Wiadomości

Gumisie najlepsze na plaży

Sopocka plaża była miejscem spotkania uczestników czwartej edycji Turnieju Plażowej Piłki Nożnej Coca Cola Cup 2007. Copacabana potwierdziła, że jest jednym z najlepszych trójmiejskich zespołów wygrywając 22 lipca zawody beach soccera zorganizowane przez sopocki MOSiR.

Mecze grupowe przebiegały bez większych niespodzianek, może poza jednym przypadkiem, gdzie o awansie późniejszego zwycięzcy turnieju Copacabany zadecydowały rzuty karne. System play off, który obowiązuje w fazie finałowej nie pozwala na oszczędzanie sił. W ćwierćfinałach miejsce freestylowych popisów zajęła twarda walka o zwycięstwo.

Najciekawszym spotkaniem w tej części zmagań był pojedynek Gumisi z Termą II. Zwycięzca trzech poprzednich turniejów musiał tym razem uznać wyższość ambitne grającej drużyny z Gdańska. Po bardzo zaciętej rywalizacji Gumisie pokonały Termę 3:2, tym samym eliminując z konfrontacji głównego pretendenta do mistrzowskiego tytułu.

Półfinałowa potyczka pomiędzy El Ninio Sopot a pierwszą ekipą Termy zakończyła się bezbramkowym remisem. O awansie do finału decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali sopocianie (4:3), wywalczając sobie miejsce w najważniejszym meczu turnieju. W drugim półfinale zaskakująco łatwo Cocacabana pokonała, bardzo zmęczoną rywalizacją z Termą II, drużynę Gumisie 2:0.

W walce o trzecie miejsce lepsi okazali się zawodnicy bajkowych stworków. Tym samym biało-czerwoni pogrążając tego dnia kolejny zespół Termy (1:0) okazali się ich pogromcami w czwartej edycji konfrontacji Turnieju Plażowej Piłki Nożnej Coca Cola Cup 2007.

Finał zapowiadał się ekscytująco, rozpędzona drużyna Copacabany zmierzyła się z bardzo dobrze grającym i prezentującym stałą, wysoką formę sopockim El Nino. Brawurowe ataki, ambitna postawa i walka o każdą piłkę charakteryzowały pojedynek decydujący o mistrzostwie. Zarówno sopocianie jak i gdańszczanie mieli mnóstwo dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do siatki, za każdym razem mijając słupki lub poprzeczkę bramki przeciwnika. Ten emocjonujący mecz zakończył się bezbramkowym wynikiem. O zwycięskim tytule zadecydowały rzuty karne. Tą próbę nerwów lepiej przetrwali zawodnicy w żółtych strojach pokonując wiceliderów klasyfikacji generalnej 4:2.

"Cieszymy się, że w końcu udało nam się wygrać. Specjalizujemy się w profesjonalnym beach soccerze, na duże bramki. Tutaj przyjeżdżamy się bawić i przygotowywać formę na turnieje ogólnopolskie. Myślę, że finał mógł się podobać, było w nim dużo sytuacji podbramkowych, zarówno naszych jak i przeciwników. W rzutach karnych, jednak to my okazaliśmy się lepsi" - powiedział kapitan Copacabany Krzysztof Wiśniewski.

Wyniki IV Turnieju Plażowej Piłki Nożnej z cyklu Coca Cola Cup:
(22 lipca 2007 roku)

ćwierćfinały:
Copacabana Gdańsk - Spartakus Gdańsk 3:1
Gumisie Gdańsk - Terma II Gdańsk 3:2
El Ninio Sopot - X LO Rumia 2:0
Terma I Gdańsk - Bauns Gdańsk 0:0 (k. 3:1)
półfinały:
Copacabana - Gumisie 2:0
El Ninio - Terma I 0:0 (k. 4:3)
mecz o 3. miejsce:
Gumisie - Terma I 1:0
finał:
Copacabana - El Ninio 0:0 (k. 4:2)

Składy najlepszych drużyn:
Copacabana: Krzysztof Wiśniewski, Tomasz Musik, Grzegorz Musik, Łukasz Borkowski.
El Nino: Maciej Żywiecki, Sebastian Ledwoń, Przemek Mientki, Łukasz Paszkowski, Michał Szuta.
Gumisie: Paweł Szajrych, Piotr Kortas, Grzegorz Gliszczyński, Piotr Myk, Karol Bubienko, Karol Doman.

Klasyfikacja generalna:
1. Terma II Gdańsk - 26 pkt
2. El Ninio Sopot - 16 pkt
3. Copacabana Gdańsk - 15 pkt
4. Gumisie Gdańsk - 13 pkt

W coniedzielnej rywalizacji na dwóch plażowych boiskach przy Centrali Rybnej (wejście nr 10, po lewej stronie mola) biorą udział czteroosobowe zespoły. Zapisy odbywają się w dniu imprezy do godz. 10. Dla najlepszych Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie wspólnie ze sponsorami: Samsung, Ziaja i Cocacola przygotował atrakcyjne nagrody. Patronat nad cyklem turniejów sprawuje platforma medialna PMedia.pl.

Opinie (1)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane