Napastnik Lechii mógł ustrzelić hat-tricka

Jacek Główczyński
15 sierpnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Grzegorz Kuświk zdradził nam o czym rozmawiał z arbitrem Tomaszem Musiałem. Grzegorz Kuświk zdradził nam o czym rozmawiał z arbitrem Tomaszem Musiałem.

Grzegorz Kuświk i tak był bohaterem Lechii w meczu z Koroną Kielce (3:2), gdyż strzelił dwa gole, ale po zejściu z boiska zdradził nam, że powinno być jeszcze lepiej. Gdański napastnik uważa, że już w 5. minucie powinien być podyktowany karny po faulu na nim. - Od razu po zdarzeniu sędzia powiedział do mnie, żebym nie udawał. Przed drugą połową podszedł do mnie i przyznał, że to jest kontrowersja - mówi piłkarz biało-zielonych, który w tym sezonie strzelił 3 gole, ale przed startem ekstraklasy obiecywał ich nawet 20 w całych rozgrywkach.

WYPOWIEDZI PIŁKARZY I TRENERÓW PO MECZU LECHIA - KORONA

Jacek Główczyński: Czy zgodzi się pan, że przeciwko Koronie pół godziny otwierające mecze było najlepsze w wykonaniu Lechii w tym sezonie?

Grzegorz Kuświk: Takie mamy założenia. Uważam, że nie powinniśmy się nikogo bać, a tym bardziej jak gramy w Gdańsku. Powiedzieliśmy sobie, że od początku idziemy ostro, na maksa i chcemy strzelić jak najszybciej bramkę. Udało się ich zdobyć nawet dwie. Gdybyśmy do przerwy dowieźli 2:0, to w drugiej połowie z pewnością grałoby nam się łatwiej, bo mecz nadal byłby pod naszą kontrolą. A tak druga połowa do poprawy, a w pewnych momentach nawet do zapomnienia.

Także tydzień wcześniej, we Wrocławiu po zmianie stron Lechia prezentowała się znacznie słabiej niż przed przerwą. Dlaczego?

Muszę się z tym zgodzić, ale ciężko mi powiedzieć z czego to wynika. Tutaj wyglądaliśmy fajnie do straty bramki. Wówczas Korona uwierzyła, że może coś działać. I przez długi okres drugiej połowy to ona przeważała, była trudnym rywalem. Meczu - właśnie ze względu na drugą połowę - nie możemy uznać za dobry. Natomiast we Wrocławiu powinniśmy wygrać. Co prawda nie graliśmy z takim polotem jak wcześniej i nie było jakiegoś wielkiego kreowania akcji, ale ja i Maco Paixao mieliśmy bardzo dobre sytuacje i powinniśmy stamtąd wywieźć trzy punkty.

Poszukajmy pozytywów w grze Lechii. Sławomir Peszko w takiej formie może być królem asyst, a pan dzięki jego podaniom najlepszym strzelcem ekstraklasy?

Nie chodzi o indywidualne statystyki, ale muszę przyznać, że patrzę na Sławka z podziwem. Jest bardzo dobrym piłkarzem. Ostatnimi czasy ciągnie tę grę do przodu, bierze dużo na siebie. I stąd są te asysty. Uważam, że jak na 5 kolejek 3 asysty to bardzo dobry wynik. Nic tylko mu pogratulować i obyśmy wszyscy doszli do takiej formy jak on.

LECHIA - KORONA 3:2. TUTAJ OCEŃ PIŁKARZY PO MECZU. ZOBACZ VIDEO I FOTO. PRZECZYTAJ RELACJĘ

Wspólna radość kibiców i piłkarzy Lechii Gdańsk po zwycięstwie nad Koroną Kielce.

Peszko boisko opuścił z urazem kolana. Jak poważna jest to kontuzja?

Z boiska co prawda nie wyglądało to optymistycznie. Kolano bolało Sławka. Jednak mamy tydzień na regenerację sił. Liczymy, że Sławek pomoże nam w Białymstoku, gdyż wiemy jak ważną jest postacią w zespole. A Jagiellonia to bardzo trudny teren. My jeszcze w grach na wyjeździe mamy trochę do poprawienia. Ale na razie cieszymy się z tego, że mamy 10 punktów i pniemy się w górę tabeli. To najważniejsze, gdyż o stylu, w jakim odnosi się zwycięstwa i tak za jakiś czas się zapomina, a zostają tylko punkty.

Koronie strzelił pan dwa gole, a czy mógł być hat-trick? Już w 5. minucie domagał się pan karnego

Uważam, że powinien być karny. Ja chciałem wyskoczyć, a rywal mnie złapał w pół. Wiadomo, że jak jestem rozpędzony, to wystarczy lekkie pchnięcie, abym został wytrącony z równowagi.

TAKIE CELE PRZED SEZONEM POSTAWIŁ SOBIE GRZEGORZ KUŚWIK: DWÓJKA Z PRZODU I MISTRZOSTWO POLSKI

Gdyby był karny, strzelałby pan?

U nas strzela ten, kto w danej chwili czuje się na siłach. Ja wtedy się czułem, więc podszedłbym do karnego.

Zamiast tego podbiegł pan z protestami do arbitra. Co panu powiedział?

Że mam nie udawać. Jednak w przerwie sędzia chyba dostał sms czy telefon w sprawie tej sytuacji. Przed drugą połowę podszedł do mnie i przyznał, że to jest kontrowersja, pewnie do rozpatrzenia.

Po drugiej stronie boiska za symulowanie faulu na karnego żółtą kartkę otrzymał Bartosz Rymaniak. To pan był za plecami piłkarza Korony. Gdy zabrzmiał gwizdek nie obawiał się pan, że będzie jednak karny dla rywali?

Nie. Od razu rozłożyłem ręce. Pokazywałem, że nic mu nie zrobiłem. Groźniej byłoby, gdyby rywal pchnął sobie piłkę do przodu, ale tego nie zrobił. Według mnie słuszna decyzja sędziego. Zresztą stał blisko i szybko wyciągnął żółtą kartkę dla Rymaniaka.

Wyniki 5 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Korona Kielce 3:2 (2:1)
  • ARKA GDYNIA - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)
  • Lech Poznań - Cracovia 2:1 (0:0)
  • Górnik Łęczna - Legia Warszawa 1:0 (0:0)
  • Pogoń Szczecin - Termalica Nieciecza 5:0 (1:0)
  • Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 0:0
  • Wisła Kraków - Ruch Chorzów 1:2 (1:1)
  • Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)

Opinie (55) 9 zablokowanych

• Wielka Lechia Gdansk (4)

W meczu z jaga ktokolwiek za Vanje a Kovacevic za Chrapka i golimy rywali. Mam nadzieje,ze Marco odpali.

• 37 6

• (3)

Vanje mozna by zmienić, ale na kogo? Jesli chodzi o Chrapka to on wykonuje mase pracy na boisku, wiec nie wiem gdzie Ty widzisz problem w jego grze?
      Napewno chcialbym zobaczyc Pawlowskiego na boisku dluzej bo widac ze chlopak nie ma kompleksow i nie boi sie brac gry na siebie.

• 13 4

• Vania out. Na rynku transferowym jest sporo dobrych bramkarzy

Sciagnjmy

• 8 3

• Podlesny,Budzilek lub Bak

Kazdy bedzie lepszy od Vanji. Co do Chrapka,to jak go zastapi Kovacevic,to dopiero zobaczysz,co to pilkarz. A Pawlowski za kogo? Chyba nie za Peszke?

• 7 2

• Za Vanjie chyba zaryzykowałbym Podleśnego. Też nie jest to najwyższej klasy bramkarz, ale chyba trudno aby był w gorszej kondycji niż Vanja. Czas dać mu szansę. Co do Bartka to zgadzam się, że wygląda obiecująco.

• 5 2

• Mam nadzieje ze lechia zacznie wygrywac (2)

i na wyjazdach

• 27 3

• Ty Lechista........ Lechia zawsze z dużej litery pamietaj o tym, no chyba że jesteś śledziem

• 10 2

• Jak sie nauczy grac

• 1 4

• W Białymstoku stówka chłopaków z Olsztyna !!!! (12)

• 16 10

• Dlaczego akurat ten klubik, OKS?

• 7 4

• A do czego oni tam są potrzebni (9)

nie musimy szukać wsparcia w kibucach jakiegoś śmiesznego,zaściankowego klubiku!

• 7 13

• Są nam potrzebni. Kluby z północy powinny trzymać się razem (8)

• 12 8

• To trzymaj z arka.

• 8 11

• No nie wiem (1)

ja osobiście nie toleruje żadnych zgód,a tym bardziej układów.

• 9 3

• Zgody powinny rodzić się naturalnie. Natomiast jeśli oibice jakiegoś klubu chcą kibicować jednocześnie Lechii tworząc fanklub to ja nie widzę przeciwwskazań.