Grzegorz Niciński pierwszym strzelcem w 2020 roku. Bałtyk zremisował z Arką

dak.
1 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
Oldboje Bałtyku i Arki Gdynia spotkali się po raz 31. w noworocznym spotkaniu. Oldboje Bałtyku i Arki Gdynia spotkali się po raz 31. w noworocznym spotkaniu.

Bałtyk Gdynia obronił noworoczny puchar. W rozgrywanym 1 stycznia po raz 31. meczu oldbojów, biało-niebiescy zremisowali z Arką Gdynia 2:2 (1:2). Pierwszy gol w 2020 roku padł o godz. 12:17, a jego autorem został Grzegorz Niciński, który dołożył również drugie trafienie dla żółto-niebieskich. Dla "Kadłubów" strzelili Błażej Adamus oraz z rzutu karnego minutę przed końcem Michał Chamera.

Grzegorz Niciński 12, 40 - Błażej Adamus 28, Michał Chamera 79

BAŁTYK: Grubba - Cirkowski, Cybulski, Chamera, Dubicki, Broner, Adamus, Wasilewski, P. Budziwojski, Mariusz Freiberg oraz Krauze, Czuk, Stoiński, Koziara, Złonkiewicz, Romantowski, Jakus, Waszkowicz, Kołakowski
Trener: Andrzej Bussler

ARKA: W. Żemojtel (Szczypior, Głąbiński) - Michał Freiberg, Sobieraj, Gomuła, Galiński, Hering, Ulanowski, Murawski, Turski, Niciński, Korynt oraz (zmiany lotne) J. Szewczyk, Wilczyński, Pawlicki, Meronow, Zinko, Hartman

Sędziowie: Kaliszewski oraz Kosiedowski, Kwapisiewicz

Oldboje Lechii pokonali samorządowców i przyjaciół w Gdańsku. Relacja, video

Po raz 31. mierzyli się oldboje gdyńskich klubów 1 stycznia. Stawką był przechodni puchar. Trafia on do zwycięzcy, a w przypadku remisu trofeum zachowuje ekipa, która była najlepsza przed rokiem. We wtorek puchar był udekorowany biało-niebieskim szalikiem i nic się nie zmieniło po 80 minutach gry (2x40).

Jako pierwszy od środka piłkę do gry wprowadził Paweł Budziwojski, ale nim to nastąpiło piłkarze otworzyli szampana. Pierwsze minuty spotkania toczyły się pod dyktando żółto-niebieskich, którzy zdecydowanie częściej rozgrywali akcje na połowie rywala.

Rugbiści powitali nowy rok na Ogniwie

Kolejne próby zostały zwieńczone golem Grzegorza Nicińskiego o godzinie 12:17. To pierwsza bramka na trójmiejskich boiskach w 2020 roku i pierwsza od 2016 roku, która padła w Gdyni. Przez 3 ostatnie lata, trafienia otwierające nowy rok, miały miejsce w Gdańsku.

Widać było, że utrata gola podrażniła biało-niebieskich, bo w kolejnych minutach to oni przejęli inicjatywę w pojedynku. Piłkarze wielokrotnie dośrodkowywali, ale za każdym razem brakowało wykończenia. Kropkę nad "i" w 28. minucie postawił Błażej Adamus, który w sytuacji sam na sam mocno uderzył koło słupka, wyrównując stan tego starcia.

Tuż przed przerwą, ponownie na prowadzenie swoją drużynę wyprowadził Niciński. Arkowcy krótko rozegrali rzut rożny, ale chwilę później dośrodkowali w pole karne wprost na głowę byłego trenera m.in. Chrobrego Głogów. Rywale zgłaszali zażalenia odnośnie pozycji spalonego, ale boczny arbiter był pewny swojej decyzji.

Bałtyk Gdynia - Arka Gdynia 2:1. Relacja z noworocznego meczu w 2019 roku

Po przerwie jedni i drudzy mieli swoje okazje, ale strzały lądowały za bramką lub dobrą dyspozycją wykazywali się golkiperzy. W 73. minucie piłkarze grający na co dzień przy ul. Olimpijskiej mogli prowadzić jeszcze wyżej, ale gdy Niciński wychodził na pozycję sam na sam, został sfaulowany przez Aleksandra Cybulskiego. Sędzia Filip Kaliszewski pokazał czerwoną kartkę, ale zgodnie z tradycją w jego miejsce Bałtyk mógł uzupełnić skład i dalej grano 11 na 11.

Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie, chwilę przed końcem, w polu karnym po faulu, Adamus dał arbitrowi argumenty do podyktowania "11". Do rzutu karnego podszedł Michał Chamera, wychowanek Bałtyku, ale również bramkarz Arki w latach 2004-2006. Wyrównujący gol sprawił, że noworoczny puchar został po stronie biało-niebieskich, którzy przed rokiem zwyciężyli 2:1.

Gol Grzegorza Nicińskiego był pierwszym na trójmiejskich boiskach w 2020 roku. Trafienie padło dokładnie o godzinie 12:17. Gol Grzegorza Nicińskiego był pierwszym na trójmiejskich boiskach w 2020 roku. Trafienie padło dokładnie o godzinie 12:17.
Mówią strzelcy bramek:
1:0 i 2:1 Grzegorz Niciński: Mecz był zacięty. Przez całe spotkanie była spora rywalizacja, ale puchar powędrował do Bałtyku Gdynia. Mamy rok czasu, żeby potrenować i postarać się o niego w kolejnym noworocznym spotkaniu. Fajna zabawa, ale widać było, że każdy bardzo poważnie podszedł do sprawy. Jestem pełen podziwu dla bramkarza Włodzimierza Żemojtela, który ma prawie 70 lat i Tomasza Korynta, 65-latka. Oczywiście jest wielu młodszych zawodników, ale obu panom należy się ogromny szacunek. Życzę kibicom wszystkiego dobrego w 2020 roku.

1:1 Błażej Adamus: To dla mnie piąty mecz z rzędu. Dwa lata temu strzeliłem gola i w tym roku również się udało, dzięki czemu przyczyniłem się do obrony pucharu. Fajnie, że mogliśmy wyjść na murawę i znów trochę powalczyć. Na boisku nie ma przebacz, ale po spotkaniu znów będziemy przyjaciółmi.

2:2 Michał Chamera: To był mój pierwszy występ w oldbojach i jako, że jestem wychowankiem Bałtyku, zagrałem w biało-niebieskich barwach. Emocji co nie miara, ale jak widać, nie było różnicy czy grałem w polu czy między słupkami. Życie bramkarza mnie nieco znużyło i po zakończeniu kariery gra się częściej jako zawodnik w polu. Nie mieliśmy wytyczonego kandydata do wykonania rzutu karnego, ale nikt się nie kwapił, więc wykorzystałem element zaskoczenia i najważniejsze, że puchar zostanie w Bałtyku.

Wszystkie opinie

• arka niedługo z ekstraklasy sciągnie graczy i daj nic (1)