Grzegorz Mordzak niemal bezbłędny

Marta
20 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Po niespodziewanej porażce w Krośnie, koszykarze Startu zrehabilitowali się w meczu przed własną publicznością. Gdynianie zwycięstwo numer trzy w I lidze zanotowali, pokonując Rosę Radom 90:76 (24:20, 20:15, 23:24, 23:17). Sukces jest tym bardziej cenny, gdyż przyjezdni stawiani są w roli pretendentów do awansu.

START: Mordzak 19, Kostrzewski 18, Krauze 13, Wojdyła 9, Lisewski 3 - Andrzejewski 10, Szpyrka 7, Śmigielski 6, Bach 3, Malczyk 2.

ROSA: Radke 20, Kardaś 12, Kitzinger 7, Pisarczyk 3, Podkowiński 0 - Zalewski 12, Donigiewicz 8, Wiekiera 7, Nikiel 4, Kapturski 3, Cetnar 0, Glapiński 0.

Gdynian do trzeciego zwycięstwa na zapleczu TBL poprowadził jak zwykle zresztą Grzegorz Mordzak, wydatnie wspomagali go także Mateusz KostrzewskiAleksander Krauze. Tego drugiego, jak i cały zespół od drugiej połowy dopingował Ryszard Krauze.

Mordzak miał 100-procentową skuteczność rzutów z gry a gdyby nie jeden nietrafiony rzut wolny jego środowa skuteczność rzutowa byłaby idealna, dodał do tego również 6 asyst.

Ryszard Krauze z synem Aleksandrem. Ryszard Krauze z synem Aleksandrem.
Podczas nieco nerwowego początku spotkania - pierwsze punkty zostały zdobyte po prawie 2 minutach meczu - lekką przewagę posiadali goście. W 3 minucie było 5:2, później 8:5 czy 15:14 dla Rosy. Dopiero w końcówce kwarty gospodarze wyszli na prowadzenie, które - jak się okazało - utrzymali do końca meczu.

Gdynianie, po przełamaniu rywali bardzo szybko powiększali przewagę, w 13 minucie było już 31:21 dla Startu. Gospodarze byli skuteczniejsi i dokładniejsi od rywali. W szeregach Rosy prym wiódł Hubert Radke. Były reprezentant Polski zaliczył w meczu "double-double" do 20 punktów dorzucił 10 zbiórek ale nie miał należytego wsparcia wśród kolegów z zespołu.

Na 2 minuty przed przerwą było 44:31 dla Startu, jednak w końcówce tej części meczu skuteczniej zagrali goście i na długa przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu gdynian 44:35. W trzeciej kwarcie gospodarze nadal dyktowali warunki gry, po trafieniu Kostrzewskiego w 24 minucie było 57:38 dla Startu.

Później jednak gdynianie na chwilę oddali inicjatywę rywalom, którzy doprowadzili do wyniku 67:59 dla Startu po 30 minutach i tym samym mieli jeszcze szanse na odwrócenie losów rywalizacji. Nic takiego jednak się nie stało, już w ósmej sekundzie czwartej kwarty Mordzak trafił zza łuku i Start znów zaczął budować przewagę ostatecznie wygrywając 90:76.

Pozostałe wyniki 4 kolejki 1.Ligi koszykarzy: PTG Sokół Łańcut - Focus Mall Sudety Jelenia Góra 98:40 (20:20, 24:6, 16:8, 38:6), KS Spójnia Stargard Szczeciński - SKK Siedlce 77:71
(27:15, 18:14, 16:20, 16:22), Znicz Basket Pruszków - AZS Polfarmex Kutno 64:56 (15:17, 17:13, 17:17, 15:9), SIDEn Polski Cukier Toruń - AZS Radex Szczecin 80:78 (16:24, 25:17, 14:23, 25:14), Start Lublin - Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno 68:53 (12:13, 18:10, 19:15, 19:15), MKS Dąbrowa Górnicza - Polonia Przemyśl 81:67 (25:19, 18:17, 15:14, 23:17).

Tabela 1.Ligi koszykarzy
(kolejno: mecze, zwycięstwa, porażki, bilans, pkt)
Marta

• Brawo! Szkoda tylko, że mecz był o 16.00 w tak wyjątkowo sportową środę w Gdyni! (1)