ UZASADNIENIE WYROKU

Relacja LIVE


Typowanie wyników

LECHIA Gdańsk
Ruch Chorzów

Jak typowano

80% 419 typowań LECHIA Gdańsk
10% 56 typowań REMIS
10% 51 typowań Ruch Chorzów

Twoje daneJacek Główczyński: Zna pan możliwe warianty na ostatnią kolejkę, ma pan w głowie wszystkie te małe tabele, które mogą wskazać kolejność na pozycjach 7-13?

Grzegorz Kuświk: Nie patrzę na to. Wiem, że nas urządza zwycięstwo i tylko na osiągnięciu takiego rezultatu się skupiam.

Jakby mógłby pan wybrać - to do grupy mistrzowskiej zabrałby pan Lechię i?

Nie chciałbym wybierać. Wejdziemy my, a kto dalej - to już nie nasza sprawa.

PIOTR NOWAK O RUCHU KAMIKADZE, ARBITRZE NAJBLIŻSZEGO MECZU I REFORMIE ROZGRYWEK

LECHIA AWANSUJE DO GRUPY MISTRZOWSKIEJ JEŚLI:
* wygra z Ruchem

bez względu na rozmiary zwycięstwa i inne wyniki znajdzie się na 7. miejscu

* zremisuje z Ruchem
7. miejsce zajmie Ruch, a Lechia będzie 8., jeśli w ostatniej kolejce nie wygra żadna z następujących drużyn: Wisła, Podbeskidzie, Jagiellonia i Korona

* przegra z Ruchem
7. miejsce zajmie Ruch, a Lechia będzie 8., jeśli w ostatniej kolejce nie wygra żadna z następujących drużyn: Wisła, Podbeskidzie, Jagiellonia i Korona


Myślałem, że bez wahania powie pan Ruch, gdzie grał pan 3 sezony przed przejściem do Gdańska.

LECHIA NIE MUSI SIĘ NA NIKOGO OGLĄDAĆ. SPRAWDŹ, JAKIE WYNIKI PREMIUJĄ BIAŁO-ZIELONYCH

Ruch przy dobrym układzie też może zostać w "8". Ja na pewno nie podchodzę do tego meczu, by zastanawiać się, czy wyrzucę "Niebieskich" z grupy mistrzowskiej, czy nie. Zgadza się, że kibice w Chorzowie fajnie mnie jesienią przyjęli. Ale w sobotę nie będzie sentymentów. Każdy myśl o sobie, ma swój cel. Dla mnie na dzisiaj liczy się tylko dobro Lechii. Na 2 godziny trzeba zapomnieć, że po drugiej stronie boiska są koledzy. Ja na pewno zrobię wszystko, by strzelić bramkę, ale najważniejsze będzie, by 3 punkty zostały w Gdańsku, abyśmy zadomowili się w górnej "8".

Ma pan obmyślony scenariusz zachowania po strzeleniu gola Ruchowi?

Nie, nie wiem, co zrobię. Myślę, że za bardzo manifestować radości nie będę, ale zobaczymy jak wyjdzie.

Mecze drużyn, które w ostatniej kolejce będą walczyć o awans "8"
LECHIA GDAŃSK - Ruch
Wisła - Zagłębie
Piast - Jagiellonia
Podbeskidzie - Termalica
Korona - Górnik Zabrze

Co decyduje o wyższym miejscu w tabeli?
*przy równej liczbie punktów dwóch drużyn w końcowej tabeli liczy się w pierwszej kolejności wynik ich dwumeczu, a potem bilans bramek z całego sezonu.
* przy równej liczbie punktów trzech i większej liczby drużyn decyduje mała tabela uwzględniająca wyniki bezpośrednich meczów między nimi


FLAVIO PAIXAO PRZEPRASZA ZA WPISY NA PORTALU SPOŁECZNOŚCIOWYM SĘDZIEGO SOBOTNIEGO MECZU. WYJAŚNIAMY, O CO POSZŁO

Paradoksalnie z 8. miejsca jest korzystniejszy terminarz w grupie mistrzowskiej niż po awansie do grupy mistrzowskiej z 7. pozycji. Rozmawialiście już o tym w szatni?

Nawet nie wiem o tym. Nie ma na razie takiego tematu. Liczy się tylko sobotni mecz.

Rozmawiam pan często z kolegami z Chorzowa?

Może nie codziennie, ale z kilkoma utrzymuję kontakt. W tym tygodniu rozmawiałem z Łukaszem SurmąMichałem Efirem. Przyjadą, pogramy i zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Jak oni sobie tłumaczą fakt, że długo grali o miejsce w czołówce, a po trzech meczach bez wygranej są w niebezpieczeństwie, że w ogóle nie wejdą do grupy mistrzowskiej?

Faktycznie, skomplikowali sobie sprawę. Mieli sporo punktów przewagi nad drugą "8", ale złapali lekką zadyszkę. Cóż, w sobotę będą się tutaj martwić, by zrobić remis. Ale nas interesuje tylko zwycięstwo. To powinno sprawić, że będzie ciekawy mecz. Już nie mogę się doczekać, kiedy wyjdę na boisko.

Pan były piłkarz Ruchu w barwach Lechii, a w chorzowskiej drużynie Łukasz SurmaMarek Zieńczuk, którzy przez lata byli związani z gdańskim klubem. To któryś z was może przeważyć o wyniku sobotniego meczu?

Ja na pewno chciałbym być jedną z ważniejszych postaci spotkania, zapisać się w nim z dobrej strony. Oczywiście najlepiej byłoby strzelić bramkę, która dałaby nam trzy punkty. Ale tak naprawdę to bez znaczenia, kto zdobędzie tego gola. Najważniejsze, abyśmy wygrali.

TRENER NOWAK POSTAWIŁ NA MILĘ I PESZKĘ. DZIĘKI TEMU POJADĄ NA EURO 2016?

Ile goli strzeli pan do końca sezonu? Poprawi pan dorobek Antonio Colaka z poprzedniego sezonu (10 bramek), czy może Abdou Razacka Traore, który rozgrywki 2010/11 skończył z 12 trafieniami?

Z dorobku w tym roku jestem zadowolony. Uciekam przed słabszą poprzednią rundą. Chciałbym tych bramek zdobyć jak najwięcej i nie dlatego, by czyiś wynik poprawiać. Nawet nie sprawdzałem, jak wcześniej wiodło się napastnikom Lechii. Zależy mi na golach, które będą dawać punkty Lechii. W grupie mistrzowskiej chcielibyśmy powalczyć o coś więcej, bo popodziale punktów straty do czołówki stopnieją, a do rozegrania będzie jeszcze 7 kolejek.

W Ruchu zabraknie Michała KojaMariusza Stępińskiego, w Lechii nie zagra Michał Mak. Kto jest bardziej osłabiony?

Koj nie tylko dobrze rozumiał się z Rafałem Grodzicki w obronie, ale i w Chorzowie strzelił nam bramkę. Jego brak to dla Ruchu problem. Podobnie jak absencja Stępińskiego. Z drugiej strony jest Efir, który dużo nie pograł i na pewno będzie chciał pokazać się z dobrej strony. W Warszawie widzieliśmy jak ważną postacią dla naszej drużyny był Mak. Na pewno może go brakować. Ale mamy tylu zawodników, że myślę, iż każdy kto wyjdzie do gry, pokaże się z dobrej strony. To wszystko wróży 90 minut walki.

GERSON SIĘ SKARŻY: ON MNIE NIE LUBI. KOGO MA NA MYŚLI?

Skoro Ruch urządza remis, a Lechia powinna wygrać - to taktyka na to spotkanie chyba nasuwa się sama?

Ciężko powiedzieć jak to się potoczy. Na pewno, jeżeli wyjdziemy agresywnie, w pierwszych 10-15 minutach postraszymy Ruch, będziemy odbierać piłki "wysoko", to zepchniemy ich do defensywy. Jednak musimy być też ostrożni. Chorzowianie mają kilku dobrych zawodników. Jeśli zostawi im się trochę miejsca, potrafią to wykorzystać. Nie możemy stracić bramki jako pierwsi, bo wtedy na pewno ustawią się na grę typowo z kontry i będzie ciężej.

W Gdańsku mieliśmy już szalone mecze Lechii z Ruchem, które kończyły się wynikami 4:4 i 3:3. Czy w sobotę równie dużo może być goli

Pamiętam te mecze. Grałem w nich jako piłkarz Ruchu, ale gola strzelić mi się nie udało. Rzeczywiście było wtedy sporo szaleństwa, dużo się działo na boisku. W sobotę chciałbym, aby to co najciekawsze wydarzyło się tylko i wyłącznie pod bramką gości. Chcielibyśmy mieć to już wszystko z głowy i grać w grupie mistrzowskiej.

Ceny biletów na sezon 2015/16*

TRYBUNA	   SEKTOR	    NORMALNY    ULGOWY
Czerwona 1,2 55 zł 28 zł
Żółta M-T, 11-20 40 zł 20 zł
Zielona Y-Z, 25-28, 3-7 25 zł 13 zł
Zielona U-X, 21-24 25 zł 13 zł
Niebieska G-J, 3-8 25 zł 13 zł
Silver A, B  240 zł


* bilety na mecze z Legią i Lechem droższe o 10 zł normalny, o 5 zł ulgowy
* z okazji przypadającego 8 marca Dnia Kobiet, przysługuje zniżka dla Pań w wysokości 50 procent na bilet Silver, czyli cena dla kobiet wynosi 120 zł.

Bilet ulgowy przysługuje:
- dzieciom do lat 16
- młodzieży uczącej się i studentom do 26 roku życia
- seniorom powyżej 60 roku życia

Bilet rodzinny, możliwy do zakupu na całym stadionie (za wyjątkiem strefy prestige):
25% zniżki od zakupu biletów opiekun + dziecko: 1+1, 1+2, 1+3, 2+1, 2+2, 2+3
Na trybunę niebieską sprzedaż biletów odbywa się wyłącznie w formie biletów rodzinnych


Tabela po 29 kolejkach

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Legia Warszawa 29 17 8 4 58:28 59
2 Piast Gliwice 29 16 7 6 47:36 55
3 Cracovia 29 12 9 8 56:40 45
4 Pogoń Szczecin 29 10 15 4 36:30 45
5 Zagłębie Lubin 29 12 8 9 40:36 44
6 Lech Poznań 29 12 4 13 36:38 40
7 Ruch Chorzów 29 11 6 12 37:44 38
8 LECHIA GDAŃSK 29 9 9 11 43:37 36
9 Wisła Kraków 29 8 12 9 44:34 35
10 Podbeskidzie Bielsko-Biała 29 8 11 10 35:46 35
11 Jagiellonia Białystok 29 10 5 14 37:52 35
12 Korona Kielce 29 8 10 11 30:36 34
13 Termalica Bruk-Bet Nieciecza 29 8 9 12 33:41 33
14 Śląsk Wrocław 29 7 10 12 26:36 31
15 Górnik Łęczna 29 8 7 14 30:42 31
16 Górnik Zabrze 29 4 14 11 32:44 25

* Przed sezonem Wisła Kraków oraz Górnik Zabrze zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.

* Przed rundą wiosenną Lechia Gdańsk oraz Ruch Chorzów zostały ukarane odjęciem jednego punktu za opóźnienia związane z uregulowaniem zobowiązań finansowych

Tabela wprowadzona: 2016-04-09

Wyniki 29 kolejki

 • Legia Warszawa - LECHIA GDAŃSK 1:1 (1:0)
 • Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 1:1 (1:0)
 • Lech Poznań - Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)
 • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Korona Kielce 0:1 (0:0)
 • Cracovia - Górnik Łęczna 0:0
 • Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 4:1 (2:0)
 • Ruch Chorzów - Wisła Kraków 2:3 (1:1)
 • Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:3 (0:2)

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie (108) ponad 20 zablokowanych

 • Wszyscy na mecz Lechii (9)

  Dzisiaj cale trojmiasto na bialo-zielono! Na boisku walka od pierwszego do ostatniego gwizdka sedziego. Dzisiaj Ruch,jutro Legia i Lech a niedlugo Bayern,Real i PSG.
  W Gdansku sie dzieje!
  Wszyscy na mecz!

  • 63 44

  • rozejrzyj się

   już tam siedzę
   od czwartku
   żeby nikt mi miejsca nie zajął

   • 16 4

  • już kupiłem.....10 piw (2)

   i obejrzę w domu.

   • 5 5

   • no słabo (1)

    za mało żeby iść na Lehue
    za dużo na Eurosport 2

    • 1 5

    • Uważasz, że jak napiszesz Lechia z błędem to jesteś półtora gościa? Reprezentujesz raczej poziom typowego nieuka jakich wielu na Kurnik Arenie. Potwierdzasz znaną w świecie opinię o gimbusach z arki.

     • 7 2

  • Co jarasz? Musi dobrze łeb orać, Lechia spada z ekstraklasy, pacz i płacz

   • 4 8

  • z tym Bayernem, Realem i PSG to chyba Cię trochę poniosło:):):) (2)

   • 7 0

   • ale na majstra idziem... jak idziem!!! (1)

    • 4 1

    • do roboty chyba

     W poniedziałek za 1850brutto, kiedy to Pan Piłkarz będzie spał na wyplacie.

     • 0 1

  • nacpales się czy nie wyspales?

   • 0 0

 • Wiele razy zapowiadali i skonczylo sie ze ledwo maja szanse dostac sie do grupy mistrzowskiej

  Niech najpierw dobrze zagraja a pozniej wypowiadaja

  • 30 5

 • Może się uda,jak sędzia pozwoli

  • 28 19

 • Tylko zwycięstwo!!!!!!

  Wszyscy na Lechię!!!!

  • 27 30

 • trójmiasto jest nasze trójmiasto do nas należy niedamy niedamy niedamy niedamy trójmiastodo lechii należy

  Ave lechia

  • 22 35

 • Zielony stoliczek

  Pewnie już po meczu

  • 35 22

 • (5)

  Podobno Ruchowi przyznali dodatkowo 2 pkt

  • 11 27

  • Ruchowi to rada miasta Chorzowa dała 18mln złotych (4)

   żeby klub grał w ekstraklasie a nie w 4 lidze.Powinniśmy wygrać ale nie pompujmy balonika.Dopingujmy Lechie,wierzmy w zwycięstwo,trzymajmy kciuki za Lechie i unikajmy pychy przed meczem.

   • 17 7

   • (3)

    w takim razie Ruch też uregulował dług tak że punkcik też dla nich powinien być !

    • 6 6

    • Tak uregulował tylko nie odwołał się do komisji (2)

     tak jak zrobiła to Lechia.Znając życie odwoła się niedługo i pewnie dostanie zwrot.

     • 10 2

     • To by było kuriozalne (1)

      bo ten punkt daje Ruchowi pewną "8". Co jeśli Ruch dziś z niej wypadnie. To by dopiero były jaja

      • 7 1

      • zobaczymy co będzie.Teraz to przydałoby się wygrać z Ruchem

       i to jak najwyżej można.

       • 4 5

 • Oby tylko....

  Oby tylko nie skończyło się na buńczucznych zapowiedziach.

  • 20 1

 • grać piłkarze patałachy

  bez pie... tutaj

  • 22 7

 • (2)

  info pewne 1:2

  • 20 26

  • prędzej 2:1 (1)

   • 7 5

   • wiem co mówię 1:2

    • 8 5

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Katzrzyna Ziembicka 39 66 56.4%
2. Radosław Dymkowski 39 65 59%
3. Marek Brzeski 37 62 56.8%
4. Krzysztof Wiecki 39 62 51.3%
5. Grzegorz A 37 61 56.8%

Ostatnie wyniki Lechii

27 maja 2023, godz. 17:30
74% Piast Gliwice
9% REMIS
17% LECHIA Gdańsk
Legia Warszawa
8% LECHIA Gdańsk
9% REMIS
83% Legia Warszawa

Relacje LIVE

Najczęściej czytane